Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Νέο Test Bike - Domane 4.3 '13

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
162 απαντήσεις στο θέμα

speedster

speedster

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 818 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ωρε μαναμ' μας πιάσαν τα ντουμάνια τα μάβρα τα σμουδ φλέηβορ Μάλιστα..... Παρακολουθώ με ενδιαφέρον τις γνώμες σας, επειδή.....το έχω.... Φίλε Vrass, για σκέψου το και 1,5 - 1,8 κιλά πιο ελαφρύ.....

speedster

speedster

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 818 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ωρε μαναμ' μας πιάσαν τα ντουμάνια τα μάβρα τα σμουδ φλέηβορ

Τι χώρο καβάντζα δλδ;

Doom, η απόσταση που αφήνουν οι τροχοί απο τό πιρούνι και τα chain stays χωράει και 28άρι λάστιχο.

pxatzis

pxatzis

Τρύπια σαμπρέλα

• Cyclist Friends
  • 5.635 Δημοσιεύσεις

Τι χώρο καβάντζα δλδ;

Να κωτσαρεις κανενα 28αρι , κανενα λασποτηρα ...ξερεις αυτα που λενε "scania η παναγια μαζι σου" ... μαζι με ενα τσαντακι μροστα και ενα κατω απο την σελα με λαμπακια νεον " Μπαμπης ο αργα βαδιζω" κανεις ενα μπρεβετακι μουρλια , ανεβαινεις απο καμπο Δομοκο χαλαρα και τελικιαζεις για κρεμουλες.

Που να στα λεω και αλλα ... για κατι τετοια παντος ζουμε !

DOOM_NX

DOOM_NX

Amateur Cyclist

• Cyclist Friends
  • 3.363 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ωρε μαναμ' μας πιάσαν τα ντουμάνια τα μάβρα τα σμουδ φλέηβορ πφφφ... είπα κι εγώ θα πείτε τίποτα καινούριο :P τέτοια έχει και το δικό μου και με 25άρια ήρθε :P Και βιδώνει και σχάρα :P

feregios

feregios

Ο Βοσκός

• Cyclist Friends
  • 2.706 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΝΙΚΑΙΑ

Να κωτσαρεις κανενα 28αρι , κανενα λασποτηρα ...ξερεις αυτα που λενε "scania η παναγια μαζι σου" ... μαζι με ενα τσαντακι μροστα και ενα κατω απο την σελα με λαμπακια νεον " Μπαμπης ο αργα βαδιζω" κανεις ενα μπρεβετακι μουρλια , ανεβαινεις απο καμπο Δομοκο χαλαρα και τελικιαζεις για κρεμουλες.

Που να στα λεω και αλλα ... για κατι τετοια παντος ζουμε !

:director:Έχεις ξεφύγει

speedster

speedster

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 818 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ωρε μαναμ' μας πιάσαν τα ντουμάνια τα μάβρα τα σμουδ φλέηβορ Ξέχασες φώτα xenon και "μπαμπά μην τρέχεις" χάαα,χαχα....να σαι καλά νυχτιάτικα !!!

estpany

estpany

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • PipPip
  • 13 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ωρε μαναμ' μας πιάσαν τα ντουμάνια τα μάβρα τα σμουδ φλέηβορ Κύριε Κλαδευτήρη , πολύ ενδιαφέρουσα η περιγραφή που μας έκανες, αν μάλιστα δεν ξεχνούσες να συμπεριλάβεις και έναν πρόχειρο πίνακα στρεπτικής ακαμψίας με βάση την απόδοση πεταλαρίσματος ανά ρυθμό cadence θα την ψήφιζα ως την καλύτερη παρουσίαση για το 2012 ! Επιβεβαίωσες και την πρώτη παρουσίαση του φίλου Κοκκινοποδηλάτη, που τοποθετούσε ήδη το ποδήλατο σε μια κατηγορία "κούρσας" χωρίς ιδιαίτερο αγωνιάρικο περιεχόμενο. Θα έβλεπα εύκολα το Domane 4.3 να πρωταγωνιστεί σε άλλη κατηγορία ποδηλάτων. Βάζοντάς του ίσιο τιμόνι και δισκόφρενα, θα το έκανα μία ιδανική city υλοποιήση. Ακριβή μεν , αλλά έτσι δεν είναι τα ιδανικά ;

Vrass

Vrass

ο Μέγας Κλαδεφτήρ

• Cyclist Friends
  • 4.345 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΟπου έχει μπύρα και φαΐ.
Απάντηση: Ωρε μαναμ' μας πιάσαν τα ντουμάνια τα μάβρα τα σμουδ φλέηβορ Δεν χρειάζεται ίσιο τιμόνι και δισκόφρενα, και έτσι όπως είναι μπορεί να λειτουργήσει ανετότατα ως city. Απλώς τότε μπαίνουμε στην κατηγορία αυτών που παίρνουν τις Porsche Carrera 4S για να πάνε στο σούπερ μάρκετ για ψώνια και μετά στο πλησιέστερο καφέ για άραγμα. Κάνει ΚΑΙ αυτή τη δουλειά άνετα παντως...:lol: Πάω να το φορτώσω στο αμάξι τώρα και να το επιστέψω στο C2 για να το πάρει ο επόμενος...:cool:

redbiker

redbiker

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 277 Δημοσιεύσεις

[QUOTE=Vrass;810249]Δεν χρειάζεται ίσιο τιμόνι και δισκόφρενα, και έτσι όπως είναι μπορεί να λειτουργήσει ανετότατα ως city. Απλώς τότε μπαίνουμε στην κατηγορία αυτών που παίρνουν τις Porsche Carrera 4S για να πάνε στο σούπερ μάρκετ για ψώνια και μετά στο πλησιέστερο καφέ για άραγμα. Κάνει ΚΑΙ αυτή τη δουλειά άνετα παντως...:lol:

