Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
244 απαντήσεις στο θέμα

GeorgeC

GeorgeC

Τίτος ο Μορφωνιός

• Cyclist Friends
  • 6.497 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθήνα
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Στα θετικά να πω και εγώ για την άψογη συμπεριφορά και τα γελαστά πρόσωπα που λείπουν στις μέρες μας. Θα ήθελα και εγώ περισσότερη ποικιλία σε MTB αξεσουάρ, όχι απαραίτητα εξηζητημένα. Επίσης το ίδιο σε ρούχα βουνού. Ούτε ένα ζέρσευ μακριμάνικο off road... Γενικώς υπάρχει θέμα με την ποικιλία σε "χωμάτινα" ρούχα στα ελληνικά μαγαζιά και κατανοώ τις δυσκολίες, αλλά αυτό θα κάνει τη διαφορά ίσως. Επίσης θα ήθελα και κάποια εναλλακτική σε λάστιχα βουνού. Καμία άλλη μάρκα. Αυτά μπορώ να σκεφτώ τώρα στα γρήγορα. Keep up the good work. Είστε σε καλό δρόμο, αρκεί να μην παρασυρθήτε από τις σειρήνες!

AS32

AS32

Cyclist Friend

• Moderators
  • 7.178 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΝέα Σμύρνη...Ανάβυσσος...
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Νομίζω οτι έχουν αναφερθεί τα περισσότερα,είσαστε σωστοί σε όλα ...αλλά αυτό που μου λείπει από ένα τέτοια κατάστημα...είναι ένα σωστό bike fitting,όχι με μεζούρες ,αλλά ένα ψηφιακό επαγγελματικο bike fitting(π.χ Retül),που θα βοηθήσει και την ομάδα του Αίολου αλλά θα εκτόξευση της υπηρεσίες σας. Καλή χρονιά να έχουμε με ασφαλή χιλιόμετρα.

magi13

magi13

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 330 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Μεγαλυτερη ποικιλια σε ποδηλατα και αξεσουαρ mtb. Κατα τα αλλα ειστε μια χαρα! Καλη χρονια με ΥΓΕΙΑ!

atlas

atlas

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.640 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Εγώ θα ήθελα περισσότερες επιλογές στις γεύσεις του εσπρέσο και μεγαλύτερη ποικιλία στα μπισκότα.:D

GeorgeC

GeorgeC

Τίτος ο Μορφωνιός

• Cyclist Friends
  • 6.497 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθήνα
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr

Εγώ θα ήθελα περισσότερες επιλογές στις γεύσεις του εσπρέσο και μεγαλύτερη ποικιλία στα μπισκότα.:D

Χαχαχα
Κάτι θα ξέρεις εσύ....

Babis cupra

Babis cupra

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 487 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr .....,,,......

hellequine

hellequine

War Pig

• Validating
  • 5.564 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαSmolikas
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Τάκη καλή χρονιά και από εμένα, Αν και ουσιαστικά απέχω εδώ και λίγο καιρό και από το forum αλλά και από το ποδήλατο γενικότερα, και η επαφή μου με το κατάστημα ήταν πολύ περιορισμένη φέτος, νομίζω οτι κομμάτια στα οποία θα πρέπει να δοθεί προσοχή, είναι - όπως άλλωστε έχουν αναφερθεί και παραπάνω - 1. Group Buy 2. Εξυπηρέτηση για πελάτες εκτός Αθηνών 3. Διεύρυνση επιλογών σε 'χωμάτινα' ανταλλακτικά Επίσης νομίζω οτι θα πρέπει να δοθεί ακόμα περισσότερη έμφαση στην υποστήριξη του αστικού ποδηλάτη καθώς αν τελικά υλοποιηθεί η ανάπλαση του κέντρου της πόλης, θα αλλάξει η καθημερινότητα για πολύ κόσμο και το target group των μελλοντικών πελατών αναμένεται να αυξηθεί πολύ αλλά και να αλλάξουν και τα χαρακτηριστικά του (σου υπενθυμίζω παλαιότερες κουβέντες μας περι Cyclist Service Points, Parking services, κτλ, κτλ) Καλή χρονιά και καλή δύναμη και από εμένα!

