Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Cyclist.gr και Fizik

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
302 απαντήσεις στο θέμα

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Δημοσίευση Εικόνας

Όταν πριν 5 χρόνια ετοίμαζα το καινούργιο μου τότε, ποδήλατο ήθελα να φτιάξω μια σέλα που να ταιριάζει χρωματικά με το σύνολο. Είχα παλιότερα δοκιμάσει με "επιτυχία" την Fizik Arione στο προηγούμενο ποδήλατό μου και δεν ήθελα να την αλλάξω. Κάτι με έδενε με αυτή την εταιρία, μάλλον τότε πρέπει να ήταν το design και το Ιταλικό Στυλ στα προϊόντα τους. Από τα λογότυπα μέχρι τις σέλες.
http://www.cyclist-f...80&d=1145984959

Έτσι, τότε, μπήκα στη διαδικασία να παραγγείλω μια custom σέλα από τους Ιταλούς, η οποία με μια έξτρα χρεώση ήρθε στην πόρτα μου σε 2-3 εβδομάδες.

Από τότε, άλλαξα ποδήλατα, άλλαξα σέλες, ήρθαν στο δρόμο μου οι bontrager, λόγω της σχέσης με την Trek και τα τελευταία χρόνια, ιδιαίτερα μετά την εκπληκτική δουλειά των Αμερικάνων στον τομέα αυτόν και τις πολλές επιλογές που έδιναν στον χρήστη σε όλες τις κατηγορίες τιμής και χρήσης, ήμουν και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από αυτές.

Πέρσι, σκέφτηκα μήπως μεγαλώναμε ακόμα περισσότερο τη γκάμα μας αλλά μετά και τις εκπληκτικές affinity και evoke, άλλαξα γνώμη.

Όμως, πάντα μέσα μου έτρεφα μια ιδιαίτερη συμπάθεια για τις Fizik. Κάτι έδενε στο στύλ τους με τις δικές μου αισθητικές επιλογές.

Έκλεινα τα μάτια και τα αυτιά όμως και προσπαθούσα απλά να κρατήσω "χαρακτήρα".

Ώσπου, ήρθε αυτή η συνάντηση με τους Ιταλούς πρόσφατα στην Taipei.

"Δυστυχώς" δεν μπόρεσα να κρατηθώ και να αρνηθώ μια τέτοια συνεργασία.

Ιστορική εταιρία, με παράδοση στο χώρο, με σέλες χειροποίητες στην Ιταλία, με εξειδίκευση, με μερικές από τις πιο όμορφες και πιο βελούδινες ταινίες τιμονιού και τέλος με τη μοναδική σειρά παπουτσιών που παρουσίασαν πέρσι.

Όλα αυτά θα τα δούμε και θα τα παρουσιάσουμε σχολαστικά ένα-ένα το επόμενο διάστημα.

Αυτό που κρατάτε για την ώρα είναι ότι το Cyclist.gr και η Fizik είναι πλέον συνεργάτες, αντιπροσωπεύοντας τα προϊόντα της στην Ελλάδα, τόσο τις σέλες και τα άλλα αξεσουάρ, όσο και τα μοναδικά παπούτσια!

H Λίστα με τους αθλητές που χρησιμοποιούν fizik είναι εντυπωσιακή. Το ίδιο και η λίστα με τις ομάδες σε όλες τις κατηγορίες σε όλα τα τερραίν.

Σε λίγες εβδομάδες μια μεγάλη γκάμα από Fizik θα είναι φιζικά στη διάθεσή σας!

Ελπίζουμε έτσι μαζί με τις bontrager να έχουμε πλέον μια ακόμα μεγαλύτερη δυνατότητα επιλογής σε στύλ, ποιότητες, μεγέθη όσον αφορά τις σέλες.

Το ίδιο ισχύει και για τις ταινίες αφού τόσο οι bontrager όσο και οι best seller Lizard Skins θα πλαισιωθούν από όλες τις αντίστοιχες Fizik.

Ενώ στα παπούτσια, πλέον η συλλογή ολοκληρώνεται με μια ακόμα Ιταλική εταιρία μετά τη Diadora και καλύπτονται όλες οι πιθανές επιλογές, τόσο όσον αφορά την χρήση αλλά και την τιμή μαζί με την Bontrager. (Για τα παπούτσια και για τις σέλες θα γίνει ειδική παρουσίαση των τεχνολογιών αργότερα).

Γνωρίστε τη Fizik (αν και σίγουρα θα την ξέρετε οι περισσότεροι πολύ καλά!) μέσα από μερικά video.

http://www.youtube.com/watch?v=2mYUmg875pQ
http://www.youtube.com/watch?v=8bmi-x-260s
  • Janimmipse του αρέσει

pavlito

pavlito

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • PipPip
  • 12 Δημοσιεύσεις
Μπράβο Τάκη!Αντε με το καλό!!!!

banik

banik

BMC Team

• Cyclist Friends
  • 6.636 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσία3goods
Πολυ καλη εταιρια κ επιλογη πολλων αθλητων.....καλη συνεργασια.

Christoforos?

Christoforos?

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.231 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠολύκαστρο Κικίς
Μπράβο η Fizik έχει πράγματι πολύ ωραία προϊόντα...

Flattire

Flattire

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 990 Δημοσιεύσεις
Καιρός ήταν,από τις καλύτερες κινήσεις που μπορούσε να κάνει το cyclist!

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.423 Δημοσιεύσεις
Ετοιμάζω χώρο.

Spy

Spy

Engage and execute

• Cyclist Friends
  • 3.481 Δημοσιεύσεις
Και αν πιστέψεις ότι με το Μαρίνο τα λέγαμε, για καινούργιες συνεργασίες. Μπράβο καλή κίνηση!

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Σας ευχαριστώ φίλοι μου για τα καλά σας λόγια.

Όντως η fizik είναι μια εταιρία με καλά προϊόντα, πρεστίζ και χρόνια στο χώρο. Σίγουρα θα φροντίσω να υπάρχουν σέλες για δοκιμή στα Cyclist μιας και εδώ δεν ισχύει το money back warranty της Bontrager, όπως και θα φροντίσουμε να υπάρχουν ακόμα περισσότερες fizik στα μέρη όλης της Ελλάδας για τους απανταχού λάτρεις της εταιρίας.

Μέχρι στιγμής αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι το πάθος των ανθρώπων που δουλεύουν εκεί και δυστυχώς η συμφωνία ήρθε λίγο αργά, διαφορετικά θα έπρεπε να ετοίμαζα τις βαλίτσες μου για το Grandfondo Fizik που γίνεται την Κυριακή.

philip_time

philip_time

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.639 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
+10000000

Guideus

Guideus

Ο Scottσέζος

• Cyclist Friends
  • 2.369 Δημοσιεύσεις
Εξαιρετική κίνηση και ηταν κατι που χρειαζόταν μιας και ο προηγούμενος υποτίθεται απο οτι φαίνεται αντιπρόσωπος δεν έφερνε ολη την γκάμα της Fizik και οσοι για παράδειγμα ήθελαν να αγοράσουν μια Aliante έπρεπε να την παραγγείλουν απέξω.

Ο Βασιλιάς (βλέπε Antonoglou) δεν πρέπει να το έχει πάρει ακόμα χαμπάρι. Δεν βλέπω σεντόνια του.:icelol::icelol:

Η αρχή έγινε με Campagnolo η συνέχεια ήρθε με την Fizik, το μόνο που μένει πλέον για να έρθει και δέσει (οχι οτι τώρα δεν καλύπτει το cyclist και τον πιο απαιτήτικό) θα ηταν και μια μεγάλη Ιταλική εταιρεία πλαισίων. Ετσι για να την απογειώσει οπως μόνο αυτο ξέρει. Νομίζω...?;)

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Εξαιρετική κίνηση και ηταν κατι που χρειαζόταν μιας και ο προηγούμενος υποτίθεται απο οτι φαίνεται αντιπρόσωπος δεν έφερνε ολη την γκάμα της Fizik και οσοι για παράδειγμα ήθελαν να αγοράσουν μια Aliante έπρεπε να την παραγγείλουν απέξω.

Ο Βασιλιάς (βλέπε Antonoglou) δεν πρέπει να το έχει πάρει ακόμα χαμπάρι. Δεν βλέπω σεντόνια του.:icelol::icelol:

Η αρχή έγινε με Campagnolo η συνέχεια ήρθε με την Fizik, το μόνο που μένει πλέον για να έρθει και δέσει (οχι οτι τώρα δεν καλύπτει το cyclist και τον πιο απαιτήτικό) θα ηταν και μια μεγάλη Ιταλική εταιρεία πλαισίων. Ετσι για να την απογειώσει οπως μόνο αυτο ξέρει. Νομίζω...?;)

Σε ευχαριστούμε Μιχάλη.

Για να μη δημιουργηθούν λάθος εντυπώσεις, δεν πήραμε την αποκλειστικότητα της αντιπροσώπευσης από τον προηγούμενο. Είμαστε πλέονκαι οι δύο αντιπρόσωποι υπεύθυνοι για την Ελλάδα μετά το "στενό" μαρκάρισμα που δεχθήκαμε από τους Ιταλούς σε μια πρόταση που δεν μπορούσαμε να αρνηθούμε όπως έγραψα παραπάνω.

Όσο για τις Ιταλικές εταιρίες, δεν είναι μόνο δύο πια. Campagnolo, Campagnolo Sportswear, Fizik, Fulcrum, Diadora. Αισίως πέντε. Σε πολλές χώρες υπάρχουν διαφορετικοί αντιπρόσωποι για κάθε μία από αυτές. Όσο για Ιταλικά πλαίσια, δε μου κάνουν κούκου. Άλλες εποχές ίσως αλλά πλέον...θα πω όχι. Δεν θα πω περισσότερα......Βέβαια....ποτέ δεν ξέρεις....Δεν μου αρέσει να κλείνω πόρτες.

gogos

gogos

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 388 Δημοσιεύσεις
Μπράβο παιδιά άριστη επιλογή αλλά τα φέρνετε όλα όταν κάποιοι από εμάς τα έχουμε ήδη αγοράσει το ίδιο και με την Campa τι κακό και αυτό.

Σωτηρης

Σωτηρης

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.412 Δημοσιεύσεις
πότε με το καλό?

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

πότε με το καλό?

Μέσα στο Μάιο.
40 διαφορετικές σέλες, 24 ταινίες τιμονιού, τσαντάκια, παλουκόσελα και 4 μοντέλα παπουτσιών!

banik

banik

BMC Team

• Cyclist Friends
  • 6.636 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσία3goods

Μέσα στο Μάιο.
40 διαφορετικές σέλες, 24 ταινίες τιμονιού, τσαντάκια, παλουκόσελα και 4 μοντέλα παπουτσιών!

:stars:

Antonoglou

Antonoglou

My Name is 60 X 11

• Cyclist Friends
  • 3.379 Δημοσιεύσεις
Τάκη μου όλα ωραία και καλά , αλλα εκεί που έχεις την λίστα με PRO Ομάδες και αθλητές που χρησιμοποιούνε την Fizik, αντί να βάζεις όλους τους άσχετους, βάλε μια φωτό από τα Αντώνογλου Labs που εχουνε 5 ποδήλατα και δώδεκα σέλες Fizik για να δωσεις την ουσία του θέματος...

Τόσα λογια λογια λόγια, την στιγμή που με μία φωτογραφία θα "καθάριζες"....!

Πέρα απο πλάκα, ειναι μοναδικές σέλες, εχω όλη την συλλογή τους με προτίμηση φυσικά στην Arione που την έχω σε οτι συνδιασμό μπορεί να βάλει και το πιο διεστραμένο μυαλό...

Καλές πωλήσεις Τάκη, με την ναυαρχίδα των σελλών !

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Τάκη μου όλα ωραία και καλά , αλλα εκεί που έχεις την λίστα με PRO Ομάδες και αθλητές που χρησιμοποιούνε την Fizik, αντί να βάζεις όλους τους άσχετους, βάλε μια φωτό από τα Αντώνογλου Labs που εχουνε 5 ποδήλατα και δώδεκα σέλες Fizik για να δωσεις την ουσία του θέματος...

Τόσα λογια λογια λόγια, την στιγμή που με μία φωτογραφία θα "καθάριζες"....!

Πέρα απο πλάκα, ειναι μοναδικές σέλες, εχω όλη την συλλογή τους με προτίμηση φυσικά στην Arione που την έχω σε οτι συνδιασμό μπορεί να βάλει και το πιο διεστραμένο μυαλό...

Καλές πωλήσεις Τάκη, με την ναυαρχίδα των σελλών !

