Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
184 απαντήσεις στο θέμα

pahisjon

pahisjon

Cyclist Fred

• Cyclist Friends
  • 1.561 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΜαρκόπουλο
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr

Comme ci comme ca... με προτίμιση στο να Υπάρχουν τα θέματα γενικού ενδιαφέροντος,
επειδή η ζωή (μας) δεν είναι μόνο ποδήλατο - τουλάχιστον κάποιων από μάς -
και πολλές φορές έχουν βγεί θέματα - διαμάντια μέσα στα εκτός ποδηλάτου
και επειδή με κάποιους δεν μπορούμε να τα πούμε δια ζώσης.

Μήν ξεχνάτε ότι ένας από τους πιο σοβαρούς πρόσφατους καυγάδες εδώ μέσα έγινε σε αμιγώς ποδηλατικό θέμα. (Βασικά 2 ήταν οι καυγάδες και τα θέματα απλά ο 1ος αποσοβήθηκε ευτυχώς νωρίς).

antk

antk

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.289 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚατερίνη
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Γνωμη μου ειναι να αφησεις την κατασταση να αυτορυθμιστει ... Αν δεν υπαρχει ενδιαφερον για κατι τοτε αργα η γρηγορα ακομη και τα trolls δεν θα επιβραβευονται και θα ψαξουν αλλου να παιξουν ... Προσωπικα, απεχθανομαι τα χλαπατσεικα ... Παρα την προσπαθεια να περιοριστει η χρηση τους μονο σε συγκεκριμενα thread που εχει γινει απο την διαχειριση καποια στιγμη, αυτα εμφανιζονταν παντου ... Ωστοσο επειδη ειναι κατι που αφορα μια συγκεκριμενη παρεα και μονο το γενικοτερο ενδιαφερον για αυτα εσβησε εντελως και τωρα εχουν καταληξει μονο εκει που επρεπε ... Εγω δε, τα αποφευγω πια εντελως ενστικτωδικα και αυτοματα οπως αποφευγει κανεις τα διαφημιστικα banner σε αλλα site χωρις ποτε να εστιασει σε αυτα... Συμφωνω με τον paris.gr... Φιλτραρισμα απο την μερια μας .. Δεν θα ειναι ευκολη η αστυνομευση οπως την φανταζεσαι... Οι χρυσοκεντητοι δικεφαλοι του πατριαρχειου ανεμισαν στα 'Αλλα Αθληματα' !!

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.431 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Για το θέμα των αγγελιών, έχω ξαναπεί ότι δεν είναι site αγγελιών και ήδη η δουλειά που έχει γίνει είναι αρκετή. Είναι μια προσφορά προς τα μέλη, οπότε δεν χρειάζεται περισσότερη ενασχόληση. Σε αυτό το θέμα όποιος θέλει μπορεί να βάλει check στα subscribed στο live feeds και εκεί να του εμφανίζονται μόνο όσα θέματα έχει επιλέξει να παρακολουθεί. Ο τρόπος για να δείτε τα νέα και updated θέματα είναι να πηγαίνετε στο menu και να επιλέγεται το drop down του Συντόμευση links και εκεί να βλέπετε τα "σημερινά μηνύματα". Φαίνονται κατά σειρά όσα έχουν γίνει updated αλλά και παλαιότερα.

annita

annita

ζωγραφος

• Cyclist Friends
  • 8.380 Δημοσιεύσεις

Στις βολτες σας το ποδηλατο ειναι αυτο που σας φερνει κοντα ... αλλα μιλατε μονο για αυτο ??

Τι γινεται με το 'Αλλα Αθλήματα' ?? Μιλαμε για αλλα αθληματα η οχι. Η μιλαμε μονο για αυτα που εχουν σχεση με το ποδήλατο ??

Ελπιζω να μην καουν και τα χλωρα κοντα στα ξερα... Ειναι ωραιο να μιλας για μαραθωνιους και τοξοβολια και free-diving .. Ειναι ασχημο ενας τερματισμος σε μαραθωνιο να μετατρεπεται σε συζητηση για τις χαμενες πατριδες...

λυπαμαι που θα το πω..αλλα επειδη καποιοι εχουν ψυχολογικα προβληματα κι εχουν ξεφυγει θα πρεπει το φορουμ να χασει την ανθρωπινη μορφη του.......?υπαρχουν πολλοι αλλοι που εχουν βοηθηθει απο ανθρωπινες συζητησεις γενικου η και πιο ειδικου περιεχομενου...ακριβως οπως στις προπονησεις μας κανουμε γαλαρια με ενα δυο καλους φιλους και καμμια φορα αφηνοντας τους αλλους να πανε πιο μπροστα μοιραζομαστε ανυσηχιες ...μυστικα ..προβληματα.....

