Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Αναβάθμιση/Συντήρηση 25/3/09

- - - - -

• Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα είναι κλειδωμένο
16 απαντήσεις στο θέμα

Admin

Admin

Ιδρυτής Cyclist.grSwim. Bike. Run. Nutrition

• Cyclist Friends
  • 2.140 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒάρκιζα
Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι σήμερα Τετάρτη 25/3 θα γίνει αναβάθμιση των συστημάτων μας. Γι'αυτό το λόγο, θα υπάρξει προσωρινή διακοπή των υπηρεσιών του Cyclist Friends, για μια μόνο ώρα περίπου, μεταξύ των 18.00 και 22.00. Admin

packageme77

packageme77

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.681 Δημοσιεύσεις

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι σήμερα Τετάρτη 25/3 θα γίνει αναβάθμιση των συστημάτων μας. Γι'αυτό το λόγο, θα υπάρξει προσωρινή διακοπή των υπηρεσιών του Cyclist Friends, για μια μόνο ώρα περίπου, μεταξύ των 18.00 και 22.00.

Admin

Αυτό το περίπου, εμένα γιατί μου φαίνεται κάπως ;;:scratchin:
Λες να φταίει το βεβαρημένο παρελθόν των αναβαθμίσεων;;:rolleyes:

Είναι και σε ώρα "αιχμής", ρε γ@μ0τω

Admin

Admin

• Cyclist Friends
  • 2.140 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒάρκιζα
Στέλιο, μην αγχώνεσαι, το περίπου αυτή τη φορά σημαίνει ότι μπορεί να είναι και λιγότερο από μια ώρα, στο λέω με σιγουριά αυτή τη φορά. Όσοι ασχολούνται όμως με το software ξέρουν ότι όσο και σίγουρος να είσαι για κάτι, βάλε πάντα "κάτι παραπάνω"... Enjoy the 25th άφοβα! :D Αdmin

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.426 Δημοσιεύσεις
Το θέμα είναι να μπορέσω να έχω και στη δουλειά σύνδεση.Γιατί μετά τους νέους σερβερς πάπαλα στο γραφείο. Τοίχος.

packageme77

packageme77

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.681 Δημοσιεύσεις
Μαρίνο αυτό που λες το έχω παρατηρήσει και εγώ, με αργές συνδέσεις το forum δείχνει "νεκρό".

Admin

Admin

• Cyclist Friends
  • 2.140 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒάρκιζα
Η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε επιτυχώς. Όπως πάντα, σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε οποιαδήποτε δυσλειτουργία ή πρόβλημα του συστήματος, παρακαλώ απευθυνθείτε στην ενότητα Website Feedback.

Eυχαριστώ,
Admin

Admin

Admin

• Cyclist Friends
  • 2.140 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒάρκιζα

Το θέμα είναι να μπορέσω να έχω και στη δουλειά σύνδεση.Γιατί μετά τους νέους σερβερς πάπαλα στο γραφείο.
Τοίχος.

Mare, τι σημαίνει αυτό; Δεν μπαίνεις καθόλου, λόγω κάποιου firewall, ή απλά η σύνδεσή σου με το Cyclist Friends εμφανίζεται αργή;

• Ερώτηση 1: Ποιός είναι ο πάροχός σας στη δουλειά;
  • Ερώτηση 2: Όταν είναι αργή η σύνδεσή σου με το Cyclist Friends είναι μόνο σε αυτό; Έχεις παρατηρήσει αν στη συγκεκριμένη στιγμή είναι γενικότερα αργές οι συνδέσεις σου ή είναι μόνο στο Frineds;

Admin

asmar

asmar

Asmar

• Cyclist Friends
  • 383 Δημοσιεύσεις

Το θέμα είναι να μπορέσω να έχω και στη δουλειά σύνδεση.Γιατί μετά τους νέους σερβερς πάπαλα στο γραφείο.
Τοίχος.

Άνοιξε ένα dos window και γράψε:

tracert www.cyclist-friends.gr

και κάνε paste το output.

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.426 Δημοσιεύσεις

Mare, τι σημαίνει αυτό; Δεν μπαίνεις καθόλου, λόγω κάποιου firewall, ή απλά η σύνδεσή σου με το Cyclist Friends εμφανίζεται αργή;

• Ερώτηση 1: Ποιός είναι ο πάροχός σας στη δουλειά;
  • Ερώτηση 2: Όταν είναι αργή η σύνδεσή σου με το Cyclist Friends είναι μόνο σε αυτό; Έχεις παρατηρήσει αν στη συγκεκριμένη στιγμή είναι γενικότερα αργές οι συνδέσεις σου ή είναι μόνο στο Frineds;

Admin

Τις πολύ πρωινές ώρες που στο φόρουμ είμαστε τέσσερεις- πέντε πάει μπάλλα.
Μετά όταν αρχίζει και μπαίνει κόσμος γίνετε πάρα πολύ αργό και μετά απο λίγο δεν ανοίγει κάν.
Τα άλλα σάιτ ανοίγουν κανονικά και αρκετά γρήγορα -απροβλημάτιστα.
Δεν γνωρίζω τον πάροχο αλλά το πρόβλημα παρουσιάστηκε αμέσως μετά την τελευταία πρό μηνός αναβάθμιση.

maximos-roma

maximos-roma

L`eterna citta

• Cyclist Friends
  • 404 Δημοσιεύσεις

Μετά όταν αρχίζει και μπαίνει κόσμος γίνετε πάρα πολύ αργό και μετά απο λίγο δεν ανοίγει κάν.
Δεν γνωρίζω τον πάροχο αλλά το πρόβλημα παρουσιάστηκε αμέσως μετά την τελευταία πρό μηνός αναβάθμιση.

