Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Ιδέες και προτάσεις για την βελτίωση του Cyclist.gr

* * * * * 1 ψήφοι

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
164 απαντήσεις στο θέμα

AS32

AS32

Cyclist Friend

• Moderators
  • 7.177 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΝέα Σμύρνη...Ανάβυσσος...

Με θαυμασμό δεν πληρώνεται ούτε το νοίκι ούτε οι υπάλληλοί...

Κατηφόρα αγάπη μου....! :)

Kostikas

Kostikas

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.269 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAlimos
Ουτε με την μειωση της πελατειας και των πωλησεων ομως...ο κραχτης και η διαφημιση ειναι το νουμερο ενα στις πωλησεις!
Δεν νομιζω οτι εχουν νοημα οι διαφωνιες, το καταστημα εχει την γραμμη του , δικαιωμα του, δικαιωμα δικο μας να κρινουμε αυτην την γραμμη και εφοσον μας δινεται (απο το ιδιο το καταστημα) το δικαιωμα να εκφρασουμε την γνωμη μας το κανουμε!
Αλλιως ας κλειδωθει, η ας διαγραφει το νημα!
Ειναι κατανοητο ομως οτι κανενας δεν βγαζει 3-4-5 χιλιαρικα απο το παντελονι του κρινοντας απο μια φωτο!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Επεξεργάσθηκε από Kostikas, 19 Μάιος 2015 - 03:53 μμ.

paris.gr

paris.gr

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 5.239 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαGreece

Σε ότι αφορά εμένα πέρα από τον θαυμασμό μου έχω δώσει και κάτι χιλιάρικα στο μαγαζί. Και πίστεψε με τα χρήματα που δίνουμε εγώ, ο Κώστας και κάποια άλλα παιδιά στα mtb φτάνουν να πληρώσουν όσα λες όχι για ένα μήνα αλλά για πολλούς περισσότερους.

Από εκεί και πέρα το κατάστημα έχει μια συγκεκριμένη πολιτική και είναι σεβαστή όπως και η γνώμη μας στο θέμα που ο ίδιος ο Τάκης άνοιξε.
"Γούστα" είπε η μαϊμού και έφαγε το σαπούνι.

AS32

AS32

Cyclist Friend

• Moderators
  • 7.177 Δημοσιεύσεις

Οταν αγοραζουν απο internet παλι απο φωτογραφίες διαλέγουν όμως....

Εχετε σκεφτει οτι η καθε αντιπροσωποια εχει απο 40 μοντελα,που καποια στα MTB σε 3-4 χρωματισμους και σε 5 διαφορετικα μεγεθη το καθενα....

Θελετε να υπολογισεται ποσα ποδηλατα ειναι ολα αυτα,εαν πει οτι φερνει απο ενα στο καθε ενα....και φυσικα δεν θα πουληθουν ολα,γιατι απλα θελουν να πανε να θαυμασουν...

Μετα αφου περασει η χρονια τι θα τα κανει....?θα τα σκοτώσει μπας και παρει τουλαχιστον τα λεφτα της χονδρικης πισω....

Αυτος που πραγματικα ξερει τι θελει και πως το θελει...παει ,λεει θελω αυτο και το παιρνει...αυτος που θελει να καβαλήσει,να το σκεφτει,να δει εαν του κανει το χρωμα απο κοντα,εαν αρεσει στη γυναικα του..κτλ...συνηθως δεν αγοραζει ποτε.

AS32

AS32

Cyclist Friend

• Moderators
  • 7.177 Δημοσιεύσεις

Σε ότι αφορά εμένα πέρα από τον θαυμασμό μου έχω δώσει και κάτι χιλιάρικα στο μαγαζί. Και πίστεψε με τα χρήματα που δίνουμε εγώ, ο Κώστας και κάποια άλλα παιδιά στα mtb φτάνουν να πληρώσουν όσα λες όχι για ένα μήνα αλλά για πολλούς περισσότερους.

Από εκεί και πέρα το κατάστημα έχει μια συγκεκριμένη πολιτική και είναι σεβαστή όπως και η γνώμη μας στο θέμα που ο ίδιος ο Τάκης άνοιξε.

Φιλε μου ξεχνας οτι οσα χρηματα και εαν δωσουμε,η κερδοφορια ειναι αυτο που μενει...οχι οτι βγαινει απο τι δικη μας τσεπη.

paris.gr

paris.gr

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 5.239 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαGreece
Ε τότε πάλι καλά που δεν πήρα το Slash αντί του Reign και το Remedy αντί του Enduro από το Cyclist αφού θα του προκαλούσα ζημιά.

