Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
244 απαντήσεις στο θέμα

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Καλησπέρα σε όλους, Μιας και το 2013 είναι σχεδόν παρελθόν σκέφτηκα να ζητήσω τη γνώμη των μελών της αγαπημένης μας κοινότητας σχετικά με την άποψή τους για το Cyclist.gr Κάθε τέλος της χρονιάς όλοι κάνουμε τον απολογισμό μας και βάζουμε στόχους για το μέλλον. Για όλους θα ήταν σοφό να ακούν τη γνώμη που έχουν οι άλλοι γι΄αυτούς και να λαμβάνουν υπόψη τους τις απόψεις φίλων και γνωστών πριν προχωρήσουν παρακάτω. Κάποιες από τις απόψεις αυτές τις πετάμε κάποιες τις κρατάμε αλλά αν δεν ρωτάμε χάνουμε την ευκαιρία να μάθουμε αν αυτό που κάνουμε ή ο τρόπος που συμπεριφερόμαστε είναι σωστός ή όχι και αν χρειαζόμαστε βελτίωση και που. Έτσι, λοιπόν, και εγώ, αγαπητοί μου φίλοι θα ήθελα να ακούσουμε την άποψή σας για το Cyclist.gr Αυτή τη φορά δεν θα κάνουμε έρευνα με συγκεκριμένες ερωτήσεις όπως κάναμε στο παρελθόν. Θα σας αφήσω να γράψετε λίγα, πολλά, για προϊόντα, υπηρεσίες και για ΟΤΙ θέλετε σχετικά με μας, θετικά, αρνητικά. ΟΤΙ νομίζετε...... Χρειαζόμαστε το feedback για να πάμε στο 2014 δυνατοί. Ποιά είναι λοιπόν η άποψή σας για το Cyclist.gr? Τι γνώμη έχετε? Τι σας έρχεται στο μυαλό όταν ακούτε τη λέξη? Τα πάμε καλά? Τα κάνουμε καλά? Χρειαζόμαστε βελτίωση? Που? Είμαστε για τα μπάζα? Το πληκτρολόγιο στα χέρια σας! :D

revolution

revolution

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 620 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε το γνώμη σας για το Cyclist.gr Είναι τέλειο!!!! Καλή Χρονιά σε όλους/ες με υγεία Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

mzfr

mzfr

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 398 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθήνα-Καισαριανή
Απάντηση: Πείτε το γνώμη σας για το Cyclist.gr Κι εγώ βρίσκω εξαιρετικό το cyclist.gr...μια μόνο φιλική συμβουλή:μην αφήνεις τα γνωστά σε όλους μας troll να κάνουν μπ**ρδέλο το φόρουμ!Έχουν χώρο να εκφραστούν ελεύθερα,σε site τύπου podilates.gr και δεν βρίσκω κανένα λόγο να τους τρώμε στη μάπα κι εδώ. Καλή και δημιουργική συνέχεια,εύχομαι
  • 1976best του αρέσει

zaxariades

zaxariades

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 10.546 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε το γνώμη σας για το Cyclist.gr

ξεκινώ πρώτος ….. καλά τα πάτε προς το παρόν :D
αλλα...

Χρειάζεστε μια σακούλα που να μπαίνει στην πλάτη με κορδόνια για να βάζει ο Ποδηλάτης αγοραστής * τα προϊόντα που θα αγοράσει

* Δεν χρειάζεται να την δίνετε σε όλους...

