Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Cyclist.gr Νέο Website

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
83 απαντήσεις στο θέμα

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Τάκη, βάλε σε παρακαλώ την είσοδο [log in]  στο προσωπάκι [..... χαχαχα, σόρρυ δεν ξέρω ειδικότερες φράσεις].

Πρέπει να κατέβεις κάτω, στον λογαριασμό    [? δεν λειτουργεί κάτι άλλο τουλάχιστον σε μοζίλλα].

Επίσης, μήπως γίνεται πιο απλά σε αυτούς [σχεδόν όλους σας] που έχετε "κοινωνικά δίκτυα".

Διορθώθηκε. Πλέον λέει ο Λογαριασμός μου και από εκεί μπορείς να πας και να κάνεις το log in σου αν εισαι ήδη μέλος. Με το Fb δεν μπορεί να γίνει γιατί χρειάζονται πλήρη στοιχεία για πιθανές αποστολές προΪόντων ή παραστατικών.

• Αρις και pavloslianos αρέσει

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Η ανέλπιστα μεγάλη αποδοχή από σας, μας κάνει ήδη να έχουμε πέσει με τα μούτρα στο σχεδιασμό της επόμενης κίνησης.
Σας ευχαριστούμε! f445ef590c4ca8980a01fff6cc89e47b.jpg

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Ο/Η ByronGRE8, Αρις, Dimsabas και άλλος 1r τους αρέσει αυτό

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Για 4 ακόμα ώρες. Προλαβαίνετε για ένα τελευταίο χριστουγεννιάτικο καλάθι με 20% έκπτωση μέσω του www.cyclist.gr . Από το βράδυ οι τιμές επανέρχονται στα κανονικά τους επίπεδα!

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Από σήμερα ΟΛΟΙ οι τροχοί Fulcrum στο νέο site του Cyclist.gr Τιμές, περιγραφές, εικόνες σχεδόν σε 40 μοντέλα τροχών!
Θα ακολουθήσουν Campagnolo με πλήρη λίστα τροχών και ανταλλακτικών.
Δείτε όλους τους τροχούς Fulcrum στο παρακάτω Link: https://www.cyclist.gr/el/88_fulcrum

• karajim80 του αρέσει

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Το e-shop μας εμπλουτίζεται όλο και περισσότερο...

Μόλις "ανέβηκαν" δέκα σειρές ανταλλακτικών Campagnolo, σε τιμές που συναντά κανείς σε αντίστοιχα online shop της Ευρώπης.
Δείτε περισσότερα στο link.

• karajim80 του αρέσει

superfastconcept

superfastconcept

Pro Cyclist

• Cyclist Friends
  • 246 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAttica
Ευχάριστη έκπληξη αποτελεί η προσθήκη των Vittoria Corsa όμως οι τιμές είναι οι πιο υψηλές του ίντερνετ .
Το άλλο θέμα είναι η έλλειψη περιγραφής ως προς το χρώμα. Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει με τους τροχούς με τον αφαλό σιμανο καμπαγκνιολο .

dimzaf

dimzaf

ConQueroR

• Cyclist Friends
  • 1.040 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθήνα/Γλυφάδα

Ευχάριστη έκπληξη αποτελεί η προσθήκη των Vittoria Corsa όμως οι τιμές είναι οι πιο υψηλές του ίντερνετ .
Το άλλο θέμα είναι η έλλειψη περιγραφής ως προς το χρώμα. Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει με τους τροχούς με τον αφαλό σιμανο καμπαγκνιολο .

Συγγνώμη αλλά δε θ αντέξω...

Λίγο οφ τόπικ:

Σε παρακολουθώ εδώ και καιρό.

Ο τρόπος που γράφεις, το ύφος σου, το ''ολα μου φταίνε'', το ''τα ξέρω όλα'', οι σχεδόν πάντα αρνητικές κριτικές σου, για το οτιδήποτε....

Άμα οι τιμές που έχει το σάικλιστ είναι οι ψηλότερες του νετ, πήγαινε απο κει να τους κάνεις παράπονα. Να επιχειρηματολογήσεις. Εδώ αν δεν κάνω λάθος παρουσιάζεται μία ιντερνετική δουλειά. Δεν είναι χώρος σύγκρισης τιμών. Εκτός βέβαια κι αν τελικά εγώ δεν μιλώ σωστά την Ελληνική.

