Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

MTB Test Event - Κυριακή 01 Φεβρουαρίου

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
360 απαντήσεις στο θέμα

Giant-lander

Giant-lander

Dust is More...

• Cyclist Friends
  • 5.744 Δημοσιεύσεις
Ο Μαρίνος φταίει, που θέτει υπό αμφισβήτηση την επιλογή των επιστημονικών συνεργατών του φόρουμ!

max

max

Cyclist.gr

• Cyclist Friends
  • 6.596 Δημοσιεύσεις
παιδιά περάστε από εδώ να σουπιάσετε
γιατί έτσι όπως παει το πράγμα μεχρι την Κυριακη 01/02 θα είναι 100 σελίδες το θέμα κ 3000 ποστ
θα χάνει η μάνα το παιδί κ το παιδί τι μάνα

αχαχαχαχαχχχαχαχ :P

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒυρωνας,ΠΦαληρο

Το εγχείρημα θα είναι κορυφαίο αθλητικό, επιστημονικό και καλλιτεχνικό γεγονός!
Δεν είναι τυχαίο ότι είμαι ο βασικός δοκιμαστής. Η χρυσή τομή μεταξύ Κουρσάρων και Χλαπατσαίων. Νέων και ηλικιωμένων. Ένα μοναδικό υβρίδιο....... :cool:

Υ.Γ. Έχετε δει το καλάμι μου πουθενά; Είναι από μπαμπού, θα το καταλάβετε

:deadhorse:

''Μοναδικό υβρίδιο'' μάς αμφισβητούν .Εσένα λένε κάγκουρα και μένα ταβερνιάρη.
Στεναχωρήθηκα και αλλάζω τον τίτλο του Avatar:confused:

alexandraa

alexandraa

mundus vult decipi

• Cyclist Friends
  • 2.484 Δημοσιεύσεις

Άρχισε πάλι ο ψυχολογικός πόλεμος. Σε όλα τα εγχειρίδια management υπάρχει η ψυχική καταβαράθρωση του "αντιπάλου" ως όπλο για την εκ των έσω συντριβή. Το παραθέτει και ο μέγας στρατηγός Sun Tzu στο πόνημά του "η τέχνη του πολέμου".

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις

Άρχισε πάλι ο ψυχολογικός πόλεμος. Σε όλα τα εγχειρίδια management υπάρχει η ψυχική καταβαράθρωση του "αντιπάλου" ως όπλο για την εκ των έσω συντριβή. Το παραθέτει και ο μέγας στρατηγός Sun Tzu στο πόνημά του "η τέχνη του πολέμου".

Δέν ξέρω τι λέει ο Sun Tzu και τα πονήματά του,εγώ θα καταβαραθρωθώ ψυχολογικά εάν μετά το πέρας του Test Ride δέν υπάρξει άμεση αναπλήρωση πρωτεινών,ηλεκτρολυτών κ.λ.π. σε τοπική Χασαποταβέρνα:cool:

Dobrin

Dobrin

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 6.064 Δημοσιεύσεις

Η αμφισβήτηση είναι ύψιστη μορφή εμπιστοσύνης!

(αν μου επιτρέπεται αυτή η ελεύτερη μετάφραση της αθάνατης «Suspicion breeds confidence»)

ΥΓ
@alexandraa
Kαι εσύ τέκνον Βρούτη; Μην κάνεις σαν τον pkokk. Τι στην ευχή σημαίνει "καταβαράθρωση";

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.423 Δημοσιεύσεις

(αν μου επιτρέπεται αυτή η ελεύτερη μετάφραση της αθάνατης «Suspicion breeds confidence»)

ΥΓ
@alexandraa
Kαι εσύ τέκνον Βρούτη; Μην κάνεις σαν τον pkokk. Τι στην ευχή σημαίνει "καταβαράθρωση";

Σημαίνει πιάσαμε πάτο.
Δεν πάει πιο κάτω.
Βάραθρο=Χαράδρα,βαθύ χάσμα γής.

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις

ΥΓ
@alexandraa

Δηλαδή άν θα μάς πετάνε ντομάτες τη Κυριακή να θεωρήσω ότι μάς....θαυμάζουν!!!:D

doctor_john

doctor_john

custom freak

• Cyclist Friends
  • 8.911 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Δηλαδή ο Dobrin θα είναι ο μοναδικός που όταν του λές "κοίτα την πίσω ανάρτηση" κοιτάζει το αυτοκίνητο; Πρέπει να βρείτε άλλον έναν, έναν άνδρα με πυγμή, έναν αλτρουιστή απο αυτούς με τις τρίχες στο στήθος, έναν ποδηλάτη που αντιλαμβάνεται την πληρότητα ενός ΗΤ, που λέει "ήχο" αυτό που άλλοι λένε θόρυβο... τον ΕΜ2!!!

