Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

MTB Test Event - Κυριακή 01 Φεβρουαρίου

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
360 απαντήσεις στο θέμα

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.408 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Την Κυριακή 1 Φεβρουαρίου θα γίνει ένα Event που θα απαντήσει σε πολλές ερωτήσεις.

Θα δημιουργηθεί μια κλειστή διαδρομή στα Βασιλικά από τον μαιτρ του είδους Record, μήκους μερικών χιλιομέτρων με εναλλαγές στο τερραίν (ανηφόρες, κατηφόρες, μονοπάτια...τα πάντα όλα).

Στην διαδρομή αυτή θα κληθούν να δοκιμάσουν 6 διαφορετικά ποδήλατα, 3 εκπρόσωποι διαφορετικών σχολών και στο τέλος θα μας πουν και θα μας γράψουν τα συμπεράσματά τους αφού θα έχουν σχηματίσει μια ολοκληρωμένη εικόνα, οι ίδιοι, χωρίς προκατάληψη, φυσικά.

Οι δοκιμαστές μας θα είναι:

• Από την σχολή των Κουρσάρων, ο Dobrin. Νεόκοπος στο ΜΤΒ, αλλά έμπειρος στην κούρσα.

• Από την σχολή των σχετικά ανταγωνιστικών ΜΤΒδων που κάνουν τα πάντα όλα, ο Giant-Lander.

• Από την σχολή των -Μ-αρέσει-να-κάνω-την-βόλτα-μου-στο-χώμα-αλλά-και-στον-δρόμο-χαλαρά-και-όμορφα, ο Ioannis.

Τα ποδήλατα που θα δοκιμάσουν θα είναι:

Από HT

• To Sherpa Disc, των 790€, μεγέθους 20", βάρους 14 kg

Από FS

• Το Trek Fuel EX 7, των 2200€,μεγέθους 19.5", βάρους 13.5 kg

Οι δοκιμαστές θα κάνουν έναν γύρο με το κάθε ποδήλατο, μετρώντας τους χρόνους τους. Σε αυτή την φάση δεν θα μας ενδιαφέρουν οι απόλυτοι χρόνοι αλλά οι συγκρίσεις μεταξύ των ίδιων αναβατών.

Στο τέλος θα βαθμολογήσουν οι ίδιοι τα ποδήλατα συνολικά αλλά και ειδικά σε διαφορετικές κατηγορίες και θα γράψουν μια πλήρη αναφορά για το τι διαπίστωσαν και τι αντιμετώπισαν με το καθένα σε διαφορετικές συνθήκες.

Έτσι, θα έχουν να λένε ότι αυτά που γράφουν είναι βασισμένα σε προσωπική δοκιμή και στοιχεία.

Ελπίζοντας ότι θα τα καβαλήσουν με ανοιχτό μυαλό και θα είναι αντικειμενικοί, με αυτόν τον τρόπο θα γίνουμε όλοι μας σοφότεροι και θα μας βοηθήσουν να επιλέξουμε το κατάλληλο όπλο για το κατάλληλο τερραίν που θα είναι πιο κοντά στο δικό μας στύλ (μιας και με τους τρείς αυτούς, καλύπονται ουσιαστικά όλα τα στυλ ποδηλατών).

Το ραντεβού μας είναι στα Μπαχούνια, στις 09:30
.

Θα χρειαστούν εθελοντές και θα ήταν πολύτιμη η βοήθειά σας για 2-3 ώρες την ερχόμενη Κυριακή, αλλά αυτά θα τα πούμε από την ερχόμενη εβδομάδα.

Ξέρω-ξέρω, το πρώτο πράγμα που σκεφτήκατε είναι: Γιατί να μην τα δοκιμάσετε και εσείς?

