Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

MTB Test Event - Κυριακή 01 Φεβρουαρίου

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
360 απαντήσεις στο θέμα

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις
Λείπουν κάποια ποστ, άνευ μεγάλης σημασίας όμως... Πραθέτω το διάγραμμα υψομετρικών της διαδρομής. Δεν πρόκειται για κάτι ιδιαίτερα δύσκολο, αν κάποιος από εμάς τους απροπόνητους όμως προσπαθήσει να την κάνει "τέρμα γκάζια" θα σκάσει πριν την τελειώσει... ελπίζω τα παιδιά που θα την κάνουν για το τεστ να μην δυσκολευτούν (νομίζω το νόημα δεν είναι να την κάνουν όσο πιο γρήγορα μπορούν)... Κατά τα άλλα, θα συσκεφθούμε για τις λεπτομέρειες (τόπος συνάντησης, διαδικασία κλπ) και θα ενημερώσουμε στο θρεντ...

Επισυναπτόμενο(α) Αρχείο(α)

konnos

konnos

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 1.159 Δημοσιεύσεις

Τσου, δεν ανήκουν στην υποφυλή των Βασιλικών, είναι Υμηττατζήδες.

εεπ!καποιος μας φώναξε

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.419 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Ο φόρτος εργασίας και οι αλλαξοσερβεριές δεν μου έχουν επιτρέψει να σας δώσω περισσότερες λεπτομέρειες για το event ακόμα. Οι προετοιμασίες προχωρούν κανονικά και αύριο θα έχετε full briefing. Αυτό που μπορώ να σας πω τώρα, είναι, κλείστε την Κυριακή σας από τώρα! Μην το χάσετε, θα έχει πολύ γέλιο! Σας περιμένουμε όλους!

pxatzis

pxatzis

Τρύπια σαμπρέλα

• Cyclist Friends
  • 5.635 Δημοσιεύσεις
THE PLACE TO BE ! Κυριακή 01/10 Ευκολη πρόσβαση και για κουρσάρους !

Επισυναπτόμενο(α) Αρχείο(α)

• Επισυναπτόμενο Αρχείο  conv_12936.zip   799μπάιτ   0 Αριθμός λήψεων

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.419 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Σ΄ευχαριστώ Pxatzis!

Λοιπόν, ιδού και η ενημέρωση:

Το ραντεβού είναι, όπως βλέπετε παραπάνω, στα Μπαχούνια. Εκεί στη γνωστή πηγή που έχει και άπλα και υπάρχει πρόσβαση τόσο με ποδήλατο όσο και με αυτοκίνητο (με ένα κομμάτι χωματόδρομου) από τον δρόμο που πάει προς Κατσιμίδι.

Η ώρα έναρξης του Event είναι 9:30. Αυτό σημαίνει ότι όσοι θα ήθελαν να βάλουν ένα χεράκι καλό θα ήταν να έρθουν κατά τις 9:00.

Το "αρχηγείο" του Test Event θα έχει στηθεί από το επιτελείο του Cyclist.gr στα Μπαχούνια, όπου θα υπάρχει η σχετική τέντα, με όλα τα απαραίτητα υλικά (εργαλεία, laptop, μετρητές πυρηνικής ισχύος κλπ).
Σύσσωμο το Tech Dept. θα είναι εκεί για να στήσει τα ποδήλατα των Testadores, αλλά και να σας απαντήσει σε όποιες απορίες έχετε.
Εκεί που θα χρειαστούμε βοήθεια είναι η σήμανση της διαδρομής, μιας και πρέπει να μπουν κάποια ταμπελάκια αλλά και κάποιοι να βρίσκονται σε σημεία κλειδιά για να βγάζουν φωτογραφίες και να βοηθούν τους Testadores να μην χαθούν. Η βοήθειά σας θα είναι πολύτιμη.

Οι Testadores θα κάνουν την διαδρομή των 8 χιλιομέτρων που θα περιλαμβάνει τα πάντα, όσες φορές θέλουν με όποια από τα ποδήλατα θέλουν για να βγουν τα συμπεράσματα. Τα ποδήλατα που θα συμμετάσχουν στο Test είναι αναρτημένα στην πρώτη σελίδα του Thread.