θα είναι πολύ βολικό για μας που ερχόμαστε από μακριά και δεν θέλουμε να κουβαλάμε είδη σακίδιο μαζί μας*

* (γιατί μπορεί να έχουμε πάει για κανέναν χρόνο στον Λαγό η στον Υμηττό νωρίτερα)

Panosgr

Panosgr

Α.Ο. Διομήδης

• Cyclist Friends
  • 2.402 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε το γνώμη σας για το Cyclist.gr λιγη περισσοτερη προσοχη στην επαρχεια σε εκδηλώσεις τυπου bazaar.... κατά αλλα μια χαρα ολοι ,εξυπηρετηκοτατοι και εσεις και τα παιδια στην Κορινθο

yellowbird

yellowbird

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 7.476 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε το γνώμη σας για το Cyclist.gr Τηρουμένων των αναλογιών της ελληνικής πραγματικότητας οι υπηρεσίες σας είναι πάνω από κάθε προσδοκία . Νομίζω κανείς δεν είναι σε θέση να σας κάνει κριτική . Αντιθέτως πολλοί εδώ μέσα πρέπει να κάνουν την αυτοκριτική τους . Καλό κουράγιο σε όλους σας .

trehanero

trehanero

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 4.149 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚαλλιθέα
Απάντηση: Πείτε το γνώμη σας για το Cyclist.gr

Καλά είστε.
Θα ήθελα-και ίσως όχι μόνο εγώ-άλλη μια μάρκα ποδηλάτων...(κάποια στιγμή είχατε φέρει κάτι jamis..)
Θα κάλυπτε κενά..π.χ.ατσάλινα ποδήλατα πούχει στη γκάμα της
Eπίσης.ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ-χωμάτινα..(αναρτήσεις,φρένα,κλπ)να μην αναγκαζόμαστε να δίνουμε τα λεφτά μας όξω...

Το ξέρω ότι είναι τρίσκολοι οι καιροί,αλλά για σκεφτείτε το...

paris.gr

paris.gr

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 5.239 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαGreece
Απάντηση: Πείτε το γνώμη σας για το Cyclist.gr Τακη την αποψη μου στην εχω πει και απο κοντά αλλα ας γραψω 1-2 πράγματα. 1. Θα ηθελα να δω μεγαλύτερη επιρροή του Cyclist απέναντι στις εταιρίες που αντιπροσωπευει σε θεματα εγγυησης κτλ. Αλλωστε με την αναπτυξη των ιντερνετικων πωλησων ειτε μεσω eshop ειτε μεσω απευθείας πωλήσεων στυλ Canyon την διαφορα θεωρητικα κανει ο αντιπρόσωπος που υποστηρίζει τον πελατη στις παραδοσιακές αγορες. Αν υποχωρησει ομως η επιρροή του τοτε ενα πολυ σημαντικο πλεονέκτημα των τοπικων καταστηματων εξαφανίζεται. 2. Καθοτι εχετε ενα πολυ καλα μηχανογραφημενο συστημα θα ηθελα να υπάρξει καποιου ειδους loyalty program ωστε να επιβραβευονται οι πιστοι πελατες. Έτσι κι αλλιως αρκετα προϊόντα καταληγουν στο Bazaar με μεγαλες εκπτώσεις οποτε μερος αυτου του κόστους θα μπορουσε να δινεται πχ ως δωροεπιταγη. 3. Κατα τα αλλα θα ηθελα να σας ευχαριστήσω ολους για την υποστήριξη και ιδιαίτερα τον Σπυρο που του εμπιστεύομαι το ποδήλατο μου με κλειστά μάτια. Χρονιά πολλα και ευτυχισμένο το 2014.

Coolnick

Coolnick

..O ..Scotttrek

• Cyclist Friends
  • 2.675 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε το γνώμη σας για το Cyclist.gr Θα συμφωνήσω με τα παιδιά σ όλα. Σε γενικές γραμμές δεν νομίζω πως θα πρέπει να υπάρχει κάποιο παράπονο. Περιθώρια βελτίωσης φυσικά πάντα υπάρχουν. Καλή χρονιά να έχετε-έχουμε.

emerald

emerald

Snakeman

• Cyclist Friends
  • 6.029 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑνω Γλυφαδα
Απάντηση: Πείτε το γνώμη σας για το Cyclist.gr ..................