Αυτό θα είναι το πρώτο τέτοιο Event και αν όλα πάνε καλά, σας υπόσχομαι ότι στο κοντινό μέλλον θα ακολουθήσουν και άλλα τέτοια αντίστοιχα, όπου τα ποδήλατα θα είναι στην διάθεση όλων των Friends να κάνουν οι ίδιοι τις δοκιμές τους στην ίδια διαδρομή και να σχηματίσουν ιδίαν άποψη, τόσο για τα HT vs FS, όσο και για τα 29ers ειδικότερα.

Παρόμοια Events θα γίνουν φέτος και για ποδήλατα δρόμου!

Δεν θα θέλατε να δοκιμάσετε μια Orca, ένα Madone, ένα Onix για να δείτε τις διαφορές τους σε μια κλειστή διαδρομή που να τα έχει όλα?

Ε, και αυτό θα γίνει μέσα στο επόμενο διάστημα και η διαδρομή έχει ήδη βρεθεί.

Ελπίζω έτσι να βοηθήσουμε και όσον αφορά την γνώση σας αλλά και τις πιθανές επιλογές σας.

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒυρωνας,ΠΦαληρο
Θα γίνω Test Rider???? Ευχαριστώ για τη τιμή. Θα πάμε και σε ταβέρνα μετά!!!

Guest_ionas pap_*

Guest_ionas pap_*
  • Guests
...

iosif9

iosif9

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 56 Δημοσιεύσεις
μπραβο! περιμενω να δω τι θα γραψουν οι τεστερς,δεν εχω αγορασει ποδηλατο ακομα:D

VANIC

VANIC

Παλιμπαιδίζω

• Cyclist Friends
  • 1.029 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠΑΛΛΗΝΗ
Αρχικό μήνυμα απο Takxu Δημοσίευση Εικόνας
Θα χρειαστούν εθελοντές και θα ήταν πολύτιμη η βοήθειά σας για 2-3 ώρες την ερχόμενη Κυριακή, αλλά αυτά θα τα πούμε από την ερχόμενη εβδομάδα.

Δεν κατάλαβα ποιά ακριβώς Κυριακή είναι η ...Κυριακή του εθελοντισμού, αλλά μέσα (με το ποδήλατό μου φυσικά).
Τα πάντα όλα λέμε!!!

EDIT Κατάλαβα...κατάλαβα!!!

Σωτηρης

Σωτηρης

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.412 Δημοσιεύσεις
να βάλετε και κανένα madone 4.5 kai 5.2 που τα γλυκοκοιτάζω εδω και καιρό.ειδικά το 5.2!:D:D:D

vista

vista

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 1.751 Δημοσιεύσεις
Θα ακολουθήσουν φαντάζομαι και τεστ ταβερνών χωρισμένες σε κατηγορίες (κρεατικά, ψάρια, εντράδες κλπ). Τεστερ σίγουρα επίλεκτα μέλη των χλαπατσέων.

VANIC

VANIC

Παλιμπαιδίζω

• Cyclist Friends
  • 1.029 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠΑΛΛΗΝΗ

Θα ακολουθήσουν φαντάζομαι και τεστ ταβερνών χωρισμένες σε κατηγορίες (κρεατικά, ψάρια, εντράδες κλπ). Τεστερ σίγουρα επίλεκτα μέλη των χλαπατσέων.

Γι΄αυτό το test ως έχων...πλάκα τα γαλόνια, παρακαλώ να μου παραχωρηθεί εξέχον ποδήλατο...εεε.. εξέχουσα ταβέρνα ήθελα να πω!!!
Ευχαριστώ!!!

packageme77

packageme77

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.681 Δημοσιεύσεις

Θα γίνω Test Rider????
Ευχαριστώ για τη τιμή.
Θα πάμε και σε ταβέρνα μετά!!!