τωρα...αν καποιος αποφασιζει να τρεξει ενα μαραθωνιο στην πολυπαθη Κωσταντινουπολη ..και νομιζει οτι ειναι ο Μ.Αλεξανδρος που ξεκιναει για την καινουργια εκστρατεια του ...απλα γινεται φαιδρος και γλαφυρος...αν καποια αλλα πιο συγκροτημενα ατομα μπορουν να συζητησουν ανθρωπινα και να ξερουν ποτε θα μπορουνε να μιλησουν και ποτε να κατσουν στην ακρη..οπως και οτι υπαρχουν καποιες φωτογραφιες μας οπως αυτες σε νοσηλειες μας στο νοσοκομειο που δεν πρεπει να βγαινουν στη φορα για λογους αξιοπρεπειας...Κατα τ αλλα εγω πιστευω οτι τα μελη αυτου του φορουμ ειναι πολυ ψαγμενα για να μπορουνε να μοιραζονται τα παντα με δημιουργικο ...εποικοδομητικο .διαλογο.....και θα ηθελα αυτος να υπαρχει...αν αυτο δε μπορει να γινει..παλι καλως ...

gregXXX

gregXXX

body english

• Cyclist Friends
  • 1.331 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΆθενς

Όποτε έγινε δημιούργησε ακόμα πιο πολλά προβλήματα παρά έλυσε. Trust me είναι συνταγή ο administrator να τσακωθεί και με τα μέλη και με τους moderators γιατί ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια.

σέβομαι αυτή την άποψη στο ακέραιο.

έγραψα στο tweets τον περασμένο Φλεβάρη:

Απάντηση: Cyclist Friends Tweets - Έχω κάτι να πω σε όλους
''Δε νιώθετε τελευταία πως σαν forum έχουμε κατέβει λιγάκι επίπεδο..?

Έχω πραγματικά καιρό να δω να ανοίγει ένα ενδιαφέρον θέμα προς συζήτηση και όσα παρουσιάζουν ενδιαφέρον σύντομα σουπιάζουν..

Θυμάμαι posts του Τaz, του Dobrin.. και πολλών ακόμη που είναι ανενεργοί..
και κυρίως θυμάμαι μια δίψα να ανταλλάξουμε ιδέες, εμπειρίες, γνώση..

Και είχαμε όλοι περισσότερη υπομονή ν' ακούσουμε αυτό που λέει ο άλλος, σεβασμός ρε αδερφέ..

Τα forum δεν υπάρχουν μόνο για περνάμε την ώρα μας αλλά να αφήνουμε και μια παρακαταθήκη..''

κατά τη γνώμη μου δεν είναι μόνο θέμα θεματολογίας αλλά και συμπεριφοράς.

χαίρομαι όμως που διακρίνεις το 'πρόβλημα' γενικά.

Adiaforos

Adiaforos

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 994 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Κακώς ξεκινάω να γράψω μιας και δε συμμετέχω εδώ και καιρό. Άποψή μου: Απενεργοποιήστε τις ειδοποιήσεις του "Θέματα εκτός ποδηλάτου" και αφήστε το unmoderated. Ετσι απλά όποιος δε θέλει δεν μπαινει και δεν ειδοποιειται για τις αναρτήσεις εκει. Τα εξωποδηλατικά θέματα σε άλλες περιοχές του φόρουμ μεταφορά εκεί. Επίσης αν είναι δυνατόν να γίνει φανερό το σύστημα βαθμολογίας στα θέματα και αυτόματο Pin ώστε να βγουν τα διαμάντια που ανέφερε ο Πάρης προς τα πάνω. Ban τα trolls χωρίς προειδοποίηση και εισαγωγή moderators (poll η τους πιο έμπιστους που κρίνουν οι ιδιοκτήτες). Χαιρετισμούς σε όλους σας και μπράβο σου Τάκη που το συζητάς.