Dobrin

Dobrin

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 6.064 Δημοσιεύσεις
:lol: :lol: :lol: Σωστά το κατάλαβες.

Dobrin

Dobrin

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 6.064 Δημοσιεύσεις

Δηλαδή άν θα μάς πετάνε ντομάτες τη Κυριακή να θεωρήσω ότι μάς....θαυμάζουν!!!:D

:lol: :lol: :lol:
Σωστά το κατάλαβες.

ΥΓ: Οι test riders εξαιρούνται από τους αντισουπικούς διακανονισμούς.

kostaras

kostaras

Ο_Δον_Τοτός

• Cyclist Friends
  • 1.549 Δημοσιεύσεις
Στο τέλος του test τα ποδήλατα θα είναι διαθέσιμα να τα καβαλήσουμε και οι υπόλοιποι friends; Δηλώνω ενδιαφέρον για ένα 29αρη γιατί μου κινήσατε το ενδιαφέρον να ποδηλατίσω τον κόσμο σε άλλη "διάσταση"... Είχα σκεφτεί στο "άμεσο" παρελθόν (προ έκθεσης) να προτείνω στο cyclist team αυτήν την ιδέα με τα reviews σε ποδήλατα και μάλιστα video reviews, αλλά δύσταζα γιατί το θεώρησα τραβηγμένη, φιλόδοξη, μη εφαρμόσιμη, νεανική ιδέα μου! Με την ευκαιρία του topic να προτείνω ότι σκέφτομαι να δοκιμάσω κάτι σχετικό, στο test ride της Κυριακής! Αν είναι διαθέσιμος κάποιος με καλή camera, υπομονή και ταλέντο στις λήψεις μπορούμε να κάνουμε θαύματα... (π.χ. Vanic)

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.412 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Μινεστρόνε το κάνατε πάλι το Θέμα και ξέρετε κάτι?

Εμένα δεν με νοιάζει γιατί ξέρω και τι θα γίνει και ποιος είναι ο σκοπός του Test Event. Δεν το λέω λοιπόν για μένα αλλά .......για τη φουκαριάρα την μάνα μου.

¨Ολες οι ερωτήσεις σας ως προς το γιατί επιλέχθηκαν οι συγκεκριμένοι testers, ποιός είναι ο σκοπός του Event και αν και πότε μπορεί κάποιος άλλος να δοκιμάσει ένα από τα 6 ποδήλατα, βρίσκονται στο πρώτο post.

Τώρα για δοκιμές της στιγμής σε όποιους παρευρεθούν και βοηθήσουν κιόλας δεν θα τις αρνηθούμε.

Ωστόσο όπως σας είπα τέτοια events θα γίνουν πολλά φέτος και θα είναι "ανοικτά" για όλους. Επίσης, ο καθένας από τους Cyclist Friends μπορεί να κλείσει ένα Test Bike να ακολουθήσει την διαδικασία και να το πάρει για 1-2 μέρες να το δοκιμάσει και να γράψει το review του.

ΥΓ: Εξαιρούνται αυτοί που θέλουν να τα δοκιμάσουν για να δούν αν τους αρέσουν ώστε να τα παραγγείλουν από το.......UK.:D
Αυτοί να πάνε στο cheapbikes.co.uk να τους τα δώσει να τα δοκιμάσουν και αν τους αρέσουν να τα αγοράσουν.:cool:

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις

Μινεστρόνε το κάνατε πάλι το Θέμα και ξέρετε κάτι?

Εμένα δεν με νοιάζει γιατί ξέρω και τι θα γίνει και ποιος είναι ο σκοπός του Test Event. Δεν το λέω λοιπόν για μένα αλλά .......για τη φουκαριάρα την μάνα μου.

¨Ολες οι ερωτήσεις σας ως προς το γιατί επιλέχθηκαν οι συγκεκριμένοι testers, ποιός είναι ο σκοπός του Event και αν και πότε μπορεί κάποιος άλλος να δοκιμάσει ένα από τα 6 ποδήλατα, βρίσκονται στο πρώτο post.