Μπαγασάκο, σου έφεξε πάλι λέμε ;;:D:D

Dobrin

Dobrin

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 6.064 Δημοσιεύσεις
Αυτό το test ride αρχίζει να παίζει με την ψυχολογία μου. Όλη την νύχτα βλέπω ένα όνειρο σαν το παρακάτω. Η μόνη διαφορά ήταν ότι αντί για τον Sven Nys ήμουνα εγώ αυτός που πανηγύριζε πρώτος στην γραμμή. [ame="http://www.youtube.com/watch?v=KOBCjRHfmOM"]YouTube - Sven Nys 2007-2008[/ame] Μπορεί να φταίει και ότι το συγκεκριμένο βίντεο το έχει δει πάνω από 10 φορές.

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις
Ποντίκια, θα πήξετε...

alexandraa

alexandraa

mundus vult decipi

• Cyclist Friends
  • 2.484 Δημοσιεύσεις

Αυτό το test ride αρχίζει να παίζει με την ψυχολογία μου. Όλη την νύχτα βλέπω ένα όνειρο σαν το παρακάτω. Η μόνη διαφορά ήταν ότι αντί για τον Sven Nys ήμουνα εγώ αυτός που πανηγύριζε πρώτος στην γραμμή.

Μπορεί να φταίει και ότι το συγκεκριμένο βίντεο το έχει δει πάνω από 10 φορές.

Ααααχαχαχα, Dobrin, υποπτεύομαι ότι θα πας για τον καλύτερο δυνατό χρόνο και από τους άλλους δύο ώστε μετά να πανηγυρίζεις ότι οι κουρσάδες νίκησαν τους χλαπατσέους μέσα στο sanctum sanctorum τους, τα μονοπάτια των πρώην Βασιλικών Κτημάτων.

Dobrin

Dobrin

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 6.064 Δημοσιεύσεις

Ααααχαχαχα, Dobrin, υποπτεύομαι ότι θα πας για τον καλύτερο δυνατό χρόνο και από τους άλλους δύο ώστε μετά να πανηγυρίζεις ότι οι κουρσάδες νίκησαν τους χλαπατσέους μέσα στο sanctum sanctorum τους, τα μονοπάτια των πρώην Βασιλικών Κτημάτων.

Μπα, με τον Record να σχεδιάζει την διαδρομή δεν έχω καμία ελπίδα. Ακόμα και ο Nys θα αναρωτιέται αν πρέπει να πάρει ποδήλατο η καλύτερα να πάει με τα πόδια.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα προσπαθήσω βέβαια. Έχεις απόλυτο δίκιο, αν και κάνεις λάθος για το κίνητρο που έθεσες.

Ξέρω, ο Takxu είπε δεν αγωνιζόμαστε* μεταξύ μας (σαν να είναι δυνατόν με κουρσάδες μέσα), ξέρω ότι ο ένας αδερφός τεστ ράιντερ στην μέση της διαδρομής θα πάει δίπλα να δοκιμάσει κάποιο άλλο μονοπάτι, ο άλλος θα πάει στην ταβέρνα για δόκιμη της επίδρασης παιδακιών στον τρόπο που στρίβει το χ πιρούνι …

Και όμως. Εγώ θα πάω στα όρια των δυνατοτήτων μου. Έτσι δεν γίνονται τα τεστ; Πιο το νόημα να τεστάρεις μια Πόρσε με 60 χαω; Αν στην πορεία τυχαίνει κάθε φορά να τερματίζω σαν τον Nys πρώτος, με τα χέρια ψιλά, θα είναι απλά side effect ;) Αν χάσω, θα γράψω αρνητικά review επειδή προφανώς θα φταίνε τα ποδήλατα.

* Φαντάζομαι με κάποιο υποχθόνιο τρόπο έχει υπερνικήσει στην συζήτηση με τον Admin ο οποίος, είμαι σίγουρος, πρέπει να έβλεπε το συμβάν σαν ένα χωμάτινο criterium.