emerald

emerald

Snakeman

• Cyclist Friends
  • 6.029 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑνω Γλυφαδα
Απάντηση: Πείτε το γνώμη σας για το Cyclist.gr ...///,,,

nilaz

nilaz

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 3.464 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε το γνώμη σας για το Cyclist.gr Θελω αυριο που θα ερθω μια ξανθιά 2μετρη να με στήσει πανω στο Madone. Να δει λιγο και την εφαρμογη του κολλαν γιατι με κόβει... Εγω τι να πω... Θα ηθελα περισσοτερα χωμάτινα πραγματάκια αν και το 80% των αγορών μου παει στον δρομο. Ισως επειδη δεν εχετε χωμάτινη προίκα... Θα ηθελα να κανετε περισσοτερα group buy οπως με τις ορκες σε τροχους, τιμονιού, σειρές, λαστιχα κλπ. Απλα να ενημερώνετε για τις προθέσεις σας και να μην πιάνομαστε στον υπνο. Α και κατι αλλο... Υπομονη και κουραγιο γιατι το 2014 το βλεπω ποιο δυσκολο.

spyroskat

spyroskat

ex CEO νυν επίτιμος

• Cyclist Friends
  • 1.807 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαPerix Parnitha
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Αυτό που μου έλειψε το 2013 ήταν η πληρότητα στους κωδικούς σας. Βέβαια στις μέρες που ζούμε και στη χώρα που ζούμε είναι λίγο ουτοπικό να το ζητάμε .... αλλά θα το θέλαμε. Το σέρβις και γενικότερα τις υπηρεσίες σας, τα βρίσκω σε πολύ καλό επίπεδο. Εύχομαι για το 2014 τα καλύτερα. :D

AlexVag

AlexVag

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.209 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Σε αυτες τις εποχες πρεπει να γινουν κινησεις που θα "χτυπησουν" τα μεγαλα ευρωπαικα καταστηματα. Μια καλη ιδεα που εφαρμοζουν σχεδον ολα τα μεγαλα καταστηματα και αναφερθηκε και παραπανω ειναι τα κουπονια. Επισης το καταστημα υστερει αρκετα σε ποικιλια προιοντων. Μου φαινεται παριεργο να μην υπαρχουν πχ υδραυλικα δισκοφρενα η πιρουνια για mtb. Ειναι απο τα πρωτα που αναβαθμιζει καποιος στο ποδηλατο του. Συμφωνω οτι δεν ειναι δυνατον να υπαρχει το στοκ που υπαρχει σε μεγαλα ευρωπαικα καταστηματα ωστοσο θα μπορουσε να δινεται η επιλογη μεσω του e-shop για backorder. Βεβαια αυτο θα ηταν χρήσιμο μονο εαν η τιμη ειναι ανταγωνιστικη ως προς την ευρωπαικη αγορα. Πιστευω οτι οι περισσοτεροι δεν θα ειχαμε προβλημα να περιμενουμε 1-2 εβδομαδες για να παρουμε κατι απο ελληνικο καταστημα σε σωστη τιμη αντι να δωσουμε τα λεφτα μας στους Αγγλους. Καλες γιορτες και συνεχιστε την καλη προσπαθεια.

George_M

George_M

...ο Τζουλούκανος. ..

• Cyclist Friends
  • 1.596 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr εχετε κανει καλη κ σωστη δουλεια κ αυτο φαινεται. η εξυπηρετηση ειναι πραγματικα σε αλλο επιπεδο κ αυτο ειναι προς τιμη σας. εγω αυτο μετραω, τωρα τα του μικρου στοκ κτλ συμφωνω αλλα δεν ειναι εποχες για τετοια συμπερασματα...αλλωστε λιγη υπομονη δεν χαλασε ποτε κανεναν. ευχομαι να συνεχισετε να ειστε διπλα μας οπως κ εμεις αλλωστε!

