Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
244 απαντήσεις στο θέμα

Dimitris_K

Dimitris_K

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.180 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΣέρρες
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Σιγουρα το site του e-shop θελει καποιες βελτιωσεις πλεον. Οταν πρωτοεγινε ηταν εξαιρετικο, αλλά δεν εχει αλλαξει εδω και πολλα χρονια. Αλλαγες τύπου wishlist, παλιες παραγγελειες, καλυτερη συνδεση με τα αποθεματα κ.ά. Επισης οι πελατες εκτος Αθηνων που παραγγελνουν μεσω e-shop δεν εχουμε καποιο επιπλεον κινητρο. Δεν εχουμε ολα τα πλεονεκτηματα του φυσικου καταστηματος (π.χ. δωρεαν service, ρυθμιση ποδηλατου, καφεδακια, μελομακαρονα, μουχαμπετι :D κλπ). Στα bazzar εκ των πραγματων ειμαστε "ριγμενοι". Προσωπικο/πωλητες δεν απασχολουμε. Κατι σε στυλ web offer only? Εχω και μια απορια. Chamois cream γιατι δεν εχει το καταστημα; Κανεις δε ζητα; Φερτε την Assos ακομα και χωρις αντιπροσωπευση. Ειναι ντροπη να παραγγελνουμε κρεμες απο εξωτερικο. Τελος να πω και το εξης. Η εξυπηρετηση (στο online κομματι αναφερομαι) ειναι μια χαρα, αλλά ειναι η αναμενομενη μιας σοβαρης επιχειρησης. Ολα τα μεγαλα online καταστηματα της Ευρωπης (ποδηλατικα και μη) εχουν αναλογη εξυπηρετηση.

nasouk

nasouk

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 252 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Καλη χρονια με δυναμη και πολυ πεταλι. Αν και απο νησι, οποτε ερχομαι στον Χολαργο, αντιμετωπιζω παντα μια εξυπηρετηση που ειναι πολυ πιο πανω απο πολλα καταστηματα που εχω βρεθει. Φιλικα προσωπα, κουβεντα, και παντα φευγω με αυτο το κατι παραπανω στον τομεα εξυπηρετηση. Τα out of stock ειναι πολλα(παρα πολλα) κατανοω μεν τις οικονομικες συνθηκες, ομως μερικες φορες καλυτερα να εχεις overstock παρα out of stock. Σε μερικα προιοντα οι τιμες σας ειναι πολυ ανταγωνιστικες, ενω σε αλλα η κατι εχει διαφυγει η κοιταω ανομοια πραγματα. (π.χ κοιταγα τους Scirocco που εχετε ισως την χαμηλοτερη τιμη.Κοιταγα και τους Zonda που εκει η διαφορα ειναι χαοτικη). Παντως αυτο που μου μενει οποτε ερχομαι ειναι οτι μπαινω με χαμογελο και φευγω παλι με χαμογελο. Καλη συνεχεια, σας αξιζει να παθετε τα καλυτερα.

monoqoque

monoqoque

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • PipPip
  • 12 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Καλη χρονια παιδια,με πολλα και ασφαλη χιλιομετρα... :-)

spiruss

spiruss

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 152 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr ειστε ωραιοι τυποι.. περισσοτερα ανταλλακτικα να φερνατε θα εισασταν παραπανω απο αψογοι..

justapstar7

justapstar7

Main Delegator

• Cyclist Friends
  • 768 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr 1)Οι καλοί πελάτες να ανταμείβονται.(π.χ. wiggle platinum) 2)Στα bazaar το να λες σε κάποιον πελάτη δες στην κρεμάστρα αν έχει νούμερο & πάρτο,δεν είναι εξυπηρέτηση είναι ξεπέτα. Αν μπορούσε να το βρεί μόνος θα το έκανε,δεν θα σε περίμενε να τον παροτρύνεις εσύ σαν πωλητής. 3)Οι γνώσεις σας είναι πολλές & τις μοιράζεστε αλλά η αίσθηση του "μόνο κουρσάδες εδώ" πλανάται & κυριαρχεί. 4)Τουλάχιστον μια μάρκα παραπάνω σε κάθε είδος,πολύ μικρή γκάμα πολύ λίγες επιλογές,γρήγορο ξεστοκάρισμα.

atlas

atlas

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.640 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr

1)Οι καλοί πελάτες να ανταμείβονται.(π.χ. wiggle platinum)
2)Στα bazaar το να λες σε κάποιον πελάτη δες στην κρεμάστρα αν έχει νούμερο & πάρτο,δεν είναι εξυπηρέτηση είναι ξεπέτα.
Αν μπορούσε να το βρεί μόνος θα το έκανε,δεν θα σε περίμενε να τον παροτρύνεις εσύ σαν πωλητής.
3)Οι γνώσεις σας είναι πολλές & τις μοιράζεστε αλλά η αίσθηση του "μόνο κουρσάδες εδώ" πλανάται & κυριαρχεί.
4)Τουλάχιστον μια μάρκα παραπάνω σε κάθε είδος,πολύ μικρή γκάμα πολύ λίγες επιλογές,γρήγορο ξεστοκάρισμα.

Νομίζω, μας αδικεις......:D

[ATTACH]214979[/ATTACH]

Επισυναπτόμενο(α) Αρχείο(α)

• xifias του αρέσει

AndreasT

AndreasT

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 5.280 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΡαφήνα

[ATTACH]214979[/ATTACH]

σοβαρό εκπρόσωπο του MTB πόσταρες.. :lol::lol::lol:

zaxariades

zaxariades

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 10.546 Δημοσιεύσεις

σοβαρό εκπρόσωπο του MTB πόσταρες.. :lol::lol::lol:

Τουλάχιστον δεν παθαίνει λάστιχο σε κάθε αγώνα,,,,,, :-P

Sotos_

Sotos_

commuter

• Cyclist Friends
  • 1.960 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑττικη

Πολλα ειπαν οι παραπανω φιλοι. Στα περισσότερα συμφωνώ και δεν θα γραψω τα ιδια.
Διατηρείτε το καλύτερο καταστημα στην Αθηνα (και οι ανθρωποι και το υλικο). συνεχιστε ετσι!

Αυτο που θα θελα, ειναι να σας δω να υποστηρίζετε περισσότερο τα προβληματα των ποδηλατών στα αστικα κεντρα.

πχ,
φτιαξτε αυτοκολητα για τα αυτοκινητα και τις μηχανες μας. Κατι που να θυμιζει σε αυτους που το βλέπουν... οτι πρεπει να κραταμε αποστασεις απο τα ποδηλατα δεξια μας.
Ευκαιρία να φαίνεται και το λογοτυπο σας... Χαριστε τα στους πελατες ή δωστε τα δωρεάν σε αγορες πανω απο 20 ευρω ας πουμε.

μια καμπανια αυτου του στυλ εννοω...
https://www.facebook...clistsstayalive

Φτιαξτε jersey που στην πλατη τους θα εχουν το ιδιο θεμα. Πουληστε τα στο κόστος, ή με πολυ μικρό κέρδος. Πολλοι αστικοι ποδηλάτες θα τα παρουν.

πχ
Δημοσίευση Εικόνας
η κατι αλλο δικό σας.

Καπως ετσι κανετε branding στην φιρμα σας, και αυξανετε την πιστότητα του πελάτη αφου δειχνετε οτι ενδιαφερεστε για αυτον τόσο εμπρακτα.

AndreasT

AndreasT

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 5.280 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΡαφήνα
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Πάρα πάρα πολύ σωστός ο Ευριπίδης!

Tsadler

Tsadler

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 529 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr απο την δικη μου σκοπια εχω να παρατηρησω τα εξης 1 για το site: νομιζω πως χρηζει γενικοτερης ανανεωσης της αισθητικης και λειτουργιας. 2:για την εξυπηρετηση: δεν εχω πολλα να πω με καλυπτουν οι προλαλλησαντες 3. για τα προιοντα στο site: ισως μια μεγαλυτερη εμφαση σε εισαγωgικες σειρες μεταδοσης και πακετα ανανεωσης. δεν ειναι απαραιτητο να θελω να αναβαθμισω το ποδηλατο μου που φοραει toyrney σε xt. ισως απλα να θελω μια νεα toyrney πχ. υπαρχουν πολλοι ποδηλατες πλεον που απλα θελουν κατι φρεσκο οχι απαραιτητα κατι δυναμικοτερο. 4. ΜΙΑ ΦΘΗΝΗ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΚΟΥΡΣΑ < 500 EURO PLEASE!!! 5. επισης προτεινω ενα section με high range used parts το οποιο καταλαβαινω οτι ενεχει ρισκο αλλα πιλοτικα ισως να τρεξει! 6. εταιρικη κοινωνικη πολιτικη, δρασεις και διαφημιση περισσοτερα καναλια επικοινωνιας δλδ διοτι πολλοι νεοι ποδηλατες δεν σας ξερουν. ευτυχως υπαρχει μπολικο word of mouth αλλα και το φορουμ που σας κανουν γνωστους στο ευρυτερο κοινο που ξεκινα τωρα να ασχολειται.

