Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

O Takxu στην Ομάδα του Cyclist

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 απαντήσεις στο θέμα

Admin

Admin

Ιδρυτής Cyclist.grSwim. Bike. Run. Nutrition

• Cyclist Friends
  • 2.140 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒάρκιζα
"Όταν δεν μπορείς να ανταγωνιστείς κάποιον, τότε πας μαζί του", λέει μια παλιά σοφία...

Κάπως έτσι και ο γνωστός μας Επίσκοπος Δυτικής Αττικής, Takxu, έδρασε και αποφάσισε να έρθει στο ζεστό, φιλόξενο Νότο ο οποίος και τον δέχτηκε με ανοιχτές τις αγκάλες.

Για δύο χρόνια προσπαθούσε να φτιάξει τη Δύση και το Βορρά και να ανταγωνιστεί επάξια απέναντι στην παντελή κυριαρχία των Νοτιών ποδηλατών. Δεν τα κατάφερε, απέτυχε, αλλά και η αποτυχία είναι μέσα στο παιχνίδι...

Βέβαια, παρ'όλο που στο Cyclist υπάρχει μεγάλος ενθουσιασμός που επιτέλους αποκαλύφθηκε ο κρυφό-Νότιος Takxu, πραγματικά δεν ξέρουμε πως αισθάνονται οι Βορειο-Δυτικοί που ο ισχυρότερος εκπρόσωπός τους απλά, πήγε με τους "άλλους".

Στις βόλτες του ΠροαCτιακού, o Takxu με ποιούς θα είναι; Όταν οργανώνονται βόλτες στο Βορρά και τη Δύση, αυτός θα λέει για τους Βόρειο-Δυτικούς "εσείς" ή "εμείς";

Η ομάδα του Cyclist χαίρεται πραγματικά γιατί πλέον μαθαίνει από "πρώτο Βάσκικο χέρι" όλα τα θέματα που αφορούσαν την ομάδα των Βορείων και Δυτικών.

Τον "προδότη" όμως ποιός τον αγαπά πλέον; Τι έχει απομείνει; Μήπως θα έρθει η ώρα να δούμε το μεγάλο "Βάσκο οπλαρχηγό" με ποδήλατο TREK και εμφάνιση της Discovery Channel;

Όλα στα πλαίσια του συμφέροντος πλέον;

Takxu καλώς ήλθες στην ομάδα του Cyclist!

Admin

Dobrin

Dobrin

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 6.064 Δημοσιεύσεις
Αυτό είναι! Κατακτήσαμε και την έδρα τους νοτίους! Μπράβο Takxu, όλοι οι βόρειοι είμαστε μαζί σου στην δύσκολη αυτή την αποστολή. Σου εύχομαι όλα τα καλλίτερα. Δημήτρη, κάνατε την καλλίτερη κίνηση (πάλι). Αλλά τι να περιμένεις, είπαμε, είναι πονηροί οι νότιοι.

rama

rama

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 7.431 Δημοσιεύσεις
Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στον Τάκη στο νέο etap της ζωής του και είμαι σίγουρος οτι θα βοηθήσει το Cyclist να πάει ακόμα καλύτερα από ότι έχουν ήδη καταφέρει οι άνθρωποί του. Λένε γενικά οτι είναι τυχερός όποιος μπορεί να συνδυάσει το hobby με την δουλειά του. Σε αυτή την περίπτωση νομίζω οτι υπάρχουν και οι προϋποθέσεις ο Τάκης να γίνει ακόμη πιό επαγγελματίας στο hobby του! Αγγελος ΥΓ1 Σιγά μη μας εγκαταλείψει ο Τάκης για να αυτομολήσει στον Νότιους. Είναι ο "φυτευτός" μας πράκτορας-επίσκοπος και έτσι πλέον θα σας κατασκοπεύουμε εκ των έσω... ΥΓ2 Τάκη, μην σε πήξουν στη δουλειά οι Νότιοι. Στους όρους συνεργασίας να προβλεφθεί καθημερινή προπόνηση...

de rosa

de rosa

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.258 Δημοσιεύσεις
Για ελατε βορεια καλα μου παιδια,γιατι η παραλια εχει μεγαλες ευθειες:music:

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Παλιότερα κάναμε επαναστάσεις, παίρναμε ρόπαλα και βγαίναμε στους δρόμους... Ο σύγχρονος πολιτισμός και η κοινωνία έχουν εξελιχθεί (αυτό σηκώνει πολύ συζήτηση βέβαια) Η ανωτερότητά μας ως ποδηλατική φυλή (Sieg Heil), ήταν τέτοια που όχι μόνο δεν δέχθηκαν να πολεμήσουν αλλά παραδόθηκαν αμαχητί !! Να το πω και πιο ωμά......."όταν δεν μπορείς να το αποφυγεις....απόλαυσέ το!", λέει ο σοφός λαός μας... Κάπως έτσι σκέφτηκαν και τα παιδάκια με τα κολάν από τα Νότια, οι πάλαι ποτέ οπλαρχηγοί του Νότου και παραδώθηκαν άνευ όρων στην φυλή μας.... Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους συμμετείχαν στην ιερή συμμαχία των Δυτικών και των Βόρειων που μας έφερε στην θέση αυτή και στην ευτυχή κατάληξη της ανάληψης της διοίκησης της Επαρχίας τους... Θέλω να ελπίζω ότι θα φανώ αντάξιος της εμπιστοσύνης σας και ότι μαζί θα συνεχίσουμε να καταλάβουμε κι άλλες επαρχίες, κι άλλα "εδάφη" ώστε η ποδηλατική κουλτούρα να φτάσει παντού..... Ας αγκαλιάσουμε τους Νότιους και ας τους δείξουμε τον δρόμο..... ΥΓ:Θέλω να ευχαριστήσω δημόσια την ομάδα του Cyclist.....Αυτά που έχουν καταφέρει τα τελευταία χρόνια, είναι μοναδικά, για τον χώρο του ποδηλάτου και όχι μόνο..... Θα κάνω τα πάντα για να τους βοηθήσω και πιστεύω ότι η συνεργασία μας θα συμβάλει στην επίτευξη των στόχων που έχουμε θέσει. Στόχους προσωπικούς, της ομάδας, της κοινότητας και της Ποδηλασίας ,στην χώρα μας.....