nkar37

nkar37

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 119 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΥΜΗΤΤΟΣ
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr πιστευω οτι ειστε απο τα καλυτερα μαγαζια της αθήνας οσον αφορα την αξιοπιστια για εμένα θα έπρεπε όμως να έχετε περισσότερη εκτίμηση στους <<μη επαγγελματίες >> ποδηλάτες και να έχετε λιγότερο τουπέ. αυτός είναι ο λόγος που όσο μπορώ αποφεύγω το κατάστημά σας αν και όπως έγραψα είναι απο τα καλύτερα της αθήνας

nikolakisofi

nikolakisofi

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 345 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr +1 . . .

nikolakisofi

nikolakisofi

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 345 Δημοσιεύσεις

πιστευω οτι ειστε απο τα καλυτερα μαγαζια της αθήνας οσον αφορα την αξιοπιστια
για εμένα θα έπρεπε όμως να έχετε περισσότερη εκτίμηση στους <<μη επαγγελματίες >> ποδηλάτες και να έχετε λιγότερο τουπέ. αυτός είναι ο λόγος που όσο μπορώ αποφεύγω το κατάστημά σας αν και όπως έγραψα είναι απο τα καλύτερα της αθήνας

+1

pinarello

pinarello

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 661 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Στο συνολο το cyclist.gr εμπνεει εμπιστοσυνη και σοβαροτητα - κατι που δυσκολα βρισκεις σε αλλα καταστηματα. Προσωπικα θα ηθελα τα εξης: 1. Σε μαρκες ποδηλατων θα ηθελα να υπαρχει μεγαλυτερη ποικιλια. Σουπερ τα Trek (ειδικα με το project one - πολλες δυνατοτητες) και η Orbea αλλα αν δεν του αρεσει καποιου (οπτικα λεμε) τι γινεται - τον χανεις μαλλον. 2. Σε οικονομικα ρουχα να υπαρχει μεγαλυτερη διαθεσιμοτητα. 3. Ηθελα να φερω το πλαισιο μαζι με τα ανταλλακτικα του για μονταρισμα στο cyclist αλλα δεν υπηρχαν αρκετα πραγματα που μου έλειπαν (ρουλεμαν μεσαια τριβης - αποστατες λαιμου τιμονιου κτλ) - τελικα το πηγα αλλου. Διαθεσιμοτητα σε ανταλλακτικα. Αυτα.....καλη χρονια με υγεια!

Wohoon

Wohoon

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 94 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠεριστέρι.
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Καλημέρα και καλή χρονιά. Το κατάστημα είναι γενικά άξιο της καλής του φήμης. Ως κυριότερο πρόβλημα εντοπίζω και εγώ την διαθεσιμότητα σε διάφορα μικροανταλλακτικά.

zer0

zer0

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 221 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Το cyclist.gr αποτελεί πρότυπο επιχειρηματικότητας .Παρόλα αυτά πιστεύω πως μικρά service points με δυνατότητα αγοράς αναλωσιμων θα έδιναν αλλη έννοια στο δωρεάν service.Επίσης συνεργασίες με επικεφαλης εταιρείες π.χ. Garmin δεν θα έπρεπε να λείπουν.Τέλος μια τακτική διαθεσιμότητα σε όλα τα νούμερα στα ειδη ένδυσης θα ηταν ιδανική ,έστω και μέσω προπαραγγελιών .Καταλαβαίνω τις δυσκολίες των καιρών ,όμως η αγωνιστική ποδηλασία που ,κυρίως προσφέρει το cyclist.gr θα είναι παντα εξεζητημένο ειδος με εξεζητημένες απαιτήσεις. Καλη Χρόνια Sent from my HM2013023 using Tapatalk

cpanagiotopoulos

cpanagiotopoulos

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 101 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ!!! Το Cyclist το έμαθα καταλάθος πριν απο 3-4 χρόνια. Πέρασε ένας χρόνος για να το εδραιώσω στο μυαλό μου και στην καρδιά μου :) :) :) . Δεν το αλλάζω το cyclist. Οχι γιατί έχουν τα πάντα. Αλλα γιατί όλα τα παιδιά μου φέρονται (και όχι μονο σε εμένα) πάρα πολύ καλά. Θα συμφωνήσω πάντως με όλα τα σχόλια σας και θα προσθέσω και κάποια δικά μου 1. Πρέπει στα παιδιά που φτιάχνουν την ιστοσελίδα σας να τους πείτε να βάλουν και κάποια άλλα πεδία αναζήτησης. Όπως νούμερο παπουτσιού, νούμερο μπλούζας κτλ κτλ. Το πεδίο διαθέσιμο, μη διαθέσιμο και κατόπιν παραγγελίας 2. Αυτό με τη Garmin είναι ένα θεματάκι. Πρεπει να φέρετε αν όχι τη σειρά των GARMIN να φέρετε αν μπορέσετε κάποια παρελκόμενα (hr strap, cadence, bike mount κτλ κτλ) 3. Αλλά και κάποια κάρτα μέλους. Δηλαδή μία κάρτα που να περνάει πόντους ανάλογα με τις αγορές, με το σέρβις και στη συμπλήρωση κάποιων πόντων να γίνετε καποια έκπτωση παραπάνω σε αγορές που θέλουμε να κάνουμε. Εγώ πάντως είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και με το θέμα των πωλήσεων και με το θέμα του σέρβις (ΘΕΟΙ οι άνθρωποι). ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΑΙΔΙΑ!!! Καλή μας Χρονιά και ας είναι καλύτερη από το 2013