hellequine

hellequine

War Pig

• Validating
  • 5.564 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαSmolikas
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Σε γενικές γραμμές συμφωνώ. Έχω όμως και κάποιες επιφυλάξεις για το εαν μία τέτοια κίνηση θα "αποστείρώσει" σε κάποιο βαθμό το forum και ίσως χάσει σημαντική μερίδα από την αναγνωσιμότητά του καθώς καλώς ή κακώς και τα άσχετα θέματα "έφερναν" κόσμο και απόψεις στο forum. Επίσης Τάκη σκέψου οτι τα τελευταία χρόνια υπήρξε μια "έκρηξη" νέων ποδηλατικών θεμάτων καθώς πολύς κόσμος (ξανα)μπήκε στο χώρο του ποδηλάτου και όλοι είχαν κάτι να πουν για το καινούργιο τους ποδήλατο για την καινούργια ανάρτηση, τους καινούργιους τροχούς, κτλ... Πλεόν η αγορά ωριμάζει και ο κόσμος δεν έχει τα χρήματα που είχε πιο παλιά για να επενδύσει σε ποδήλατα και αξεσουάρ. Αυτό θα επηρρεάσει σημαντικά τον αριθμό των καινούργιων θεμάτων και ίσως κάνουμε μήνες για να διαβάσουμε ένα ενδιαφέρον θέμα ή αξιολόγηση για κάτι καινούργιο στον χώρο. Όσον αφορά τις αγγελίες προτείνω να μείνουν ως έχουν, με ίσως λίγο καλύτερη κατηγοριοποίηση απλά να μην εμφανίζονται σαν νέα θέματα στο froum. Όποιος ψάνει να αγοράσει ή να πουλήσει θα μπορεί να ελέγχει το κομμάτι των αγγελιών όποτε θέλει χωρίς περιορισμούς και χωρίς να γεμίζει το forum με νέα θέματα αγγελιών.

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.431 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Θυμάμαι posts του Τaz, του Dobrin.. και πολλών ακόμη που είναι ανενεργοί..
και κυρίως θυμάμαι μια δίψα να ανταλλάξουμε ιδέες, εμπειρίες, γνώση..

Σε αυτό θα πρέπει να λάβουμε υπόψη μας δύο παράγοντες:
Α. `το γεγονός ότι κάποιοι φίλοι ή μέλη μας δεν ασχολούνται πια ενεργά με το αντικείμενο και γι΄αυτό και δεν συμμετέχουν ενώ μπορεί και να διαβάζουν
Β. Πολλοί παλιότεροι επειδή έχουν συζητηθεί μερικές δεκάδες ή εκατοντάδες φορές τα ίδια θέματα (πχ. πως να ρυθμίσω τη σέλα μου) απλά τα προσπερνούν και δεν συμμετέχουν, ούτε καν αναφέρουν την άποψή τους.

Σεβαστό και λογικό κατά την άποψή μου.

mr. spock

mr. spock

Μμμμμππππρρρ

• Cyclist Friends
  • 9.608 Δημοσιεύσεις

Αναφορικά, με τα άλλα αθλήματα, δε νομίζω ότι αποτελούν πρόβλημα με την ύπαρξή τους.

Μιλάω για θέματα όπως "νέος φόρος στα ακίνητα", "διώκεται ο καρατζαφέρης", "ο γειτονάς μου βάζει δυνατά τη μουσική", "το σκυλί του γείτονα τα κάνει στην αυλή μου", "οι αλβανοί με έκλεψαν", "Ο Ρανιέρι έφυγε από την Εθνική", "Νέες φωτογραφίες της Αllesandra Ambrosio" (Αυτό το τελευταίο θα το άφηνα)

Για τέτοια θέματα συμφωνώ.
Και ξέρω πως έχεις μέτρο και δε θες να το κάνεις το φόρουμ αποστειρωμένο.
Κατά τ' άλλα συμφωνώ με τον paris. Θέλω να διαβάζω και κάτι άσχετο από το ποδήλατο και ας μην συμφωνώ με όλα όσα γράφονται.
Οι απαγορεύσεις "μου τη δίνουν". Αυτό που δεν αντέχω είναι η φανατίλα!

AS32

AS32

Cyclist Friend

• Moderators
  • 7.191 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΝέα Σμύρνη...Ανάβυσσος...
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Επιτελους Τακη..καιρος ηταν...ειμαι μαζι σου!!

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.431 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Επίσης, να αναφέρω ότι η κίνηση αυτή γίνεται και στα πλαίσια της επαναδραστηριοποίησης όσων θέλουν να προσφέρουν με ενδιαφέροντα ποδηλατικά θέματα και δεν το κάνουν. Με λίγα λόγια, η θεματολογία από ΕΜΑΣ εξαρτάται. Σε όποιον μου λέει για το επίπεδο των θεμάτων που έχει "πέσει" του ανταπαντώ με ερώτηση, "πότε ήταν η τελευταία φορά που ΕΣΥ άνοιξες ένα ενδιαφέρον θέμα?" Δείτε λίγο αυτό και όσο μας αφορά και περνάει από το χέρι μας ας αναλάβουμε την ευθύνη μας με ενεργή συμμετοχή. Πιστεύω ότι αυτό θα βοηθήσει. Και σε τελική ανάλυση, όπως είπα για κάτι άσχετο ενδιαφέρον ή σημαντικό "Πχ. Παντρεύτηκε ο Ioannis" δεν θα τα χαλάσουμε, καθώς και ότι για όλα τα υπόλοιπα το cyclist Friends tweets θα παραμείνει.

Sotos_

Sotos_

commuter

• Cyclist Friends
  • 1.961 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑττικη
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Νομιζω δεν θα δουλεψει η ιδεα, γιατι το moderation που χρειάζεται με τοσα πολλά μελη, ειναι τεραστιο. Εχεις χρονο να τα διαβαζεις ολα οσα γραφονται και να αποφασιζεις τι μενει, τι φευγει? Φανταζομαι οχι. Αν δεν εχεις moderators να εμπιστευτεις οτι θα κανουν την δουλεια σωστα και θα συνεργαστεις ομαλα μαζι τους για τουλαχιστον 1-2 χρόνια (ωστε να μπει στο dna μας οτι "ετσι ειναι τα πραγματα εδω"), τότε καλύτερα αστο ως έχει τωρα και απλά πρόσθεσε κανόνες που να σε βοηθουν να σβύνεις ότι νομιζεις οτι δεν ταιριάζει χωρις πολυ μπιρι μπιρι: "Αυτοι ειναι οι κανονες και τελειωσε" Η προσθεσε δυνατότητες για Like, karma ή οπως αλλιως λεγεται αυτο το πραγμα στο vBulletin. Να μπορει να επιβραβευεται δηλαδη καποιος για ενα ωραιο θεμα! Ειναι ενα καλο ανοσοποιητικο. Προσωπική μου αποψη παντως ειναι οτι όλα τα θεματα χρειάζονται... ετσι ειναι τα φορουμ. Οτι δεν σου αρεσει, δεν το διαβαζεις και το προσπερνας! Γιατι στις παρεες δεν υπαρχουν μπαζα που δεν θα αντεχες ουτε ενα δευτερολεπτο μαζι τους? Κάθεσαι όμως για τους άλλους.

antk

antk

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.289 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚατερίνη

Επίσης, να αναφέρω ότι η κίνηση αυτή γίνεται και στα πλαίσια της επαναδραστηριοποίησης όσων θέλουν να προσφέρουν με ενδιαφέροντα ποδηλατικά θέματα και δεν το κάνουν. Με λίγα λόγια, η θεματολογία από ΕΜΑΣ εξαρτάται. Σε όποιον μου λέει για το επίπεδο των θεμάτων που έχει "πέσει" του ανταπαντώ με ερώτηση, "πότε ήταν η τελευταία φορά που ΕΣΥ άνοιξες ένα ενδιαφέρον ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟ θέμα?" Δείτε λίγο αυτό και όσο μας αφορά και περνάει από το χέρι μας ας αναλάβουμε την ευθύνη μας με ενεργή συμμετοχή. Πιστεύω ότι αυτό θα βοηθήσει.

Και σε τελική ανάλυση, όπως είπα για κάτι άσχετο ενδιαφέρον ή σημαντικό "Πχ. Παντρεύτηκε ο Ioannis" δεν θα τα χαλάσουμε, καθώς και ότι για όλα τα υπόλοιπα το cyclist Friends tweets θα παραμείνει.

Στο διορθωσα ... Γιατι θεματα με απιστευτη κινηση και ξεκατινιασμα αλλα χωρις ποδηλατο ανοιγονται συχνα ..