Το ιδιο παθαινω&εγω,δεν ξερω γιατι αν και δεν θεωρω τον ευατο μου ''ΕΞΠΕΡ'' με τα pc.:confused:

doctor_john

doctor_john

custom freak

• Cyclist Friends
  • 8.911 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Άνοιξε ένα dos window και γράψε:

tracert www.cyclist-friends.gr

και κάνε paste το output.

:grin:

βέβαια για να κόψει κάποιο firewall το cyclist πρέπει να το ορίσουν επιλεκτικά,
σε άλλη περίπτωση μπορεί να κόψει όλα τα site, κατι που νομίζω ότι αχρηστεύει
την πρόσβαση στο internet.

δε νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα Mαρίνο.

Βέβαια πάντα κάποιος θα μπορεί να δεί ποιός συνδέθηκε και για πόση ώρα.

packageme77

packageme77

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.681 Δημοσιεύσεις

Παιδιά όπως τα λέει ο Μαρίνος είναι τα πράγματα, στο σπίτι που έχω την 24άρα σε ώρα αιχμής τα παράθυρα του cyclist (μόνο) ανοίγουν αργά, αλλά τουλάχιστον ανοίγουν. Στην δουλειά που έχουμε μια 4άρα για όλα τα γραφεία μας μπορεί να χρειαστεί να κάνεις και δέκα φορές ανανέωση για να ανοίξει ένα παράθυρο ή και να σου πετάξει Υπέρβαση ορίου χρόνου.

Επίσης παρατήρησα ότι όταν ανοίγεις μία εικόνα απλά κλικάροντας επάνω της, το αναδυόμενο που ανοίγει στο ίδιο παράθυρο, αργεί πάρα πολύ να ανοίξει, ενώ αντιθέτως αν κάνεις δεξί κλικ και άνοιγμα σε νέο παράθυρο-καρτέλα τότε ανοίγει αμέσως. Το κάνει σε κανέναν άλλο;

Vigor

Vigor

Δεν_Ξέρω_Τι_Εί μαι

• Cyclist Friends
  • 917 Δημοσιεύσεις

Επίσης παρατήρησα ότι όταν ανοίγεις μία εικόνα απλά κλικάροντας επάνω της, το αναδυόμενο που ανοίγει στο ίδιο παράθυρο, αργεί πάρα πολύ να ανοίξει, ενώ αντιθέτως αν κάνεις δεξί κλικ και άνοιγμα σε νέο παράθυρο-καρτέλα τότε ανοίγει αμέσως. Το κάνει σε κανέναν άλλο;

Το κάνει και σε μένα συνέχεια. Η μόνη "λύση" είναι να ξανακάνω click μέσα στο μαύρο πλαίσιο-κορνίζα και να μου ανοίξει την εικόνα σαν να ήταν νεα σελιδα. Έπειτα με Back από τον Browser επιστρέφω στην συζήτηση και κάνω την παραπάνω διαδικασία για τις υπόλοιπες εικόνες μια-μια, κάτι το οποίο δεν είναι καθόλου βολικό.

packageme77

packageme77

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.681 Δημοσιεύσεις
Ενώ με τον προηγούμενο server δεν είχαμε τέτοιο πρόβλημα...

doctor_john

doctor_john

custom freak

• Cyclist Friends
  • 8.911 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Συμβαίνει και στους τρείς browser (safari, opera, explorer), win/osx, τρεις διαφορετικούς πάροχους. :(

Αrgyris

Αrgyris

Τhe insistent

• Cyclist Friends
  • 1.328 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθήνα
Πάντως στην εργασία μου με Τ1 4Μbs αλλά και στο σπίτι με ΑDSL με OS X 10.5.6 και Safari 4 δεν βλέπω καμία διαφορά

Cheetah

Cheetah

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 461 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαHELLAS

Παιδιά όπως τα λέει ο Μαρίνος είναι τα πράγματα, στο σπίτι που έχω την 24άρα σε ώρα αιχμής τα παράθυρα του cyclist (μόνο) ανοίγουν αργά, αλλά τουλάχιστον ανοίγουν. Στην δουλειά που έχουμε μια 4άρα για όλα τα γραφεία μας μπορεί να χρειαστεί να κάνεις και δέκα φορές ανανέωση για να ανοίξει ένα παράθυρο ή και να σου πετάξει Υπέρβαση ορίου χρόνου.

Παρούσα! Μία από τα ίδια κι εδώ αφού από το "κόλλημα" ούτε αποσύνδεση δεν μπορώ να κάνω.
Αααααααααρε, ο "μουντζούρης" μου φαίνεται ήταν πιο γερός.