Περισσότερο οφ τόπικ:

Οι περισσότεροι εδώ μέσα να ξέρεις δεν είμαστε απλά νικνέιμς. Είμαστε υπαρκτά πρόσωπα. και λίγο πολύ γνωστοί μεταξύ μας. ή έστω γνωστοί των γνωστών...

Τελικά επειδή δεν έχω καταλάβει...Είσαι εδώ για την κριτική ή επειδή κάνεις όντως ποδήλατο?

Αν είσαι για το ποδήλατο τότε πάσο. Πες μας που γυρίζεις, βάλτο μας καμιά φωτό να το δούμε και γιατί όχι ... έλα να κάνουμε και παρέα λίγο πετάλι.

αν είσαι για την κριτική μήπως καλύτερα να σε βοηθήσω. Υπάρχει κι άλλο φορουμάκι που τα ξέρουν όλοι - όλα και μιλούν επί παντος επιστητού...

https://www.bourdela.com/

Πραγματικά τα παιδιά εκεί κάνουν δουλειά, δεν το λέω για πλάκα. Έχουν μαζευτεί αρκετοί ειδήμωνες...

Πιστεύω ότι οι γνώσεις σου και η κριτική σου μπορεί να βοηθήσουν την εκεί κοινότητα. Μήπως εδώ χαραμίζεσαι?

• Ο/Η Αρις, unsto, AZ1966 και 5 άλλοι τους αρέσει αυτό

antk

antk

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.288 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚατερίνη

Συγγνώμη αλλά δε θ αντέξω...

...

Κριμα ... Επρεπε να αντέξεις ... 

• dimzaf, 1976best και Portolanos αρέσει

Portolanos

Portolanos

Pro Cyclist

• Cyclist Friends
  • 899 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαGlyfada Athens
Μη του κάνετε τη χάρη παιδια,και ασχολείστε μαζι του.......

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Ο/Η dimzaf, AZ1966, Dimsabas και άλλος 1r τους αρέσει αυτό

οποιος ζηταει τα πολλα,χανει και τα λιγα..................

Nostromos

Nostromos

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.277 Δημοσιεύσεις
Πιστεύω ότι ήρθε η ώρα ο φαστσπιντκονσεπτ να συνεργαστεί με το Cyclist.......

antk

antk

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.288 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚατερίνη

Για να μην παρεξηγηθω (φοβαμαι οτι το προηγουμενο μου post σε αυτο το θεμα πηρε καποια like απο παρεξηγηση), θεωρω την επιθεση του φιλου dimzaf στο μελος superfastconcept στο ποστ #67 εντελως απροκλητη, αδικη, ακυρη και αδικαιολογητη...

Δεν ξερω τι κανει ο superfast αλλου, αλλα εδω, στο post #66 εξεφρασε κοσμια καποιες παρατηρησεις του για το Online καταστημα... Που ειναι ακριβως αυτο που γινεται σε αυτο το thread... Επισης δεν ξερω αν επιτρεπεται να μιλαμε για τιμες σε αυτο το θεμα αλλα κρινοντας απο τα 5 τελευταια post του Takxu σε αυτο μαλλον επιτρεπεται ...

Εγραψα στον φιλο dimzaf οτι θα επρεπε να κρατηθει οχι γιατι θεωρω οτι ο superfast ειναι καποιο τρολ η κατι τετοιο αλλα γιατι πραγματικα θεωρω αυτα που εγραψε (ο dimzaf) ακυρα και αδικαιολογητα και δεν ειχαν θεση εδω ...

• dimzaf του αρέσει

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Στην ελεύθερη αγορά ο καθένας κρίνει κρίνεται και αγοράζει απ όπου θέλει. Κριτική υπάρχει καλοβουλη και κακόβουλη. Είναι συνηθισμένο φαινόμενο κάποιος να ποσταρει λινκ από ένα προϊόν που βρίσκει στο εξωτερικό 5 ή 10 ευρώ χαμηλότερο αλλά να μη λέει τίποτα για 30 προϊόντα που θα βρει εδώ με 40% έκπτωση. Εμείς θα συνεχίσουμε την προσπάθεια μας. Όσο για το συγκεκριμένο προϊόν η αγορά του από εμάς γίνεται από Έλληνα αντιπροσωπο και έτσι δεν είναι εύκολο να καθορίσουμε εμείς την τιμή λιανικής πώλησης.

Καλημέρα σε όλους.