Dimitris_K

Dimitris_K

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.180 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΣέρρες
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Χειμωνας μπηκε, πολλοι ελαττωνουν το ποδηλατο, άλλοι το σταματουν εντελως, άλλοι γραφουν σιωπηλα τα km τους... Αγωνες δεν υπαρχουν για σχολιασμο. Οπως καθε χρονο τα αμιγως ποδηλατικα θεματα σχεδον εξαφανιζονται αυτη την περιοδο. Λογικη η διεξοδος στα γενικοτερης θεματολογιας θεματα. Θυμαμαι πριν καποια χρονια, που εγινε κατι παρομοιο με την προταση του Τακη, γινονταν 3-5 ποστς την ημερα μονο... Το φορουμ ειχε μπει σε χειμερια ναρκη. Η προταση εχει θετικα και αρνητικα, για μενα δεν υπερισχυει κατι.

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒυρωνας,ΠΦαληρο

Επίσης, να αναφέρω ότι η κίνηση αυτή γίνεται και στα πλαίσια της επαναδραστηριοποίησης όσων θέλουν να προσφέρουν με ενδιαφέροντα ποδηλατικά θέματα και δεν το κάνουν. Με λίγα λόγια, η θεματολογία από ΕΜΑΣ εξαρτάται. Σε όποιον μου λέει για το επίπεδο των θεμάτων που έχει "πέσει" του ανταπαντώ με ερώτηση, "πότε ήταν η τελευταία φορά που ΕΣΥ άνοιξες ένα ενδιαφέρον θέμα?" Δείτε λίγο αυτό και όσο μας αφορά και περνάει από το χέρι μας ας αναλάβουμε την ευθύνη μας με ενεργή συμμετοχή. Πιστεύω ότι αυτό θα βοηθήσει.

Και σε τελική ανάλυση, όπως είπα για κάτι άσχετο ενδιαφέρον ή σημαντικό "Πχ. Παντρεύτηκε ο Ioannis" δεν θα τα χαλάσουμε, καθώς και ότι για όλα τα υπόλοιπα το cyclist Friends tweets θα παραμείνει.

Θα γινει κι αυτο,κατσε να παει το παιδι φανταρος πρωτα!!:D

Ισως τα θεματα με αλλα αθληματα να παραμεινει ως εχει,ειναι πραγματικο στολιδι για το forum.

Dimitris_K

Dimitris_K

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.180 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΣέρρες
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr double post

Babis cupra

Babis cupra

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 492 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Το forum οπως πολλές φορές εχει γραφτεί ειναι μια μικρή κοινωνία.πριν απο το ποδηλατο όλοι είχαμε κάποια κοινά στοιχεία στη ζωή μας που είτε θελουμε να μοιραστούμε με κάποιους φίλους μας είτε απλα να μιλήσουμε λιγο σε αυτο το σύγχρονο ηλεκτρονικό μέσο το οποίο μας δίνει διέξοδο απο τη δύσκολη καθημερινότητα.πολλες φορές μαθαίνουμε απο αυτα που γράφονται απο παλιοτερους και πιο έμπειρους άλλες φορές βλέπουμε να γινεται φιγούρα απο πολλούς που έχουν ακόμα χρήμα και αλλες παλι κάποιους να περιφανευονται για κάτι που κατάφεραν οι για τις επιδόσεις τους ,επισης γινεται έμμεσα διαφήμιση σε προϊόντα του cyclist ,γράφονται ακόμα και προβλήματα υγείας του καθένα μας και αλλα πολλα.αυτο δείχνει οτι όλοι με κάποιο τροπο έχουμε ανάγκη να μιλήσουμε εδω μέσα!!καθε είδους απαγορευση με βρίσκει αντιθετο και θεωρώ οτι το forum θα χάσει το ενδιαφέρον του οπως και το δημοκρατικό χαρακτήρα!πειτε μου γιατι στο τομέα που γράφανε αθλητες πλέον δεν δίνει κανένας συμβουλες σε νεώτερους και ποια ειναι αυτα τα ποδηλατικα θεματά που θα κρατήσουν το ενδιαφέρον.ΟΧΙ αλλες απαγορεύσεις στη ζωή μας!!

antk

antk

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.289 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚατερίνη

...

Ισως τα θεματα με αλλα αθληματα να παραμεινει ως εχει,ειναι πραγματικο στολιδι για το forum.

Και δεν ειναι μονο αυτο φιλε ioannis ... Πολλα ανοιγονται που δεν ειναι αμιγως ποδηλατικα και εχουν αξια...

Το θεμα ειναι τι forum θελουμε ... Θελουμε ενα forum που θα ειναι κυριως μια ποδηλατικη παρεα η ενα forum που θα ειναι μια ποδηλατικη εγκυκλοπαιδεια ??