blackdisa

blackdisa

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 422 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε το γνώμη σας για το Cyclist.gr ΟΛΑ ΣΟΥΠΕΡ ! και όσο ημουν αθήνα ήταν όλα κομπλέ πέτυχα και τα μπαζάρ πήρα πραμάτια καλή. Δεν ξέρω πως λειτουργεί με αντιπροσωπείες κτλ αλλά θα ήθελα να βλεπα απ΄το συγκεκριμένο κατάστημα και άλλες εταιρίες (sram,zipp, διάφορα ελαστικά ) κτλ Καλό 2014

cronus

cronus

joy...machine

• Cyclist Friends
  • 943 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr

Επισης το καταστημα υστερει αρκετα σε ποικιλια προιοντων. ..

Συμφωνω οτι δεν ειναι δυνατον να υπαρχει το στοκ που υπαρχει σε μεγαλα ευρωπαικα καταστηματα ωστοσο θα μπορουσε να δινεται η επιλογη μεσω του e-shop για backorder. Βεβαια αυτο θα ηταν χρήσιμο μονο εαν η τιμη ειναι ανταγωνιστικη ως προς την ευρωπαικη αγορα. Πιστευω οτι οι περισσοτεροι δεν θα ειχαμε προβλημα να περιμενουμε 1-2 εβδομαδες για να παρουμε κατι απο ελληνικο καταστημα σε σωστη τιμη αντι να δωσουμε τα λεφτα μας στους ...

+1

kostasAntoniou

kostasAntoniou

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.665 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚομοτηνή
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Κι εγώ συμφωνώ ότι οι παρεχόμενες υπηρεσίες , οι γνώσεις , και η ευγένεια ειναι σε υψηλό επίπεδο ... Κανένα παράπονο , καιρό τώρα ...

Galinho

Galinho

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.191 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσία.
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Εγώ θα ήθελα το σάιτ καλύτερα ενημερωμένο με μια υποσελίδα ίσως με νέα(news), που θα ανανεώνεται πολύ συχνά με μικροπροσφορές και γενικά παροχές. Όπως ας πούμε κάνετε στο facebook που τα ανεβάζετε στον τοίχο. Επίσης, θεωρώ ίσως σημαντικότερο για ηλεκτρονικό κατάστημα την ύπαρξη ζωντανού newsletter που θα στέλνει συχνά τις προσφορές όπως στα ξένα ηλεκτρονικά καταστήματα.

R1der

R1der

Perix Parnitha Team

• Cyclist Friends
  • 1.323 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Στην εξυπηρέτηση, επικοινωνία και γενικότερα στις υπηρεσίες δεν έχω να πω τίποτα παρά μόνο τα καλύτερα και συνεχίστε έτσι, είστε σε καλό δρόμο. Δυο μικρά θέματα για μένα (λεπτομέρειες και όχι παράπονα) είναι οι κωδικοί, που όπως έγραψε και ο πρόεδρος καταννοώ πλήρως την τεράστια δυσκολία του να κρατάς stock τέτοιες εποχές) και η αντιστοιχία αποθήκης με διαθεσιμότητα e-shop, όπου πάλι καταννοώ ότι είναι πολύ δύσκολο να έχεις 100% σωστή απογραφή αποθήκης ειδικά σε φάσεις παραλαβών ή bazaar. Καλή χρονιά!!

simis35

simis35

Γιαννης Δραμα

• Cyclist Friends
  • 58 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Πολύ καλή συνεννόηση έστω και τηλεφώνικα για εμένα που είμαι απο επαρχία.Θα ήθελα στο μέτρο του δυνατού πιο πολλές ευκολίες στον τρόπο αγοράς (πχ PAYPAL)και ποικιλία,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είστε το Νο1 ποδηλατικό μαγαζί της Ελλάδας.