paris.gr

paris.gr

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 5.239 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαGreece
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Απλά θελω να συμπληρωσω κι εγω πως η ελλειψη κυριως χωματινων ανταλλακτικων και ποδηλατων ειναι εμφανης. Πχ κοιτάζοντας τις φωτογραφίες του 2012 στο FB ειδα μεχρι DH Trek ενω τωρα υπαρχει ενα εισαγωγικο Fuel μονο, το οποιο και πουλήθηκε αν δεν κανω λαθος. Οπως λενε τα παιδιά ειναι δυσκολοι καιροι για στοκ αλλα η δυνατότητα να δεις απο κοντα και να καβαλησεις ενα ποδήλατο για να βεβαιωθεις οτι σου καθεται καλα ειναι που κανει την διαφορα μεταξυ ενος φυσικού καταστηματος και ενός eshop. Αλλιως αν ειναι να παραγγειλω πχ ενα ποδηλατο απο μια φωτογραφία και να το πληρωσω και τιμη καταλογου το κάνω και μονος μου απο το Internet οπου μπορει και να βρω κάποιες πολυ καλες προσφορες. ΥΓ. Ολα τα σχολια ειναι καλοπροαιρετα με σκοπο την βελτιωση οπως ακριβως ηταν το ζητουμενο του θεματος. Τα μπραβο ειναι δεδομενα και η αποδειξη ειναι η προτιμηση μας.

insomniac

insomniac

IWBMATTKYT

• Cyclist Friends
  • 105 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΕκεί στο Νότο...
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Να ανοίξετε ξανά στα νότια, ει δυνατόν εκεί που ήσασταν...

Pantelis Ts

Pantelis Ts

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.087 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Το cyclist.gr έχει πρωταγωνιστικό ρόλο στην ποδηλατική αγορά και αυτό δεν έγινε τυχαία. Το υψηλό επίπεδο υπηρεσιών που προσφέρετε και η ποδηλατική κουλτούρα του ανθρώπινου δυναμικού νομίζω πως κερδίζει κάθε φίλο του ποδηλάτου. Αυτά είναι και τα εφόδια για να συνεχίσετε. Τα ποιοτικά προιόντα που αντιπροσωπεύεται, οι γνώσεις,η ευγένεια και η αγάπη των ανθρώπων που δουλεύουν σε αυτό και το πολύ καλό service είναι αρκετοί λόγοι για να είμαι φανατικός πελάτης και φίλος στην πράξη και όχι στα λόγια. Όπως σωστά ειπώθηκε ήδη,η διαθεσιμότητα κωδικών και η αντιστοιχία αποθήκης με e-shop είναι θέματα που βελτιώνονται. Υ.Γ.1 Η ιδέα του Ευριπίδη για την τσάντα πλάτης σωστή. Υ.Γ.2 Θα συμφωνήσω και με τον Σπύρο(atlas),κάντε κάτι επιτέλους με την ποικιλία στα μπισκότα.:lol:

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους! Διαβάζουμε με προσοχή τόσο τα θετικά όσο και τα αρνητικά και για μας και τα δύο είναι κίνητρα για βελτίωση. Θα σας απαντήσω σε μερικά θέματα για να γνωρίζετε και εσείς περισσότερα αλλά προς το παρόν θα ήθελα να διαβάσω και άλλες απόψεις, θετικές, ουδέτερες, αρνητικές, γενικά ότι έχετε να πείτε για μας.

apostolis1

apostolis1

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • PipPip
  • 29 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Χωμάτινα πράγματα σε καλές τιμές..

aliartos

aliartos

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 78 Δημοσιεύσεις

Να πω και γω με τη σειρα μου οτι το ολο στυλ του cyclist.gr μου αρεσει πολυ. Υπαρχει γνωση, ορεξη και διαθεση! Ολα αυτα ομως εμεις στην επαρχια δυσκολα τα βλεπουμε τακτικα!Θα ηθελα αν μπορει να γινει κατι με:

• Μεταφορικα
  • Καρτα ποντων
  • Group buy οχι μονο στα πολυ ακριβα οπως στην χρυση orca, αλλα και σε πιο συνηθισμενα προιοντα

Επισης, παιδια προιοντα οπως garmin, zipp και καποια αλλα πρεπει να τα εχετε. Το πολυ καλο σας ονομα και ο τροπος δουλειας θα τα εκτοξευσουν!Θελω να παρω το edge 510. To βρισκω 298 ευρω απο εξω. Καποια χρηματα παραπανω θα το επαιρνα απο το cyclist γιατι ξερω οτι θα υπαρχει support.Στον αντιπροσωπο τωρα δε θα το επαιρνα ουτε με τα ιδια λεφτα που το βρισκω εξω!

Καλη χρονια και παντα με υγεια για ολους μας!!!!

AlexVag

AlexVag

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.209 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Επειδη βλεπω οτι ορισμενοι ζητουν να ξανανοιξει το δευτερο καταστημα θα ηθελα να πω τη γνωμη μου. Η αποψη μου ειναι οτι δεν χρειαζεται δευτερο καταστημα στην Αθηνα γιατι δεν θα αυξησει σημαντικα το κερδος του cyclist σαν εταιρεια. Τι εννοω? Καποιος που θα θελησει να αγορασει ενα ποδηλατο η κατι αλλο μεγαλης αξιας δεν θα εχει προβλημα να παρει το αμαξι του και να παει στο καταστημα που ηδη υπαρχει. Αρα το κλεισιμο του καταστηματος δεν θα μειωσει το κερδος απο την πωληση αντικειμενων μεγαλης αξιας. Αντιθετα αυτο που "χανουν" ειναι τα service και τα αναλωσιμα για τα οποια πιστευω οτι σε αυτες τις μερες δεν αξιζει να κρατας ολοκληρο μαγαζι. Τι μπορει να γινει για να ειναι ολοι ευχαριστημενοι και το cyclist να κερδισει πελατες? 1) καποιο service spot κοντα στο παλιο καταστημα 2) δωρεαν παραδοση καινουριου ποδηλατου(πληρως συναρμολογημενου) σε ολη την Αθηνα (πιστευω ολο και καποιος θα εχει αυτοκινητο με βαση για ποδηλατα) 3) παραδοση ανταλλακτικων την ιδια μερα για τις περιοχες της Αθηνας (το εφαρμοζει ηδη καταστημα μοντελισμου με κοστος 10 ευρω το οποιο ομως θεωρω υψηλο) 4) μειωση των μεταφορικων. Αγοραζω απο καταστημα της Αθηνας που στελνει δεματα (εχω παρει μεχρι 4 κιλα) σε ολη την Ελλαδα με 3 ευρω(χωρις αντικαταβολη) με Γενικη Ταχυδρομικη 5) Ισως θα ηταν πιο φτηνο αντι να δημιουργηθει καποιο service spot να υπαρχει καποιο αυτοκινητο με εναν τεχνικο ο οποιος θα κανει επισκευες κατ'οικον με ραντεβου(για τις περιοχες που εξυπηρετουσε το παλιο καταστημα). Ισως μονο για ποδηλατα που αγοραστηκαν απο το cyclist και ακριβα ανταλλακτικα.(πολυ προχωρημενο) Οι ανταγωνιστες σας πλεον δεν ειναι τα καταστηματα της Ελλαδας.

petransfhp

petransfhp

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 434 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΕλλάδα
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τις υπηρεσιες του cyclist. Αυτο που ισως μπορει να γινει, ειναι να κυνηγιουνται στοκ ποδηλατα, σειρες τροχοι , περασμενων ετων, ωστε να μπορει καποιος να χτυπησει το αντικειμενο του ποθου του. Οπως εγινε με το group buy. Πιο συγκεκριμενα για τους τροχους κουρσας θα ηθελα να προτεινω να βρεθει μια αξιοπιστη μαρκα value for money καρμπον τροχων κατα κυριο λογο οπου, θα κατασκευαζονται λογικα που αλλου στην Κινα, ωστε δεν ξερω υπο πιο καθεστος, πχ αντιπροσωπευσης απο εσας στην Ελλαδα, ωστε να μπορουμε να προμηθευτουμε ενα σετακι τροχων απο το εξωτικο υλικο, οχι ενος δυνατου brand name αλλα μιας φιρμας περισσοτερο προσιτης, για αυτους που θα ηθελαν να εχουν και αυτην την επιλογη. Που σιγουρα θα ηταν παρα πολλοι οι πελατες αφου θα υπαρχει η υποστηριξη των προιοντων απο εσας. Για μενα το συμαντικοτερο επιτευγμα του cyclist ειναι αδιαμφισβητητα η δημιουργια του forum, και νομιζω ολοι θα συμφωνησουν σε αυτο. Δεν ξερω αν αυτο αποτυπωνεται σε αμεσο κερδος για την επιχειρηση αλλα σιγουρα υπαρχει μακροπροθεσμο οφελος. Προσωπικα παντος μου εχει προσφερει πολλα, και για αυτο δινω θερμα συγχαρητηρια στους δημιουργους του.

AZ1966

AZ1966

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 4.152 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθήνα - Ηλιούπολη
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Τις λίγες φορές που ήρθα σε επαφή μαζί σας, μου άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις!! Ευγενέστατοι - εξυπηρετικότατοι - πρόθυμοι - ενημερωμένοι για το αντικείμενο που ασχολείστε - ...... Μόνο καλά λόγια έχω να λέω!!! Και πώς θα μπορούσε να είναι διαφορετικά αφού όλοι όσοι το στελεχώνετε , κάνετε πάνω από όλα το μεράκι σας! Έτσι βγαίνουμε και εμείς κερδισμένοι... Αυτό όμως που μου έλειψε περισσότερο, είναι το κατάστημα της Βάρης!! Πιστεύω ότι μπορείτε και πρέπει να "πιάσετε" πάλι τα νότια προάστια... Δύσκολα ξεκινάει κάποιος να έρθει Χολαργό από Νότια για κάτι που θέλει (μικρό ή μεγάλο) λόγω πίεσης χρόνου. Βέβαια... "όσα ξέρει ο νοικοκύρης......" Εσείς αποφασίζετε!!!

takisaos11

takisaos11

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 61 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Καλησπερα σε ολους,θα συμφωνησω και εγω με την πιο πανω αποψη για ενα service spot στα νοτια. Τελευταια χρειαστηκε να κανω καποιες αλλαγες στην κουρσα (σειρα-τροχους) και επειδη βαρεθηκα να φορτωσω το ποδηλατο στο αμαξι για να παω Χολαργο 2 φορες πηγαινε ελα ψαχτηκα στα γυρω καταστηματα. ΔΡΑΜΑ .Αλλοι δε βαζαν campagnolo σειρες αλλοι δεν επαιρναν τηλ. στο cyclist και επρεπε να παω εγω να παρω ανταλλακτικο,και μιλαμε για μεγαλα μαγαζια οχι τιποτα τρυπες.Επισης θα ηθελα και αλλη μια εταιρεια ρουχων οικονομικη εκτος της FUNKIER,εσεις ξερετε καλυτερα ποια μπορει να ειναι. Κατα τα αλλα οσες φορες και αν εχω ερθει,δεν εφυγα με το παραπονο οτι δεν μου εδωσαν σημασια η με εγραφαν...ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

AndreasT

AndreasT

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 5.280 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΡαφήνα
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr AlexVag είσαι πολύ ωραίος! Μπράβο..

fanisk

fanisk

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 127 Δημοσιεύσεις

Τις λίγες φορές που ήρθα σε επαφή μαζί σας, μου άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις!!
Ευγενέστατοι - εξυπηρετικότατοι - πρόθυμοι - ενημερωμένοι για το αντικείμενο που ασχολείστε - ......
Μόνο καλά λόγια έχω να λέω!!!
Και πώς θα μπορούσε να είναι διαφορετικά αφού όλοι όσοι το στελεχώνετε , κάνετε πάνω από όλα το μεράκι σας! Έτσι βγαίνουμε και εμείς κερδισμένοι...
Αυτό όμως που μου έλειψε περισσότερο, είναι το κατάστημα της Βάρης!! Πιστεύω ότι μπορείτε και πρέπει να "πιάσετε" πάλι τα νότια προάστια... Δύσκολα ξεκινάει κάποιος να έρθει Χολαργό από Νότια για κάτι που θέλει (μικρό ή μεγάλο) λόγω πίεσης χρόνου. Βέβαια... "όσα ξέρει ο νοικοκύρης......" Εσείς αποφασίζετε!!!