Επεξεργάσθηκε από paris.gr, 19 Μάιος 2015 - 04:27 μμ.

"Γούστα" είπε η μαϊμού και έφαγε το σαπούνι.

thimarian

thimarian

Cycling friend

• Cyclist Friends
  • 2.475 Δημοσιεύσεις

Οταν αγοραζουν απο internet παλι απο φωτογραφίες διαλέγουν όμως....

Εχετε σκεφτει οτι η καθε αντιπροσωποια εχει απο 40 μοντελα,που καποια στα MTB σε 3-4 χρωματισμους και σε 5 διαφορετικα μεγεθη το καθενα....

Θελετε να υπολογισεται ποσα ποδηλατα ειναι ολα αυτα,εαν πει οτι φερνει απο ενα στο καθε ενα....και φυσικα δεν θα πουληθουν ολα,γιατι απλα θελουν να πανε να θαυμασουν...

Μετα αφου περασει η χρονια τι θα τα κανει....?θα τα σκοτώσει μπας και παρει τουλαχιστον τα λεφτα της χονδρικης πισω....

Αυτος που πραγματικα ξερει τι θελει και πως το θελει...παει ,λεει θελω αυτο και το παιρνει...αυτος που θελει να καβαλήσει,να το σκεφτει,να δει εαν του κανει το χρωμα απο κοντα,εαν αρεσει στη γυναικα του..κτλ...συνηθως δεν αγοραζει ποτε.

Και για πιο λογο να παω σε ενα (οποιοδηποτε) καταστημα που δεν φερνει το ποδηλατο που θελω, και κυριως γιατι να το παραγγειλω απο εκει ?

Φωτογραφια θα δω και θα παραγγειλω στο καταστημα, φωτογραφια θα δω και θα παραγγειλω απο το ιντερνετ.

Με την διαφορα ομως οτι και πιο φτηνα θα ερθει, και ουτε καν βενζινες πηγαινε - ελα στο καταστημα θα πληρωσω.

Προφανως και προτιμω να αγοραζω απο καταστηματα με φυσικη παρουσια εδω, αρκει να υπαρχει (φυσικη παρουσια επισης) και το προιον που θελω

AS32

AS32

Cyclist Friend

• Moderators
  • 7.177 Δημοσιεύσεις

Τους λογους γιατι να το αγορασουμε απο εδω ολοι τους ξερουμε....εχουν αναλυθει σε αυτο το φορουμ απειρες φορες...

Εχετε μπερδεψει κατι....εγω αναφερω την αλλη πλευρα που κατανοω απολυτα,γιατι υπηρξα εισαγωγεας και αντιπροσωπος και δεν ειναι τοσα απλα τα πραγματα,οπως θελει να τα βλεπει ο πελατης..ειδικα σε αυτες τις εποχες...

Εχουμε ελευθερη αγορα και ο καθε ενας κανει της επιλογες του.

thimarian

thimarian

Cycling friend

• Cyclist Friends
  • 2.475 Δημοσιεύσεις

Αναφορικα με εμενα, επισης κατανοω την αλλη πλευρα.

Η διαφορα μας (και οχι μπερδεμα οπως αυθαιρετα συμπεραινεις), ειναι σε αυτο που εγραψε ο paris.gr παραπανω: "... η επιχειρηματικοτητα εμπεριεχει το ρισκο, αλλα και το κερδος της..."

Kostikas

Kostikas

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.269 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAlimos
Οκ, για να το λες αυτο κατι θα ξερεις παραπανω απο εμας, αρα θεωρω και χωρις καποιο νοημα αυτο το νημα!
Τα Ιντερνετομαγαζα δεν θεωρω οτι εχουν καποια σχεση στο συγκεκριμενο νημα, αλλα μιας και το ανεφερες θα σου απαντησω!
Ναι, και απο το Ιντερνετ παραγγελνεις απο μια φωτο, γι αυτο και δεν ψωνιζω ποδηλατα απο εκει. Αλλα ομως εαν παρεις καποιο και δεν σου κανει για παραδειγμα το μεγεθος, το στελνεις πισω!
Εαν παραγγειλω το Remedy και δεν μου αρεσει σαν μεγεθος! Θα το παρετε πισω να μου φερετε αλλο;;
Ο Παρης αλλαξε 3 πλαισια γιατι δεν του αρεσε η τρυπουλα στην κολληση...