:))))

Τζιμ Άνταμς

Τζιμ Άνταμς

Double Banana

• Cyclist Friends
  • 7.414 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚορφή-Κορφή
Απάντηση: Ωρε μαναμ' μας πιάσαν τα ντουμάνια τα μάβρα τα σμουδ φλέηβορ Μήπως να κάνει ένα tour de Crete το πορδήλατον; Τώρα που κατά κάποιο τρόπο έχω καβαλήσει σκελετό κουρσάδικο μπορώ να έχω ένα μέτρο σύγκρισης!

TRiBaL

TRiBaL

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • PipPip
  • 16 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ωρε μαναμ' μας πιάσαν τα ντουμάνια τα μάβρα τα σμουδ φλέηβορ Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? Στο site της trek δεν βρίσκω 4.3 μοντέλο. Αντιθέτως έχει το 4.5 με ultegra πάνω στα ίδια λεφτά περίπου αν κάνει κάποιος τη μετατροπή. WTF?

Kerd

Kerd

XC & Road Cyclist

• Cyclist Friends
  • 1.305 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? Στο site της trek δεν βρίσκω 4.3 μοντέλο. Αντιθέτως έχει το 4.5 με ultegra πάνω στα ίδια λεφτά περίπου αν κάνει κάποιος τη μετατροπή. WTF?

http://www.trekbikes...es/domane_4_3/#

pinarello

pinarello

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 661 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ωρε μαναμ' μας πιάσαν τα ντουμάνια τα μάβρα τα σμουδ φλέηβορ το 4.5 που βλεπω στο cyclist με το 4.5 στο site της trek περιπου ιδια τιμη εχουν για την ακριβεια ειναι 50 ευρω περισσοτερο στο cyclist.

george_orf

george_orf

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 229 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ωρε μαναμ' μας πιάσαν τα ντουμάνια τα μάβρα τα σμουδ φλέηβορ Θα υπάρχει κ σκέτο frameset?Κ αν ναι πόσο θα κοστίζει?

TRiBaL

TRiBaL

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • PipPip
  • 16 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ωρε μαναμ' μας πιάσαν τα ντουμάνια τα μάβρα τα σμουδ φλέηβορ Ok. Εγώ έβλεπα το US site.

TRiBaL

TRiBaL

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • PipPip
  • 16 Δημοσιεύσεις

το 4.5 που βλεπω στο cyclist με το 4.5 στο site της trek περιπου ιδια τιμη εχουν για την ακριβεια ειναι 50 ευρω περισσοτερο στο cyclist.

Στο cyclist έχει 4.3 οχι 4.5

pinarello

pinarello

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 661 Δημοσιεύσεις

Στο cyclist έχει 4.3 οχι 4.5

λαθος μου...το madone ειδα.....

panosSi

panosSi

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 142 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Ωρε μαναμ' μας πιάσαν τα ντουμάνια τα μάβρα τα σμουδ φλέηβορ Μια ερώτηση - suggestion ! Μήπως να αλλάζατε την 105 σε κάποια σειρά της campagnolo ; Μιας και αρκετός κόσμος - και εγώ :D - θα θέλαμε να δούμε μία σειρά campagnolo εν δράση.

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.408 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Μια ερώτηση - suggestion !
Μήπως να αλλάζατε την 105 σε κάποια σειρά της campagnolo ;
Μιας και αρκετός κόσμος - και εγώ :D - θα θέλαμε να δούμε μία σειρά campagnolo εν δράση.

Δυστυχώς το test πρέπει να γίνεται σε ποδήλατο παραγωγής και όχι σε σύνθεση. Μιας και το ανέφερες σε λίγο καιρό θα υπάρχει ποδήλατο για τεστ με τη νέα Athena EPS

philipbeyma

philipbeyma

Cycling friend

• Cyclist Friends
  • 1 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Νέο Test Bike - Domane 4.3 '13 Πολυ καλο