Θα συμφωνησω σε ολα τα παραπανω. Δεν εχω κανενα παραπονο απο τους πωλητες και τους μηχανικους. Με χαλασε πολυ που εφυγε το καταστημα της Βαρης, ημουν τοσο κοντα που πεταγομουν οποτε ηθελα. Του Χολαργου δεν με βολευει καθολου λογω χρονου και αποστασης. Βεβαια το Cyclist ηταν αυτο που αλλαξε τα στανταρ των ποδηλατικων καταστηματων στην Ελλαδα, νομιζω κι εγω πως ο ανταγωνισμος ειναι το e-shopping και οχι οι ντοπιοι. Θα ηθελα περισσοτερα χωματινα πραγματα στο καταστημα και σε καποιες περιπτωσεις η τιμη να μην εχει τοσο μεγαλη διαφορα με το εξωτερικο. Προσφατο παραδειγμα Rockshox Maxle 47€ εξω, 80 ή 90 (δεν θυμαμαι) στο Cyclist.

rallistas

rallistas

All terrain

• Cyclist Friends
  • 1.666 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Η γνωση και η εξυπηρετηση ειναι υπερανω κριτικης και δε διαφωνει κανενας μας νομιζω!Θα συμφωνησω με το θεμα των ΜΤΒ πραγματων και θα ηθελα κι εγω πιο μικρες/οικονομικες και ψαγμενες μαρκες. Στο θεμα των καταστηματων νομιζω οτι θα βγαινατε πολυ κερδισμενοι,οχι με αλλο ενα,αλλα με 2 μαγαζια πιο λογικα σε μεγεθος.Ενα στα Νοτια κι ενα στα Δυτικα,σε μεγεθος καταστηματος "γειτονιας",επιφορτισμενα πιο πολυ με ανταλλακτικα,αξεσουαρ και σερβις και με λιγα ποδηλατα εκθεση, (Cyclist Points θα το ειχα στο μυαλο μου) θα τα πηγαιναν παραπανω απο τελεια. Καλη χρονια!

Ελλανιος 28

Ελλανιος 28

Roadrunner

• Cyclist Friends
  • 4.878 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαNafplio
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Εγω απο την αλλη αν ειχατε Continental και KCNC θα ημουν πολυ ευχαριστημενος! Αυτα τα ολιγα απο 'μενα...Καλη Χρονια!!!

RockaRolla

RockaRolla

Ble Cycling Club

• Cyclist Friends
  • 3.533 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr ΟΚ, έχετε ανεβάσει τον πήχη. Το ξέρουν/ξέρουμε όλοι. ... έτσι στα γρήγορα.... τι θα λέγατε για "κιτ αναβάθμισης" σε κούρσες - ΜΤΒ - τρεκκιν. ΟΚ, έχω τον σκελετό, θα ήθελα να δω συγκεντρωμένες - συγκεκριμένες προτάσεις "πως να το ντύσω το ριμάδι", με λίγα, ή με περισσότερα, ή με πολλά χρήματα. ... κάπου - κάπως - κάποτε είχατε ρούχα της Kalas..... πάνε χρόνια.... και ΑΚΟΜΑ ΚΡΑΤΟΥΝ. Και οι τιμές ήταν καλές για την ποιότητά τους..... Ότι έχω (μερικά από το 2008!!!!, ω ναι!!!!) σε ρούχα Kalas είναι ακόμα ΜΑΧΙΜΑ...... και έχουν πολλά χλμ και πολλά πλυσίματα, πίστέψτε με.... ... για τα υπόλοιπα έχω καλυφθεί από τους από πάνω. Καλές δουλειές εύχομαι και για το 2014.

Tzeve

Tzeve

Let's Go Yankees

• Cyclist Friends
  • 5.385 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Θα ξαναέβλεπα λίγο το site του καταστήματος. - Ορισμένα άρθρα είναι παροχημένα και άλλα χρειάζονται update. Πιθανά να τα αφαιρούσα αφού ίσως είναι out of scope. - Θα εστίαζα λίγο περισσότερο στο e-shop. - Θα έφτιαχνα τις κατηγορίες. Στο service θα έφερνα κάποια βασικά εξαρτήματα ακόμα και για service μονοτάχυτων/fixed. Νομίζω εκεί μπορείτε να αναπτυχθείτε αρκετά. Κατά τα άλλα...όλα super.