Γνωμη μου ειναι οτι μπορει να ειναι και τα δυο και οτι το συνολο ετσι γινεται μεγαλυτερο απο τα συστατικα του. Και ο καθενας παιρνει οτι θελει απο αυτο.

Οπως σε καθε παρεα, σιγα-σιγα σχηματιζονται πηγαδακια και τελικα υπαρχουν και καποιοι που μονοι τους αντιλαμβανονται οτι δεν χωρανε ...

zaxariades

zaxariades

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 10.547 Δημοσιεύσεις

Φαντάσου... αν εγω εγκατέλειψα τον Αίολο για ένα φόρουμ φαντάσου τι θα κάνουν οι άλλοι.

Για μενα τα πρόσωπα φταίνε που μπαίνουν έπειτα σε αυτό και όχι η θεματολογία τους που αναπτύσσουν.

Η άποψη πρέπει να είναι ελεύθερη και όχι να δικάζεται, για μενα αυτοί θέλουν αφαίρεση κωδικού πρόσβασης.

Καλή συνέχεια

nkar37

nkar37

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 121 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΥΜΗΤΤΟΣ

Το forum οπως πολλές φορές εχει γραφτεί ειναι μια μικρή κοινωνία.πριν απο το ποδηλατο όλοι είχαμε κάποια κοινά στοιχεία στη ζωή μας που είτε θελουμε να μοιραστούμε με κάποιους φίλους μας είτε απλα να μιλήσουμε λιγο σε αυτο το σύγχρονο ηλεκτρονικό μέσο το οποίο μας δίνει διέξοδο απο τη δύσκολη καθημερινότητα.πολλες φορές μαθαίνουμε απο αυτα που γράφονται απο παλιοτερους και πιο έμπειρους άλλες φορές βλέπουμε να γινεται φιγούρα απο πολλούς που έχουν ακόμα χρήμα και αλλες παλι κάποιους να περιφανευονται για κάτι που κατάφεραν οι για τις επιδόσεις τους ,επισης γινεται έμμεσα διαφήμιση σε προϊόντα του cyclist ,γράφονται ακόμα και προβλήματα υγείας του καθένα μας και αλλα πολλα.αυτο δείχνει οτι όλοι με κάποιο τροπο έχουμε ανάγκη να μιλήσουμε εδω μέσα!!καθε είδους απαγορευση με βρίσκει αντιθετο και θεωρώ οτι το forum θα χάσει το ενδιαφέρον του οπως και το δημοκρατικό χαρακτήρα!πειτε μου γιατι στο τομέα που γράφανε αθλητες πλέον δεν δίνει κανένας συμβουλες σε νεώτερους και ποια ειναι αυτα τα ποδηλατικα θεματά που θα κρατήσουν το ενδιαφέρον.ΟΧΙ αλλες απαγορεύσεις στη ζωή μας!!

Συμφωνώ απόλυτα φίλε με αυτά που γράφεις +1000

kostasAntoniou

kostasAntoniou

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.666 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚομοτηνή
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Θα μπορούσα να πώ πολλά .... αλλά θα πώ μόνο ένα .... Το cyclist friends δεν φταίει !!! Μήν πυροβολείτε τον πιανίστα !!!

TL748

TL748

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.880 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΧαλάνδρι
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Εγώ πάλι πιστεύω,αν και σχετικά νέο μέλος,πως πρόβλημα υπάρχει με κάποια μέλη με συγκεκριμένες συμπεριφορές και όχι με τα θέματα........

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒυρωνας,ΠΦαληρο

Και δεν ειναι μονο αυτο φιλε ioannis ... Πολλα ανοιγονται που δεν ειναι αμιγως ποδηλατικα και εχουν αξια...

Το θεμα ειναι τι forum θελουμε ... Θελουμε ενα forum που θα ειναι κυριως μια ποδηλατικη παρεα η ενα forum που θα ειναι μια ποδηλατικη εγκυκλοπαιδεια ??

Γνωμη μου ειναι οτι μπορει να ειναι και τα δυο και οτι το συνολο ετσι γινεται μεγαλυτερο απο τα συστατικα του. Και ο καθενας παιρνει οτι θελει απο αυτο.

Οπως σε καθε παρεα, σιγα-σιγα σχηματιζονται πηγαδακια και τελικα υπαρχουν και καποιοι που μονοι τους αντιλαμβανονται οτι δεν χωρανε ...

θα συμφωνησω antk,το προβλημα ισως ξεκιναει απο τη στιγμη που καποιοι βλεπουν ενα forum μονο ως ''παρεα''.
Συγχεουν την πραγματικη παρεα με τη δικτυακη παρεα η για να γινω πιο σαφης ειναι σαν τις φιλιες του facebook που ειναι σαν να εισαι πλουσιος στη Μονοπωλη.

nidas

nidas

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.217 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Τάκη οποία απόφαση και να πάρεις πρέπει να ειναι των άκρων . Η θα ειναι αυστηρά ποδηλατικό forum η θα ειναι ανοικτό σε πολα θεματα . Επισεις νομίζω οτι και καθαρό ποδηλατικό να ειναι πάντα κάποιες συζητήσεις θα καταλήγουν εκει που απέυχεσαι τωρα . Η λύση του αυτοφιλτραρισματος απο τα μέλη μου ακούγεται η καλύτερη λύση αλλα θέλει χρόνο.

Guest_Marialena_*

Guest_Marialena_*
  • Guests

Το εγγενές πρόβλημα αυτού του φόρουμ δεν είναι η θεματολογία του, η οποία είναι φυσιολογική για ένα φόρουμ του είδους του, ( δείτε και τα αντίστοιχα του εξωτερικού), αλλά το γεγονός ότι ορισμένα από τα πιο παλιά μέλη του, που παρακάτω γνωρίστηκαν και έγιναν παρέες, την έπεφταν και την πέφτουν σε άλλα μέλη.
Η επικρατούσα νοοτροπία σε αυτό το φόρουμ ήταν ανέκαθεν σνομπίστικη, απαξιωτική και σαρκαστική, ( όχι από όλους φυσικά - μην κάψουμε και αυτούς που δεν είχαν τέτοιες συμπεριφορές ποτέ) και δημιουργούσε καυγάδες και παρεξηγήσεις.

Το πρόβλημα δεν ξεκινάει καθεαυτό από το αν η θεματολογία θα έχει να κάνει αποκλειστικά με το ποδήλατο, αλλά από το γεγονός ότι εκεί που συζητάνε δύο τρεις πες, για κάτι άσχετο με την ποδηλασία, μπαίνει κάποιος μπαχαλάκιας που δεν το ενδιαφέρει καν το θέμα, και το διαλύει κανονικά.

Μπορώ να φέρω όσα παραδείγματα θέλετε..να βρω και να δώσω λινκ για θέματα που τα τρολάρανε απλά από τον τίτλο, έτσι χωρίς αυτό καθεαυτό το θέμα να ενοχλεί, χωρίς να είναι σε λάθος ενότητα, χωρίς να είναι προκλητικό ή ενάντια στους κανονισμούς, χωρίς να προσβάλει κανέναν. Απλά γιατί ανοίχθηκε και χάλασε την ζαχαρένια κάποιου ο οποίος εκ πρώτης δεν ενδιαφερόταν καθόλου να συμμετέχει σε αυτό.

Θα φέρω όμως ΕΝΑ κορυφαίο παράδειγμα..
http://www.cyclist-f...ht=Μας ψεκάζουν

Ο τίτλος είναι παραπλανητικός. Το θέμα μιλάει για την εμπορευματοποίηση του νερού. Χωρίς να έχουν διαβάσει καν το θέμα μπαίνουν από κάτω δέκα και τρολάρουν ανελέητα.

Ο Τάκης τώρα τα περισσότερα από τα άτομ που τρολάρουν τα γνωρίζει προσωπικά, είναι φιλαράκια και τα έχει και πελάτες στο μαγαζί. Έτσι δεν μπορεί να τους πει να κόψουν αυτό που κάνουν. ( λογικό και κατανοητό). Δεν γίνεται γιατί η σχέση που έχει με αυτά τα άτομα είναι σε προσωπικό επίπεδο.
Πρόσφατο παράδειγμα αυτό με τον stumpjumber o οποίος έτσι και αλλιώς είχε απασφαλίσει, αλλά πως να του πει κάποιος να σταματήσει αυτό που κάνει όταν τον βλέπει την επόμενη μέρα στην προπόνηση ή στην βόλτα;
Όταν στο τέλος ξέφυγε εντελώς και πήρε η μπάλα και τον ίδιο τον Τάκη, εκεί του έριξε οριστικό μπαν και χαλάσανε και τις καρδιές τους και τις βόλτες τους.