Τώρα για δοκιμές της στιγμής σε όποιους παρευρεθούν και βοηθήσουν κιόλας δεν θα τις αρνηθούμε.

Ωστόσο όπως σας είπα τέτοια events θα γίνουν πολλά φέτος και θα είναι "ανοικτά" για όλους. Επίσης, ο καθένας από τους Cyclist Friends μπορεί να κλείσει ένα Test Bike να ακολουθήσει την διαδικασία και να το πάρει για 1-2 μέρες να το δοκιμάσει και να γράψει το review του.

ΥΓ: Εξαιρούνται αυτοί που θέλουν να τα δοκιμάσουν για να δούν αν τους αρέσουν ώστε να τα παραγγείλουν από το.......UK.:D
Αυτοί να πάνε στο cheapbikes.co.uk να τους τα δώσει να τα δοκιμάσουν και αν τους αρέσουν να τα αγοράσουν.:cool:

Έχω πάθει κατάθλιψη πιά με τη .....φουκαριάρα τη μάνα σου.

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις

Μπα, με τον Record να σχεδιάζει την διαδρομή δεν έχω καμία ελπίδα. Ακόμα και ο Nys θα αναρωτιέται αν πρέπει να πάρει ποδήλατο η καλύτερα να πάει με τα πόδια.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα προσπαθήσω βέβαια. Έχεις απόλυτο δίκιο, αν και κάνεις λάθος για το κίνητρο που έθεσες.

Ξέρω, ο Takxu είπε δεν αγωνιζόμαστε* μεταξύ μας (σαν να είναι δυνατόν με κουρσάδες μέσα), ξέρω ότι ο ένας αδερφός τεστ ράιντερ στην μέση της διαδρομής θα πάει δίπλα να δοκιμάσει κάποιο άλλο μονοπάτι, ο άλλος θα πάει στην ταβέρνα για δόκιμη της επίδρασης παιδακιών στον τρόπο που στρίβει το χ πιρούνι …

Και όμως. Εγώ θα πάω στα όρια των δυνατοτήτων μου. Έτσι δεν γίνονται τα τεστ; Πιο το νόημα να τεστάρεις μια Πόρσε με 60 χαω; Αν στην πορεία τυχαίνει κάθε φορά να τερματίζω σαν τον Nys πρώτος, με τα χέρια ψιλά, θα είναι απλά side effect ;) Αν χάσω, θα γράψω αρνητικά review επειδή προφανώς θα φταίνε τα ποδήλατα.

* Φαντάζομαι με κάποιο υποχθόνιο τρόπο έχει υπερνικήσει στην συζήτηση με τον Admin ο οποίος, είμαι σίγουρος, πρέπει να έβλεπε το συμβάν σαν ένα χωμάτινο criterium.

Dobrin, στόχος μου θα είναι να ετοιμάσω μια διαδρομή κατάλληλη για να δοκιμάσετε τα ποδήλατα σε διαφορετικά τεραίν, με διαφορετικές κλίσεις και βαθμούς δυσκολίας. Επειδή κάποια σημεία ίσως να είναι λίγο κακοτράχαλα (επίτηδες) καλό θα ήταν να μην προσπαθήσετε να ποδηλατίσετε όσο το δυνατό πιο γρήγορα, μιας και αυτό θα έθετε την ασφάλειά σας σε κίνδυνο... το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα είναι να πέσετε και να χτυπήσετε. Από την άλλη, αν η διαδρομή δεν έχει καθόλου κακοτράχαλα περάσματα, δεν θα είναι ολοκληρωμένη και θα σας δώσει μια μονόπλευρη ιδέα για τις ικανότητες των ποδηλάτων (προς όφελος της εικόνας των ΗΤ)...

Νομίζω ότι η κρίση σας πρέπει να είναι περισσότερο προσωπική (πως "αισθανθήκατε" με το κάθε ποδήλατο) και λιγότερο αποτέλεσμα μετρήσεων, οι οποίες εξαρτώνται πολλές φορές από αστάθμητους παράγοντες (διάθεση, φόρμα, ύπνος την προηγούμενη νύχτα κλπ κλπ)... Εξάλλου μην ξεχνάς ότι όταν πλέον δοκιμάζετε το 2ο ή 3ο ποδήλατο θα είστε πολύ πιο κουρασμένοι από όταν θα δοκιμάσετε το 1ο...