Έχεις δίκιο....έχεις δίκιο!

Πυροβόλα τους http://www.facebook....117002131650508

Christoforos?

Christoforos?

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.231 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠολύκαστρο Κικίς

Σας ευχαριστώ φίλοι μου για τα καλά σας λόγια.

Όντως η fizik είναι μια εταιρία με καλά προϊόντα, πρεστίζ και χρόνια στο χώρο. Σίγουρα θα φροντίσω να υπάρχουν σέλες για δοκιμή στα Cyclist μιας και εδώ δεν ισχύει το money back warranty της Bontrager, όπως και θα φροντίσουμε να υπάρχουν ακόμα περισσότερες fizik στα μέρη όλης της Ελλάδας για τους απανταχού λάτρεις της εταιρίας.

Μέχρι στιγμής αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι το πάθος των ανθρώπων που δουλεύουν εκεί και δυστυχώς η συμφωνία ήρθε λίγο αργά, διαφορετικά θα έπρεπε να ετοίμαζα τις βαλίτσες μου για το Grandfondo Fizik που γίνεται την Κυριακή.

έχει πλάκα να κάνω κανένα τεστ την Αντάρες!!!

Guideus

Guideus

Ο Scottσέζος

• Cyclist Friends
  • 2.369 Δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστούμε Μιχάλη.

Για να μη δημιουργηθούν λάθος εντυπώσεις, δεν πήραμε την αποκλειστικότητα της αντιπροσώπευσης από τον προηγούμενο. Είμαστε πλέονκαι οι δύο αντιπρόσωποι υπεύθυνοι για την Ελλάδα μετά το "στενό" μαρκάρισμα που δεχθήκαμε από τους Ιταλούς σε μια πρόταση που δεν μπορούσαμε να αρνηθούμε όπως έγραψα παραπάνω.

Όσο για τις Ιταλικές εταιρίες, δεν είναι μόνο δύο πια. Campagnolo, Campagnolo Sportswear, Fizik, Fulcrum, Diadora. Αισίως πέντε. Σε πολλές χώρες υπάρχουν διαφορετικοί αντιπρόσωποι για κάθε μία από αυτές. Όσο για Ιταλικά πλαίσια, δε μου κάνουν κούκου. Άλλες εποχές ίσως αλλά πλέον...θα πω όχι. Δεν θα πω περισσότερα......Βέβαια....ποτέ δεν ξέρεις....Δεν μου αρέσει να κλείνω πόρτες.

Ωχ ναι οντως, είναι 5 οι Ιταλικές έχεις δίκιο.

Προφανώς και το στενό μαρκάρισμα για την αντιπροσώπευση λέει πολλά.
Δεν είναι δυνατόν να μην είχε ολη την γκάμα ο μέχρι πρότινος αντιπρόσωπος. Και η Aliante δεν νομίζω να μην είχε ζήτηση.

Οσο για τα Ιταλικά πλαίσια κατι παρασκηνιακό θα ξέρεις περισσότερο. Πάω πάσο.

Καλές πωλήσεις.:D

emerald

emerald

Snakeman

• Cyclist Friends
  • 6.027 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑνω Γλυφαδα
ταινιες τιμονιου ποτε ερχονται;;; την επομενη βδομαδα;;; σελλες για mountain;;; αυριο;;; θα δουμε και παπουτσακια;;; για πες Τακη... :D:D:D

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

ταινιες τιμονιου ποτε ερχονται;;;
την επομενη βδομαδα;;;
σελλες για mountain;;;
αυριο;;;
θα δουμε και παπουτσακια;;;

για πες Τακη...

:D:D:D

Σε όλα ναι, εκτός από το "αύριο".

Μέσα στο Μάιο ελπίζω να γεμίσουμε τα ράφια με μία απ΄όλα.

Spy

Spy

Engage and execute

• Cyclist Friends
  • 3.481 Δημοσιεύσεις
Αχ αυτός ο Takxu, επιβεβαιώνει πάντα ότι ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.... :)

Υ.Γ. Δηλαδής να περιμένω για κάτι καλύτερο απο την Afinity? Γιατί τώρα έχω την έγκριση απο την αρχηγό για λευκή σέλα :eek:

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.423 Δημοσιεύσεις

Αχ αυτός ο Takxu, επιβεβαιώνει πάντα ότι ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.... :)

Υ.Γ. Δηλαδής να περιμένω για κάτι καλύτερο απο την Afinity? Γιατί τώρα έχω την έγκριση απο την αρχηγό για λευκή σέλα :eek:

Δύσκολο.

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Σπύρο, τις fizik δεν τις φέρνουμε γιατί είναι καλύτερες από τις bontrager ή χειρότερες από τις bontrager. Τις φέρνουμε για να υπάρχουν ακόμα περισσότερες επιλογές. Ξέρεις πολύ καλά ότι η σέλα είναι καθαρά προσωπικό θέμα.

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Μόλις έφτασαν!

http://www.cyclist-f...42&d=1306263083

Τις επόμενες μέρες στις οθόνες και τα ράφια!

Tassos96

Tassos96

Γαϊδουrider

• Cyclist Friends
  • 5.508 Δημοσιεύσεις

Μόλις έφτασαν!

http://www.cyclist-f...42&d=1306263083

Τις επόμενες μέρες στις οθόνες και τα ράφια!

Πότε τις υπολογίζετε στα ράφια?

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Παρασκευή-Σάββατο

Ελλανιος 28

Ελλανιος 28

Roadrunner

• Cyclist Friends
  • 4.878 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαNafplio
Μια χαραααααα!!!

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Όλο αυτό το διάστημα των συζητήσεων πριν από τις συμφωνίες είχα προσωπική εντύπωση από τα προϊοντα Fizik. Άλλωστε η πρώτη μου αλλαγή σε σέλα ήταν μία Arione.

Σήμερα όμως, μετά από μια πιο εμπεριστατωμένη μελέτη, τιμολόγηση, εξερεύνηση όλων όσων ήρθαν στις αποθήκες του Cyclist, δηλώνω εντυπωσιασμένος από την ποιότητα κατασκευής, από την προσοχή στη λεπτομέρεια και από το εξαιρετικό desing και packaging των Ιταλών. Όχι μόνο οι χειροποίητες στην Ιταλία, σέλες και τα πολύ προσεγμένα παπούτσια αλλά και όλα τα υπόλοιπα.

Η αλήθεια είναι ότι η γκάμα που φέραμε είναι αρκετά μεγάλη και ακόμα δεν έχουμε καταφέρει να τα ταξινομίσουμε και να τα τοποθετήσουμε όλα μιας και όλη μέρα σήμερα έγινε η δουλειά πίσω απο τις κουρτίνες αλλά πιστεύω ότι μέσα στις επόμενες μέρες θα είναι όλα διαθέσιμα.
Καταλαβαίνετε, πρέπει να ανέβουν και να στηθούν, να μπουν τιμές, να ανέβουν στο site, να γραφτούν άρθρα, περιγραφές, παρουσιάσεις, banners και όλα αυτά που πιθανά δεν περνούν από το μυαλό κάποιου όταν απλά βλέπει ένα προϊόν στο ράφι.

Σήμερα λοιπόν στο γραφείο γινόταν ένας χαμός
http://www.cyclist-f...44&d=1306357238

Μερικές από τις διαφορετικές ταινίες. Χρειάζεται προσοχή στην ονοματολογία των χρωμάτων και τις διαφορές της υφής.
http://www.cyclist-f...41&d=1306357226

Οι Ιταλοί μας έστειλαν ένα milestone για δοκιμαστήριο των παπουτσιών και έτσι έπρεπε να βγει μια φωτογραφία για την περίσταση με όλα τα μοντέλα των παπουτσιών
http://www.cyclist-f...43&d=1306357234

Μετά από αρκετό ψάξιμο και διάβασμα κατέληξα στο ποιά σέλα θα αντικαταστήσει την υπάρχουσα στην Orca μου.
http://www.cyclist-f...42&d=1306357229
Antares 00. 135 γραμμάρια (130 την ζύγισα) και με αρκετή επιφάνεια για έναν Chameleon σαν και μένα.
http://www.cyclist-f...45&d=1306357241
http://www.cyclist-f...40&d=1306357222

Η συνέχεια τις επόμενες μέρες...

vaggos

vaggos

..και τα πετάλια μέσα!!!

• Cyclist Friends
  • 1.952 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσία-
Τάκη, γράψε τις εντυπώσεις σου για την Antares όταν την δοκιμάσεις.