justapstar7

justapstar7

Main Delegator

• Cyclist Friends
  • 768 Δημοσιεύσεις

[ATTACH]214979[/ATTACH]

Αυτά είναι,λασπουριό και Άγιος ο Θεός!!
Ίσα ίσα δεν είναι μομφή αλλά λογικό συμπέρασμα..
Εξάλλου είπαμε να συζητήσουμε τα θέματα προς βελτίωση,τα θετικά είναι πολλά αλλά εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.

UltegraBoy

UltegraBoy

Climber

• Cyclist Friends
  • 2.019 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΧανιά

Αυτά είναι,λασπουριό και Άγιος ο Θεός!!
Ίσα ίσα δεν είναι μομφή αλλά λογικό συμπέρασμα..
Εξάλλου είπαμε να συζητήσουμε τα θέματα προς βελτίωση,τα θετικά είναι πολλά αλλά εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.

Μαλλον δεν εχεις δει τι θα πει λασπη :kaloe:

justapstar7

justapstar7

Main Delegator

• Cyclist Friends
  • 768 Δημοσιεύσεις

Μαλλον δεν εχεις δει τι θα πει λασπη :kaloe:

όχι γεννήθηκα απευθείας 33 στο Τόκυο. :kaloe:

Panosgr

Panosgr

Α.Ο. Διομήδης

• Cyclist Friends
  • 2.402 Δημοσιεύσεις

όχι γεννήθηκα απευθείας 33 στο Τόκυο. :kaloe:

Χαχαχαχα.......:kaloe:

