Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

CAMPAGNOLO SCIROCCO 35mm: ΠΡΟΣΙΤΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ!

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
112 απαντήσεις στο θέμα

johneco

johneco

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 577 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: CAMPAGNOLO SCIROCCO 35mm: ΠΡΟΣΙΤΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ! @nidas Κι εγώ καμμια 90 κιλά (προς το παρόν) προσανατολίζομαι στους zonda λόγω βάρους και μάλλον θα κάνω καλά αφου εσυ φίλε μου με περνάς και καμμιά 15 αρια κιλά (προς το παρόν γιατί μάλλον θα ανέβω αφου μ'αρέσει το φαγοπότι :D)

konpapap

konpapap

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 152 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒόλος
Απάντηση: CAMPAGNOLO SCIROCCO 35mm: ΠΡΟΣΙΤΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ! Παιδιά τη γνώμη σας.. Πήρα τους 35άριδες του θέματος από Bike-Discount μαζί με διάφορα άλλα κ για κακή μου τύχη ήρθαν με κέντρα Campagnolo.. Σίγουρα η παραγγελεία μου έχει γίνει σωστά, παρόλα αυτά την πάτησα. Έστειλα μαιλ στο site κ μου ήρθε αμέσως μιά τυποποιημένη απάντηση ότι γίνονται κάποιες εργασίες στο κέντρο μηνυμάτων τους κ γι'αυτό το μαιλ μου καταχωρήθηκε κ θα μου απαντήσουν το συντομότερο δυνατό.. Δεν τους είπα τι θέλω απλά ότι έχει γίνει λάθος στο συγκεκριμένο προϊόν κ έστειλα κ φωτογραφίες. Τους ζήτησα να μου πουν αυτοί τι θα κάνουμε.. Έχει περάσει κανένα 10ήμερο κ έστειλα πάλι σήμερα το ίδιο ακριβώς μαιλ. Η απάντηση ακριβώς η ίδια. Δεν πάει το μυαλό μου σε περίεργες καταστάσεις απλά αρχίζει κ μου τη δίνει η καθυστέρηση καθώς κασέττα, λάστιχα, σαμπρέλες κ τροχοί κάθονται κ με κοιτάνε! Το σίγουρο είναι ότι προς το παρόν περιμένω.. Υπάρχει μήπως κάποια όχι τόσο επώδυνη οικονομικά λύση που δεν σκέφτομαι; Να έπαιρνα μήπως μιά 10άρα κασέτα campagnolo ας πούμε; Θα δούλευε με την 105 σειρά που φοράει το ποδήλατο; Να τους έστελνα κατευθείαν πίσω τους τροχούς με έξοδα δικά τους κ να περίμενα πάλι; Να δοκιμάσω τηλέφωνο;

Stelio

Stelio

FORZA ITALIA

• Cyclist Friends
  • 384 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαFORESTA
Απάντηση: CAMPAGNOLO SCIROCCO 35mm: ΠΡΟΣΙΤΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ!

Παιδιά τη γνώμη σας..

Πήρα τους 35άριδες του θέματος από Bike-Discount μαζί με διάφορα άλλα κ για κακή μου τύχη ήρθαν με κέντρα Campagnolo.. Σίγουρα η παραγγελεία μου έχει γίνει σωστά, παρόλα αυτά την πάτησα.
Έστειλα μαιλ στο site κ μου ήρθε αμέσως μιά τυποποιημένη απάντηση ότι γίνονται κάποιες εργασίες στο κέντρο μηνυμάτων τους κ γι'αυτό το μαιλ μου καταχωρήθηκε κ θα μου απαντήσουν το συντομότερο δυνατό.. Δεν τους είπα τι θέλω απλά ότι έχει γίνει λάθος στο συγκεκριμένο προϊόν κ έστειλα κ φωτογραφίες. Τους ζήτησα να μου πουν αυτοί τι θα κάνουμε..
Έχει περάσει κανένα 10ήμερο κ έστειλα πάλι σήμερα το ίδιο ακριβώς μαιλ. Η απάντηση ακριβώς η ίδια.
Δεν πάει το μυαλό μου σε περίεργες καταστάσεις απλά αρχίζει κ μου τη δίνει η καθυστέρηση καθώς κασέττα, λάστιχα, σαμπρέλες κ τροχοί κάθονται κ με κοιτάνε!

