Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Cyclist.gr και Fizik

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
302 απαντήσεις στο θέμα

jkapa

jkapa

Cyclist Friend

• Banned
  • 767 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚως
Εγώ ένα έχω να πώ...ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ R1...Τα θέλω χθές. Πανάλαφρα - Πανέμορφα...και ότι καλύτερο έχω δει εδώ και πολύ καιρό.

psampa

psampa

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.323 Δημοσιεύσεις
Να προσθέσω ύστερα από 40χλμ προπονητήριο και 50 χλμ δρόμο ότι η aliante (όσον αφορά το δικό μου απαυτό) είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει (και έχω δοκιμάσει πολλές). Υ.Γ. χμμ ακούστηκε λίγο περίεργο αυτό που είπα :-) , σε σέλλες αναφέρομαι έτσι! ;-)

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Να προσθέσω ύστερα από 40χλμ προπονητήριο και 50 χλμ δρόμο ότι η aliante (όσον αφορά το δικό μου απαυτό) είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει (και έχω δοκιμάσει πολλές).

Υ.Γ. χμμ ακούστηκε λίγο περίεργο αυτό που είπα :-) , σε σέλλες αναφέρομαι έτσι! ;-)

Xaxaxaxa! Έχεις ρέντα σε αυτό το thread. Γράφεις...

makagel

makagel

για τους φίλους Μάκης

• Cyclist Friends
  • 2.063 Δημοσιεύσεις

Να προσθέσω ύστερα από 40χλμ προπονητήριο και 50 χλμ δρόμο ότι η aliante (όσον αφορά το δικό μου απαυτό) είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει (και έχω δοκιμάσει πολλές).

Υ.Γ. χμμ ακούστηκε λίγο περίεργο αυτό που είπα :-) , σε σέλλες αναφέρομαι έτσι! ;-)

Ti έγινε Πέτρο αρχίσαμε τους πειραματισμούς ?? χαχαχα

I like your bike

I like your bike

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.499 Δημοσιεύσεις

είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει (και έχω δοκιμάσει πολλές).

ποιες εχεις δοκιμασει; Θελω να πω ποια(ες) σελα αντικατεστησε η aliante?

psampa

psampa

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.323 Δημοσιεύσεις

ποιες εχεις δοκιμασει; Θελω να πω ποια(ες) σελα αντικατεστησε η aliante?

Πάρε χαρτί και γράφε :-) . Ξεκίνησα με την μαμά σέλα selle italia x2, μετά δοκίμασα τη fizik tri (πολύ στενή για μένα), μετά τη sell italia max flite gel (ενώ είναι απο τις καλύτερες εμένα δεν μου έκατσε καλά). Στη συνέχεια έπεσε στα χερια μου μια sell italia slr xp (και αυτή πολυ αγωνιάρικη). Έπειτα δοκίμασα την bontrager inform rl (δεν ηταν άσχημη αλλά όχι πολυθρόνα) . Έιπα να ξαναδοκιμάσω την max flite gel flow (ναι την είχα ήδη πουλήσει και την ξαναγόρασα :-) ) αλλά συνέχιζε να μην με ενθουσιάζει και για τέλος πήρα την bontrager affinity (η οποία δεν ήταν κακή αλλά είπαμε ο απαυτός μου είναι περίεργος). Σήμερα έκανα άλλα 90 χλμ με την aliante και νομίζω ότι μάλλον έχω κλείσει σαν δοκιμαστής σελών πλέον :-) . Μου έχει κατσει τέλεια (και είναι και ομορφούλα ;-) )

Sent from my iPad using Tapatalk

DRCorsa

DRCorsa

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.348 Δημοσιεύσεις
Υπάρχει από τη Fizik ταινία τιμονιού στο celeste της Bianchi;

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Υπάρχει από τη Fizik ταινία τιμονιού στο celeste της Bianchi;

Δεν νομίζω να ήρθε κάποιο τέτοιο χρώμα και δεν ξέρω αν υπάρχει σε fizik.

Τα προϊόντα είναι πλέον όλα LIVE στο shop. Υπάρχει ακόμα το πρόβλημα με την κωδικοποίηση και δεν έχει γίνει ο τελευταίος "τεχνικός και ποιοτικός" έλεγχος στις περιγραφές, κάτι που θα ολοκληρωθεί μέσα στη μέρα.

Μπορείτε να τα δείτε όλα εδώ http://www.cyclist.g...?cat=0&cm=Fizik Είναι 5 σελίδες.
Επίσης μπορείτε να διαβάσετε στα Ελληνικά το Spine Concept και πως να επιλέξετε τι σέλα σας. Υπάρχουν και οι αναφορές στα παπούτσια που ακόμα έχουν έρθει ώς δείγματα για να τα δείτε και να τα επεξεργαστείτε.

Christoforos?

Christoforos?

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.231 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠολύκαστρο Κικίς

Πάρε χαρτί και γράφε :-) . Ξεκίνησα με την μαμά σέλα selle italia x2, μετά δοκίμασα τη fizik tri (πολύ στενή για μένα), μετά τη sell italia max flite gel (ενώ είναι απο τις καλύτερες εμένα δεν μου έκατσε καλά). Στη συνέχεια έπεσε στα χερια μου μια sell italia slr xp (και αυτή πολυ αγωνιάρικη). Έπειτα δοκίμασα την bontrager inform rl (δεν ηταν άσχημη αλλά όχι πολυθρόνα) . Έιπα να ξαναδοκιμάσω την max flite gel flow (ναι την είχα ήδη πουλήσει και την ξαναγόρασα :-) ) αλλά συνέχιζε να μην με ενθουσιάζει και για τέλος πήρα την bontrager affinity (η οποία δεν ήταν κακή αλλά είπαμε ο απαυτός μου είναι περίεργος). Σήμερα έκανα άλλα 90 χλμ με την aliante και νομίζω ότι μάλλον έχω κλείσει σαν δοκιμαστής σελών πλέον :-) . Μου έχει κατσει τέλεια (και είναι και ομορφούλα ;-) )

Και εγώ έχω δοκιμάσει πολλές αλλά θέλω να δοκιμάσω και μια τέτοια για να κλείσω τον κύκλο μου ως γευσηγνώστης σελών....

I like your bike

I like your bike

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.499 Δημοσιεύσεις

Μοιάζουμε αρκετά. Απλώς είσαι λίγο πιο μπροστά :)

Ξεκίνησα από τις μαμίσιες, τις οποίες γρήγορα και απέρριψα. Σκεφτόμουν και εγώ την max flite, γιατί έχω διαβάσει πολύ κολακευτικά σχόλια και κριτικές. Με αποθάρρυνεις λίγο τώρα. Οι Inform και affinity είναι καλές, αλλά δεν είναι σύντροφοι ζωής :). Η αναζήτηση της τέλειας σέλας συνεχίζεται ...

maraki

maraki

amazon

• Cyclist Friends
  • 2.477 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσίαεδω εκει παραπερα
Παρα πολυ εντυπωσιακο το γεγονος οτι εχει spineconcept και περιγραφει τα 3 μοντελα των σελων... Αυτο και μονο σιγουρα δειχνει επιπεδο και οτι δεν ειναι κατι τυχαιο η fizik ... Και Fizika ηδη ψηθηκα να παρω μια !!!:D

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Χτες έγινε σεμινάριο στα παιδιά του Cyclist για τις σέλες και την Fizik ώστε να μπορούν να σας εξυπηρετούν και να σας λύνουν τις απορίες σας για την κατάλληλη επιλογή.

Επίσης, ολοκληρώθηκε και η πρώτη σελίδα μας. www.cyclist.gr με το σχετικό άρθρο.

Λείπουν ακόμα μερικά τσαντάκια που ήρθαν και fizikα μια τριαθλητική σέλα που έκανε την εμφάνισή της.

Toolman

Toolman

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 4.571 Δημοσιεύσεις

Παρα πολυ εντυπωσιακο το γεγονος οτι εχει spineconcept και περιγραφει τα 3 μοντελα των σελων...

Αυτο και μονο σιγουρα δειχνει επιπεδο και οτι δεν ειναι κατι τυχαιο η fizik ...

Και Fizika ηδη ψηθηκα να παρω μια !!!:D

Έεετσιιιιι ;)

I like your bike

I like your bike

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.499 Δημοσιεύσεις
Να κάνω μια δύσκολη ερώτηση; Τι θα προτείνετε και με ποια κριτήρια σε κάποιον που μπαίνει στο κατάστημα και ζητάει μια σέλα; Fizik η Bontrager? η θα το αφήσετε εντελώς στα αισθητικά κριτήρια του πελάτη;