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Παιδιά σας χιλιοευχαριστώ για τον κόπο που κάνατε με όλες αυτές τις απαντήσεις. Σας οφείλω λοιπόν ένα feedback. Καταρχήν να πω ότι με χαροποίησε ιδιαίτερα το γεγονός ότι όσοι αναφερθήκατε στο επίπεδο υπηρεσιών μας είχατε κατά κύριο λόγο καλά λόγια. Όπως λέτε και σεις οι άνθρωποι κάνουν την δουλειά και τουλάχιστον είναι ευχάριστο ότι καταφέρνουμε να σας ικανοποιούμε ακόμα και σε τέτοιες δύσκολες εποχές. Ελπίζω και η "ρετσινιά" του ελιτίστικου προσανατολισμού να έχει φύγει πια με όλες αυτές τις παροχές και τις προσφορές. Αυτό είναι κάτι που εσείς το κρίνετε. Βλέπω ότι αναφορικά με τα σημεία βελτίωσης, επικεντρώνεστε στα: Μια ακόμα μάρκα ποδηλάτων, περισσότερη ποικιλία και μεγαλύτερη γκάμα σε χωμάτινα είδη. Σε μία άλλη εποχή, όπου η αγορά μας θα ήταν σε καλύτερη κατάσταση, ευχαρίστως να γινόταν. Δυστυχώς όμως σε αυτή τη φάση, όταν υπάρχουν καταστήματα που έχουν ακόμα στοκ σε ποδήλατα του 2011 και του 2012 και όταν μεγάλες εταιρίες του χώρου δεν έχουν ακόμα εμφανίσει μοντέλα του 2014 καταλαβαίνετε ότι οι πωλήσεις ποδηλάτων έχουν πέσει σημαντικά. Αυτό σημαίνει ότι ο καθένας κοιτάει να εκτεθεί στον κίνδυνο λιγότερο, οπότε μειώνει τόσο το στοκ του όσο και την γκάμα του. Ναι παλιότερα είχαμε και session και madone 7αρια στο display. Τώρα, με τα χρήματα αυτά προτιμάμε να αγοράσουμε μεγαλύτερη ποσότητα από άλλα προϊόντα μιας και τόσο εμείς όσο και ο καταναλωτής θα πρέπει να συνηθίσει σε "παράδοση κατά παραγγελία" λόγω μικρής διασποράς της αγοράς. Αυτό λοιπόν, δεν προβλέπεται να αλλάξει αλλά παράλληλα θεωρώ ότι έχοντας δύο εταιρίες που καλύπτουν όλη τη γκάμα σε όλα τα είδη και με παροχές όπως η εφ΄όρου ζωής εγγύηση και όταν η μία από αυτές είναι η μεγαλύτερη εταιρία στον κόσμο, δεν είναι εποχές για ανοίγματα. Άλλωστε δεν είναι θεμιτό όλοι να αγοράσουν Trek ή Orbea. Υπάρχουν και άλλα καταστήματα. Αναφορικά με τα ανταλλακτικά, ισχύει πάνω κάτω το ίδιο. Όταν κατά καιρούς φέρνουμε "χωμάτινα" περισσότερα πράγματα (αν και υπάρχει σημαντική ποικιλία ήδη και σε αυτά) αυτά δεν "φεύγουν" με την προσδοκία που ζητιούνται να έρθουν. Το έχω διαπιστώσει όλα αυτά τα χρόνια. Δεν ξέρω γιατί. Οι χωμάτινοι συνήθως είναι οι πρώτοι που ζητούν με μανία να δουν κάτι αλλά αγοράζουν πολύ πιο δύσκολα. Ίσως οι γκουρού του είδους μπορούν να βοηθήσουν αλλά έχω και εγώ την άποψή μου. Είδα τι έγινε με τα kronolog για παράδειγμα. Χαμός για να έρθουν!!! Από όλη την Ελλάδα. Ήρθαν! Σε πολύ καλή τιμή και έφυγαν πολύ- πολύ αργά και μάλιστα τα περισσότερα σε προσφορά! Σχετικά με την κάρτα μέλους και τις παροχές θα σας πω ότι το ποσοστό κέρδους μας έχει μειωθεί σημαντικά τα τελευταία χρόνια με όλες τις παροχές που δίνουμε αλλά και με το γεγονός ότι φροντίζουμε, τουλάχιστον στα ποδήλατα να έχουμε τις χαμηλότερες τιμές στην Ευρώπη, οπότε έξτρα εκπτώσεις, όταν δίνουμε, δωρεάν service για πάντα, εφ΄όρου ζωής εγγύηση και ασφάλιση κλοπής και του ποδηλάτου για 6 μήνες, όπως καταλαβαίνεται είναι δύσκολο και άλλωστε αυτές οι παροχές είναι αρκετές για να κάνει κάποιον μόνιμο πελάτη μας εφ΄όσον και η εξυπηρέτηση είναι ικανοποιητική. Τέλος, σε μια σειρά από ανταλλακτικά, κυρίως bontrager, εφαρμόζουμε σύστημα επιστροφής χρημάτων αν ο πελάτης δεν είναι ικανοποιημένος, ανταλλακτικά με δύο ή πέντε χρόνια εγγύηση, κράνη με crash replacement policy, τεστ σέλες, demo bikes...Τι άλλο να κάνουμε αγάπες μου?:naughty: Σας ευχαριστώ πολύ.... Συνεχίστε το feedback αν υπάρχει και κάτι άλλοι που θέλετε να μας πείτε....καλό ή κακό ή ουδέτερο. Βοηθάτε να γίνουμε καλύτεροι!!!!

George_M

George_M

...ο Τζουλούκανος. ..

• Cyclist Friends
  • 1.596 Δημοσιεύσεις

Παιδιά σας χιλιοευχαριστώ για τον κόπο που κάνατε με όλες αυτές τις απαντήσεις.

Τι άλλο να κάνουμε αγάπες μου?:naughty:

να παρετε προφορες απο ΚΨΜ για τα μπισκοτα κ τον καφε που σωστα παρατηρησε ο Σπυρος..χα,χα:bleh:
(λιγο χιουμορ ποτε δεν εβλαψε...καλημερα σας)

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

να παρετε προφορες απο ΚΨΜ για τα μπισκοτα κ τον καφε που σωστα παρατηρησε ο Σπυρος..χα,χα:bleh:
(λιγο χιουμορ ποτε δεν εβλαψε...καλημερα σας)

Θα αγοράζουμε κατεψυγμένα πια και θα τα ξεπαγώνει ο Λέβας.

