Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Etxeondo Feather Bib - Γυμνός με ένα μαξιλαράκι μόνο?

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 απαντήσεις στο θέμα

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Το πήρα χτες. Έκανα την πρώτη δοκιμή. Περιμένω να το δω και σήμερα αλλά και την Παρασκευή σε πολύωρη καταπόνηση για να γράψω τα συμπεράσματα.

Οι πρώτες εντυπώσεις αναφέρονται στον τίτλο.

Etxeondo Feather Bib

thanos_ktm

thanos_ktm

ΕnduroΠοδηλατοδ ρομέας

• Cyclist Friends
  • 3.893 Δημοσιεύσεις

Το πήρα χτες. Έκανα την πρώτη δοκιμή. Περιμένω να το δω και σήμερα αλλά και την Παρασκευή σε πολύωρη καταπόνηση για να γράψω τα συμπεράσματα.

Οι πρώτες εντυπώσεις αναφέρονται στον τίτλο.

Etxeondo Feather Bib

Θα βάλεις και φωτό ανάλογες του τίτλου?:naughty::)

podilatis23

podilatis23

GBokas

• Cyclist Friends
  • 292 Δημοσιεύσεις
Είμαι έτοιμος για αγορά καλοκαιρινού κολάν οπότε περιμένω με αγωνία τα σχόλια σου:)

Sfortis

Sfortis

gravity victim

• Cyclist Friends
  • 1.130 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
είναι η ποδηλατική έκδοση του ? :lol: [ATTACH=CONFIG]130420[/ATTACH]

Επισυναπτόμενο(α) Αρχείο(α)

vasden

vasden

Όχι.Στόχοι

• Cyclist Friends
  • 441 Δημοσιεύσεις

είναι η ποδηλατική έκδοση του ? :lol:

[ATTACH=CONFIG]130420[/ATTACH]

Θα είχε ενδιαφέρον να βλέπαμε αυτή την φωτό και από την πίσω μεριά!!
Ετσι για να δούμε και το μαξιλαράκι...

Myrmyr7

Myrmyr7

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 766 Δημοσιεύσεις
Ελπίζω τόσο λεπτό που είναι να μη γίνεται see-through στον ήλιο :(

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Πριν σας γράψω τις εντυπώσεις μου πρέπει να σας εκμυστηρευτώ κάτι. Όταν ο Pepe, ιδρυτής και ιδιοκτήτης της οικογενειακής επιχείρησης Etxeondo, μου παρουσίασε όλο καμάρι το Feather Bib ως το πιο ελαφρύ bib στον κόσμο, το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα είναι ότι πρόκειται για ένα ωραίο marketing κόλπο για τους απανταχού weight weenies και ως τέτοιο έπρεπε να παρουσιαστεί. Γι΄αυτό και στην περσινή έκθεση το είχαμε πάνω σε μια ζυγαριά δίνοντας τη δυνατότητα στους επισκέπτες να δουν το βάρος του και να το σηκώσουν. Στη Eurobike, ο Pepe με έβαλε σε αμφιβολίες. Μου είπε ότι δύο φίλοι του ως δοκιμή αντοχής είχαν φορέσει το Feather στο paris-brest-paris και επέστρεψαν έχοντας να πουν τα καλύτερα σχετικά με την άνεση και την εφαρμογή του. Περίμενα λοιπόν υπομονετικά να το παραλάβουμε φέτος για να το δοκιμάσω. Δεν θέλω να σας κουράζω με πολλές λέξεις αλλά έχετε διαπιστώσει ότι σε όλα τα reviews που κάνω είμαι ιδιαίτερα προσεκτικός στα συμπεράσματα γιατί δεν θέλω να "εκτεθώ" διαπιστώνοντας κάτι που δεν ισχύει ώστε τα reviews μου να συνεχίσουν να έχουν αξιοπιστία. Χαίρομαι που μέχρι σήμερα δεν έχει παρουσιαστεί απόκλιση ανάμεσα σε αυτά που εσείς γράφετε σε reviews και εγώ διαπιστώνω, συνήθως νωρίτερα. Είτε λέγεται madone, είτε orca bronze, είστε Fizik R1, είτε πάτοι, μέχρι στιγμής περίπου (όσο αυτό είναι δυνατόν) στα ίδια κινούμαστε. Η παραπάνω παράγραφος έχει να κάνει με αυτό που θα διαβάσετε στη συνέχεια. Το feather bib σίγουρα είναι κομψό. Η λεπτομέρεια που έχει στο ένα παντζάκι είναι όμορφη και οπτικά και μόνο δείχνει την κλάση του και την τιμή του. Όταν το πιάσει κανείς διαπιστώνει τη λεπτότητα (προσοχή λεπτότητα και ΟΧΙ διαφάνεια) του υφάσματος και το πόσο απαλό είναι. Όταν το φοράς, αμέσως νοιώθεις να αγκαλιάζει το πόδι και το υπόλοιπο σώμα. Οι τιράντες δεν σε ενοχλούν καθόλου και νοιώθεις ότι πραγματικά ΔΕΝ ΦΟΡΑΣ κολάν. Είναι τόσο απαλό, αγκαλιάζει το σώμα τόσο λεπτά και "ευγενικά" που πραγματικά δεν το αισθάνεσαι. Στο δρόμο όμως έρχεται η έκπληξη. Όχι μόνο δεν σε ενοχλεί κατά την διάρκεια που κάνεις ποδήλατο αλλά κρύβει μια έκπληξη. Αυτό το λεπτό μαξιλαράκι που δεν σου γεμίζει το μάτι και που η Etxeondo αναφέρει ότι είναι η νέα γενιά pad, είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ που έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα και πιστέψτε με έχω δοκιμάσει πολλά, ανάμεσά τους μερικά από τα κορυφαία της αγοράς. Και όταν ένα τέτοιο μαξιλαράκι υπερισχύει ανάμεσα και από μαξιλαράκια της Etxeondo που είναι γνωστά για την αξία τους, καταλαβαίνετε την έκπληξή μου. Δεν ένοιωσα καμία ενόχληση καμία δυσφορία και κανένα ερεθισμό όσες φορές και αν το δοκίμασα. Το δοκίμασα σε trecolli, σε 6άωρη ποδηλασία και σε εντάσεις. Τα πάντα όλα. Το Feather Bib με εξέπληξε. Το τελευταίο που με ενδιαφέρει πλέον είναι το χαμηλότερο βάρος της αγοράς. Χωρίς υποσημειώσεις και αστεράκια, το Feather Bib είναι το καλύτερο Bib που έχω φορέσει ποτέ από όλες τις απόψεις. Άνεση, δροσιά, εφαρμογή, μαξιλαράκι. Το συνιστώ και πραγματικά αξίζει την αγορά. Τόσο, που αν δεν μείνετε ικανοποιημένοι, δεσμεύομαι εγώ προσωπικά, αν δεν σας κάνει και χωρίς να υπάρχει κάτι ανάλογο από την Etxeondo, να μπορείτε να το επιστρέψετε στο Cyclist αν δεν σας κάνει. Εμένα, έγινε το αγαπημένο μου πλέον και το κολάν που θα φοράω με κάθε ευκαιρία. Καλή αγορά.

rama

rama

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 7.431 Δημοσιεύσεις
Τάκη, σε σχέση με το bib της Etxeondo που έχει ραφτεί κατά παραγγελία για την ομάδα του Αίολου τις δύο προηγούμενες χρονιές, και το οποίο είναι εξαιρετικής ποιότητας, πως θα το σύγκρινες? Μιλάμε ανεξάρτητα από βάρος και τιμή, δηλαδή μόνο σαν ρούχο.

podilatis23

podilatis23

GBokas

• Cyclist Friends
  • 292 Δημοσιεύσεις
Φωτιές μας άναψες. Δεν είπες όμως το βασικότερο... Ότι δυστυχώς δεν υπάρχει σε medium...

trehanero

trehanero

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 4.149 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚαλλιθέα
Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο,αλλά ένα exteondo 3/4 πούχω πάρει αξίζει τα λεφτά του μέχρι τελευταία δεκάρα.Τόχω λιώσει,ξεχειλώσει,σκίσει και το μαξιλαράκι είναι σαν καινούργιο....

dimx-5

dimx-5

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.519 Δημοσιεύσεις
Και εγώ θέλω ένα δεύτερο καλοκαιρινό για να ντουμπλάρει το Campy Heritage που θεωρώ κορυφαίο. Το βάρος δεν με νοιάζει αλλά με πέτυχες εκεί που πονάει. Αν είναι τόσο καλό όσο το Eki το πήρα. Κράτα νούμερα.

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Τάκη, σε σχέση με το bib της Etxeondo που έχει ραφτεί κατά παραγγελία για την ομάδα του Αίολου τις δύο προηγούμενες χρονιές, και το οποίο είναι εξαιρετικής ποιότητας, πως θα το σύγκρινες? Μιλάμε ανεξάρτητα από βάρος και τιμή, δηλαδή μόνο σαν ρούχο.

Μια κλάση πιο πάνω σε όλους τους τομείς.

Φωτιές μας άναψες. Δεν είπες όμως το βασικότερο... Ότι δυστυχώς δεν υπάρχει σε medium...

Νομίζω ότι την ερχόμενη εβδομάδα θα έχει και σε medium καθότι έρχεται μάλλον νέα παραλαβή σε Etxeondo. Πάντως δεν θα έχει πολλά γιατί όπως καταλαβαίνετε σε αυτή την τιμή είναι δύσκολο να στοκάρουμε μεγάλο αριθμό.

Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο,αλλά ένα exteondo 3/4 πούχω πάρει
αξίζει τα λεφτά του μέχρι τελευταία δεκάρα.Τόχω λιώσει,ξεχειλώσει,σκίσει
και το μαξιλαράκι είναι σαν καινούργιο....

Συμφωνώ.

Και εγώ θέλω ένα δεύτερο καλοκαιρινό για να ντουμπλάρει το Campy Heritage που θεωρώ κορυφαίο. Το βάρος δεν με νοιάζει αλλά με πέτυχες εκεί που πονάει. Αν είναι τόσο καλό όσο το Eki το πήρα. Κράτα νούμερα.

Ότι είναι το EKI για τα χειμερινά (αγαπημένο μου) είναι το Feather για τα καλοκαιρινά. Έχεις δίκιο.