Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

MTB Test Event - Κυριακή 01 Φεβρουαρίου

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
360 απαντήσεις στο θέμα

diamantologo

diamantologo

Μr. Πήλινα πόδια

• Cyclist Friends
  • 1.981 Δημοσιεύσεις
Προτιθεμαι να κανω οτι εργασια μου ζητηθει ωστε να βοηθησω να ελθει εις περας η ολη διαδικασια του event,αν και θα γουσταρα τρελα να κυνηγησω λιγο τον Giant Lander σε κατηφορικο θανατερο:starwars: κομματι που ξερω οτι σιγουρα θα βαλει ο Ρεκορδιος ο Μεγας στην σχεδιαση της διαδρομης.

στην ανηφορα θα αναλαβει ο Dobrin

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒυρωνας,ΠΦαληρο

Προτιθεμαι να κανω οτι εργασια μου ζητηθει ωστε να βοηθησω να ελθει εις περας η ολη διαδικασια του event,αν και θα γουσταρα τρελα να κυνηγησω λιγο τον Giant Lander σε κατηφορικο θανατερο:starwars: κομματι που ξερω οτι σιγουρα θα βαλει ο Ρεκορδιος ο Μεγας στην σχεδιαση της διαδρομης.

Επειδή είσαι κτήνος θα είσαι ο προσωπικός Bodyguard του Giant Lander.Θα κρατάς σε απόσταση ασφαλείας τα πιπίνια πού θα θελήσουν να τού σκίσουν το κολάν!!!

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις

Ο Dobrin δεν είναι όμως.Και δεν πρόκειται να γίνει, επειδή θα σας κάνει τη χάρη να δοκιμάσει κάποια ποδήλατα.

Ο Dobrin έχει ήδη γίνει Χλapache και το όνομά του είναι "Στατιστικός Βούβαλος" μέχρι να του βρούμε καλύτερο. Την Κυριακή θα τον μυήσουμε στις ιεροτελεστίες της φυλής (τα Παϊδάκια κλπ) και η ενσωμάτωσή του θα έχει ολοκληρωθεί. Μετά θα πουλήσει την κούρσα.

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις

Καλα.

pxatzis

pxatzis

Τρύπια σαμπρέλα

• Cyclist Friends
  • 5.635 Δημοσιεύσεις
Εγώ θέλω μια μικρή διαδρομή , ας πούμε στα μπαχουνια δασικο , φιδελ , πλακες , ασφαλτο , πισω για επι κοντό , μπαχουνια Με το cyclist car αραγμένο στο πλάτωμα να ψαρώνει γουρουνοβιους , τζιποβιους και εντουραδες με αυτοκολιτακια Forester / Jimny / Terios xlapatseika (ξέρουν αυτοί) με Α) ταπερακια Β) θερμός Γ) CB/ PMR /VHF / FM?AM stereo Δ) 4-5 Garmin ευκολα.. E) 4-5 λαπτοπακια για κατέβασμα και ανάλυση DATA ….ακόμα ποιο εύκολα !

Giant-lander

Giant-lander

Dust is More...

• Cyclist Friends
  • 5.744 Δημοσιεύσεις
Εγώ πάντως λέω να φέρω 2 σαντουιτσάκια "μπόμπες" κοτόπουλο και τόνο, 1 VHF/UHF βάσης και δύο φορητά (για τους ενδιάμεσους), 1 βαρελάκι 5Λ μπύρα, ψυγειάκι για την μπύρα και έχω ΒΒQ με υγραέριο το οποίο μπορούμε να φορτώσουμε άνετα στο φορτηγάκι υποστήριξης (ή στο φορτηγο-pajero αλλά θα μπλέξω μόνος μου) και κανά λουκανικάκι για μεζέ......... Μιλάμε για τεστ, όχι αστεία........

Cyclo Lobbyist

Cyclo Lobbyist

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 4.147 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΕύβοια
test test 1 2 3

alexandraa

alexandraa

mundus vult decipi

• Cyclist Friends
  • 2.484 Δημοσιεύσεις

Εγώ θέλω μια μικρή διαδρομή , ας πούμε στα μπαχουνια δασικο , φιδελ , πλακες , ασφαλτο , πισω για επι κοντό , μπαχουνια

Με το cyclist car αραγμένο στο πλάτωμα να ψαρώνει γουρουνοβιους , τζιποβιους και εντουραδες με αυτοκολιτακια

Forester / Jimny / Terios xlapatseika (ξέρουν αυτοί) με

Α) ταπερακια

Β) θερμός

Γ) CB/ PMR /VHF / FM?AM stereo

Δ) 4-5 Garmin ευκολα..

E) 4-5 λαπτοπακια για κατέβασμα και ανάλυση DATA ….ακόμα ποιο εύκολα !

Διατίθεται και καρτούλα 3G για instant update του forum. Με τα χρέπια τα PMR μου τι κάνουμε...

rama

rama

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 7.431 Δημοσιεύσεις
επειδή το χοντραίνετε το θέμα:D, έχω διαθέσιμα κι εγώ ένα ζεύγος PMR και παροχή 220V εφόσον υπάρχει πρόσβαση στο σημείο με αυτοκίνητο, προκειμένου να τροφοδοτήσετε τα δικά σας gadgets! Αγγελος

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.423 Δημοσιεύσεις

Εγώ πάντως λέω να φέρω 2 σαντουιτσάκια "μπόμπες" κοτόπουλο και τόνο, 1 VHF/UHF βάσης και δύο φορητά (για τους ενδιάμεσους), 1 βαρελάκι 5Λ μπύρα, ψυγειάκι για την μπύρα και έχω ΒΒQ με υγραέριο το οποίο μπορούμε να φορτώσουμε άνετα στο φορτηγάκι υποστήριξης (ή στο φορτηγο-pajero αλλά θα μπλέξω μόνος μου) και κανά λουκανικάκι για μεζέ......... Μιλάμε για τεστ, όχι αστεία........

Να πάρεις μαζί και εκείνα τα αποτυχημένα που μου είχες δώσει και φόραγα στο γύρο.
Καταπληκτικά!!!!!!!!!!!Γρζβζβζβζβζβζβζγργργργρβζβζβ όλη την ώρα.

alexandraa

alexandraa

mundus vult decipi

• Cyclist Friends
  • 2.484 Δημοσιεύσεις

επειδή το χοντραίνετε το θέμα:D, έχω διαθέσιμα κι εγώ ένα ζεύγος PMR και παροχή 220V εφόσον υπάρχει πρόσβαση στο σημείο με αυτοκίνητο, προκειμένου να τροφοδοτήσετε τα δικά σας gadgets!
Αγγελος

οκ, ευχαριστούμε Αγγελε, θα σε ενοχλήσω, αλλά με μπέρδεψες με τα 220V, δεν έχω Η/Ζ στο jimny:p!

Giant-lander

Giant-lander

Dust is More...

• Cyclist Friends
  • 5.744 Δημοσιεύσεις

Να πάρεις μαζί και εκείνα τα αποτυχημένα που μου είχες δώσει και φόραγα στο γύρο.
Καταπληκτικά!!!!!!!!!!!Γρζβζβζβζβζβζβζγργργργρβζβζβ όλη την ώρα.

Πάντως την μία φορά που χρειάστηκε, δούλεψαν. Αλλά η κουρσοπαρέα είχε χαράξει (την λάθος) ρότα και το τρένο δεν γυρνούσε πίσω. Τουλάχιστον παρουσία μας. Μετά γύρισε μόνο του.....:)

Πάντως δεν βλέπω αποδοκιμασίες για το 5Λιτρο! Θα το φέρω λοιπόν!

Giant-lander

Giant-lander

Dust is More...

• Cyclist Friends
  • 5.744 Δημοσιεύσεις

οκ, ευχαριστούμε Αγγελε, θα σε ενοχλήσω, αλλά με μπέρδεψες με τα 220V, δεν έχω Η/Ζ στο jimny:p!

Εννοεί μάλλον ότι θα φέρει inverter ή γεννήτρια ή ..... Η/Ζ εκείνος!:gift1:

alexandraa

alexandraa

mundus vult decipi

• Cyclist Friends
  • 2.484 Δημοσιεύσεις

Εννοεί μάλλον ότι θα φέρει inverter ή γεννήτρια ή ..... Η/Ζ εκείνος!:gift1:

Μηχανικός είναι:hug:, είμαι σίγουρη ότι έχει λύση!:kiss:

rama

rama

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 7.431 Δημοσιεύσεις
έχω και inverter και Η/Ζ και solar panel, αλλά στην συγκεκριμένη περίσταση το inverter των 300W αρκεί νομίζω! (και μάλλον κι αυτό δεν είναι απαραίτητο...) ΥΓ δεν είμαι μηχανικός!

alexandraa

alexandraa

mundus vult decipi

• Cyclist Friends
  • 2.484 Δημοσιεύσεις

έχω και inverter και Η/Ζ και solar panel, αλλά στην συγκεκριμένη περίσταση το inverter των 300W αρκεί νομίζω! (και μάλλον κι αυτό δεν είναι απαραίτητο...)

ΥΓ δεν είμαι μηχανικός!

Ααααχαχα, παλιογκατζετάκια! :D

Θα έρθεις την Κυριακή????

Dobrin

Dobrin

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 6.064 Δημοσιεύσεις

Ο Dobrin έχει ήδη γίνει Χλapache και το όνομά του είναι "Στατιστικός Βούβαλος" μέχρι να του βρούμε καλύτερο. Την Κυριακή θα τον μυήσουμε στις ιεροτελεστίες της φυλής (τα Παϊδάκια κλπ) και η ενσωμάτωσή του θα έχει ολοκληρωθεί. Μετά θα πουλήσει την κούρσα.

Chief, Χλαπατσέοι, ευχαριστώ για την μεγάλη τιμή που μου κάνατε! Επειδή όμως η σεμνότητα που με χαρακτηρίζει δεν μου επιτρέπει να δεχτώ το μεγαλειώδες όνομα που μου προτείνετε, θα σας παρακαλέσω να με λέτε με το αρχαίο ινδιάνικό μου όνομα Βίκινγκηκης προέλευσης, το οποίο σημαίνει απλά και ταπεινά "αγόρι" .

Το όνομα είναι Nys. Sven Nys.
(Για τους φίλους – Sven)

ΥΓ: Την κούρσα δεν θα την πουλήσω, αλλά σκέφτομαι, εμπνευσμένος από το δημιουργικό πνεύμα ενός φίλου μας, να μετατρέψω μια από τις κούρσες μου σε αγωνιστικό ποδήλατο cyclocross.

Πάρης

Πάρης

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 3.801 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Sven σκέφτομαι να έρθω τη Κυριακή μόνο και μόνο για να δω ότι είσαι ο Dobrin που γνώρισα...

Giant-lander

Giant-lander

Dust is More...

• Cyclist Friends
  • 5.744 Δημοσιεύσεις

Την κούρσα δεν θα την πουλήσω, αλλά σκέφτομαι, εμπνευσμένος από το δημιουργικό πνεύμα ενός φίλου μας, να μετατρέψω μια από τις κούρσες μου σε αγωνιστικό ποδήλατο cyclocross.

Αγάλι αγάλι γίνεται , η αγουρίδα μέλι........

Πάρτε την πίεση του Μαρίνου γιατί δεν τον βλέπω καλά......:hug:

max

max

Cyclist.gr

• Cyclist Friends
  • 6.596 Δημοσιεύσεις

ΥΓ: Την κούρσα δεν θα την πουλήσω, αλλά σκέφτομαι, εμπνευσμένος από το δημιουργικό πνεύμα ενός φίλου μας, να μετατρέψω μια από τις κούρσες μου σε αγωνιστικό ποδήλατο cyclocross.

Sven, γιατί δεν το κάνεις καλύτερα fixed κ να το βάζεις στην πίστα?
θα μου πεις ποια πίστα?
θα σου πω αυτή στο οακα, τότε ο προπονητής της εθνικής μας είχε πει οτι απογεύματα είναι άδεια κ μπορεί αν θελει κάποιος να την χρησιμοποιήσει.... λέμε τώρα

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις

Chief, Χλαπατσέοι, ευχαριστώ για την μεγάλη τιμή που μου κάνατε! Επειδή όμως η σεμνότητα που με χαρακτηρίζει δεν μου επιτρέπει να δεχτώ το μεγαλειώδες όνομα που μου προτείνετε, θα σας παρακαλέσω να με λέτε με το αρχαίο ινδιάνικό μου όνομα Βίκινγκηκης προέλευσης, το οποίο σημαίνει απλά και ταπεινά "αγόρι" .

Το όνομα είναι Nys. Sven Nys.
(Για τους φίλους – Sven)

Λές να το κάνω και γώ στο τρεκάκι???:rolleyes:

Dobrin

Dobrin

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 6.064 Δημοσιεύσεις

Sven, γιατί δεν το κάνεις καλύτερα fixed κ να το βάζεις στην πίστα?
θα μου πεις ποια πίστα?
θα σου πω αυτή στο οακα, τότε ο προπονητής της εθνικής μας είχε πει οτι απογεύματα είναι άδεια κ μπορεί αν θελει κάποιος να την χρησιμοποιήσει.... λέμε τώρα

Max,

Ήθελα να το κάνω, αλλά δεν γίνεται δυστυχώς. Η μεσαία τριβή στα της πίστας είναι πιο ψιλά. Αλλιώς το πεντάλ βρίσκει στα βιράζ.

Chris

Dobrin

Dobrin

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 6.064 Δημοσιεύσεις

Λές να το κάνω και γώ στο τρεκάκι???:rolleyes:

OXI!

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.423 Δημοσιεύσεις

Max,

Ήθελα να το κάνω, αλλά δεν γίνεται δυστυχώς. Η μεσαία τριβή στα της πίστας είναι πιο ψιλά. Αλλιώς το πεντάλ βρίσκει στα βιράζ.

Chris

Αυτό τώρα τι είναι;;
Chris Hoy;;;;

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις

OXI!

Καλά δέν το πειράζω.

max

max

Cyclist.gr

• Cyclist Friends
  • 6.596 Δημοσιεύσεις

Max,

Chris

chris,

χωρίς να το έχω ψάξει πολύ, νομίζω ότι μπορείς να βάλεις δισκοβραχίονα με πιο κοντό μπράτσο πχ 165mm κ ίσως να μην βρίσκει στο βιραζ

Dobrin

Dobrin

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 6.064 Δημοσιεύσεις
Record, έχουμε νέα για την διαδρομή; Σου λέω, έχω άγχος.

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις

Record, έχουμε νέα για την διαδρομή; Σου λέω, έχω άγχος.

Τώρα περιμένω να με διαγράψουν από το φόρουμ. Αλλά αργούν.

Η ακριβής διαδρομή δεν γίνεται να ανακοινωθεί πριν την έναρξη του event. Υπαρχει θέμα απόρρητου... Μην ανησυχείς πάντως. Είναι 8 χιλιόμετρα με 8 μονοπάτια και κάπου 500μ άσφλατο. Τα μονοπάτια συνολικά είναι 3,5 χιλιόμετρα... και έχουν βαθμό δυσκολίας από 2 (παιδικό) μέχρι 3,5 (μέτριο ως δύσκολο). Το τεραίν στους δασικούς και τα μονοπάτια θα έχει κομάτια με πολλή πέτρα (ελεύθερη σε μέγεθος πορτοκαλιού και φυτευτή κοφτερή), χώμα εύκολο και λάσπη (αν έχει βρέξει, πολλή). Οι δυσκολίες στα τεχνικά κομάτια (των μονοπατιών) είναι μικρά σκαλοπάτια, πέτρες, νεροφαγώματα και κομάτια με μεγάλη κλίση (κατηφορική κυρίως, αλλά και λίγο ανηφορική). Υπάρχει και μια σκάλα που πρέπει να κατεβείτε.

Γενικά πιστεύω ότι είναι μια πολύ διασκεδαστική διαδρομή, ίσως από τις πιο διασκεδαστικές που μπορεί κανείς να συμπυκνώσει σε 8 χιλιόμετρα στο πάρκο Τσε Γκεβάρα... είμαι σίγουρος ότι θα την ευχαριστηθείτε και ότι τα διαφορετικά εμπόδια που θα συναντήσετε θα σας κάνουν να συνειδητοποιήσετε τα υπέρ και τα κατά του κάθε ποδηλάτου ώστε να τα μεταφέρετε με τον πιο αντικειμενικό τρόπο στους φίλους που περιμένουν με αγωνία να διαβάσουν τις εντυπώσεις σας...

Dobrin

Dobrin

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 6.064 Δημοσιεύσεις

Η ακριβής διαδρομή δεν γίνεται να ανακοινωθεί πριν την έναρξη του event. Υπαρχει θέμα απόρρητου...

Τι απόρρητο βρε Record, πλάκα με κάνεις. Οι άλλοι τέστερ ξέρουν τα Βασιλικά καλύτερα και από τα κουμπιά των αναρτήσεών τους. Δεν φτάνει που είμαι με διαφορά χειρότερος στην τεχνική, αλλά θα είμαι και ο μόνος που δεν ξέρει την διαδρομή απέξω από πριν.

Αλλά εντάξει. Τώρα που είμαι και Χλαπάτσι δεν γκρινιάζω, δεν έχω παράπονα. Ας έχουν οι άλλοι ένα πλεονέκτημα, αλλιώς δεν θα έχει ενδιαφέρον.

Κατά τα άλλα η διαδρομή, όπως την περιγράφεις μου αρέσει.

alexandraa

alexandraa

mundus vult decipi

• Cyclist Friends
  • 2.484 Δημοσιεύσεις

Τι απόρρητο βρε Record, πλάκα με κάνεις. Οι άλλοι τέστερ ξέρουν τα Βασιλικά καλύτερα και από τα κουμπιά των αναρτήσεών τους. Δεν φτάνει που είμαι με διαφορά χειρότερος στην τεχνική, αλλά θα είμαι και ο μόνος που δεν ξέρει την διαδρομή απέξω από πριν.

Αλλά εντάξει. Τώρα που είμαι και Χλαπάτσι δεν γκρινιάζω, δεν έχω παράπονα. Ας έχουν οι άλλοι ένα πλεονέκτημα, αλλιώς δεν θα έχει ενδιαφέρον.

Κατά τα άλλα η διαδρομή, όπως την περιγράφεις μου αρέσει.

Τσου, δεν ανήκουν στην υποφυλή των Βασιλικών, είναι Υμηττατζήδες.