Vrass

Vrass

ο Μέγας Κλαδεφτήρ

• Cyclist Friends
  • 4.345 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΟπου έχει μπύρα και φαΐ.
Πιστεύω ότι κάποιος που είναι έτοιμος να αγοράσει μια σέλα στην κατηγορία τιμής μιας μέσης fizik, είναι ενημερωμένος και συνειδητοποιημένος στο τι θέλει, οπότε θα αναζητήσει και συγκεκριμένα πράγματα από το προϊόν. Σε αυτήν την περίπτωση και ο πωλητής που ξέρει τα προϊόντα θα τον κατευθύνει στις επιλογές που είναι οι πιο κοντινές στις απαιτήσεις του παραπάνω πελάτη. Εκεί δεν νομίζω ότι κάποιος από τους δύο θα μπει σε διαδικασία να προτιμήσει κάτι μόνο και μόνο επειδή γράφει fizik, bontrager, specialized, velo ή ότιδήποτε άλλο. Από την άλλη ο πελάτης που θα μπει στο μαγαζί επειδή θέλει απλώς μια λίγο πιο άνετη σέλα για το ποδήλατο που κάνει 1-2 βολτούλες "εδω γύρω" δε νομίζω ότι θα είναι διατεθειμμένος να πάει στο κόστος μιας fizik, οπότε θα είναι πιο ευχαριστημένος με μια οποιαδήποτε εμφανίσιμη άνετη entry level.

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Να κάνω μια δύσκολη ερώτηση;

Τι θα προτείνετε και με ποια κριτήρια σε κάποιον που μπαίνει στο κατάστημα και ζητάει μια σέλα; Fizik η Bontrager?

η θα το αφήσετε εντελώς στα αισθητικά κριτήρια του πελάτη;

Πραγματικά πολύ καλή και πολύ δύσκολη ερώτηση.

Αν ρίξεις μια ματιά στη λίστα με τις σέλες θα δείς ότι το "σταύρωμα" των δύο εταιριών είναι ελάχιστο και μόνο σε ένα-δύο μοντέλα υψηλότερης τιμής. Αυτά δημιουργεί η προσπάθεια για μεγαλύτερη ποικιλία στην επιλογή του καταναλωτή.

Προσωπικά, αν ρωτούσε κάποιος εμένα, θα του πρότεινα bontrager αρχικά, μιας και είναι value for money και έχουν και την εγγύηση επιστροφής. Πραγματικά καλές σέλες, ειδικά οι φετινές που έχουν σώσει πολλούς πωπούς. Μην ξεχνάμε ότι η μεγαλύτερη πλειοψηφία του κόσμου δεν είναι αυτή που ψάχνουν το ιδιαίτερο και το high end.
Σε αυτούς που έχουν περάσει από το στάδιο επιλογών και θέλουν κάτι ιδιαίτερο, χειροποίητο, και πραγματικά κορυφαίο αισθητικά θα του πρότεινα να κοιτάξει και τις fizik. Άσε που οι fizik πουλάνε μόνες τους γιατί έχουν ιστορία και ο κόσμος που έχει γνώσεις τις γνωρίζει. Αυτό που καταφέραμε να προσφέρουμε εμείς είναι μεγαλύτερη ποικιλία που δεν υπήρχε και πιστεύω, πολύ ανταγωνιστικές τιμές σε σχέση με το τι υπήρχε τώρα στην Ελλάδα.

spg100

spg100

Μην τον είδατε !!!

• Cyclist Friends
  • 916 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Σήμερα αγόρασα και εγω μια fizik gobi kium για chameleon Όπως με βλέπω εμένα. Δείχνουν πολυ ποιοτικές και προσεγμένες μέχρι και στην συσκευασία. Θα μπει σε ένα trekking και ελπίζω να με βολέψει γιατί είναι η 4 αλλαγή που κάνω. Τοποθέτηση το απόγευμα. Και σύντομα εντυπώσεις

lampoul

lampoul

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.311 Δημοσιεύσεις
Επειδή ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο, θεωρώ ότι επειδή η περιγραφή που δίνεται στις σέλες κ ιδίως στα ακριβότερα μοντέλα είναι από λιτή έως φτωχή, αυτή πρέπει να εμπλουτιστεί με επιπρόσθετα στοιχεία που να αναδεικνύουν τα benefits τους. Am i right?

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Μετά από μία στάση στην Campagnolo όπου μεταξύ άλλων είδα κάποια καινούργια μοντέλα τροχών από κοντά και μου ανακοινώθηκε ότι οι Ιταλοί αποφάσισαν να μας χρήσουν επίσημο Service Center και άρα ο Atlas ετοιμάζει τις βαλίτσες του για μεταπτυχιακά στην Ιταλία έφτασα στη Follina της περιοχής του Veneto.

Εδώ γίνεται φέτος το επονομαζόμενο Ba:kstage όπου παρουσιάζονται όλα τα νέα της Fizik για το 2012. Χτες έγινε παρουσίαση στους δημοσιογράφους και όπως διάβασα και έμαθα σήμερα η Fizik έχει πάει το θέμα σέλα ένα βήμα πιο πέρα με τις τελευταίες δημιουργίες της. Περιμένω αύριο να μάθω περισσότερα για να σας ενημερώσω.

Σήμερα είχα την ευκαιρία να περάσω μερικές στιγμές στη Follina, κοντά στο γνωστό Monte Grappa και περιμένω αύριο τις παρουσιάσεις. Μαθαίνω και κουτσομπολιά για το pro peloton αλλά αυτά θα τα πούμε στη συνέχεια.

Για την ώρα καλό βράδυ από το Hotel Abbazia. To φαγητό είναι μοναδικό. Που βρήκαν οι άνθρωποι να κάνουν την παρουσίαση? Σε ξενοδοχείο με εστιατόριο με 2 αστέρια μισελεν? Όλα τα κιλά, όλα τα λεφτά!

http://www.cyclist-f...68&d=1307568451

http://www.cyclist-f...66&d=1307568171
http://www.cyclist-f...67&d=1307568210
http://www.cyclist-f...69&d=1307568634

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Λίγα πράγματα θα αλλάξουν μιας και η γκάμα της Fizik είναι αρκετά ολοκληρωμένη και δεν υπάρχει λόγος να αλλάζει κάθε χρόνο.

Oι άνθρωποι της Fizik έχουν φροντίσει να είναι όλα στην εντέλεια. Νεαροί και νεαρές με πάθος για το ποδήλατο. Όλοι τους ποδηλάτες προσπαθούν να κρατούν τη Fizik εκεί που έχουμε συνηθίσει από το 1996 που ξεκίνησε. Συνώνυμη με την ποιότητα και την ικανοποίηση και του πιό απαιτητικού πελάτη.

Σε αυτό το ταξίδι κατάλαβα τι είναι αυτό που μπορεί να κάνει κάποιον να "κολλήσει" με την Fizik! Είναι οι ίδιοι ¨κολλήμενοι" με αυτό που κάνουν και είναι μεταδοτικό.

Η παρουσίαση έγινε σε ένα παλιό μοναστήρι που έχει μετατραπεί σε συνεδριακό κέντρο.

http://www.cyclist-f...50&d=1307629868
http://www.cyclist-f...49&d=1307629848

Το hot item της παρουσίασης είναι η νέα σέλα Kurve.
http://www.cyclist-f...43&d=1307629743

Fi'zi:k Ba:kstage

Μία νέα διαφορετική προσέγγιση σε ότι ξέραμε μέχρι τώρα. Η άνεση και η απόδοση δεν έχουν να κάνουν τόσο με το padding αλλά πλέον, με τη βάση, το κέλυφος. Έτσι η Fizik μετά από τρία χρόνια δοκιμών έφτιαξε ένα νέο κέλυφος που είναι δυναμικό. Κινείται δηλαδή μαζί με τη λεκάνη του ποδηλάτη ακολουθώντας τις κινήσεις των ποδιών του και έτσι του προσφέρει μέγιστη άνεση και βοήθεια στην πλήρη μεταφορά της δύναμης στο πετάλι.

http://www.cyclist-f...44&d=1307629748
H νέα Kurve

Κάτι εντελώς νέο, μιας και πολλοί κατασκευαστές τα τελευταία χρόνια προσπαθούν να φτιάξουν μηχανικά συστήματα σε σέλες που να κάνουν ακριβώς αυτό αλλά είναι ιδιαίτερα βαριά και δύσχρηστα. Η Fizik πιστεύει ότι τα κατάφερε και έτσι με 220 γραμμάρια έφτιαξε μια δυναμική σέλα που θεωρείται ότι πιο άνετο για αγωνιστική χρήση.

H νέα Kurve

Τα rails της Kurve είναι φτιαγμένα από αλουμίνιο και αποτελούν ένα κομμάτι για να δουλεύει καλύτερα το σύστημα Re:Flex. Η δυναμική κίνηση του κελύφους.
http://www.cyclist-f...52&d=1307629899
http://www.cyclist-f...47&d=1307629811

Ενώ υπάρχουν δύο ρυθμίσεις σε κάθε σέλα. Μια πιο μαλακή και μία πιο σκληρή ανάλογα με το τι απαιτεί ο αναβάτης. Ρυθμίσεις που κάνει εύκολα με το tuner. Ένα πλαστικό εξάρτημα που φαίνεται στη μύτη της σέλας και το οποιό ρυθμίζεται σε δύο θέσεις.

Τα κομμάτια της νέας Kurve. Θα διατίθεται και αυτή σύμφωνα με το Spine Concept, σε Arione, Antares και Aliante ανάλοα με την ευλυγισία του αναβάτη.
http://www.cyclist-f...51&d=1307629885

Μετά την παρουσίαση είχαμε την ευκαιρία να δοκιμάσουμε τη νέα Kurve σε μια δίωρη βόλτα στα Ιταλικά βουνά.
http://www.cyclist-f...42&d=1307629645
http://www.cyclist-f...38&d=1307629542

Σίγουρα οι πρώτες εντυπώσεις είναι...εντυπωσιακές. Μια πραγματικά νέα αντίληψη για τις σέλες. Νοιώθεις τη σέλα να είναι ένα κομμάτι με τη λεκάνη σου και πιστεύω ότι μετά και από αυτή την προσθήκη στις τεχνολογίες της Fizik, δεν θα υπάρχει αναβάτης που δεν θα μπορεί να βολευτεί σε μία από τις σέλες που διαθέτει. Spine Concept, Versus και Kurve ολοκληρώνουν μια σειρά από τεχνολογίες και επιλογές σε μία κατηγορία προϊόντων που η υποκειμενικότητα παίζει σημαντικό ρόλο.
Μία ακόμα καινοτομία είναι η παρουσίαση των νέων insoles της Sidas που σε συνεργασία με τη Fizik θα διατείθονται πλέον για κάθε μοντέλο παπουτσιού και όχι μόνο για τα παπούτσια της Fizik.
Έτσι, ο καθένας θα μπορεί να επισκέπτεται ένα κατάστημα που διαθέτει το κατάλληλο μηχάνημα, να φτιάχνει τις custom σόλες του και να τις προσαρμόζει στα αγαπημένα του παπούτσια. Μια ακόμα πρωτοποριακή κίνηση από τη Fizik που σίγουρα θα προσφέρει σημαντική άνεση και ανακούφιση σε ένα θέμα που "καίει" και "μουδιάζει" πολλούς από εμάς. Σόλες που παίρνουν το σχήμα του ποδιού, ειδικά σχεδιασμένες από την Sidas και την Fizik από διαφορετικά υλικά, για όλους.

http://www.cyclist-f...40&d=1307629585
Οι σόλες θερμαίνονται

http://www.cyclist-f...41&d=1307629617
Παίρνουν το σχήμα του ποδιού και μετά από μερικά λεπτά είναι έτοιμες.

Έφτιαξα και τις δικές μου, τις οποίες θα δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία με την επιστροφή μου στην Αθήνα.
http://www.cyclist-f...39&d=1307629566

http://www.cyclist-f...48&d=1307629832
Fizik Superlight Prototype Shoe
Τελευταία παρουσίαση, ένα project με ένα πρωτότυπο σούπερ ελαφρύ παπούτσι που ετοιμάζεται και αναμένουμε νεώτερα για το πότε θα είναι έτοιμο.

Τελευταίες γραμμές πριν φύγω για wine tasting στην πατρίδα του Prosecco.

Spy

Spy

Engage and execute

• Cyclist Friends
  • 3.481 Δημοσιεύσεις
Πρωτοποριακή τεχνολογία οι Ιταλοί, φαίνεται να είναι μπροστά απο τους υπόλοιπους. Αυτό με τη σόλα, θα ηρεμήσει πολλά πόδια. Μπράβο για την κάλυψη!

maraki

maraki

amazon

• Cyclist Friends
  • 2.477 Δημοσιεύσεις
Ηρθε η arione μου !!! και το τσαντακι μου... :cheerleader: λογο βροχης δεν εγινε η δοκιμη σημερα .αυριο ομως... test drive !!!:D

Σωτηρης

Σωτηρης

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.412 Δημοσιεύσεις
έβαλα την antares carbon.140g το βάρος της. εντυπώσεις το βράδυ μετά την απογευματινή προπόνηση.

AndreasT

AndreasT

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 5.280 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΡαφήνα
θα ''περιποιηθώ'' τους ''πάτους'' μόλις σας έρθει το μηχάνημα!!!

maraki

maraki

amazon

• Cyclist Friends
  • 2.477 Δημοσιεύσεις
Πολυ καλες οι εντυπωσεις απο την πρωτη προπονηση με την νεα σελα arione fizik .... Οσο περνουσε η ωρα σαν να μαλακωνε η επιφανεια.:D Θα φανει ακομα περισοτερο σε μια 3ωρη προπονηση , next time !!!;) thanks toolman για την ΑΜΕΣΗ εξυπηρετηση !!!:cool:

Σωτηρης

Σωτηρης

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.412 Δημοσιεύσεις
σήμερα δέυτερη βόλτα με την antares carbon. ενω χθές που έκανα ευθείες με πόνεσε αρκετά,σήμερα που έκανα πολύ ανηφόρα δεν με ενόχλησε σχεδόν καθόλου.τελείως διαφορετική πλατφόρμα απο αυτήν της specialized toupe team. επίσης στα γεννητικά όργανα δεν ενοχλεί καθόλου σε όποια θέση και όποιο τερέν. μακάρι να συνηθίσω το συντομότερο στις ευθείες και να την χαρώ πραγματικά.

xfader

xfader

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 76 Δημοσιεύσεις
Αλλαγή από Bontrager Affinity 2 σε Antares Kium. Η Affinity ποτέ δεν με βόλεψε. Μετά από αρκετές μικρορυθμίσεις στην κλίση και στο μπρος-πίσω, όσο κι αν βελτιώθηκαν τα πράγματα, παρέμεινε η αίσθηση ότι κάτι με ενοχλεί (ελαφρύ μούδιασμα μετά την προπόνηση). Με την Antares έχω κάνει δύο αναγνωριστικές διαδρομές και τα πρώτα μου συμπεράσματα είναι θετικά. Έχει ένα ατού που γίνεται εύκολα αντιληπτό. "Συγχωρεί" πιο εύκολα ένα στιγμιαίο "λάθος" κάθισμα (π.χ. μετά από ορθοπέταλο). Με την Affinity κάθε απόκλιση από το ιδανικό με ενοχλούσε άμεσα.

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.423 Δημοσιεύσεις

Αλλαγή από Bontrager Affinity 2 σε Antares Kium.

Η Affinity ποτέ δεν με βόλεψε. Μετά από αρκετές μικρορυθμίσεις στην κλίση και στο μπρος-πίσω, όσο κι αν βελτιώθηκαν τα πράγματα, παρέμεινε η αίσθηση ότι κάτι με ενοχλεί (ελαφρύ μούδιασμα μετά την προπόνηση).

Με την Antares έχω κάνει δύο αναγνωριστικές διαδρομές και τα πρώτα μου συμπεράσματα είναι θετικά. Έχει ένα ατού που γίνεται εύκολα αντιληπτό. "Συγχωρεί" πιο εύκολα ένα στιγμιαίο "λάθος" κάθισμα (π.χ. μετά από ορθοπέταλο). Με την Affinity κάθε απόκλιση από το ιδανικό με ενοχλούσε άμεσα.

Αυτό είναι πολύ σημαντικό.

Ελλανιος 28

Ελλανιος 28

Roadrunner

• Cyclist Friends
  • 4.878 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαNafplio
Το stage εχει απο τη μαμα του την Pave cx...Το εισαγωγικο φθηνο μοντελο της Fizik. Ενω στην αρχη δεν με ενοχλουσε ιδιαιτερα και ειχα αρχισει να τη συνηθiζω...τωρα που εχουν αυξηθει τα χιλιομετρα λογω του καιρου....Μετα το διωρο αρχιζει να με ενοχλει εκει κατω..! Αν πηγαινα σε Fizik παλι...ποια θα προτεινατε;

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Το stage εχει απο τη μαμα του την Pave cx...Το εισαγωγικο φθηνο μοντελο της Fizik.
Ενω στην αρχη δεν με ενοχλουσε ιδιαιτερα και ειχα αρχισει να τη συνηθiζω...τωρα που εχουν αυξηθει τα χιλιομετρα λογω του καιρου....Μετα το διωρο αρχιζει να με ενοχλει εκει κατω..!
Αν πηγαινα σε Fizik παλι...ποια θα προτεινατε;

Είσαι, snake, chamelion ή bull?

παιδιά ευχαριστούμε για τα reviews! Συνεχίστε να μας ενημερώνετε για τις σέλες!