AS32

AS32

Cyclist Friend

• Moderators
  • 7.177 Δημοσιεύσεις

Οκ, για να το λες αυτο κατι θα ξερεις παραπανω απο εμας, αρα θεωρω και χωρις καποιο νοημα αυτο το νημα!
Τα Ιντερνετομαγαζα δεν θεωρω οτι εχουν καποια σχεση στο συγκεκριμενο νημα, αλλα μιας και το ανεφερες θα σου απαντησω!
Ναι, και απο το Ιντερνετ παραγγελνεις απο μια φωτο, γι αυτο και δεν ψωνιζω ποδηλατα απο εκει. Αλλα ομως εαν παρεις καποιο και δεν σου κανει για παραδειγμα το μεγεθος, το στελνεις πισω!
Εαν παραγγειλω το Remedy και δεν μου αρεσει σαν μεγεθος! Θα το παρετε πισω να μου φερετε αλλο;;
Ο Παρης αλλαξε 3 πλαισια γιατι δεν του αρεσε η τρυπουλα στην κολληση...

Εγω δε θα σου απαντησω το ερωτημα σου,γιατι δεν εργαζομαι ουτε εχω καποια σχεση με το cyclist, εκτος απο αυτη που εχουμε ολοι ,ως πελατης.

Kostikas

Kostikas

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.269 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAlimos
Κανενα Ελληνικο (και το ξαναλεω, ΕΛΛΗΝΙΚΟ) μαγαζι δεν θα δεχτει να παρει πισω αυτο που παραγγειλες, και να σου δωσει τα χρηματα σου πισω (refund)! Αυτο το γνωριζουμε ολοι!
Περαν τουτου εγω προσωπικα, αλλα και αλλοι συνεχιζουμε να προσπαθουμε (και πιστεψε με θελει προσπαθεια και γερα νευρα) να στηριζουμε τα Ελληνικα μαγαζια με μεγαααλα ποσα! Δυστυχως ολο υφαλους συνανταμε ολων των ειδων!
Ακομα και τωρα που συζηταμε υπαρχει μια "καλη" παραγγελια στο Cyclist in progress! Υπομονη λοιπον...

AS32

AS32

Cyclist Friend

• Moderators
  • 7.177 Δημοσιεύσεις

Κανενα Ελληνικο (και το ξαναλεω, ΕΛΛΗΝΙΚΟ) μαγαζι δεν θα δεχτει να παρει πισω αυτο που παραγγειλες, και να σου δωσει τα χρηματα σου πισω (refund)! Αυτο το γνωριζουμε ολοι!
Περαν τουτου εγω προσωπικα, αλλα και αλλοι συνεχιζουμε να προσπαθουμε (και πιστεψε με θελει προσπαθεια και γερα νευρα) να στηριζουμε τα Ελληνικα μαγαζια με μεγαααλα ποσα! Δυστυχως ολο υφαλους συνανταμε ολων των ειδων!
Ακομα και τωρα που συζηταμε υπαρχει μια "καλη" παραγγελια στο Cyclist in progress! Υπομονη λοιπον...

Το ιδιο ακριβως θα κανει και ενα ξενο μαγαζι...εαν το ποδηλατο ειναι παραγγελια και δεν ειναι το εργοστασιο....το περνει πισω σε αυτα που εχει διαφορα μεγεθη ετοιμοπαραδοτα...για δοκιμασε σε καποιο ξενο μαγαζι που λεει οτι εχει ενα κομματι σε 54 να το παρεις,και μετα να του πεις ,να σας το στειλω πισω γιατι δε μου κανει..να μου στειλετε αλλο μεγεθος..την ιδια απαντηση θα εχεις.

Kostikas

Kostikas

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.269 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAlimos
Θα σου πει δεν εχω αλλο νουμερο σε αυτο το μοντελο, θα θελατε καποιο αλλο ισης αξιας, η να πληρωσετε την διαφορα (εαν το αλλο ειναι ακριβοτερο), η μηπως θελετε τα χρηματα σας πισω;;
Μου ετυχε εμενα με το Formby Cycles στην Αγγλια!

Kostikas

Kostikas

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.269 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAlimos
Το θεμα ομως ξαναλεω ΔΕΝ ειναι εαν θα ψωνιζουμε απο Ελληνικο η Ξενο μαγαζι!
Αυτο το νημα εχει αλλον σκοπο! Ας μεινουμε σε αυτον.