George_M

George_M

...ο Τζουλούκανος. ..

• Cyclist Friends
  • 1.596 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Τακη με το αποθεμα σε ειδη ενδυμασιας θα κρατηθει η ιδια γραμμη οπως με τα ανταλακτικα? σκεφτεστε να ερθουν χειμωνιατικα ειδη ξανα η' θα παμε σε προιοντα της επομενης εποχης?

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Τακη με το αποθεμα σε ειδη ενδυμασιας θα κρατηθει η ιδια γραμμη οπως με τα ανταλακτικα?
σκεφτεστε να ερθουν χειμωνιατικα ειδη ξανα η' θα παμε σε προιοντα της επομενης εποχης?

Θα έρθουν μερικά υπόλοιπα κατά το τέλος του μήνα.

AlexVag

AlexVag

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.209 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Σιγουρα δεν μπορει να υπαρχει στοκ και το ανεφερα και παραπανω αλλα το γεγονος οτι μπαινω σε ενα eshop και βλεπω οτι δεν εχει σχεδον τιποτα απο shimano δισκοφρενα πχ με κανει να ψαξω αλλου. Αν υπηρχε σαν προιον κανονικα με την τιμη του αλλα με ενδειξη backorder θα ηταν πολυ καλυτερη η εικονα του καταστηματος. Κανενα λαστιχακι ακομα θα μπορουσατε επισης να φερετε.

trehanero

trehanero

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 4.149 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚαλλιθέα
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Μάλιστα αφεντικό... και καλά οι καιροί είναι δύσ-κωλοι..(για εμάς...ε;;;;;όχι για αυτούς....) Θέλεις να μας πεις δηλαδή ότι κοτζάμ orbea και trek δεν μπορούν να διαθέσουν μερικά "καλά" ποδήλατα στην-εντάξει μικρή αγορά μας- για test ride;;;;;;;; ΓΙΑ ΤΡΙΞ ΤΟΥΣ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ.λέω εγώ και πες τους κάνα γαλλικό..... Αιντεεεεεε:director:

George_M

George_M

...ο Τζουλούκανος. ..

• Cyclist Friends
  • 1.596 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr μια καλη λυση -λεω τωρα- ισως να ηταν το backorder αλλα ως εξης... ο καθενας εκδηλωνει ενα ενδιαφερον για μερικα προιοντα η' ενα που ξερει ακριβως ποια ειναι κ τι ειδος θελει.(πχ ζερσευ φανκιερ Μ) δινει μια προκαταβολη (50%)ωστε το καταστημα να μπορει να τα φερει-ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ- εχουμε πλαφον στην καθε παραγγελια πχ τα 100 ευρω,οχι πιο κατω τελος του μηνα κλεινει η δυνατοτητα επιλογης κ το καταστημα ξεκινα την εκτελεση της παραγγελιας

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Σιγουρα δεν μπορει να υπαρχει στοκ και το ανεφερα και παραπανω αλλα το γεγονος οτι μπαινω σε ενα eshop και βλεπω οτι δεν εχει σχεδον τιποτα απο shimano δισκοφρενα πχ με κανει να ψαξω αλλου. Αν υπηρχε σαν προιον κανονικα με την τιμη του αλλα με ενδειξη backorder θα ηταν πολυ καλυτερη η εικονα του καταστηματος.
Κανενα λαστιχακι ακομα θα μπορουσατε επισης να φερετε.

Για τα shimano το πρόβλημα δεν είναι δικό μας ή καλύτερα ολοκληρωτικά δικό μας. Βλέπεις και εμείς τα προμηθευόμαστε από αντιπρόσωπο.

μια καλη λυση -λεω τωρα- ισως να ηταν το backorder αλλα ως εξης...

ο καθενας εκδηλωνει ενα ενδιαφερον για μερικα προιοντα η' ενα που ξερει ακριβως ποια ειναι κ τι ειδος θελει.(πχ ζερσευ φανκιερ Μ)
δινει μια προκαταβολη (50%)ωστε το καταστημα να μπορει να τα φερει-ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ-
εχουμε πλαφον στην καθε παραγγελια πχ τα 100 ευρω,οχι πιο κατω
τελος του μηνα κλεινει η δυνατοτητα επιλογης κ το καταστημα ξεκινα την εκτελεση της παραγγελιας

Μακάρι να μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο. Είναι πολύ καλή ιδέα αλλά δεν ξέρω αν το Ελληνικό κοινό είναι τόσο εκπαιδευμένο. Τώρα μου έβαλες κάτι ιδέες όμως.....

George_M

George_M

...ο Τζουλούκανος. ..

• Cyclist Friends
  • 1.596 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr ειδες, με την αγορα του Τρεκ απο τον Αντρεα οχι μονο αλλαξα πεταλι αλλα σκεφτομαι κ διαφορετικα..ο αερας Ατλαντικου παιδι μου..!

bbchris

bbchris

Got the flow™

• Cyclist Friends
  • 4.005 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαSingletracks

Εγώ θα ήθελα από το Τσίχλιστ, το παλουκόσελλό μου για το κοπή της πιτας, την Κρυακή. Δημοσίευση Εικόνας

Αρις

Αρις

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.225 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠάρνηθα

Εγώ θα ήθελα από το Τσίχλιστ, το παλουκόσελλό μου για το κοπή της πιτας, την Κρυακή. Δημοσίευση Εικόνας

yο man θες να κανεις εμφάνιση ?

:dj::afro::wave:

dbos

dbos

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 770 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΦάληρο
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Κατά την γνώμη μου, πρέπει να "κερδίσετε" την μερίδα των καταναλωτών που έχει λιγότερες γνώσεις και χρήματα. Το Terra και το Polis ήταν πολύ καλές κινήσεις. Τρεις γνωστοί μου που τα αγόρασαν είναι υπερ-ευχαριστημένοι από το money ~ value.

Guideus

Guideus

Ο Scottσέζος

• Cyclist Friends
  • 2.369 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Πείτε τη γνώμη σας για το Cyclist.gr Καταρχάς καλή χρονιά στο Cyclist και καλές δουλειές και απο εμένα. Αυτο που κατα καιρούς ακούω σαν παράπονο, είναι οτι το Cyclist δεν έχει ψιλολοϊδια. Ποδηλατικό ψιλικοκό service και αναφέρομαι σε ακτίνες, ποτήρια, spacers κτλπ που μπορεί να μην αποφέρουν τα τρελά κέρδη αλλά κατά την γνώμη μου, αλλα και απο αυτά που ακούω, μετράει και είναι θετικό από την πλευρά οτι φέρνει τον πελάτη στο μαγαζί. Αν δεν ισχύει συγχωρέστε με. Μπορεί κάποιος να έρθει για μια ακτίνα ή για ένα spacer, ή για κάτι που είναι σε έλλειψη στην αγορά αλλά καθώς περιμένει να δεί κάτι που να του «γυαλίσει» και να το πάρει. Αν είχα μαγαζί με ποδήλατα θα ήταν πρώτο μου μέλημα. Ακόμα και την πιο σπάνια βίδα, θα την είχα.

pngts

pngts

panagiotis

• Cyclist Friends
  • 2.250 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΔραπετσωνα

Παιδιά σας χιλιοευχαριστώ για τον κόπο που κάνατε με όλες αυτές τις απαντήσεις.

Σας οφείλω λοιπόν ένα feedback.

Καταρχήν να πω ότι με χαροποίησε ιδιαίτερα το γεγονός ότι όσοι αναφερθήκατε στο επίπεδο υπηρεσιών μας είχατε κατά κύριο λόγο καλά λόγια. Όπως λέτε και σεις οι άνθρωποι κάνουν την δουλειά και τουλάχιστον είναι ευχάριστο ότι καταφέρνουμε να σας ικανοποιούμε ακόμα και σε τέτοιες δύσκολες εποχές. Ελπίζω και η "ρετσινιά" του ελιτίστικου προσανατολισμού να έχει φύγει πια με όλες αυτές τις παροχές και τις προσφορές. Αυτό είναι κάτι που εσείς το κρίνετε.

Βλέπω ότι αναφορικά με τα σημεία βελτίωσης, επικεντρώνεστε στα: Μια ακόμα μάρκα ποδηλάτων, περισσότερη ποικιλία και μεγαλύτερη γκάμα σε χωμάτινα είδη. Σε μία άλλη εποχή, όπου η αγορά μας θα ήταν σε καλύτερη κατάσταση, ευχαρίστως να γινόταν. Δυστυχώς όμως σε αυτή τη φάση, όταν υπάρχουν καταστήματα που έχουν ακόμα στοκ σε ποδήλατα του 2011 και του 2012 και όταν μεγάλες εταιρίες του χώρου δεν έχουν ακόμα εμφανίσει μοντέλα του 2014 καταλαβαίνετε ότι οι πωλήσεις ποδηλάτων έχουν πέσει σημαντικά. Αυτό σημαίνει ότι ο καθένας κοιτάει να εκτεθεί στον κίνδυνο λιγότερο, οπότε μειώνει τόσο το στοκ του όσο και την γκάμα του. Ναι παλιότερα είχαμε και session και madone 7αρια στο display. Τώρα, με τα χρήματα αυτά προτιμάμε να αγοράσουμε μεγαλύτερη ποσότητα από άλλα προϊόντα μιας και τόσο εμείς όσο και ο καταναλωτής θα πρέπει να συνηθίσει σε "παράδοση κατά παραγγελία" λόγω μικρής διασποράς της αγοράς. Αυτό λοιπόν, δεν προβλέπεται να αλλάξει αλλά παράλληλα θεωρώ ότι έχοντας δύο εταιρίες που καλύπτουν όλη τη γκάμα σε όλα τα είδη και με παροχές όπως η εφ΄όρου ζωής εγγύηση και όταν η μία από αυτές είναι η μεγαλύτερη εταιρία στον κόσμο, δεν είναι εποχές για ανοίγματα. Άλλωστε δεν είναι θεμιτό όλοι να αγοράσουν Trek ή Orbea. Υπάρχουν και άλλα καταστήματα.

Αναφορικά με τα ανταλλακτικά, ισχύει πάνω κάτω το ίδιο. Όταν κατά καιρούς φέρνουμε "χωμάτινα" περισσότερα πράγματα (αν και υπάρχει σημαντική ποικιλία ήδη και σε αυτά) αυτά δεν "φεύγουν" με την προσδοκία που ζητιούνται να έρθουν. Το έχω διαπιστώσει όλα αυτά τα χρόνια. Δεν ξέρω γιατί. Οι χωμάτινοι συνήθως είναι οι πρώτοι που ζητούν με μανία να δουν κάτι αλλά αγοράζουν πολύ πιο δύσκολα.

Ίσως οι γκουρού του είδους μπορούν να βοηθήσουν αλλά έχω και εγώ την άποψή μου. Είδα τι έγινε με τα kronolog για παράδειγμα. Χαμός για να έρθουν!!! Από όλη την Ελλάδα. Ήρθαν! Σε πολύ καλή τιμή και έφυγαν πολύ- πολύ αργά και μάλιστα τα περισσότερα σε προσφορά!

Σχετικά με την κάρτα μέλους και τις παροχές θα σας πω ότι το ποσοστό κέρδους μας έχει μειωθεί σημαντικά τα τελευταία χρόνια με όλες τις παροχές που δίνουμε αλλά και με το γεγονός ότι φροντίζουμε, τουλάχιστον στα ποδήλατα να έχουμε τις χαμηλότερες τιμές στην Ευρώπη, οπότε έξτρα εκπτώσεις, όταν δίνουμε, δωρεάν service για πάντα, εφ΄όρου ζωής εγγύηση και ασφάλιση κλοπής και του ποδηλάτου για 6 μήνες, όπως καταλαβαίνεται είναι δύσκολο και άλλωστε αυτές οι παροχές είναι αρκετές για να κάνει κάποιον μόνιμο πελάτη μας εφ΄όσον και η εξυπηρέτηση είναι ικανοποιητική.

Τέλος, σε μια σειρά από ανταλλακτικά, κυρίως bontrager, εφαρμόζουμε σύστημα επιστροφής χρημάτων αν ο πελάτης δεν είναι ικανοποιημένος, ανταλλακτικά με δύο ή πέντε χρόνια εγγύηση, κράνη με crash replacement policy, τεστ σέλες, demo bikes...Τι άλλο να κάνουμε αγάπες μου?:naughty:

Σας ευχαριστώ πολύ.... Συνεχίστε το feedback αν υπάρχει και κάτι άλλοι που θέλετε να μας πείτε....καλό ή κακό ή ουδέτερο. Βοηθάτε να γίνουμε καλύτεροι!!!!

πειτε μας τη γνωμη σας... εχουμε μια απαντηση για ολα...

:clap: