Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Cyclist.gr Νέο Website

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
83 απαντήσεις στο θέμα

tsiggo

tsiggo

Cycling friend

• Cyclist Friends
  • 237 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσίαwhere the wind Blows
.

Επεξεργάσθηκε από tsiggo, 11 Ιανουάριος 2018 - 11:55 μμ.

• Ο/Η Αρις, Renton, Kpaiss και άλλος 1r τους αρέσει αυτό

ThouVou

ThouVou

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.395 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαLausanne, CH

Οι σχέσεις στα μαγαζιά αυτά ειναι απρόσωπες και το μόνο που παίζει κύριο ρόλο ειναι οι τιμες. (χωρίς αυτο να σημαίνει οτι δεν υφίσταται εξυπηρέτηση πελατών, πολιτική επιστροφών, επιβράβευση συχνών πελατών κλπ)

Εγώ πάντως όπως σου είπα βάζω σε 2η μοίρα τις τιμές. Αρκεί να μην ξεφεύγουν.

Έχω δώσει χιλιάδες ευρώ στο amazon και αποτελεί το κυριότερο κατάστημα που αγοράζω πράγματα εδώ και πολλά χρόνια (συνήθως μη ποδηλατικά αλλά αυτό δεν έχει πολύ νόημα).

Επιπλέον δεν κατάλαβα που κολλάει η Ελβετία και ο μισθός (τα ίδια έκανα και όταν έμενα σε άλλες χώρες).

Ίσα ίσα είναι ένα πολύ καλό παράδειγμα του τι κάνει ένας κολοσσός του eshopping που δεν έχει φυσική παρουσία σε μια χώρα. Στα στέλνει τσάμπα από τρίτη χώρα (από ένα ποσό και πάνω) και στα εκτελωνίζει σχεδόν τσάμπα. Σου πληρώνει και τις επιστροφές. Εεε αν αυτό καταφέρει να το κάνει το cyclist μέσα στην Ελλάδα θα ήταν μια καλή αρχή για το cyclist και το ηλεκτρονικό εμπόριο που θέλει να στήσει.

Σε κάθε περίπτωση σε αυτό που συμφωνούμε είναι ότι πρέπει να αποφασίσει ο ιδιοκτήτης (ο Τάκης) τον λόγο ύπαρξης του eshop.

Γιατί έχει άλλη στόχευση με το φυσικό κατάστημα, άλλες ανάγκες και ακολουθεί άλλες πρακτικές.

Επεξεργάσθηκε από ThouVou, 11 Δεκέμβριος 2017 - 02:03 μμ.

• tsiggo του αρέσει

tsiggo

tsiggo

Cycling friend

• Cyclist Friends
  • 237 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσίαwhere the wind Blows
.

Επεξεργάσθηκε από tsiggo, 11 Ιανουάριος 2018 - 11:55 μμ.

• ThouVou του αρέσει

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Φίλοι μου σας ευχαριστώ πολύ για τους προβληματισμούς και τις απόψεις σας. Βοηθούν αρκετά όχι μόνο για την δημιουργία του νέου eshop μας αλλά και για να δω πως σκέφτεται το αγοραστικό κοινό. Πολλά που αναφέρετε έχουν περισσότερο βάση, άλλα όχι μιας και δεν μπορεί να είναι σε όλους γνωστή η οικονομική και εμπορική πραγματικότητα της παγκόσμιας και ελληνικής αγοράς ποδηλάτου και ίσως σύντομα όταν ολοκληρωθεί η νέα μας σελίδα να μπορώ να σας γράψω 2,3 παραπάνω πράγματα για όλα αυτά που αναφέρετε.

• xifias, Dimsabas και tsiggo αρέσει

superfastconcept

superfastconcept

Pro Cyclist

• Cyclist Friends
  • 246 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAttica

Φίλοι μου σας ευχαριστώ πολύ για τους προβληματισμούς και τις απόψεις σας. Βοηθούν αρκετά όχι μόνο για την δημιουργία του νέου eshop μας αλλά και για να δω πως σκέφτεται το αγοραστικό κοινό. Πολλά που αναφέρετε έχουν περισσότερο βάση, άλλα όχι μιας και δεν μπορεί να είναι σε όλους γνωστή η οικονομική και εμπορική πραγματικότητα της παγκόσμιας και ελληνικής αγοράς ποδηλάτου και ίσως σύντομα όταν ολοκληρωθεί η νέα μας σελίδα να μπορώ να σας γράψω 2,3 παραπάνω πράγματα για όλα αυτά που αναφέρετε.

το web εμπόριο δεν έχει να κάνει τόσο με την ελληνική αγορά ποδηλάτου όσο με την Ευρωπαϊκή αν όχι Παγκόσμια

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Είστε οι πρώτοι που το μαθαίνετε.
Τη Δευτέρα αν όλα πάνε καλά θα είμαστε online!

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Ο/Η Tassos96, hellequine, NaGaN και 7 άλλοι τους αρέσει αυτό

hellequine

hellequine

War Pig

• Validating
  • 5.564 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαSmolikas

Μια ιδέα της τελευταίας στιγμής:

Δυνατότητα για on-line ραντεβού για service.

Με τη δημιουργία ενός pull down menu με βασικές εργασίες (πχ. αλλαγή ελαστικού, αλλαγή μεσαίας τριβής, εξαέρωση φρένων, κτλ) από τα οποία θα μπορεί να επιλέγει ο πελάτης, και τον απαιτούμενο χρόνο που θα έχετε υπολογίσει για κάθε εργασία, θα μπορεί να ξέρει πότε θα έρθει και πότε περίπου θα είναι έτοιμος.

• michel stathis, Αρις και pidis1 αρέσει

Molista Enduro Project...............loading

banik

banik

BMC Team

• Cyclist Friends
  • 6.636 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσία3goods

Λειτουργικα κ αισθητικα ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι πολυ καλο οποτε δεν εχω κατι να πω πανω σε αυτο, ακομα κ αυτο εμενα με εξυπηρετουσε, αλλα μια αλλαγη την χρειαζοταν.

αυτο που μου λειπει προσωπικα εμενα ειναι μεγλυτερη ποικιλια σε ρουχα καθως κ επιλογες σε ελαστικα περισσοτερο tubular, νομιζω πως γενικα λειπουν πιο φθηνες σειρες, εντελως προσωπικο θεμα εννοειται.

• superfastconcept του αρέσει
Demonio para unos Angel para otros
Νinja-ZX10R...

superfastconcept

superfastconcept

Pro Cyclist

• Cyclist Friends
  • 246 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAttica

Λειτουργικα κ αισθητικα ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι πολυ καλο οποτε δεν εχω κατι να πω πανω σε αυτο, ακομα κ αυτο εμενα με εξυπηρετουσε, αλλα μια αλλαγη την χρειαζοταν.

αυτο που μου λειπει προσωπικα εμενα ειναι μεγλυτερη ποικιλια σε ρουχα καθως κ επιλογες σε ελαστικα περισσοτερο tubular, νομιζω πως γενικα λειπουν πιο φθηνες σειρες, εντελως προσωπικο θεμα εννοειται.

λάστιχα, ζάντες, λαιμοι, σελες είναι είδη πρώτης ανάγκης και απαιτείται ποικιλία γιατί αυτά εύκολα μπορούν να καταστρέψουν τα πάντα .

hellequine

hellequine

War Pig

• Validating
  • 5.564 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαSmolikas

Κάτι βλέπω να ανέβηκε στο διαδίκτυο... :)  

• Toolman του αρέσει

john67

john67

Pro Cyclist

• Cyclist Friends
  • 52 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑΘΗΝΑ

Πολυ καλη δουλεια παιδια , μπραβο 

Μια προταση , στην σελίδα κάθε προιόντος εκτός απο Περιγραφή, Χαρακτηριστικά , Κριτικές καλό θα ηταν να προστεθει και αλλη μια με Ερωτήσεις - Απαντήσεις ( απο εσάς ή αλλους χρηστες του προιόντος)

• Toolman του αρέσει

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒυρωνας,ΠΦαληρο

Πολυ καλο,μπραβο σας!!

• Toolman του αρέσει

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Τσιμπησατε τη δοκιμή. Σε λίγο live

• smprinis και Nostromos αρέσει

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Είμαστε LIVE!!

Ελπίζουμε να σας ικανοποιήσει το αποτέλεσμα  και μην ξεχάσετε ότι γιορτάζουμε και σας παρέχουμε για μία εβδομάδα μοναδικές προσφορές για αγορές ή ακόμα και παραγγελίες ΜΟΝΟ μέσω του e-shop.