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.423 Δημοσιεύσεις

Μπα, με τον Record να σχεδιάζει την διαδρομή δεν έχω καμία ελπίδα. Ακόμα και ο Nys θα αναρωτιέται αν πρέπει να πάρει ποδήλατο η καλύτερα να πάει με τα πόδια.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα προσπαθήσω βέβαια. Έχεις απόλυτο δίκιο, αν και κάνεις λάθος για το κίνητρο που έθεσες.

Ξέρω, ο Takxu είπε δεν αγωνιζόμαστε* μεταξύ μας (σαν να είναι δυνατόν με κουρσάδες μέσα), ξέρω ότι ο ένας αδερφός τεστ ράιντερ στην μέση της διαδρομής θα πάει δίπλα να δοκιμάσει κάποιο άλλο μονοπάτι, ο άλλος θα πάει στην ταβέρνα για δόκιμη της επίδρασης παιδακιών στον τρόπο που στρίβει το χ πιρούνι …

Και όμως. Εγώ θα πάω στα όρια τις δυνατότητές μου. Έτσι δεν γίνονται τα τεστ; Πιο το νόημα να τεστάρεις μια Πόρσε με 60 χαω; Αν στην πορεία τυχαίνει κάθε φορά να τερματίζω σαν τον Nys πρώτος, με τα χέρια ψιλά, θα είναι απλά side effect ;) Αν χάσω, θα γράψω αρνητικά review επειδή προφανώς θα φταίνε τα ποδήλατα.

* Φαντάζομαι με κάποιο υποχθόνιο τρόπο έχει υπερνικήσει στην συζήτηση με τον Admin ο οποίος, είμαι σίγουρος, πρέπει να έβλεπε το συμβάν σαν ένα χωμάτινο criterium.

Απο τη στιγμή που δέχτηκες να προβείς σε τέτοιο ατόπημα, κοίτα τουλάχιστον να σώσεις τα προσχήματα.Δείξε συμπεριφορά αγωνιστική ενος γνήσιου κουρσάρου,χύνοντας ιδρώτα αλατισμένο.
Τον Takxu άστον να λέει.
Κοίτα να πάς μπάλα πάνω κάτω μέσα έξω.

alexandraa

alexandraa

mundus vult decipi

• Cyclist Friends
  • 2.484 Δημοσιεύσεις

Και όμως. Εγώ θα πάω στα όρια τις δυνατότητές μου. Έτσι δεν γίνονται τα τεστ; Πιο το νόημα να τεστάρεις μια Πόρσε με 60 χαω; Αν στην πορεία τυχαίνει κάθε φορά να τερματίζω σαν τον Nys πρώτος, με τα χέρια ψιλά, θα είναι απλά side effect ;) Αν χάσω, θα γράψω αρνητικά review επειδή προφανώς θα φταίνε τα ποδήλατα.

:praise2: :praise2: :praise2:

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.408 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Από τον, τυφλωμένο από την τεστοστερόνη, Marevit δεν περίμενα τίποτα καλύτερο αλλά από σένα Dobrin ανέμενα να έχεις καταλάβει τα κίνητρά μου. Φυσικά και θα έπρεπε να ήμουν πολιτικαλ κορεκτ και να γράψω ότι ο αγώνας θα είναι μόνο με τον ευατό του για τον καθένα. Τι περίμενες δηλαδή? Να γράψω ότι θα συναγωνιστεί ο αρχηγός των κουρσάδων με τους χλαπάτσηδες? και μετά τί? Περίμενες να εμφανιστούν? Και άντε ο Ioannis να έλεγε ότι έστριψε σε μια ταβέρνα και χάθηκε, ο Φώτης? Θα προφασιζόταν κρυολόγημα, ότι έπρεπε να παει τα παιδιά στην Ντίσνευλαντ και άλλα τέτοια. Θα χάλαγε όλο το event. Ενώ έτσι, τους λές και καλά ότι αγωνίζονται με τον ευατό τους και έτσι έρχονται και τους φεύγει το άγχος. Βέβαια στο τέλος που θα δημοσιοποιηθούν οι χρόνοι θα είναι εμφανές το τι συμβαίνει αλλά θα είναι πλέον αργά. ΥΓ: Πέρα από την πλάκα, η διαδρομή θα είναι μεικτή, θα έχει τα πάντα όλα ώστε να είναι και πιο αξιόπιστο το test. Οι μετρήσεις θα παίρνονται και από εσάς και από εμάς σε κάθε κομμάτι ξεχωριστά αλλά και συνολικά για να ξέρουμε ποιό ποδήλατο υπερτερεί που και πόσο.

Dobrin

Dobrin

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 6.064 Δημοσιεύσεις

Οι μετρήσεις θα παίρνονται και από εσάς και από εμάς σε κάθε κομμάτι ξεχωριστά αλλά και συνολικά για να ξέρουμε ποιό ποδήλατο υπερτερεί που και πόσο.

Και μετά λες ότι δεν θέλεις να τους αγχώνεις.:lol:

pxatzis

pxatzis

Τρύπια σαμπρέλα

• Cyclist Friends
  • 5.635 Δημοσιεύσεις

Ποντίκια, θα πήξετε...

sapounakis edition ?

EM2

EM2

soul rider

• Cyclist Friends
  • 3.343 Δημοσιεύσεις
και ποσους γυρους μπορω να κανω με το 29'' Η/Τ ???:twisted:

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.423 Δημοσιεύσεις

Από τον, τυφλωμένο από την τεστοστερόνη, Marevit δεν περίμενα τίποτα καλύτερο αλλά από σένα Dobrin ανέμενα να έχεις καταλάβει τα κίνητρά μου.

Φυσικά και θα έπρεπε να ήμουν πολιτικαλ κορεκτ και να γράψω ότι ο αγώνας θα είναι μόνο με τον ευατό του για τον καθένα. Τι περίμενες δηλαδή?
Να γράψω ότι θα συναγωνιστεί ο αρχηγός των κουρσάδων με τους χλαπάτσηδες? και μετά τί? Περίμενες να εμφανιστούν? Και άντε ο Ioannis να έλεγε ότι έστριψε σε μια ταβέρνα και χάθηκε, ο Φώτης? Θα προφασιζόταν κρυολόγημα, ότι έπρεπε να παει τα παιδιά στην Ντίσνευλαντ και άλλα τέτοια.

Θα χάλαγε όλο το event.

Ενώ έτσι, τους λές και καλά ότι αγωνίζονται με τον ευατό τους και έτσι έρχονται και τους φεύγει το άγχος. Βέβαια στο τέλος που θα δημοσιοποιηθούν οι χρόνοι θα είναι εμφανές το τι συμβαίνει αλλά θα είναι πλέον αργά.

ΥΓ: Πέρα από την πλάκα, η διαδρομή θα είναι μεικτή, θα έχει τα πάντα όλα ώστε να είναι και πιο αξιόπιστο το test. Οι μετρήσεις θα παίρνονται και από εσάς και από εμάς σε κάθε κομμάτι ξεχωριστά αλλά και συνολικά για να ξέρουμε ποιό ποδήλατο υπερτερεί που και πόσο.

Άλλον θεωρούσα κωλοτούμπα εδώ μέσα εσύ μου προέκυψες.
Τα μαζέβεις τώρα;;;
Αποφάσισε τελικά θα είναι αγωνιστικό το event ή είναι πρόσχημα τα πάντα για να καταλήξουν οι γνωστοί άγνωστοι στο Σοφάκι;;
Εάν είναι αγωνιστικό θα έλθω να προσέχω τη γραμματεία και τους κριτές-διαιτητές.Εάν είναι για Σοφάκι να κάτσω σπίτι μου να κάνω αποθεραπεία απο το Brevet.

alexandraa

alexandraa

mundus vult decipi

• Cyclist Friends
  • 2.484 Δημοσιεύσεις

Άλλον θεωρούσα κωλοτούμπα εδώ μέσα εσύ μου προέκυψες.
Τα μαζέβεις τώρα;;;
Αποφάσισε τελικά θα είναι αγωνιστικό το event ή είναι πρόσχημα τα πάντα για να καταλήξουν οι γνωστοί άγνωστοι στο Σοφάκι;;
Εάν είναι αγωνιστικό θα έλθω να προσέχω τη γραμματεία και τους κριτές-διαιτητές.Εάν είναι για Σοφάκι να κάτσω σπίτι μου να κάνω αποθεραπεία απο το Brevet.

Ωπα, εχω προλάβει για γραμματεία αγώνα και κριτής!

Cyclo Lobbyist

Cyclo Lobbyist

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 4.147 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΕύβοια

Ωπα, εχω προλάβει για γραμματεία αγώνα και κριτής!

Ρε σεις πάτε καλά ?

Τι γραμματείες , διαιτητές , κριτές και αγωνοδίκες διαβάζω ?

Για να τεστάρετε τα ποδήλατα ή τους αναβάτες ?

Δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί όλο αυτό , αλλά θεωρώ ότι τουλάχιστον για την ορθότητα του τεστ οι πεταλιές ανά λεπτό θα πρέπει να είναι καθορισμένες από πριν και σταθερές για όλους σε καθορισμένο εύρος, όπως και τα γρανάζια που θα χρησιμοποιηθούν σε κάθε διαδρομή.

alexandraa

alexandraa

mundus vult decipi

• Cyclist Friends
  • 2.484 Δημοσιεύσεις

Ρε σεις πάτε καλά ?

Τι γραμματείες , διαιτητές , κριτές και αγωνοδίκες διαβάζω ?

Για να τεστάρετε τα ποδήλατα ή τους αναβάτες ?

Δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί όλο αυτό , αλλά θεωρώ ότι τουλάχιστον για την ορθότητα του τεστ οι πεταλιές ανά λεπτό θα πρέπει να είναι καθορισμένες από πριν και σταθερές για όλους σε καθορισμένο εύρος, όπως και τα γρανάζια που θα χρησιμοποιηθούν σε κάθε διαδρομή.

Εδώ μια απλή απορία ενός cyclist friend εξελίχθηκε σε thread των 20+ σελίδων και test ride με ποδήλατα αξίας άνω των 10.000 ευρώ συνολικά, είναι δυνατόν το test ride να μην εξελιχθεί σε υπερ παντων αγώνα? Ολα θα καταγραφούν με τα υπερσύγχρονα μέσα που θα διατεθούν, ενώ θα ζητηθεί και βοήθεια ειδικών όπως του Taz ώστε να φτιαχτούν correction curves όλων των μεταβλητών (ambient temperature, pressure, dry/wet bulb temperature, cadence, weight of clothing, energy accumulated from breakfast etc etc) ώστε τα αποτελέΖματα να είναι ελεγχόμενα, αδιάβλητα και απολύτως συγκρίσιμα.

thanos_ktm

thanos_ktm

ΕnduroΠοδηλατοδ ρομέας

• Cyclist Friends
  • 3.893 Δημοσιεύσεις
Νομίζω ότι το cyclist team πρέπει να επενδύσει και στην αγορά εξοπλισμού τηλεμετρίας(πουλάει η Ferrari μεταχείρω σε καλή τιμή:cool:) και να καλωδιώσει τους ποδηλάτες-δοκιμαστές-πιλότους του event για να έχουμε όλα τα technical data στην διάθεση μας για να βγεί ένα όσο το δυνατόν ποιό αξιόπιστο αποτέλεσμα για το αν το powerade είναι ποιό τονωτικό από την "σταβλίσια".:rolleyes::D Ρεεε δεν ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ.:D:D

Giant-lander

Giant-lander

Dust is More...

• Cyclist Friends
  • 5.744 Δημοσιεύσεις
Το εγχείρημα θα είναι κορυφαίο αθλητικό, επιστημονικό και καλλιτεχνικό γεγονός!
Δεν είναι τυχαίο ότι είμαι ο βασικός δοκιμαστής. Η χρυσή τομή μεταξύ Κουρσάρων και Χλαπατσαίων. Νέων και ηλικιωμένων. Ένα μοναδικό υβρίδιο....... :cool:

Υ.Γ. Έχετε δει το καλάμι μου πουθενά; Είναι από μπαμπού, θα το καταλάβετε

:deadhorse:

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.423 Δημοσιεύσεις

Το εγχείρημα θα είναι κορυφαίο αθλητικό, επιστημονικό και καλλιτεχνικό γεγονός!
Δεν είναι τυχαίο ότι είμαι ο βασικός δοκιμαστής. Η χρυσή τομή μεταξύ Κουρσάρων και Χλαπατσαίων. Νέων και ηλικιωμένων. Ένα μοναδικό υβρίδιο....... :cool:

Υ.Γ. Έχετε δει το καλάμι μου πουθενά; Είναι από μπαμπού, θα το καταλάβετε

:deadhorse:

Αμφισβητώ την διαδικασία επιλογής των δοκιμαστών.
Να τεθούν σε γνώση μας τα κριτήρια που ελήφθησαν υπόψη.
Απο ποιό δείγμα;
Ποιά προσόντα;

Cyclo Lobbyist

Cyclo Lobbyist

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 4.147 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΕύβοια

Νομίζω ότι το cyclist team πρέπει να επενδύσει και στην αγορά εξοπλισμού τηλεμετρίας(πουλάει η Ferrari μεταχείρω σε καλή τιμή:cool:) και να καλωδιώσει τους ποδηλάτες-δοκιμαστές-πιλότους του event για να έχουμε όλα τα technical data στην διάθεση μας για να βγεί ένα όσο το δυνατόν ποιό αξιόπιστο αποτέλεσμα για το αν το powerade είναι ποιό τονωτικό από την "σταβλίσια".:rolleyes::D

Ρεεε δεν ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ.:D:D

Αυτή η αντίθεση με προβλημάτισε. Θυμάστε κάπου αλλού που συζητάγαμε για τη διατροφή ?

Να η ευκαιρία να τεστάρουμε και την ποιότητα και ποσότητα διατροφής και την επίδρασή της πάνω στα υποκείμενα του πειράματος (τους αναβάτες) κατά την προσπάθειά τους να αλληλεπιδράσουν πάνω στα αντικείμενα του τέστ (τα ποδήλατα).

Κανείς διατροφολόγος στο site ή να καλέσουμε κανέναν από την τηλεόραση ? (άλλο που δεν θέλουν δηλαδή...)

Giant-lander

Giant-lander

Dust is More...

• Cyclist Friends
  • 5.744 Δημοσιεύσεις

.................
Κανείς διατροφολόγος στο site ή να καλέσουμε κανέναν από την τηλεόραση ? (άλλο που δεν θέλουν δηλαδή...)

Εγώ θα φέρω τον δικό μου......:cool:
Πάω να συμβουλευτώ τον αστρολόγο μου, για την Κρυακή του event.....

Cyclo Lobbyist

Cyclo Lobbyist

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 4.147 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΕύβοια

Εγώ θα φέρω τον δικό μου......:cool:
Πάω να συμβουλευτώ τον αστρολόγο μου, για την Κρυακή του event.....

Αν ο δοκιμαστής έρθει με τη χαρτορίχτρα του καβάλα σε σκούπα.....σκούρα τα πράματα .

Θα μάθουμε αν το 29άρι έχει ανάδρομο στον Ερμή, όχι για το πως ρολάρει στο μονοπάτι.

pxatzis

pxatzis

Τρύπια σαμπρέλα

• Cyclist Friends
  • 5.635 Δημοσιεύσεις
γιατι ???? Δημοσίευση Εικόνας

γιατι ????