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Vourk, dimzaf και AS32 αρέσει

dimzaf

dimzaf

ConQueroR

• Cyclist Friends
  • 1.040 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθήνα/Γλυφάδα

Για να μην παρεξηγηθω (φοβαμαι οτι το προηγουμενο μου post σε αυτο το θεμα πηρε καποια like απο παρεξηγηση), θεωρω την επιθεση του φιλου dimzaf στο μελος superfastconcept στο ποστ #67 εντελως απροκλητη, αδικη, ακυρη και αδικαιολογητη...

Δεν ξερω τι κανει ο superfast αλλου, αλλα εδω, στο post #66 εξεφρασε κοσμια καποιες παρατηρησεις του για το Online καταστημα... Που ειναι ακριβως αυτο που γινεται σε αυτο το thread... Επισης δεν ξερω αν επιτρεπεται να μιλαμε για τιμες σε αυτο το θεμα αλλα κρινοντας απο τα 5 τελευταια post του Takxu σε αυτο μαλλον επιτρεπεται ...

Εγραψα στον φιλο dimzaf οτι θα επρεπε να κρατηθει οχι γιατι θεωρω οτι ο superfast ειναι καποιο τρολ η κατι τετοιο αλλα γιατι πραγματικα θεωρω αυτα που εγραψε (ο dimzaf) ακυρα και αδικαιολογητα και δεν ειχαν θεση εδω ...

Νοου πρόμπλεμ αγαπητέ μου.

Έχεις διαφορετική άποψη..την εκφράζεις ...και καλά κάνεις.

Προφανώς κι αυτά που έγραψα είναι άκυρα και δεν έχουν θέση εδώ.

Το γράφω και μόνος μου νομίζω... το ''οφ-τόπικ'' αυτό υποδηλώνει.

Ήθελα να τα πω όμως γιατρέ μου...τι να κάνω?  :)

• AS32 και TL748 αρέσει

superfastconcept

superfastconcept

Pro Cyclist

• Cyclist Friends
  • 246 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAttica

Στην ελεύθερη αγορά ο καθένας κρίνει κρίνεται και αγοράζει απ όπου θέλει. Κριτική υπάρχει καλοβουλη και κακόβουλη. Είναι συνηθισμένο φαινόμενο κάποιος να ποσταρει λινκ από ένα προϊόν που βρίσκει στο εξωτερικό 5 ή 10 ευρώ χαμηλότερο αλλά να μη λέει τίποτα για 30 προϊόντα που θα βρει εδώ με 40% έκπτωση. Εμείς θα συνεχίσουμε την προσπάθεια μας. Όσο για το συγκεκριμένο προϊόν η αγορά του από εμάς γίνεται από Έλληνα αντιπροσωπο και έτσι δεν είναι εύκολο να καθορίσουμε εμείς την τιμή λιανικής πώλησης.

Καλημέρα σε όλους.

Έχεις δίκιο αλλά θα παρατηρησες ότι συμμορφώθηκα και δεν το ξανά έκανα γιατί είμαι καλοπροαίρετος . Τότε είχα εξηγήσει ότι το έκανα για να προκαλέσω συζήτηση για το Αίσχος των αγγελιών . Ακόμα μένει αναπάντητο το ερώτημα μου κατά πόσο είναι θεμιτό σε ένα τέτοιο Φόρουμ να φιλοξενούνται αγγελίες και κάποιοι να προτρέπουν τον κόσμο στην Αγορά μεταχειρισμένων εξαρτημάτων .
Εντελώς καλοπροαίρετα θα υπενθυμίσω ότι το ίντερνετ είναι άκρως ανταγωνιστικό .
Πράγματι χάρηκα όταν είδα την προσθήκη των Corsa γιατί ενδιαφέρομαι να αγοράσω και για αυτό παρασύρθηκα και έκανα το σχόλιο .
Αντίθετα ο κακοπροαίρετος κύριος dimzaf μπορεί να κάνει αβίαστα σχόλια αφού δεν πρόκειται να αγοράσει . Αυτός αγοράζει κινέζικα ποδήλατα οπότε δεν έχει ενδιαφέρον τι κάνει η ελληνική αγορά .
Ο κακοπροαίρετος κύριος dimzaf φυσικά και έχει συνηθίσει έτσι αφού ως γνωστόν βιοποριζεται από την αγάπη του κόσμου για την Ποδηλασία .
Ο κακοπροαίρετος κύριος dimzaf δεν απάντησε εκεί που δήθεν προκλήθηκε από εμένα αλλά βρήκε εδώ να κάνει τον καλοθελητη .
Ο κύριος dimzaf εξαντλεί την προσωπικότητα του με το να παριστάνει το αφεντικό της Παραλιακής, με το αζημίωτο βέβαια . Αυτό δεν ισχύει σε εμένα . Παρόλα αυτά θα μπορούσε να με είχε γνωρίσει κάποια Τετάρτη στο Μπλε

Επεξεργάσθηκε από superfastconcept, 21 Μάρτιος 2018 - 02:13 μμ.

Dimsabas

Dimsabas

Χ.Ο.Π. (Ποδηλάτης)

• Cyclist Friends
  • 4.447 Δημοσιεύσεις
Δηλαδή υπάρχεις στ' αλήθεια;
  • Ο/Η harrism3, dimzaf, Kpaiss και άλλος 1r τους αρέσει αυτό

Cube Agree GTC Race 2014

Sram Apex 2X10

Carbon 50mm wheels (China ολέ)

Fizik Arione

Cube Hubrid Reaction Pro 500 2021

100 mm Suntour μ' έκαψες, προσεχώς καλύτερη!

Bosch CX 85 Nm

Bosch PowerTube 500 Wh

Sram SX Eagle 1X12

Ελαστικόν 29+ (29Χ2.60)

KS Lev παλούκιον 125 mm

Specialized Avatar

AZ1966

AZ1966

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 4.162 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθήνα - Ηλιούπολη

Δηλαδή υπάρχεις στ' αλήθεια;

:loughing1:  :loughing1:  :loughing1:

• dimzaf του αρέσει

Trek Emonda ALR5 του 2020

Ideal On Road του 2013 

Mercier Special Tour De France του 1978
Phillips του 1960

AZ1966

AZ1966

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 4.162 Δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλους.

Έχεις δίκιο αλλά θα παρατηρησες ότι συμμορφώθηκα και δεν το ξανά έκανα γιατί είμαι καλοπροαίρετος . Τότε είχα εξηγήσει ότι το έκανα για να προκαλέσω συζήτηση για το Αίσχος των αγγελιών . Ακόμα μένει αναπάντητο το ερώτημα μου κατά πόσο είναι θεμιτό σε ένα τέτοιο Φόρουμ να φιλοξενούνται αγγελίες και κάποιοι να προτρέπουν τον κόσμο στην Αγορά μεταχειρισμένων εξαρτημάτων .
Πράγματι χάρηκα όταν είδα την προσθήκη των Corsa γιατί ενδιαφέρομαι να αγοράσω και για αυτό παρασύρθηκα και έκανα το σχόλιο .
Αντίθετα ο κακοπροαίρετος κύριος dimzaf μπορεί να κάνει αβίαστα σχόλια αφού δεν πρόκειται να αγοράσει . Αυτός αγοράζει κινέζικα ποδήλατα οπότε δεν έχει ενδιαφέρον τι κάνει η ελληνική αγορά .
Ο κακοπροαίρετος κύριος dimzaf φυσικά και έχει συνηθίσει έτσι αφού ως γνωστόν βιοποριζεται από την αγάπη του κόσμου για την Ποδηλασία .
Ο κακοπροαίρετος κύριος dimzaf δεν απάντησε εκεί που δήθεν προκλήθηκε από εμένα αλλά βρήκε εδώ να κάνει τον καλοθελητη .
Ο κύριος dimzaf εξαντλεί την προσωπικότητα του με το να παριστάνει το αφεντικό της Παραλιακής, με το αζημίωτο βέβαια . Αυτό δεν ισχύει σε εμένα . Παρόλα αυτά θα μπορούσε να με είχε γνωρίσει κάποια Τετάρτη στο Μπλε

Έχει και άλλον εκτός από εμένα;

Παράξενο.....

νόμιζα ότι αφεντικό ήμουν μόνο εγώ που βγαίνω κάθε μέρα......

άντε και ο Γ. με τον Σ. που βγαίνουν πριν φωτίσει......

Μου φαίνεται πρέπει να κάνω κάτι επειγόντως......

Τρίζει η καρέκλα μου...............................................  :icelol:

• Ο/Η dimzaf, Dimsabas, Kerd και 2 άλλοι τους αρέσει αυτό

Ideal On Road του 2013 

Phillips του 1960

Sotos_

Sotos_

commuter

• Cyclist Friends
  • 1.960 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑττικη

Παράξενο.....

Και εσυ με το αζημίωτο τέκνον ?
Για την τυροπιτούλα σου τα κάνεις όλα ?
  • Ο/Η dimzaf, AZ1966, ydrargiros και άλλος 1r τους αρέσει αυτό
jlhkefghij.png

RockaRolla

RockaRolla

Ble Cycling Club

• Cyclist Friends
  • 3.533 Δημοσιεύσεις

Παράξενο.....

Και εσυ με το αζημίωτο τέκνον ?
Για την τυροπιτούλα σου τα κάνεις όλα ?

εμ... δεν ξέρω για εσάς, αλλά τον Δημητρό, το κερνάμε ΣΥΝΕΧΕΙΑ και αέρα για τα λάστιχά του (στις σαμπρέλες του, βάζει μόνος του, από εμάς ζητάει συνέχεια αέρα για τα λάστιχά του...... χμμμμ..... σαν πολύ αέρα να έχει πάρει, εκεί στο ΜΠΛΕ της παραλιακής .....  και με το αζημίωτο βεβαίως-βεβαίως.......)

Επεξεργάσθηκε από RockaRolla, 21 Μάρτιος 2018 - 04:36 μμ.

• dimzaf και AZ1966 αρέσει
Vive la Velorution ! [...έχω και tandem, πάμε μια βόλτα?...]

dimzaf

dimzaf

ConQueroR

• Cyclist Friends
  • 1.040 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθήνα/Γλυφάδα

Καλημέρα σε όλους.

Ξέρεις πολλά για μένα. Ίσως γιατί υπάρχω και δεν κρύβομαι πίσω από ένα νικνέιμ.

Αυτό που ΔΕΝ ξέρεις και ΔΕΝ πρόκειται να μάθεις είναι το πόσα πολλά έχω κονομήσει από την ποδηλασία τα τελευταία χρόνια. Μπάνιο στο πεντόευρω κάνω...

Όπως επίσης ότι είμαι αφεντικό της παραλιακής και μάλιστα είμαι το ΜΕΓΑΛΟ αφεντικό. Έχω και υφιστάμενους. Αμέ τι νόμιζες...

Πάντως...γίνεσαι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ με τα γραφόμενά σου και την γυναικουλίστικη κακία σου, κάνεις προσωπική, άνανδρη επίθεση και με κατηγορείς για χρηματισμό και για διάφορα άλλα πραγματάκια...θα ήθελα να ρωτήσω...Μήπως τελικά με γουστάρεις και θες να κουνήσουμε καμιά αχλαδιά?  :heart:

• AZ1966 του αρέσει

ThouVou

ThouVou

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.395 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαLausanne, CH

Μεταξύ μας, μια χαρά γουστάρετε τα σχόλιά του, και ας "παρεξηγείστε"...

Με το συμπάθιο κιόλας...

1 κουβέντα είπε, 10 εσείς...

• Kerd του αρέσει

AZ1966

AZ1966

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 4.162 Δημοσιεύσεις

Μεταξύ μας, μια χαρά γουστάρετε τα σχόλιά του, και ας "παρεξηγείστε"...

Με το συμπάθιο κιόλας...

1 κουβέντα είπε, 10 εσείς...

Όταν γνωρίζεις πρόσωπα και καταστάσεις, μπαίνεις στον "πειρασμό" να κάνεις διάλογο......... για πλάκα!

Για αυτό δείχνουμε ότι γουστάρουμε..... για να περνάει η ώρα..... έχει και αέρα έξω, δεν μπορούμε να βγούμε.....

Χαχαχαχα!!!!!!

Ideal On Road του 2013 

Phillips του 1960

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Μήπως λίγο offtopic όλα αυτά?

• George K., AZ1966 και Kerd αρέσει

dimzaf

dimzaf

ConQueroR

• Cyclist Friends
  • 1.040 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθήνα/Γλυφάδα

Μήπως λίγο offtopic όλα αυτά?

Πολύ οφ τόπικ θα λεγα...

Κι επειδή κάποιοι δεν μπορούν να διαχωρίσουν το χιούμορ, το μπλακ χιούμορ, την κριτική, την αρνητική κριτική,  από τις κατηγορίες για δοσοληψίες χρημάτων στην παραλιακή και το πως βιοπορίζομαι εγώ και μάλιστα χωρίς στοιχεία...