rama

rama

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 7.431 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Οι επισημάνσεις όσων έχουν προηγηθεί με καλυπτουν σε μεγάλο βαθμό. Το "πρόβλημα" είναι οτι έχει τεθεί ψηλά ο πήχης εδώ και αρκετά χρόνια από το κατάστημα, γι αυτό και πολλοί ζητάνε ακόμα καλύτερα πράγματα από το cyclist.gr Για μένα θα ήταν πολύ σημαντικό Τάκη να εξασφαλίσεις οτι οι αρρυθμίες που παρατηρήθηκαν τον τελευταίο χρόνο, σε θέματα στρατηγικής, προμηθειών υλικού και οργανωτικού κενού, δεν θα παρουσιαστούν ξανά. Δε λέω, είναι δύσκολοι οι καιροί, αλλά και οι πελάτες έχουν ανεβάσει τις απαιτήσεις τους και δεν μπορούν να περιμένουν για πάντα πότε θα γίνουν όλα ρόδινα. Με δεδομένο οτι οι ανταγωνιστές σας στην αρχη χλευάζουν και μετά αναγκάζονται να αντιγράψουν όλες τις καινοτομίες που έχετε εισάγει εδώ και αρκετά χρόνια, νομίζω πρέπει να αλλάξετε επίπεδο και να φέρετε κάποιες φρέσκιες ιδέες από το εξωτερικό. Γιατί ανταγωνιστής σας δεν είναι μόνο το κάθε τοπικό ποδηλατάδικο, αλλά και το κάθε ιντερνετομάγαζο για συγκεκριμένα προϊόντα. Αυτό που σίγουρα δεν πρέπει να αλλάξει είναι η αντιμετώπιση του πελάτη ως συναδελφου σε hobby, και η στόχευση στην καλλιέργεια του ποδηλάτη κι όχι στο ποδήλατο καθ´ αυτό. Θα ήθελα να δώ: • περισσότερες προωθητικές ενέργειες για τους φίλους μας εκτός των τοιχών. Το αξίζουν. • μεγαλύτερη ποικιλία (όχι με την έννοια των περισσότερων κωδικών, είναι ήδη πολλοί) στην χαμηλή κατηγορία τιμής • αντιπροσώπευση ποιοτικών αλλά όχι mainstream εταιριών που φτιάχνουν εξειδικευμένα / πονηρά ρούχα, εξαρτήματα, accessories • δυνατότητα trade-in των ποδηλάτων που έχουν αγοραστεί από το cyclist.gr, για αναβάθμιση Καλή δύναμη και καλές αποφάσεις για τη νέα χρονιά!

Galinho

Galinho

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.191 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσία.
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Επίσης, και πάντα μιλώντας καλοπροαίρετα και σαν ικανοποιημένος πελάτης του cyclist, θα μπορούσατε να μπείτε δυνατά απέναντι στα ιντερνετομάγαζα με εκπτώσει σε σχέση με το συνολικό κόστος αγοράς. Π.χ. δεν λέω να πάρει κάποιος 500 ευρώ ρόδες και να έχει έκπτωση, αλλά αν πάρει ας πούμε 5-6 αντικείμενα με συνολικό κόστος 300 ευρώ να έχει μια έκπτωση. Έτσι θα μπορέσετε να χτυπήσετε ένα μερίδιο της αγοράς "απ'έξω". Και θα δώσετε και δυνατότητα να πάρουν πολλοί πελάτες μαζί πράγματα(σαν group buy) που διαφορετικά θα ψώνιζαν απ'έξω. Νομίζω ότι 9 στα 10 άτομα(αν πάρουμε τουλάχιστον σαν παράδειγμα "ποιοτικά" τα μέλη του φόρουμ) θα επέλεγαν το cyclist έναντι ενός μαγαζιού από το ίντερνετ, ακόμα και αν δεν μπορούσατε να πουλήσετε φθηνότερα, αλλά έστω ήσασταν κοντά στις τιμές τους. Νομίζω ότι στην εποχή μας πλέον ο καταναλωτής ψωνίζει και με βάσει τον γνώμονα της ενίσχυσης της τοπικής αγοράς όσο το δυνατόν περισσότερο γίνεται. Καλή χρονιά σε όλους και καλή δύναμη στο Team του Cyclist. O πήχης είναι ήδη πολύ ψηλά και στην Ελλάδα δεν υπάρχει ανταγωνιστής.