Ο Αντώνογλου μας τα έχει πρήξει κυριολεκτικά με το ψώνιο εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Δεν του έβαλε κανείς ποτέ χέρι να σταματήσει αυτό το βιολί, γιατί ψώνιζε από το μαγαζί και πως να την πεις στον πελάτη; Μέχρι τον εαυτό του να ποζάρει καραμπίνα έχει βάλει εδώ μέσα, τον εαυτό του στον οδοντίατρο, στο νοσοκομείο, στην εντατική, τέλος πάντων ο άνθρωπος θέλει να προβάλεται παντού και πάντα.
Αυτό όμως που πριν δέκα χρόνια είχε χαβαλε για κάποιους, έγινε ενοχλητικό για κάποιους άλλους, συμπεριλαμβανομένου και εμού, που όπως και να έχει δεν ανέχομαι τα ψώνια και δη, τα επιθετικά. Πόσες φορές έχει τρολιάσει με χυδαίους χαρακτηρισμούς ο Αντώνογλου σε θέμα δικό μου και πόσες φορές έχω φάει μπαν εγώ, ( που δεν ψωνίζω από το μαγαζί) γιατί του την είπα όπως μου την είπε και αυτός; ( και γιατί να κρατήσω χαρακτήρα όταν με βρίζει;; Τον ήξερα και από πέρυσι ή θα τον πιάσω πόρτα για τον χειμώνα; )

Anyway.. Τα πράγματα είναι απλά. Δεν έχει πρόβλημα η θεματολογία του φόρουμ αλλά το γεγονός ότι καποιοι την είδαν εδώ μέσα κεχαγιάδες και κάπως, και δεν γούσταραν να μπαίνει κανείς άλλος που δεν ανήκει στην παρέα στην κλίκα ή οτιδήποτε.
Αν ο Τάκης είχε κρατήσει ίσες αποστάσεις και ήταν κατηγορηματικός από την αρχή ότι άλλο η παρέα και άλλο το φόρουμ, τότε δεν θα χρειαζόταν να θέτει θέμα εδώ για να περικόψει την θεματολογία αυτού του χώρου συζητήσεων.

Αυτά..

AS32

AS32

Cyclist Friend

• Moderators
  • 7.191 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΝέα Σμύρνη...Ανάβυσσος...
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Σε ποδηλατικο φορουμ τι δουλεια εχει το θεμα μας ψεκαζουν...εχω απορεια.

Antonoglou

Antonoglou

My Name is 60 X 11

• Cyclist Friends
  • 3.379 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Oσο συνεχιζονται οι ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ απο τα δυο συγκεκριμενα άτομα του φορουμ ΤΑΚΗ ατιμωρητες, (γραψανε και οι ΔΥΟ ΤΟΥΣ εδω μεσα να βγαλουνε το φαρμάκι τους... ) ... μετα μην απορεις για την πορεια του Φορουμ και την ποιότητα συζητησεων γενικότερα... συνεχίστε...

Antonoglou

Antonoglou

My Name is 60 X 11

• Cyclist Friends
  • 3.379 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr απο "bug" του συτηματος / φορουμ, το μηνημα γραφτηκε δυο φορες... σβυσε αυτο εδω Τακη...

geomax

geomax

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 988 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚΑΠΑΝΔΡΙΤΗ
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Λαθος Μπιπ!!

Guest_Marialena_*

Guest_Marialena_*
  • Guests

Σε ποδηλατικο φορουμ τι δουλεια εχει το θεμα μας ψεκαζουν...εχω απορεια.

Επιβεβαιώνεις αυτό που λέω. Χωρίς να διαβάσεις το θέμα απαντάς για τον τίτλο του, που είναι ειρωνικός και άσχετος με το θέμα.

Αλλά αφού δεν σε ενδιαφέρει από τον τίτλο του και μόνον το θέμα, γιατί να μπεις να απαντήσεις, χωρίς καν να το διαβάσεις;
Δεν σε ενδιαφέρει,( καλά κάνεις και μπράβο σου), ε άντε να απαντήσεις κάπου αλλού ρε αδελφέ και άσε τους άλλους εκεί να μιλάνε για νερά, ψεκάσματα, ότι του κάνει κέφι του καθενός στην τελική. Τι σε νοιάζει ή σε πειράζει εσένα τι λένε δύο τρεις σε μία πλευρά ενός φόρουμ;