Επειδή κάποιοι μπορεί να με κατηγορήσουν ότι ως φαν των FS θα βγάλω πολύ δύσκολη διαδρομή για να τα πριμοδοτήσω, σας ενημερώνω ότι εκτός από καλούς δασικούς θα έχει ακόμη και άφσαλτο... (και τα υπόλοιπα βέβαια)...

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις

Ωπα, εχω προλάβει για γραμματεία αγώνα και κριτής!

Χρειαζόμαστε μερικούς εθελοντές για σήμανση και φύλαξη της διαδρομής... μπορούν επίσης να τραβάνε φωτογραφίες, βίντεου και άλλα...

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.423 Δημοσιεύσεις

. Επειδή κάποια σημεία ίσως να είναι λίγο κακοτράχαλα (επίτηδες) καλό θα ήταν να μην προσπαθήσετε να ποδηλατίσετε όσο το δυνατό πιο γρήγορα, μιας και αυτό θα έθετε την ασφάλειά σας σε κίνδυνο... το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα είναι να πέσετε και να χτυπήσετε. .

Dobrin μην μασάς!!!!!!
Μπάλα τράβα.Πάνω κάτω μέσα έξω.
Άμα κάνεις αβαβά θα βάλουμε μπεταντίν.

Dobrin

Dobrin

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 6.064 Δημοσιεύσεις
Record, βαλε ο, τι θέλει η καρδιά σου, αλλά θέλω ιδιαίτερα πριν το ιβέντ.

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις

Θα υπάρξει ντιμπρίφινγκ... :rolleyes:

alexandraa

alexandraa

mundus vult decipi

• Cyclist Friends
  • 2.484 Δημοσιεύσεις

Χρειαζόμαστε μερικούς εθελοντές για σήμανση και φύλαξη της διαδρομής... μπορούν επίσης να τραβάνε φωτογραφίες, βίντεου και άλλα...

Αρχηγέ, είμαι στη διάθεση σου (όπως είπα και στον Τάκη) και για τις ημέρες προετοιμασίας και για την ημέρα διεξαγωγής του αγώνα και με κουτί Α' Βοηθειών και τη Ζουπερ φωτογραφική μηχανή μου για να τραβήξω τις γνωστές μέτριες προς κακές φωτογραφίες που συνηθίζω. Επίσης έχει δηλώσει διαθέσιμος κι ο Vanic, ο οποίος μεταξύ άλλων τραβά καλά μπίβεα και είναι και διασώστης σε περίΦτωση που ο Dobrin το παρακάνει.

ΥΓ: θα έχω και betadine και pulvo

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις

Αρχηγέ, είμαι στη διάθεση σου (όπως είπα και στον Τάκη) και για τις ημέρες προετοιμασίας και για την ημέρα διεξαγωγής του αγώνα και με κουτί Α' Βοηθειών και τη Ζουπερ φωτογραφική μηχανή μου για να τραβήξω τις γνωστές μέτριες προς κακές φωτογραφίες που συνηθίζω. Επίσης έχει δηλώσει διαθέσιμος κι ο Vanic, ο οποίος μεταξύ άλλων τραβά καλά μπίβεα και είναι και διασώστης σε περίΦτωση που ο Dobrin το παρακάνει.

ΥΓ: θα έχω και betadine και pulvo

Εγώ θέλω κοντινά γιά τίς θαυμάστριες!!!:rolleyes:

sb-er

sb-er

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 496 Δημοσιεύσεις

παιδιά περάστε από εδώ να σουπιάσετε
γιατί έτσι όπως παει το πράγμα μεχρι την Κυριακη 01/02 θα είναι 100 σελίδες το θέμα κ 3000 ποστ
θα χάνει η μάνα το παιδί κ το παιδί τι μάνα

αχαχαχαχαχχχαχαχ :P

Παιδιά η μόνη λύση για να διαβάζονται πλέον τα threads είναι να βάλεις στις ρυθμίσεις σου να βλέπεις 40 -50 ή και 100 post σε μια σελίδα. Δε γίνεται διαφορετικά, το next, next, next, next είναι ανυπόφορο!!! Δοκιμάστε θα σας βολέψει...

alexandraa

alexandraa

mundus vult decipi

• Cyclist Friends
  • 2.484 Δημοσιεύσεις

Εγώ θέλω κοντινά γιά τίς θαυμάστριες!!!:rolleyes:

Νομίζω ότι το ζω, ο Dobrin θα περνά σίφουνας με data logger πάνω στο ποδήλατο για συλλογή στοιχείων, ο Φώτης θα ίπταται πάνω από τα κεφάλια μας φωνάζοντας λατινικά ρητά και εσύ θα σταματάς (α) για τη φωτογράφιση (β) για να κάνεις ένα στριφτό (γ) για τη φωτογράφιση :lol: :lol:

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις

Νομίζω ότι το ζω, ο Dobrin θα περνά σίφουνας με data logger πάνω στο ποδήλατο για συλλογή στοιχείων, ο Φώτης θα ίπταται πάνω από τα κεφάλια μας φωνάζοντας λατινικά ρητά και εσύ θα σταματάς (α) για τη φωτογράφηση (β) για να κάνεις ένα στριφτό (γ) για τη φωτογράφηση :lol: :lol:

Μ'έχεις κάνει ρόμπα.Το φραπέ ξέχασες!!:rolleyes:

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.423 Δημοσιεύσεις

Θα υπάρξει ντιμπρίφινγκ... :rolleyes:

A debriefing or psychological debriefing is a one-time, semi-structured conversation with an individual who has just experienced a stressful or traumatic event. In most cases, the purpose of debriefing is to reduce any possibility of psychological harm by informing people about their experience or allowing them to talk about it.

Debriefings originated in the military. This type of debriefing is used to receive information from a pilot or soldier after a mission, and to instruct the individual as to what information can be released to the public and what information is restricted. Another purpose of the military debriefing is to assess the individual and return him or her to regular duties as soon as possible.[1]

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις

A debriefing or psychological debriefing is a one-time, semi-structured conversation with an individual who has just experienced a stressful or traumatic event. In most cases, the purpose of debriefing is to reduce any possibility of psychological harm by informing people about their experience or allowing them to talk about it.

Debriefings originated in the military. This type of debriefing is used to receive information from a pilot or soldier after a mission, and to instruct the individual as to what information can be released to the public and what information is restricted. Another purpose of the military debriefing is to assess the individual and return him or her to regular duties as soon as possible.[1]

Δεν πειράζει, εμείς μπορούμε να κάνουμε και πριν. Τι σκ... Χλapache είμαστε ??

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.423 Δημοσιεύσεις

Δεν πειράζει, εμείς μπορούμε να κάνουμε και πριν. Τι σκ... Χλapache είμαστε ??

Ο Dobrin δεν είναι όμως.Και δεν πρόκειται να γίνει, επειδή θα σας κάνει τη χάρη να δοκιμάσει κάποια ποδήλατα.

packageme77

packageme77

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.681 Δημοσιεύσεις

Μ'έχεις κάνει ρόμπα.Το φραπέ ξέχασες!!:rolleyes:

Γιάννη, αν είναι να ανεβούν φωτογραφίες και δεν έχεις λασπωθεί, να μην τις ανεβάσεις καθόλου. :)

Όσο για τον φραπέ μπορείς να βάλεις στο camelbak και να μην σε πάρει κανένας χαμπάρι. Επίσης δεν χρειάζεται να τον έχεις χτυπήσει πριν, θα χτυπηθεί μόνος του στο πρώτο μονοπάτι με ΗΤ.:P:p

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις

Γιάννη, αν είναι να ανεβούν φωτογραφίες και δεν έχεις λασπωθεί, να μην τις ανεβάσεις καθόλου. :)

Όσο για τον φραπέ μπορείς να βάλεις στο camelbak και να μην σε πάρει κανένας χαμπάρι. Επίσης δεν χρειάζεται να τον έχεις χτυπήσει πριν, θα χτυπηθεί μόνος του στο πρώτο μονοπάτι με ΗΤ.:P:p

Θα κάνω τα πάντα όλα.Και λάσπες και ανηφόρες και μονοπάτια και στριφτά και φραπέ και παιδάκια.Δέν το κάνω μόνο γιά μένα.......αλλά για το φουκαριάρικο το cyclist.!!!!:rolleyes:

max

max

Cyclist.gr

• Cyclist Friends
  • 6.596 Δημοσιεύσεις

Παιδιά η μόνη λύση για να διαβάζονται πλέον τα threads είναι να βάλεις στις ρυθμίσεις σου να βλέπεις 40 -50 ή και 100 post σε μια σελίδα. Δε γίνεται διαφορετικά, το next, next, next, next είναι ανυπόφορο!!! Δοκιμάστε θα σας βολέψει...

σήμερα το γύρισα στο 20
κάπως καλύτερα τα πράγματα