AndreasT

AndreasT

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 5.280 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΡαφήνα
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Το πλεονέκτημα του cyclist.gr έναντι των ανταγωνιστών του είναι οι άνθρωποι του. Η εξυπηρέτηση από το προσωπικό του καταστήματος είναι πραγματικά 5 αστέρων. Τόσο σε γνώσεις και ενημέρωση, όσο και σε προθυμία και ευγένεια. Και όλο αυτο σαφώς χρεώνεται στον Τάκη, αλλά χωρίς αυτους τους χαρακτήρες δε θα ήταν εφικτά όλα τα παραπάνω! Όσο για το πλήθος και τη διαθεσιμότητα κωδικών, τηρουμένων των αναλογιών της εποχής και της οικονομικής κατάστασης, πάλι το επίπεδο είναι υψηλό! Μακάρι το νέο έτος να είσαστε καλά αλλά και εμείς, για να μπορούμε να ψωνίζουμε!

nidas

nidas

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.144 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Νομίζω ότι για να βοηθήσουμε πρέπει να τονίσουμε το τι είναι για αλλαγή η βελτίωση Τα καλά που έχετε τα ξέρουμε και τα εκτιμούμε ΑΛΛΑ επειδή είστε επειχηριση χρειάζεστε το κέρδος για να συνεχίσετε να υπαρχετε και να κάνετε πιο άνετα και χωρίς άγχος τη δουλειά σας. 1. Για μένα θα ήθελα να έχετε και 1-2 εταιρείας ποδηλάτων ακόμα .καλες χρυσές οι trek orbea αλλά στο μάτι δεν..... Που είναι ενα ζητούμενο για πρώτη αγορά ποδηλάτου. 2. Οι τιμές και η ποικιλία του Internet για τα περιφερειακά και ρούχα δύσκολα χτυπιουντε άρα εκεί κανείς κάτι για να ψαλιδισεις τη τιμή .Τι και πως δεν ξέρω γιατί δεν γνωρίζω τα περιθώρια κέρδους. Αυτά απο εμένα και μια ερώτηση ΠΟΤΕ ΕΡΧΕΤΕ ΤΟ ΠΟΔΉΛΑΤΟ ΜΟΥ ;;;;;;;; Δεν πήρα το ποδήλατο μου απο εσάς ούτε γιατί είναι το πιο όμορφο ούτε για τη τιμη . Το πήρα γιατί αισθάνθηκα ασφαλής όπως και όλες τις φορές που ειρθα στο μαγαζί .

vicious cycle

vicious cycle

aka βίτσιους

• Cyclist Friends
  • 2.798 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαSterea Ellada
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr αναλώσιμα σε καλές τιμές. η έμφαση στις τιμές. σαμπρέλες, ζουμιά, λάστιχα, λάδια, αλυσίδες, τακάκια. αξιόπιστα και ας μην είναι μόνο η τοπ μάρκα ή η τοπ εκδοχή κάθε μάρκας. όλα αυτά θα φέρνουν κόσμο* στο κατάστημα είτε για αγορές είτε για επισκευές. μπορεί να ψωνίσεις και κάτι άλλο, μπορεί να δει και μια εκδήλωση/brevet/αγώνα που θα ήθελε να συμμετάσχει. κάτι πρέπει να κάνετε και με το κόστος των μτφ. είναι σχετικά υψηλό νομίζω για <100€ αγορών.(δυστυχώς αυτό ισχύει για πολλές ελληνικές επιχειρήσεις) η ACS σε κάποια τεχνολογικά καταστήματα δίνει μειωμένο κοστολόγιο(μηδενικό για το τελικό πελάτη) αν η παραλαβή του δέματος γίνεται απο το κατάστημα της και όχι με διανομή. ίσως αξίζει να διερευνηθεί σαν εναλλακτική, είτε απο ACS είτε απο άλλες courier. *κόσμο πέραν των γνωστών τακτικών πελατών. ανθρώπους που μπορεί πριν 1-2 χρόνια να ψώνισαν απο εσάς ή απο αλλού αλλά να μπαίνουν σταδιακά στο χόμπι(τ).