Όλα τα ποδήλατα Trek με 15% έκπτωση για αγορά ή παραγγελία και σχεδόν, όλα μας τα είδη σε προσφορές μέχρι και 20%! (Η σελίδα με τις προσφορές ακόμη ανανεώνεται)

• Ο/Η johnny.tifosi, fishing-hunting, AZ1966 και 4 άλλοι τους αρέσει αυτό

zefs

zefs

Pro Cyclist

• Cyclist Friends
  • 429 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθήνα

Καλορίζικο, παρατήρησα πως στα ποδήλατα δρόμου αν επιλεγεί ταξινόμηση, μετά πατήσω σε κάποιο ποδήλατο και μετά πάω πίσω στην σελίδα χαλάει η ταξινόμηση.

• Takxu του αρέσει

JmM0EkD.jpg

Candlemass

Candlemass

ΣκυλοΜεταλάς

• Cyclist Friends
  • 410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθήνα / Αγ. Παρασκευή

Μεγειά και καλές πωλήσεις!! :)

Υ.Γ.

Πριν λίγο που δοκίμασα να μπώ δεν έκανε resolve τη διεύθυνση ούτε του φόρουμ ούτε του site, που συνήθως σημαίνει υψηλός φόρτος στον server.

IDEAL Stage 105 2009 *** Fulcrum Racing Quattro || GHOST SE 1200 2013

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας. Το κοιτάμε, το ξανακοιτάμε, βλέπουμε τις παραγγελίες, τα προβλήματα και όλα που προκύπτουν. 

Επίσης σας ευχαριστώ που μπαίνετε στον κόπο να μας ενημερώνετε για σφάλματα. Συνεχίστε να το κάνετε. 

Σας ευχαριστούμε για την αρχική αποδοχή. Η αλήθεια είναι ότι 1650 επισκέψεις σε 3 ώρες δεν είναι και λίγες! 

Σας ευχαριστούμε και περιμένουμε τις αγορές στις τιμές αυτής της εβδομάδας!

• ast του αρέσει

NANDRO

NANDRO

Cycling friend

• Cyclist Friends
  • 521 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠαρνηθα
Εξαιρετικό το νέο site, κορυφαία η επιλογή live ερωτήσεων (το οποίο ήδη χρησιμοποίησα), εξαιρετικό interface, άριστες τιμές (ήδη έκανα αγορά, και μάλιστα με κερδίσατε έναντι site εξωτερικού, για τα οποία πολύς λόγος γίνεται για τις τιμές τους). Αύριο στην παραλαβή της παραγγελίας των τροχών που έκανα τα λέμε και από κοντά, ακόμη περισσότερα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Επεξεργάσθηκε από NANDRO, 18 Δεκέμβριος 2017 - 08:19 μμ.

• Takxu του αρέσει

L'ingegnere

:άρρωστος  

AZ1966

AZ1966

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 4.162 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθήνα - Ηλιούπολη

Εμφανισιακά αλλά και λειτουργικά το καινούργιο site είναι άψογο!

Μπράβο σε όλους όσους κοπίασαν!

Νομίζω πως θέσατε υψηλά τα standart του συναγωνισμού!

Καλές πωλήσεις!

• Takxu του αρέσει

Trek Emonda ALR5 του 2020

Ideal On Road του 2013 

Mercier Special Tour De France του 1978
Phillips του 1960

Tassos96

Tassos96

Γαϊδουrider

• Cyclist Friends
  • 5.508 Δημοσιεύσεις

Πολύ πολύ ωραίο, μπράβο!

Αρπάξτε την ευκαιρία των εκπτώσεων και του πλήρες σάιτ και πάρτε Stache. Έρχονται χιόνια. 

Επεξεργάσθηκε από Tassos96, 18 Δεκέμβριος 2017 - 09:00 μμ.

• Takxu και hellequine αρέσει

Αρις

Αρις

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.225 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠάρνηθα

Φαίνεται καλό!!!

άνοιξα καρτέλα κλπ, η διαθεσιμότητα ήτο λίιιγο ανασταλτική ....

Εν καιρώ λίγο πιο αναλυτική περιγραφή σε κάποια προϊόντα ...

Στη γεωμετρία αλλάξτε πλίζ το χρώμα του κατάλληλου ύψους.

Λειτουργικά δεν είδα κάτι αρνητικό, αλλά ένα παιχνίδι με τους χρωματισμούς θα το έκανε πιο θελκτικό [?]....

ΚΑΛΗ (νέα)ΑΡΧΗ !!!!!!!!!!!

• Takxu και ThouVou αρέσει

ThouVou

ThouVou

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.395 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαLausanne, CH

Χάζεψα λίγο το site που είναι πολύ όμορφο (αρκετά καλύτερο από διάφορα μεγάλα του εξωτερικού).

Αλλά μου δίνει την αίσθηση του "φτωχού".

Π.χ. στα χειριστήρια

https://www.cyclist....LAGEW-TAXYTHTVN

Καταλαβαίνω ότι οι εποχές είναι δύσκολες και δεν είναι εύκολο να έχετε stock όλες τις σειρές από shimano, sram και campagnolo των 2 τελευταίων ετών.

Θα μπορούσατε όμως να κάνετε έναν διαχωρισμό.

Π.χ. αυτά έχω stock και σου έρχονται άμεσα, αυτά μπορώ να στα φέρω με penalty 3-4 ημερών (μέχρι να σας τα φέρει και εσάς ο προμηθευτής).

Γιατί τώρα βλέπω 2-3 campagnolo και ένα περσινό tiagra που νομίζω ότι αδικεί την όλη προσπάθεια

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Χάζεψα λίγο το site που είναι πολύ όμορφο (αρκετά καλύτερο από διάφορα μεγάλα του εξωτερικού).

Αλλά μου δίνει την αίσθηση του "φτωχού".

Π.χ. στα χειριστήρια

https://www.cyclist....LAGEW-TAXYTHTVN

Καταλαβαίνω ότι οι εποχές είναι δύσκολες και δεν είναι εύκολο να έχετε stock όλες τις σειρές από shimano, sram και campagnolo των 2 τελευταίων ετών.

Θα μπορούσατε όμως να κάνετε έναν διαχωρισμό.

Π.χ. αυτά έχω stock και σου έρχονται άμεσα, αυτά μπορώ να στα φέρω με penalty 3-4 ημερών (μέχρι να σας τα φέρει και εσάς ο προμηθευτής).

Γιατί τώρα βλέπω 2-3 campagnolo και ένα περσινό tiagra που νομίζω ότι αδικεί την όλη προσπάθεια

Για την 'ωρα στα ανταλλακτικά δεν υπήρχε δυνατότητα να μπουν όλα όσα θα μπορούσε να παραγγείλει κανείς αλλά μόνο όσα είναι ήδη διαθέσιμα στο φυσικό κατάστημα. Χρειάζεται χρόνος και αυτό είναι στο πρόγραμμα που σωστά γράφεις.

Ρίξαμε το βάρος στα "δικά" μας προΪόντα που ήδη υπήρχαν στο παλιότερο site. Αν δεις για παράδειγμα υπάρχουν όλα τα διαθέσιμα μοντέλα ποδηλάτου Trek στην Ευρωπαϊκή αγορά με φωτος και περιγραφές ώστε να μη χρειάζεται κάποιος να επισκέπτεπται  τα ευρωπαϊκά site. Μιλάμε για συνολικά 1500 προϊόντα. Αυτά είναι η βάση. Η συνέχεια θα είναι κάπως έτσι όπως γράφεις, πάντα όμως σε προϊόντα που εμπορευόμαστε και φυσικά shimano και campagnolo περισσότερα. Δεν έπρεπε να χάσουμε τις γιορτές και τις προσφορές που θέλαμε να κάνουμε

• ThouVou του αρέσει

Nostromos

Nostromos

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.277 Δημοσιεύσεις
Καλορίζικο!!! Έχω κάνει πολύ μικρές αγορές και αυτό τηλεφωνικά γιατί το e-shop μου έκανε λίγο ταλαιπωρία. Χαζεύω το καινούργιο από το κινητό και λέω αποκλείεται να είναι το τσικλιστ αυτο. Επιτέλους μια προσπάθεια από Ελληνικό κατάστημα ισάξια με άλλα εξωτερικού. Δεν θα σχολιάσω το θεμα στοκ. Ξέρουμε όλοι πολύ καλά το κοινό στην Ελλάδα και στο εξωτερικό. Ξέρουμε τι εκπτώσεις έχουν οι τεράστιες αποθήκες και ποσό φτηνά είναι τα μεταφορικά στο εξωτερικό λόγο κίνησης. Πιστεύω ότι όταν υπάρξει πραγματική προσπάθεια ο κόσμος θα το εκτιμήσει. Ζω σε χωριό τα 5 χρόνια και μπορώ να πω ό,τι πολλά καταστήματα κοπανάνε άσχημα. Με το ίντερνετ έχουν αλλάξει λίγο αυτά γιατί πλέον ούτε τα λεφτά υπάρχουν να πεις δεν πάει στο καλό θα στηρίξω το μαγαζί της γειτονιάς αλλά και πάντα κανείς μιας σύγκριση τιμών πριν αγοράσεις. Μιλάω για διαφορές που αφορούν 20 ευρώ και πάνω. Κτλ κτλ κτλ.
  • Takxu και Dimsabas αρέσει

hellequine

hellequine

War Pig

• Validating
  • 5.564 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαSmolikas

Εγώ ψώνισα από το site και όλα δούλεψαν άψογα.

Έλαβα σειρά από e-mail που επιβεβαίωνε κάθε βήμα της παραγγελίας μου μέχρι και το τελικό οκ ότι η πληρωμή έχει ολοκληρωθεί.

Αναμονή για το ποδηλατάκι τώρα :)

Καλή νέα χρονιά παιδιά!

• Ο/Η Takxu, Tassos96, karajim80 και άλλος 1r τους αρέσει αυτό

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Τι να πω για αυτή την αποδοχή! Ευχαριστούμε μόνο από καρδιάς! 99eff7af796b1b7acea26aeab70889f2.jpg

• Ο/Η hellequine, ast, AZ1966 και 2 άλλοι τους αρέσει αυτό

chrisgio

chrisgio

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 364 Δημοσιεύσεις

Πολλά μπράβο για το νέο site !

Ήδη έκανα και την παραγγελία μου σε mtb που δεν υπήρχε διαθέσιμο.

Άψογη επικοινωνία με το κατάστημα να με βοηθήσουν να βάλω την παραγγελία μου και να πληρώσω στην τιμή προσφοράς! 

Τώρα περιμένω τον Άγιο Βασίλη να που παραδώσει το κατακόκκινο δώρο μου !

Καλές γιορτές σε όλους ! Ασφαλή χλμ είτε στην άσφαλτο είτε στο χώμα να έχουμε ! 

• Takxu, hellequine και George_M αρέσει

cannondale supersix evo

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Ευχαριστώ πολύ φίλοι μου. Ακόμα μαθαίνουμε και εμείς. Πολλές λειτουργίες πολλές αλλαγές και συγνώμη για τα οποία λάθη.
Ήδη οι νέες εργασίες εμπλουτισμού έχουν ξεκινήσει. Ελπίζω σε 2 μήνες από τώρα να είμαστε εκεί που θέλουμε. Τα σχέδια υπάρχουν. Η ελληνική αγορά δεν βοηθάει. Η γεωγραφική τοποθεσία δεν βοηθάει αλλά θα το παλέψουμε.
Για τους φίλους που ρωτάνε οι τιμές Θα επανέλθουν στα κανονικά επίπεδα τη Δευτέρα, οπότε έχετε ακόμα λίγες μέρες για την προσφορά μας.

Αρις

Αρις

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.225 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠάρνηθα

Τάκη, βάλε σε παρακαλώ την είσοδο [log in]  στο προσωπάκι [..... χαχαχα, σόρρυ δεν ξέρω ειδικότερες φράσεις].

Πρέπει να κατέβεις κάτω, στον λογαριασμό    [? δεν λειτουργεί κάτι άλλο τουλάχιστον σε μοζίλλα].

Επίσης, μήπως γίνεται πιο απλά σε αυτούς [σχεδόν όλους σας] που έχετε "κοινωνικά δίκτυα".

• Takxu του αρέσει

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Τάκη, βάλε σε παρακαλώ την είσοδο [log in] στο προσωπάκι [..... χαχαχα, σόρρυ δεν ξέρω ειδικότερες φράσεις].
Πρέπει να κατέβεις κάτω, στον λογαριασμό [? δεν λειτουργεί κάτι άλλο τουλάχιστον σε μοζίλλα].

Επίσης, μήπως γίνεται πιο απλά σε αυτούς [σχεδόν όλους σας] που έχετε "κοινωνικά δίκτυα".

Πολύ σωστή παρατήρηση. Να το κοιτάξουμε.