doctor_john

doctor_john

custom freak

• Cyclist Friends
  • 8.911 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Βρέθηκα εμπρός του χθες το πρωί και το πήρα μια βόλτα ήδη ζεσταμένος με σκοπό να δω πως λειτουργεί, εστιασμένος στην δυσκολία να κρατήσω το ρυθμό μου σε παρατεταμένα κακό οδόστρωμα όπως είναι το τσιμέντο με κάθετη χάραξη σε μεγάλη κλίση κ.λπ. Έτσι όπως το είδα, οδηγώντας το προσεκτικά αλλά σκληρά, είναι ένα πολύ άκαμπτο frameset που λειτουργεί όντως όταν χρειάζεται, αποτρέποντας τον συντονισμό του παρατηρούμε στο πίσω τρίγωνο και μας σηκώνει από τη σέλα συχνά επιβάλλοντας μας να σταματήσουμε το πεταλάρισμα και να στηριχθούμε στα πετάλια με τον βραχίωνα σε οριζόντια θέση. Στο χώμα λειτουργεί στρωτά και απο εκεί και πέρα ανάλογα την διαχείριση που του κάνεις. Δεν παρατήρησα στρέβλωση στον εγκάρσιο άξονα και η ελάχιστη κίνηση της σέλας στον διαμήκη δεν συμβαίνει (ή δεν γίνεται αντιληπτό) σε στρωτό οδόστρωμα. Χρειάζεται απότομη αλλαγή στο οδόστρωμα και δεν ενοχλεί ούτε δίνει την αίσθηση της καθυστέρησης. Η "γνωριμία" με το μηχανισμό αυτόν ήταν ευχάριστη και την συνήθισα στα πρώτα μέτρα της βόλτας. Η βόλτα έγινε χωρίς pad, με απλά πετάλια, είμαι 87Kg και τελείως εμπειρικά θεωρώ ότι κινήθηκα στα 200-800watt

trehanero

trehanero

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 4.149 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚαλλιθέα
Απάντηση: Νέο Test Bike - Domane 4.3 '13 Σιγά σιγά και με μπροστινή ανάρτηση,δισκοφρενάκια κλπ,κλπ...... Δεν έχουν όλοι τη διάθεση να κάνουν 100χλμ,-ειδικά στους Ελληνικούς δρόμους- και νάναι μετά σαν νάχουν δουλέψει κομπρεσέρ 8ωρο......:cool:

pusherman

pusherman

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.777 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Νέο Test Bike - Domane 4.3 '13 Κάτι τέτοιο δλδ ? [ATTACH]158074[/ATTACH]

Επισυναπτόμενο(α) Αρχείο(α)

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.423 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Νέο Test Bike - Domane 4.3 '13

Κάτι τέτοιο δλδ ?

Εσύ έλα αύριο στο C3 να το δείς από κοντά.

pusherman

pusherman

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.777 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Νέο Test Bike - Domane 4.3 '13 Έφερες Domane ? :give heart:

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.423 Δημοσιεύσεις

Έφερες Domane ? :give heart:

Ναι............5.2

aris tz

aris tz

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 309 Δημοσιεύσεις
2 ερωτήσεις θέλω να κανω... 1.Μπορω να παραγγειλω το domane 4.3 με το τιμόνι του 5 της Bondrager ειναι αν δεν απατωμαι... 2. Εχω ύψος 1.89 καβαλο 88,5 Υπάρχει περίπτωση επειδη το θέλω όσο πιο άνετο γίνεται να θέλω 56; Η το 58 ειναι μονόδρομος; Λογικα λόγω γεωμετρία δεν ειναι τόσο σκυφτό όσο οι αγωνιστικές γεωμετριες

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.408 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Νέο Test Bike - Domane 4.3 '13 Καλύτερα να επικοινωνήσεις με ένα Cyclist για να σου λύσουν όλες τις απορίες

orla13

orla13

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 318 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσίαathens
Απάντηση: Νέο Test Bike - Domane 4.3 '13 Σημερα εκανα και εγω την 1η μου κουρσοβολτα με το trek που μου δωσανε στον χολαργο! δεν εχω εμπειρια απο κουρσες ( μονο ενα bianchi εχω κανει μια μικρη βολτα) Πηγα μεχρι βαρκιζα απο ηλιουπολη και πραγματικα μου αρεσε πολυ! ειναι πολυ ανετο και σβελτο, λακουβες ή κραδασμους γενικα δεν ειχα και αν και ειναι μικρο το νουμερο ημουν πολυ ανετος. Με εβαλε σε σκεψεις και μαλλον μια απο τις επομενες αγορες μου θα ειναι μια κουρσα. το μονο ετσι μειον θα ελεγα ειναι οτι δεν εχεις επιλογη να το παρεις με campagnolo που το bianchi που ειχα κανει βολτα ειχε και μου αρεσε λιγο παραπανω σαν εργονομια( αλλα γουστα ειναι αυτα) Ευχαριστω τον toolman και το cyclist που μου εδωσε την ευκαιρια να το δοκιμασω.

nilaz

nilaz

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 3.464 Δημοσιεύσεις

το μονο ετσι μειον θα ελεγα ειναι οτι δεν εχεις επιλογη να το παρεις με campagnolo που το bianchi που ειχα κανει βολτα ειχε και μου αρεσε λιγο παραπανω σαν εργονομια( αλλα γουστα ειναι αυτα)

Ολα γινονται να εισαι σιγουρος. Αρκει να το θελεις και να μιλησεις με ενα cyclist.
καρβουνο στο τζακι Domane 4 series