lampoul

lampoul

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.311 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Πιστεύω ότι το C1 πρέπει να ξανανοίξει, ακόμα είναι ξενοίκιαστο το κτίριο και περιμένει!

Tassos96

Tassos96

Γαϊδουrider

• Cyclist Friends
  • 5.508 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Δίνω κι εγώ το δικό μου Άριστα. Μόνη παρατήρηση, όπως είπαν και πολλά παιδια πριν απο μένα, θα ήθελα περισσότερη ποικιλία στα βουνίσια εξαρτήματα, ωστε να μη δινουμε τα λεφτά μας απο 'δω κι απο κεί.

Snoo

Snoo

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 113 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚάπου στο διάστημα...
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr

Πιστεύω ότι το C1 πρέπει να ξανανοίξει, ακόμα είναι ξενοίκιαστο το κτίριο και περιμένει!

Άριστοι σε όλα συγχαρητήρια!!

Σίγουρα δύσκολοι καιροί... αλλά, το κλείσιμο του C1 για εμάς τους νότιους ήταν ένα πληγματάκι.. :D

Καλή συνέχεια καλή χρονιά να έχετε. :D

Vrass

Vrass

ο Μέγας Κλαδεφτήρ

• Cyclist Friends
  • 4.345 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΟπου έχει μπύρα και φαΐ.
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Εκτός των μπράβο, άριστα κλπ που εννοούνται, θα αναφέρω κάτι που σκεφτόμουν πρόσφατα. Δείτε τη δυνατότητα εξασφάλισης παλιών στοκ από εταιρίες που ήδη αντιπροσωπεύετε. Τα εργοστάσια πάντα θέλουν να αδειάζουν τις αποθήκες τους, οπότε πχ ένα περσινό groupset που φέτος αναβαθμίστηκε, ή ένα ρούχο που άλλαξε-καταργήθηκε, ενδεχομένως να μπορεί να αγροαστεί σε μία πολύ χαμηλότερη τιμή η οποία θα φτάσει αντίστοιχα μειωμένη και στον τελικό καταναλωτή (έστω και αν πρόκειται για μεμονωμένα εξαρτήματα ή "σπασμένα" νούμερα). Ενα παράδειγμα που "τρέχει" τώρα: Η On-One / Planet-X πουλάει ρούχα Campagnolo σε πολύ χαμηλές τιμές. Αυτοί ποτέ δεν είχανε σχέση με την Campagnolo ούτε στα ρούχα ούτε στα ανταλλακτικά. Προφανώς τσιμπήσανε το στοκ από κάπου σε ξεφτίλα τιμή, μετά την παύση της κατασκευής ρούχων από τους ιταλούς. Γιατί να μην έχει καβατζώσει και το Cyclist μέρος αυτού του στοκ??? (άλλωστε εδώ τα ρούχα της Campy ξεπούλαγαν απ'όσο ξέρω). Κατα κάποιο τρόπο μία τέτοια κίνηση έγινε με τα "παλιά" πλαίσια Orca πριν από λίγο καιρό. Πιστεύω ότι είχε επιτυχία η κίνηση αυτή. Θα ήθελα να το δω και σε άλλα προϊόντα.