Το νέο είναι ότι όσοι από εσάς θα ήθελαν να δοκιμάσουν τα συγκεκριμένα ποδήλατα εκεί, θα έχουν την δυνατότητα να το κάνουν, όταν δεν τα χρησιμοποιούν οι τρεις Testadores. Έξι θα είναι τα ποδήλατα, οπότε όλο και κάποιο θα βρίσκεται τριγύρω για να το πάρετε και να αισθανθείτε πως είναι να οδηγεί κάποιος ένα 29er ή ένα Gary Fisher.

Το έβαλα και στο ημερολόγιο για να δηλωθείτε.

Για λεπτομέρειες σχετικά με τον "Εθελοντισμό", απευθυνθείτε στον record, που ξέρει ακριβώς τις ανάγκες που θα χρειαστούν.

Θα σας δούμε εκεί.

Giant-lander

Giant-lander

Dust is More...

• Cyclist Friends
  • 5.744 Δημοσιεύσεις
Το νέο είναι ότι όσοι από εσάς θα ήθελαν να δοκιμάσουν τα συγκεκριμένα ποδήλατα εκεί, θα έχουν την δυνατότητα να το κάνουν, όταν δεν τα χρησιμοποιούν οι τρεις Testadores. Έξι θα είναι τα ποδήλατα, οπότε όλο και κάποιο θα βρίσκεται τριγύρω για να το πάρετε και να αισθανθείτε πως είναι να οδηγεί κάποιος ένα 29er ή ένα Gary Fisher.

Ήθελε τόνισμα νομίζω......

pxatzis

pxatzis

Τρύπια σαμπρέλα

• Cyclist Friends
  • 5.635 Δημοσιεύσεις
Ααααα μάλιστα τα καλά του τρίτου ορόφου στη έκθεση θα έχουμε ! :)

konnos

konnos

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 1.159 Δημοσιεύσεις

Ααααα μάλιστα τα καλά του τρίτου ορόφου στη έκθεση θα έχουμε ! :)

Τη κορυφή!!!αχ να σε δώ πάνω σε 29 και άλλο τίποτα!έχε χάρη που τα ελαστικά είναι σαν τρακτέρ και (ενδέχεται) να μήν τα σκάσεις!χαχαχα

pxatzis

pxatzis

Τρύπια σαμπρέλα

• Cyclist Friends
  • 5.635 Δημοσιεύσεις

Τη κορυφή!!!αχ να σε δώ πάνω σε 29 και άλλο τίποτα!έχε χάρη που τα ελαστικά είναι σαν τρακτέρ και (ενδέχεται) να μήν τα σκάσεις!χαχαχα

τι λες τωρα ! σαμπρελες 29' υπαρχουν στα περιπτερα ? :D

konnos

konnos

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 1.159 Δημοσιεύσεις

τι λες τωρα ! σαμπρελες 29' υπαρχουν στα περιπτερα ? :D

ναι είναι σαν τα προφυλακτικά!υπάρχουν πάντα για ώρα ανάγκης

alexandraa

alexandraa

mundus vult decipi

• Cyclist Friends
  • 2.484 Δημοσιεύσεις
Τα πρώην Βασιλικά Κτήματα φαίνεται ότι θα είναι αρκούντως λασπωμένα την Κυριακή από τις προηγούμενες ημέρες και η Κυριακή δεν προβλέπεται να είναι μια ζεστή ημέρα.

Εχω σκοπό να δοκιμάσω τα νέα μου λασπολάστιχα στη διάρκεια του test event.

konnos

konnos

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 1.159 Δημοσιεύσεις

Τα πρώην Βασιλικά Κτήματα φαίνεται ότι θα είναι αρκούντως λασπωμένα την Κυριακή από τις προηγούμενες ημέρες και η Κυριακή δεν προβλέπεται να είναι μια ζεστή ημέρα.

Εχω σκοπό να δοκιμάσω τα νέα μου λασπολάστιχα στη διάρκεια του test event.

θα έχουμε και σόμπες εξωτερικού χώρου για να ζεσταίνεται το κοκκαλάκι μας!ντυθείτε ποδηλάτες ο μεγάλος Μανιτού θα μασήσει dentyne ice!θα παγώσουμε!~ένα κρύο αστείο~

pxatzis

pxatzis

Τρύπια σαμπρέλα

• Cyclist Friends
  • 5.635 Δημοσιεύσεις
βαλτε τα gluehwein στην φωτια !

alexandraa

alexandraa

mundus vult decipi

• Cyclist Friends
  • 2.484 Δημοσιεύσεις

βαλτε τα gluehwein στην φωτια !

ΧΑ! Είπες τρελή κουβέντα! Σκέφτηκα κάτι πονηρό! Συνδυάζει το trangia καμινέτο και το προαναφερθέν ποτό!!! Ας φροντίσει κάποιος για ποτηράκια!

pxatzis

pxatzis

Τρύπια σαμπρέλα

• Cyclist Friends
  • 5.635 Δημοσιεύσεις
alex πρεπει να κανουμε ενα conferance με Record - The Cook - E.T. - GodFATther για το θέμα του catering

alexandraa

alexandraa

mundus vult decipi

• Cyclist Friends
  • 2.484 Δημοσιεύσεις

alex πρεπει να κανουμε ενα conferance με Record - The Cook - E.T. - GodFATther για το θέμα του catering

ΧΑΑΑΑχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχχαχαχαχα!
ΞΕΡΕΙΣ γιατί γελώ! Διαβάζει και το θέμα!

konnos

konnos

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 1.159 Δημοσιεύσεις
dopingcake ποιος θα φτιάξει?e.t the cook ακούνε?άν υπάρχει χρόνος και διάθεση βέβαια!καλα μας βλέπω να καθόμαστε σε καρέκλες μεθυσμένοι και energyfull και οι testadoroi να γυρνάνε σαν τις άδικες κατάρες χωρίς υποστήριξη!

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.426 Δημοσιεύσεις
Να παρακαλάτε μόνο να μην έλθω.Ειδικά οι τεσταντόρ.

pxatzis

pxatzis

Τρύπια σαμπρέλα

• Cyclist Friends
  • 5.635 Δημοσιεύσεις
Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες …το έγραψα για να σε τσιγκλήσω για ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ !

Giant-lander

Giant-lander

Dust is More...

• Cyclist Friends
  • 5.744 Δημοσιεύσεις

Να παρακαλάτε μόνο να μην έλθω.Ειδικά οι τεσταντόρ.

Γιατί; Θα μας τρώς το φαί;; Χαχαχαχαχαχα! :P Ή θα μας κυνηγάς στα μονοπάτια;;;; Α χαχαχαχαχα "πάλι"

alexandraa

alexandraa

mundus vult decipi

• Cyclist Friends
  • 2.484 Δημοσιεύσεις
Κύριοι! Σας εφιστώ την προσοχή ότι οδεύουμε προς σούπιαΖμα του θέματος (πάλι). Για το φαγητό ας αποφανθεί η Διοίκηση και θα ασχοληθούμε. Για το gluehwein θα φέρω καμινέτο και ολίγα μπουκάλια και ποτηράκια μη γίνουμε και ντίρλα (και αυτό είναι δέΖμευση).

pxatzis

pxatzis

Τρύπια σαμπρέλα

• Cyclist Friends
  • 5.635 Δημοσιεύσεις

μπουκάλια και ποτηράκια γίνουμε και ντίρλα (και αυτό είναι δέΖμευση).

:D

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις
Λοιπόν, επειδή δεν βλέπω πολύ ενθουσιαζμό για το θέμα, να ενημερώσω τη φυλή ότι δεν πρόκεται για ένα απλό τεστ αλλά για βόλτα με πολύ χαβαλέ γιατί όλοι οι υπόλοιποι θα τρέχουμε πάνω κάτω με τα διάφορα ποδήλατα (δικά μας και ξένα) και θα φωνάζουμε και θα χοροπηδάμε και άλλα σχετικά. Θα φέρουμε όλοι (ελπίζω) από κάτι φαγώσιμο (κατά προτίμηηση σε τάπερ) και θα στρώσουμε τισμπούσι, θα έχει κρύο και θα πίνουμε ζεστό κρασί (θα φέρω και εγώ) και θα κοροϊδεύουμε ο ένας τον άλλο (γιατί όλα θα περιστρέφονται γύρω από το χώρο στα Μπαχούνια, όπου διάφοροι περίεργοι θα περιφέρονται και θα γίνονται αντικείμενο σχολιαζμού από τους άλλους περίεργους...). Η διαδρομή θα γίνει από όλους (αν το θέλουν) και υπάρχουν και εναλλακτικές διαδρομές για πιο εύκολα στις οποίες ειδικοί οδηγοί θα οδηγούν τους οδηγούμενους. Για τους Χλapache το event θα έχει το χαρακτήρα γιορτής κατά την οποία η φυλή θα μαζευτεί γύρω από το τίπι και θα καπνίσει την πίπα της Ειρήνης και θα χορέψει το χορό της βροχής, ενώ για τους Κουρσάρους θα είναι μια ευκαιρία να γνωρίσουν τις χαρές της ζωής (το βουνό)... περιμένω να δω πολλούς από αυτούς, ειδικά μετά τις δηλώσεις των πιο σκληροπυρηνικών ότι το πιο σημαντικό μέρος μιας ημέρας άσκησης και αναμέτρησης με τα στοιχεία της φύσης είναι η μάσα μετά...

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.426 Δημοσιεύσεις

Λοιπόν, επειδή δεν βλέπω πολύ ενθουσιαζμό για το θέμα, να ενημερώσω τη φυλή ότι δεν πρόκεται για ένα απλό τεστ αλλά για βόλτα με πολύ χαβαλέ γιατί όλοι οι υπόλοιποι θα τρέχουμε πάνω κάτω με τα διάφορα ποδήλατα (δικά μας και ξένα) και θα φωνάζουμε και θα χοροπηδάμε και άλλα σχετικά. Θα φέρουμε όλοι (ελπίζω) από κάτι φαγώσιμο (κατά προτίμηηση σε τάπερ) και θα στρώσουμε τισμπούσι, θα έχει κρύο και θα πίνουμε ζεστό κρασί (θα φέρω και εγώ) και θα κοροϊδεύουμε ο ένας τον άλλο (γιατί όλα θα περιστρέφονται γύρω από το χώρο στα Μπαχούνια, όπου διάφοροι περίεργοι θα περιφέρονται και θα γίνονται αντικείμενο σχολιαζμού από τους άλλους περίεργους...).
.

Κάτι τέτοιο δηλαδή;;

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=ZA1NoOOoaNw"]YouTube - Crazy Indian Video... Buffalaxed![/ame]

Σας έχω ικανούς!!!!!!

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις
Επίσης: θα ήθελα να βρω δύο μεγάλα κομάτια ξύλο (κάτι σαν τα "μαδέρια" που χρησιμοποιούν οι μάστορες στις οικοδομές) γιατί θα τα χρειαστώ κατά το event... αν κάποιος/α ξέρει που μπορώ να βρω τέτοια (μη μου πείτε που τα πουλάνε, ξέρω) παρακαλώ να το γράψει εδώ ή σε πμ... μέχρι το Σάββατο.

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις

Κάτι τέτοιο δηλαδή;;

Σας έχω ικανούς!!!!!!

Νομίζω ότι η παρεξήγηση που δημιουργήθηκε το 15ο αιώνα σχετικά με το αν η Αμερική είναι οι Ινδίες ή όχι (και που οδήγησε στο να λέμε τους Ιθαγενείς Αμερικανούς Ινδιάνους) έχει λυθεί...

Άρα, δεν θα τραγουδήσουμε Ινδικά τραγούδια. Εκτός βέβαια και αν επιμένετε, οπότε και δεν θα σας χαλάσουμε το χατήρι... :rolleyes:

packageme77

packageme77

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.681 Δημοσιεύσεις

Νομίζω ότι η παρεξήγηση που δημιουργήθηκε το 15ο αιώνα σχετικά με το αν η Αμερική είναι οι Ινδίες ή όχι (και που οδήγησε στο να λέμε τους Ιθαγενείς Αμερικανούς Ινδιάνους) έχει λυθεί...

Άρα, δεν θα τραγουδήσουμε Ινδικά τραγούδια. Εκτός βέβαια και αν επιμένετε, οπότε και δεν θα σας χαλάσουμε το χατήρι... :rolleyes:

Είσαι απίστευτος :praise2:

Giant-lander

Giant-lander

Dust is More...

• Cyclist Friends
  • 5.744 Δημοσιεύσεις
Το βλέπω για "πάουάου" το σκηνικό! Powow!

Giannis008

Giannis008

slim edition...

• Cyclist Friends
  • 831 Δημοσιεύσεις
α ρε κάτι τέτοια διαβάζω κι εύχομαι να ήμουν από την αθήνα:starwars:

gianni_al

gianni_al

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 860 Δημοσιεύσεις

α ρε κάτι τέτοια διαβάζω κι εύχομαι να ήμουν από την αθήνα:starwars: