Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Πως κάνω τι στη νέα πλατφόρμα

- - - - -

• Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα είναι κλειδωμένο
19 απαντήσεις στο θέμα

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.431 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

+1. Πρεπει να γινει οπωσδηποτε γιατι μπερδευει.

Θα γίνει.

δεν έχουμε συνεχόμενη ροή στα μηνύματα οπως είχαμε στο live feeds ,πλέον πρέπει να κάνουμε ανανέοση στην σελίδα για να δούμε το νέο μήνυμα στο φόρουμ

Υπάρχει και πάλι το live feeds, με λίγο διαφορετική μορφή αλλά κάνει τη δουλειά του. Με το κουμπάκι στο πάνω μέρος του forum. Αυτό το plug in έχει φτιαχτεί για αυτή την έκδοση. Δεν υπάρχει κάτι άλλο ακόμα.

Εμένα μου λείπει αφάνταστα το κουμπάκι "Σημερινά Μυνήματα" στις συντομεύσεις/forum actions

Το ψάχνουμε να δούμε άν έχει βγει κάτι που να μπορεί να προστεθεί.

Αν και γνωρίζω από πρώτο χέρι τις δυσκολίες σχεδιασμού ιστοσελίδων, forum και αντιλαμβάνομαι την αναγκαιότητα χρόνου κλπ,
οφείλω να ενημερώσω ότι τμήματα του εικαστικού στο header σπάνε ανεξαρτήτου browser. Κάτι συμβαίνει με το tablet ή τα divs αν
χρησιμοποιούνται. Ίσως θα ήταν καλύτερα να κατέβει το forum to 3ήμερο ώστε να έχετε τον απαιτούμενο χρόνο να κάνετε τις όποιες αλλαγές με την ησυχία σας.
Καλή συνέχεια.

Αργύρη, δεν γίνεται να κλείσει το forum όπως και δεν γίνεται να ασχολούμαστε full time με αυτό 3 μέρες καθώς υπάρχουν και οι "κανονικές" μας δουλειές. Αυτοί τη στιγμή είμαστε δύο "εθελοντές" και ένας επαγγελματίας που ασχολούμαστε. Πέφτει και το Πάσχα και θέλουμε και εμείς να κάνουμε γιορτές 1-2 μέρες. Καταλαβαίνεις.

Σταδιακά όλο και περισσότερα πράγματα φτιάχονται.

ardi21

ardi21

Gary

• Cyclist Friends
  • 407 Δημοσιεύσεις
Πως κάνω τι στη νέα πλατφόρμα

Απλα βαζετε το link του video που βρισκετε στην address bar του browser σας στο πλαισιο που βγαινει οταν πατησετε το κουμπι για να ανεβασετε video (αν το βαλετε χυμα θα εμφανιστει μονο το link).

To κουμπι ειναι αυτο με το φιλμ.
Δημοσίευση Εικόνας

http://www.youtube.com/watch?v=H85kcpifwGw&feature=feedrec_grec_index

Eικονες δεν μπορεις να ανεβασεις απο το pc ετσι? Εκτος και αν κανω εγω κατι λαθος...

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.431 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

πόσα πμ θα χωράει πλέον? ρωτάω γιατί με το παλιό ήμουνα κάπου 97-98% πληρότητα αλλά τώρα δεν βλέπω κάτι να προειδοποιεί οτι γεμίζει.
δεν το θεωρώ πρόβλημα, απλώς το αναφέρω.

Αυξήσαμε το όριο από 300 σε 400 μιας και πολλοί το είχαν ζητήσει. Όσο για τα υπόλοιπα προβλήματα, μην ξεχνάτε ότι είχαμε Πάσχα και δεν υπήρχε συνεχής δουλειά για τους μηχανικούς και εμένα. Πρέπει να κάνουμε γιορτές και εμείς. Ελπίζω μεχρι το τέλος της εβδομάδας να έχουμε λύσει τα σημαντικότερα προβλήματα με κύριο αυτό των φωτογραφιών.

trehanero

trehanero

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 4.149 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚαλλιθέα

Γιάννη έχω ενεργοποιήσει την επιλογή style, πηγαίνεις στο τέρμα του forum κάτω και εκεί που λέει "Γρήγορη επιλογή style" επιλέγεις "Default vbulletin style". Αυτό λογικά θα δουλεύει οκ σε όλες τις αναλύσεις. Για τσέκαρε το και πες μου.

μόλις τόκανα και επιτέλους εντάξει!

HarisLed

HarisLed

Ο νέοπας!

• Cyclist Friends
  • 194 Δημοσιεύσεις

που θα μου δειχνει οτι εχω ενα προσωπικο μυνημα??

Στο πάνω μέρος της σελίδας λέει "οι ειδοποιήσεις σας", όταν έχεις ειδοποίηση(πχ ένα pm) γίνεται μπλε σκούρο χρώμα :)

Yiannis99

Yiannis99

Οικονομικός μετανάστης στο UK..

• Cyclist Friends
  • 6.603 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαLondon, UK

Τα emoticons δεν παίζουν?

Όταν επιλέγεις απάντηση σε ένα θέμα, αυτόματα βγαίνει το πλαίσιο "Γρήγορη Απάντηση" που έχει περιορισμένες δυνατότητες στην μορφοποίηση κειμένου, για να σου δουλέψουν τα emoticons πρέπει να τα γράψεις με την συντόμευσή τους, δηλαδή: :+) = :) αν θέλεις το πλάισιο πλήρους μορφορποίησης επιλέγεις κάτω δεξιά το "Επεξεργαστής Κειμένου" και σου βγαίνει το μεγάλο πλαίσιο απάντησης.

Γ.

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.426 Δημοσιεύσεις

Κάτι που χρησιμοποιούσα πολύ και δεν το βρίσκω είναι τα θέματα που έχω δημιουργήσει. Υπάρχει κάπου ή κάποιος τρόπος να βρίσκω εύκολα τα θέματα μου?

Στο προφίλ σου.Κάτω απο τη φωτό προφίλ έχει την επιλογή find all started trheads

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.431 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Μόλις τελειώσουμε τη μεταφορά και την ομαλή λειτουργία (κάτι που λογικά θα γίνει με έναν μαραθώνιο εργασίας αύριο) έχω σκοπό να σας γράψω ένα εκτενές άρθρο για τις αλλαγές που υπάρχουν στη νέα έκδοση και τις επιλογές που έχετε. Θα χρειαστεί λίγος χρόνος ακόμα. Νομίζω ότι σταδιακά όλοι συνηθίζουν το νέο set up. Όπως γράφει ο Στέλιος, στο θέμα των προβλημάτων αναφέρετε προβλήματα που βρίσκετε ώστε να λύνονται. Εδώ μπορείτε να ρωτάτε για το πως κάνετε τι και σας απαντά όποιος ξέρει, όχι αναγκαστικά οι διαχειριστές.

asmar

asmar

Asmar

• Cyclist Friends
  • 383 Δημοσιεύσεις
Σε αυτό το thread γίνεται μεταφορά απαντήσεων από το συγκεκριμένο thread για να γίνεται αναφορά μόνο προβλημάτων στο προηγούμενο και όχι πληροφορίες σχετικά με το πως κάνουμε τι. Φυσικά μπορεί να απαντά όποιος γνωρίζει σε όποιον ερωτά στο συγκεκριμένο thread. Ευχαριστώ

asmar

asmar

Asmar

• Cyclist Friends
  • 383 Δημοσιεύσεις

Τους συνδεδεμένους χρήστες στη παλιά μορφή θα τους ξαναδούμε;

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος γιατί μάλλον αυτό που αναφέρεις το έκανε κάποιο επιπλέον module το οποίο δεν θα είναι συμβατό με την υπάρχουσα έκδοση (απενεργοποίησα μόνο τα μη συμβατά) αλλά όλο και κάτι άλλο μπορούμε να βρούμε.

Dobrin

Dobrin

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 6.064 Δημοσιεύσεις

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος γιατί μάλλον αυτό που αναφέρεις το έκανε κάποιο επιπλέον module το οποίο δεν θα είναι συμβατό με την υπάρχουσα έκδοση (απενεργοποίησα μόνο τα μη συμβατά) αλλά όλο και κάτι άλλο μπορούμε να βρούμε.

Ο Μαρίνος αναφέρεται σε αυτό στο οποίο παλιά είχε λινκ:
http://www.cyclist-f...&who=all&pp=300

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.431 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Ακριβώς.

Υπάρχει στα Quick links.

Yiannis99

Yiannis99

Οικονομικός μετανάστης στο UK..

• Cyclist Friends
  • 6.603 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαLondon, UK

Ακριβώς.

Υπάρχει στα Quick links.

και επίσης, αν στην αρχική σελίδα του φόρουμ στο κάτω μέρος κάνεις κλικ πάνω στον αριθμό των users online (There are currently 208 users online. 52 μέλη , 156 επισκέπτες) σε βγάζει πάλι σε αυτήν την αναλυτική σελίδα.

Γιάννης

AntonisZou

AntonisZou

\m/ 29er \m/

• Cyclist Friends
  • 533 Δημοσιεύσεις
Σημερα μου εβγαλε ειδοποιηση στο ipad οτι μπορω να βλεπω το forum απο το tapatalk. Cooooollllllllllllll Βρηκατε tester :):):):)

angelospower

angelospower

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 443 Δημοσιεύσεις
Εντελώς τυχαία βρήκα το φόρουμ μας. Θα μπορούμε να συμμετέχουμε κατά τη διάρκεια της ποδηλασίας !!!! Μπράβο στους διαχειριστές Sent from my Blade

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις
Όταν θέλω να προσθέσω φωτοστ σε ένα υπάρχον άλμπουμ, πως το κάμνω ??

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.431 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Όταν θέλω να προσθέσω φωτοστ σε ένα υπάρχον άλμπουμ, πως το κάμνω ??

Πατάς, "προσθήκη φωτογραφιών" στο album αυτό. Μέχρι τώρα, αν το album είχε ήδη 40 φωτογραφίες δεν σε άφηνε να προσθέσεις άλλες και έπρεπε να ανοίξεις καινούργιο. Το ρύθμισα να μπορείς πλέον να ανεβάσεις μέχρι 120 σε κάθε album.

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις

Πατάς, "προσθήκη φωτογραφιών" στο album αυτό. Μέχρι τώρα, αν το album είχε ήδη 40 φωτογραφίες δεν σε άφηνε να προσθέσεις άλλες και έπρεπε να ανοίξεις καινούργιο. Το ρύθμισα να μπορείς πλέον να ανεβάσεις μέχρι 120 σε κάθε album.

Αααα, γιαφτό δε μου τόβγαζε.
  • ILIAKISBABIS67 του αρέσει

deadEye

deadEye

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 346 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πως κάνω τι στη νέα πλατφόρμα

Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό thread, και δεν βρήκα κάτι παρόμοιο αλλού - σίγουρα κάπου θα έχει συζητηθεί (ίσως εδώ) - αλλά έχω πρόβλημα με την φόρτωση των Live Feeds στον Firefox. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Αν βοηθάει, έχω δοκιμάσει εδώ και "Your Java is working" και έχω ενεργοποιημένο το Enable Java Scripts στον Firefox.
Ευχαριστώ.

nikkos

nikkos

ιπτάμενο καρμπόne

• Cyclist Friends
  • 2.292 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσίαrollan-Kamateroun
Απάντηση: Πως κάνω τι στη νέα πλατφόρμα οκ, αλλαγές πάλι. Ερωτηση. μια αγγελία πως την κλείνουμε? παλιά υπήρχε το σχετικό κουμπί, τώρα δεν βρίσκω τίποτα.