Το σίγουρο είναι ότι προς το παρόν περιμένω..
Υπάρχει μήπως κάποια όχι τόσο επώδυνη οικονομικά λύση που δεν σκέφτομαι; Να έπαιρνα μήπως μιά 10άρα κασέτα campagnolo ας πούμε; Θα δούλευε με την 105 σειρά που φοράει το ποδήλατο;
Να τους έστελνα κατευθείαν πίσω τους τροχούς με έξοδα δικά τους κ να περίμενα πάλι; Να δοκιμάσω τηλέφωνο;

Μηπως λυσεις το προβλημα εδω http://www.rmcbikes....no-hg-5080.html

konpapap

konpapap

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 152 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒόλος
Απάντηση: CAMPAGNOLO SCIROCCO 35mm: ΠΡΟΣΙΤΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ! Να ξεπλέξω όλο τον τροχό δηλαδή;

dimzaf

dimzaf

ConQueroR

• Cyclist Friends
  • 1.039 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθήνα/Γλυφάδα

Να ξεπλέξω όλο τον τροχό δηλαδή;

Όχι ρε συ!
Ένα ελεύθερο θα αλλάξεις. Plug and play κατάσταση, με 1 βίδα...

tasos53

tasos53

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 4.029 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΔράμα

Να δοκιμάσω τηλέφωνο;

Δοκιμασε τηλεφωνο το discount αργει να απαντησει πολλες φορες.
Το πολυ πολυ να σου πουν αν εχεις δικιο να στειλεις πισω και να σου στειλουν τους σωστους.

konpapap

konpapap

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 152 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒόλος
Απάντηση: CAMPAGNOLO SCIROCCO 35mm: ΠΡΟΣΙΤΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ! Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.! Δεν το ξέρω πολύ καλά τεχνικά το κομμάτι εκεί του κέντρου.. Είναι δηλαδή ξεχωριστά σώματα το "κέλυφος" που πιάνουν οι ακτίνες κ το "σπείρωμα" που φωλιάζει η κασέττα; Μπορώ δηλαδή να πάρω σκέτο σπείρωμα Shimano κ να το αλλάξω στον υπάρχοντα τροχό; Όταν λέμε ότι η κύλιση του τροχού εξαρτάται κ από το κέντρο δηλαδή ποιό εξάρτημα εννοούμε; Δεν έχω καταλάβει ακριβώς ποιό γυρνάει μέσα σε ποιό γι'αυτό κ δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια λύση.. Θα δοκιμάσω κ τηλέφωνο να δούμε..!

johhnymarr

johhnymarr

strength through joy

• Cyclist Friends
  • 68 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΜάτι

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.!

Δεν το ξέρω πολύ καλά τεχνικά το κομμάτι εκεί του κέντρου.. Είναι δηλαδή ξεχωριστά σώματα το "κέλυφος" που πιάνουν οι ακτίνες κ το "σπείρωμα" που φωλιάζει η κασέττα;
Μπορώ δηλαδή να πάρω σκέτο σπείρωμα Shimano κ να το αλλάξω στον υπάρχοντα τροχό; Όταν λέμε ότι η κύλιση του τροχού εξαρτάται κ από το κέντρο δηλαδή ποιό εξάρτημα εννοούμε; Δεν έχω καταλάβει ακριβώς ποιό γυρνάει μέσα σε ποιό γι'αυτό κ δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια λύση..

Θα δοκιμάσω κ τηλέφωνο να δούμε..!

Θα αλλάξεις μόνο το ελεύθερο, όταν κοιτάς το κέντρο είναι το εξάρτημα με τις ραβδώσεις που συρταρώνει η κασσέτα.

Η κύληση εξαρτάται από τα ρουλεμάν μέσα στο κέντρο αλλά και από αυτά που βρίσκονται στο ελεύθερο.

Vrass

Vrass

ο Μέγας Κλαδεφτήρ

• Cyclist Friends
  • 4.345 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΟπου έχει μπύρα και φαΐ.
Απάντηση: CAMPAGNOLO SCIROCCO 35mm: ΠΡΟΣΙΤΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ! Το καλύτερο πάντως είναι να εκμεταλλευτείς την αφορμή και να αλλάξεις όλη τη σειρά σε Campagnolo. :naughty: :devil:

kostasAntoniou

kostasAntoniou

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.665 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚομοτηνή

Το καλύτερο πάντως είναι να εκμεταλλευτείς την αφορμή και να αλλάξεις όλη τη σειρά σε Campagnolo. :naughty: :devil:

Συμφωνώ κι εγώ !!!

konpapap

konpapap

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 152 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒόλος

Για αποστολή πίσω στο Bike Discount πρέπει να πληρώσω όλα τα μεταφορικά εγώ με χρέωση 50Ε/μισό κιλό το οποίο είναι τρέχα-γύρευε, κ να ψάξω μετά να βρω άκρη με τους Γερμανούς για το ποιός θα πληρώσει τι κλπ κλπ.. Αναγνώρησαν το λάθος τους όμως κ μου είπαν "οκ στείλε τους τροχούς να τους δούμε κ να σου στείλουμε τους σωστούς".. Τώρα για μεταφορικά κλπ δεν είπαν κάτι αλλά η μεταφορική ήταν ξεκάθαρη ότι έξοδα παραλήπτη σε διεθνής μεταφορές δεν γίνεται.. Τους παρατάω λοιπόν κ ψάχνομαι να κάνω την τράμπα στο ελεύθερο..
Αθήνα, Βόλο κ Θεσσαλονίκη δεν έχουν ανταλλακτικό κ το μόνο που μένει είναι το μαγαζί στη Ρόδο που πόσταρε παραπάνω ο φίλος Stelio κ τον ευχαριστώ.. Τους πήρα τηλ κ το έχουν διαθέσημο ενώ η αποστολή για Βόλο παίρνει 2 μέρες μόνο.!
Η ερώτησή μου είναι η εξής πλέον:
http://www.rmcbikes....0-11-speed.html
ή
http://www.rmcbikes....no-hg-5080.html
Οι 35άριδες έχουν αυτό το oversize axle που είναι η διαφορά στα δύο ελεύθερα παραπάνω; Από την περιγραφή των προϊόντων μάλλον είμαι για το oversize..

Stelio

Stelio

FORZA ITALIA

• Cyclist Friends
  • 384 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαFORESTA

Για αποστολή πίσω στο Bike Discount πρέπει να πληρώσω όλα τα μεταφορικά εγώ με χρέωση 50Ε/μισό κιλό το οποίο είναι τρέχα-γύρευε, κ να ψάξω μετά να βρω άκρη με τους Γερμανούς για το ποιός θα πληρώσει τι κλπ κλπ.. Αναγνώρησαν το λάθος τους όμως κ μου είπαν "οκ στείλε τους τροχούς να τους δούμε κ να σου στείλουμε τους σωστούς".. Τώρα για μεταφορικά κλπ δεν είπαν κάτι αλλά η μεταφορική ήταν ξεκάθαρη ότι έξοδα παραλήπτη σε διεθνής μεταφορές δεν γίνεται.. Τους παρατάω λοιπόν κ ψάχνομαι να κάνω την τράμπα στο ελεύθερο..
Αθήνα, Βόλο κ Θεσσαλονίκη δεν έχουν ανταλλακτικό κ το μόνο που μένει είναι το μαγαζί στη Ρόδο που πόσταρε παραπάνω ο φίλος Stelio κ τον ευχαριστώ.. Τους πήρα τηλ κ το έχουν διαθέσημο ενώ η αποστολή για Βόλο παίρνει 2 μέρες μόνο.!
Η ερώτησή μου είναι η εξής πλέον:
http://www.rmcbikes....0-11-speed.html
ή
http://www.rmcbikes....no-hg-5080.html
Οι 35άριδες έχουν αυτό το oversize axle που είναι η διαφορά στα δύο ελεύθερα παραπάνω; Από την περιγραφή των προϊόντων μάλλον είμαι για το oversize..

Eδω εισαι http://www.rmcbikes....0-11-speed.html
χωρις αμφιβολια.

Sfortis

Sfortis

gravity victim

• Cyclist Friends
  • 1.130 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Re: CAMPAGNOLO SCIROCCO 35mm: ΠΡΟΣΙΤΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ!

να ζητήσεις να σου στείλουν δωρεάν το ανταλλακτικό, δικιά τους μακαλια ήταν...στην τελική στείλτους πίσω το campagnolo οπου η χρέωση θα ειναι μικρη.

panos2k

panos2k

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 266 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: CAMPAGNOLO SCIROCCO 35mm: ΠΡΟΣΙΤΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ! Αν έχεις παραγγείλει Shimano θα σου πληρώσουν αυτοί τα έξοδα για να τους στείλεις και να ρθούν οι καινούργοι ή να σου επιστρέψουν τα χρήματα. Αν έκανες λάθος όταν παράγγειλες, πληρώνεις εσύ!

sramres

sramres

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 211 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: CAMPAGNOLO SCIROCCO 35mm: ΠΡΟΣΙΤΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ! ρε παιδια η scirocco εχουν τα ιδια κεντρα με τους zonda?γενικα αξιζουν τα 100+ε παραπανω για τους zonda?και τελος η scirocco περνουν κεραμικα ρουλεμαν?

gusteg

gusteg

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 207 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: CAMPAGNOLO SCIROCCO 35mm: ΠΡΟΣΙΤΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ! Έχουν διαφορετικά κέντρα, το αν αξίζουν θα πρέπει να το αποφασίσεις μόνος σου. Οι Zonda σίγουρα έχουν μικρότερο βάρος και καλύτερα κέντρα. sent from my fingers using my brain

sramres

sramres

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 211 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: CAMPAGNOLO SCIROCCO 35mm: ΠΡΟΣΙΤΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ! κεραμικα περνουν?

Galinho

Galinho

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.191 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσία.
Απάντηση: CAMPAGNOLO SCIROCCO 35mm: ΠΡΟΣΙΤΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ! Παίρνουν, αλλά μην βάλεις... Έχουν μεγαλύτερη ευαισθησία, μικρότερη διάρκεια ζωής και το κερδος είναι απειροελάχιστο αναλογικά με το κόστος για ερασιτέχνη. Καλύτερα πάρε Ζόντα που είναι πολύ πιο άκαμπτες και αξίζουν την διαφορά τιμής και επένδυσε σε λάτεξ σαμπρέλες+καλά λάστιχα για καλύτερη ποιότητα κύλισης.

pavloslianos

pavloslianos

Cyclist Friend

• Validating
  • 285 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθήνα
Απάντηση: CAMPAGNOLO SCIROCCO 35mm: ΠΡΟΣΙΤΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ! Βασιλική Πολυτέλεια! ( έστω εξ αγχιστείας )

Επισυναπτόμενο(α) Αρχείο(α)

Γιώργος-Κόρινθος

Γιώργος-Κόρινθος

Π.Ο Κορινθιακός

• Cyclist Friends
  • 1.903 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: CAMPAGNOLO SCIROCCO 35mm: ΠΡΟΣΙΤΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ! Θέλει και campagnolo η Πίπα; Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

fox

fox

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 497 Δημοσιεύσεις

Θέλει και campagnolo η Πίπα;

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι , σε εκδοση (σι)ροκο σιφρεντι

Nostromos

Nostromos

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.277 Δημοσιεύσεις

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΕΓΡΑΨΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ
Δεν ξέρω τι λέτε αλλά δεν υπάρχει άλλος : DDDDDDDDDDDDDD

Γιώργος-Κόρινθος

Γιώργος-Κόρινθος

Π.Ο Κορινθιακός

• Cyclist Friends
  • 1.903 Δημοσιεύσεις

Θεός!!αχαχαχαχα κλαίω!!!!!!

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk