Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Μην ασχολείστε με τον BP_Ultimate

- - - - -

• Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα είναι κλειδωμένο
37 απαντήσεις στο θέμα

Admin

Admin

Ιδρυτής Cyclist.grSwim. Bike. Run. Nutrition

• Cyclist Friends
  • 2.140 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒάρκιζα
Πήγε στο Όρος Πατάτα και δεν θα ξαναγυρίσει. Ο λόγος είναι ότι το Cyclist χορηγείται από την ΕΚΟ, οπότε ήταν ανταγωνιστής!

Α, ήταν και troll και δεν ανήκουν σε αυτό το σπίτι αυτοί.

Admin

Υ.Γ. Όρος Πατάτα = Ban (για τους καινούριους)

trehanero

trehanero

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 4.149 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚαλλιθέα
Κρίμα....και εγώ τώρα με ποιόν θα γελάω; (μεταξύ μας τώρα, ποιο το πόρισμα του πειράματος;ε ;ε;)

MrJackGT

MrJackGT

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 254 Δημοσιεύσεις
τρολλ=? ειμαι λιγο νουμπας μην με παρεξηγητε!

babisr

babisr

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 384 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒριλήσσια

τρολλ=?
ειμαι λιγο νουμπας μην με παρεξηγητε!

Ρίξε μια ματιά εδώ

Admin

Admin

Ιδρυτής Cyclist.grSwim. Bike. Run. Nutrition

• Cyclist Friends
  • 2.140 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒάρκιζα

τρολλ=?
ειμαι λιγο νουμπας μην με παρεξηγητε!

Troll - Ορισμός
Είναι ένας χρήστης ο οποίος κάνει δημοσιεύσεις με μοναδικό σκοπό να προκαλέσει άλλα μέλη της κοινότητας να παρασυρθούν σε ανούσιες συζητήσεις και προσωπικές επιθέσεις, ώστε να προκαλέσει τελικά σύγχυση, αναστάτωση και ένα γενικότερο κακό κλίμα στην κοινότητα. Τα trolls δεν ενδιαφέρονται για την κοινότητα, αλλά ενδιαφέρονται για την αναστάτωση αυτής. Ακόμα κι αν αρχικά δείχνουν ότι μπορούν να συμμετάσχουν "φυσιολογικά" στις συζητήσεις, ο μοναδικός σκοπός τους είναι να βρούν ευκαιρία ώστε να αναστατώσουν.

Ναι, υπάρχουν και τέτοιοι!
Admin

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒυρωνας,ΠΦαληρο
Μία μέρα απουσίασα και τόν κάνατε ''ορειβάτη''(Όρος Πατάτα) τόν Βενζινά.:jump3:

packageme77

packageme77

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.681 Δημοσιεύσεις
Καλημέρα, εγώ πιστεύω ότι αν είχε λίγο καλύτερη στρατηγική μπορεί και να παρέμενε παραπάνω στο φόρουμ και ίσως να έπαιρνε και μερικές απαντήσεις στα ερωτήματα του. Αντίθετα απλά έπιασε όλα τα Threads που θα μπορούσε να συμμετάσχει (αυτοκινητιστής) και θέλησε σε όλα να περάσει με το έτσι θέλω τις δικές του απόψεις. Κρίμα που χάλασε όντως το κλίμα στο φόρουμ και που μερικοί από μας παρασύρθηκαν και αντέδρασαν πραγματικά άσχημα.

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.446 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Σιγά βρε Στέλιο που χάλασε το κλίμα. Τέτοιοι τύποι εμφανίζονται και θα εμφανίζονται πάντα. Το καλό είναι ότι τον προειδοποιήσαμε κιόλας, οπότε είχε όλη το χρόνο να το ξανασκεφτεί αλλά ......δεν τα κατάφερε. Πάντως θα πρέπει να γίνει λίγο πιο ξεκάθαρο σε όλους ότι αν διαπιστώσετε πως υπάρχει ένα troll ανάμεσά μας καλό θα ήταν να το αγνοήσετε. Είναι κρίμα να χαλάτε το χρόνο σας για να απαντάτε σε κάποιον που δεν πρόκειται να καταλάβει ποτέ. Ο μόνος που επιβάλεται να απαντάει είναι ο antonoglou για να γελάει το χειλάκι μας. :P

enduras1

enduras1

MacGyver's best friend

• Cyclist Friends
  • 826 Δημοσιεύσεις
Εγω βαζω AEGEAN οποτε καλα του εκανες. Ασε που ειναι και πανακριβοι... Η αληθεια ειναι οτι ηταν ερριστικος

thanos_ktm

thanos_ktm

ΕnduroΠοδηλατοδ ρομέας

• Cyclist Friends
  • 3.893 Δημοσιεύσεις
Αν στο επόμενο διάστημα μπεί κάποιος με nickname BP 100+ θα ξέρουμε ποιός είναι.;):cool:

Fidelio

Fidelio

Liber Vehere

• Cyclist Friends
  • 1.727 Δημοσιεύσεις
Να ήταν μονο h BP εταιρία πετρελοειδών .... λολ Πάντως αν ήταν φάρσα και όχι τρολαρισμα , θα ήταν μια ωραία φάρσα. :P Το τρολάρισμα , όπως και όλα τα πράγματα μπορέι να γίνει μια μορφή ...Τέχνης. :)

JohnStefy

JohnStefy

Ο Αισιόδοξος

• Cyclist Friends
  • 3.244 Δημοσιεύσεις

Σιγά βρε Στέλιο που χάλασε το κλίμα. Τέτοιοι τύποι εμφανίζονται και θα εμφανίζονται πάντα.

Το καλό είναι ότι τον προειδοποιήσαμε κιόλας, οπότε είχε όλη το χρόνο να το ξανασκεφτεί αλλά ......δεν τα κατάφερε.

Πάντως θα πρέπει να γίνει λίγο πιο ξεκάθαρο σε όλους ότι αν διαπιστώσετε πως υπάρχει ένα troll ανάμεσά μας καλό θα ήταν να το αγνοήσετε. Είναι κρίμα να χαλάτε το χρόνο σας για να απαντάτε σε κάποιον που δεν πρόκειται να καταλάβει ποτέ.

Ο μόνος που επιβάλεται να απαντάει είναι ο antonoglou για να γελάει το χειλάκι μας. :P

Εχεις δίκιο, αλλά μερικές φορές αργούν να αποκαλυφθούν ώστε να τους γράψουμε εκεί που δεν πιάνουν μελάνια. Οσο για τον Μιχάλη, τον φρέναρε με τόσο υπέροχο τρόπο, που είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να τολμήσει ένα troll να κουνήσει δαχτυλάκι προκειμένου να απαντήσει.

Εγώ αφότου κατάλαβα τι γίνεται, περίμενα πως και πως, να διαβάσω το post του Admin. Ηταν θέμα ωρών.

Dobrin

Dobrin

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 6.064 Δημοσιεύσεις
Έχω την εντύπωση ότι είναι εκείνος ο βλάκας που έγραψε σε κάποιο δημοφιλές blog για τους ποδηλάτες που του χάλασαν την βόλτα με αυτοκίνητο για καφέ στο Σούνιο.

Sorsun

Sorsun

The Iceman

• Cyclist Friends
  • 1.525 Δημοσιεύσεις

Έχω την εντύπωση ότι είναι εκείνος ο βλάκας που έγραψε σε κάποιο δημοφιλές blog για τους ποδηλάτες που του χάλασαν την βόλτα με αυτοκίνητο για καφέ στο Σούνιο.

Ίσως ήταν αυτός με το Jeep που έβρισε εμένα και τον Takxu όταν κάναμε sprint στο sunset ride πριν δύο εβδομάδες (αν και έχω αρχίσει να πιστεύω ότι ήταν βαλτός από τον admin για να μας αποθαρρύνει).

tmavra

tmavra

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.291 Δημοσιεύσεις
Εγω αυτο που κραταω και είναι λυπηρο από την ολη ιστορία (μόλις διαβασα τα μυνηματα του) είναι οτι ο τύπος τα πίστευε αυτα που εγραφε και οτι κυκλοφορεί με τρία αυτοκίνητα! στους δρόμους που κυκλοφορούμε και εμείς με τα ποδήλατα με ότι αυτο συνεπαγεται για την ασφάλεια μας. Συμπέρασμα προσοχή καθε φορά που βγαίνουμε στους δρόμους γιατι υποθέτω θα υπάρχουν και άλλοι με αυτά τα μυαλά.

Σωτηρης

Σωτηρης

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.412 Δημοσιεύσεις

Εγω αυτο που κραταω και είναι λυπηρο από την ολη ιστορία (μόλις διαβασα τα μυνηματα του) είναι οτι ο τύπος τα πίστευε αυτα που εγραφε και οτι κυκλοφορεί με τρία αυτοκίνητα! στους δρόμους που κυκλοφορούμε και εμείς με τα ποδήλατα
με ότι αυτο συνεπαγεται για την ασφάλεια μας.

Συμπέρασμα προσοχή καθε φορά που βγαίνουμε στους δρόμους γιατι υποθέτω θα υπάρχουν και άλλοι με αυτά τα μυαλά.

μαζί σου!!+1000

Σωτηρης

Σωτηρης

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.412 Δημοσιεύσεις
καλά βρε παιδιά σας είχα για πιο έξυπνους.την πατήσατε όλοι.αφου σας είπα οτι ξέρω ποιός είναι αλλά δεν το λέω,δεν πήγε το μυαλό σας?ο marevit ήταν:):)

Costas1970

Costas1970

.......

• Cyclist Friends
  • 3.020 Δημοσιεύσεις

καλά βρε παιδιά σας είχα για πιο έξυπνους.την πατήσατε όλοι.αφου σας είπα οτι ξέρω ποιός είναι αλλά δεν το λέω,δεν πήγε το μυαλό σας?ο marevit ήταν:):)

............

Σωτηρης

Σωτηρης

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.412 Δημοσιεύσεις

............

?????????????????

arigram

arigram

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 579 Δημοσιεύσεις
Δημοσίευση Εικόνας

Και ελληνιστί:

Μην ταϊζετε τους Καλλικατζάρους

Η πιο απλή συμβουλή, που σώζει κάθε φόρουμ και την ψυχική υγεία των συμμετεσχόντων, που δυστυχώς σπάνια ακολουθείται. Πάντα θα υπάρχουν Καλλικάτζαροι που όσο τους παίρνετε σοβαρά και όσο τσαντίζεστε, τόσο περισσότερο το διασκεδάζουν.
Εγώ προσωπικά τους λατρεύω και διασκεδάζω και εγώ μαζί τους, αλλά αναγνωρίζω πως οι πιο άπεροι του Ιντερνέτι δεν ξέρουν να τους χειριστούν...

RockaRolla

RockaRolla

Ble Cycling Club

• Cyclist Friends
  • 3.570 Δημοσιεύσεις
Έλεγα να μην ασχοληθώ, να μην γράψω τίποτα, αλλά τελικά θα σκάσω.... Το ΛΑΘΟΣ ήταν καθαρά ΔΙΚΟ ΜΑΣ (εννοώ της παρέας - κοινότητας - φόρουμ). Ήταν ολοφάνερο τι επιδίωκε ο τύπος. Κάποιοι απάντησαν με επιχειρήματα, ο άνθρωπος αποδείχθηκε ΕΠΑΝΕΙΛΗΜΜΕΝΑ ότι είναι κολλημένος, συνεχίσαμε, του δώσαμε τροφή, τελικά τον αρχίσαμε στις ειρωνείες και στα μπινελίκια. Σε ερωτήματα που έχουν απαντηθεί εδώ και πολλά χρόνια, που η λογική έχει θριαμβεύσει, που η καθημερινή πρακτική έχει αποδείξει τι είναι "σωστό", που σε άλλες πολιτισμένες κοινωνίες αποτελούν αξίωμα δεν έχει νόημα να προσπαθείς να τις αναλύσεις σε άτομα κολλημένα - πωρωμένα - με μυαλό 5χρονου. Αν κάποιος - μη ποδηλάτης - διαβάσει τις απαντήσεις μας νομίζω θα "καταχωρίσει" και εμάς στο ίδιο επίπεδο με τον τελευταίο κάτοικο του όρους πατάτα. ΟΚ, προσπαθείς να δώσεις επιχειρήματα, επισημαίνεις στον άλλο ότι αν δεν καταλαβαίνει ας πάει αλλού και στο τέλος σταματάς να ασχολείσαι. Είμαι σίγουρος ότι έχουμε δώσει αρκετή τροφή για να ταϊστούν και άλλα trolls... να με θυμηθείτε στο μέλλον.

Guest_miltmaster3_*

Guest_miltmaster3_*
  • Guests
σαν υπαλληλος της ΕΛΙΝΟΙΛ σαν λεω μην φοβαστε η ΒΡ συντομα φευγει απο ελλαδα :jump3: χαχαχαχαχαχαχ

picos

picos

11/4/09......

• Cyclist Friends
  • 4.370 Δημοσιεύσεις
τι εχασα παλι ρε γαμωτο υπαρχουν ακομα τα θρεντσ?

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.426 Δημοσιεύσεις
Εμένα εκείνο που μου έμεινε απο αυτή την επίθεση ήταν η ομαδική και άμεση αντίδραση των friends.Βρισκόμενος σε διακοπές και μή έχοντας τη δυνατότητα να δώ τι έγραψε και να απαντήσω στη προσωπική επίθεση βρέθηκαν κάποιοι και τον τακτοποίησαν κατάλληλα.Αυτό είναι για εμένα σημαντικό.

doctor_john

doctor_john

custom freak

• Cyclist Friends
  • 8.911 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Δεν ήταν troll ήταν προφιτερολ...

Colorado Motorists Call For “Protest” Against Cyclists
από το urbanvelo

CIVIL DISOBEDIENCE
JULY 25TH
BLOCK DANGEROUS CYCLIST DAY BOULDER CO

ON AUGUST 5th new regulations limiting driver rights regarding dangerous bicyclists will be the STATE LAW.

CYCLIST FLOUT COMMON SENSE, ENDANGER THOSE IN CARS ON MOUNTAIN ROADS IN THE NAME OF SELFISHNESS; CARS WILL BE FORCED TO CROSS DOUBLE YELLOW LINES ON DANGEROUS LIMITED VISIBILITY ROADS DUE TO THE EXPANDED RIGHTS OF CYCLISTS.

CIVIL DISOBEDIENCE HAS A LONG HISTORY IN THE UNITED STATES. THE GOVERNOR AND OTHER LAWMAKERS WILL ONLY RESPOND TO COMMON SENSE WHEN PUBLICITY REACHES THE GENERAL MEDIA.

ON JULY 25TH IN CELEBRATION OF DRIVERS RIGHTS MANY CARS WILL USE THE LEFT HAND CANYON ROAD, DRIVE SLOWLY AND MANY MAY BREAK DOWN UNEXPECTEDLY, BLOCKING AREAS TO THE CYCLISTS ON THE RETURN LEG OF THE “SUNRISE CENTURY”. PLEASE USE JUDGEMENT DURING THIS CIVIL DISOBEDIENCE.

MANY WHO ALSO LIVE IN THE FOOTHILLS OR WHO HAVE BEEN ENDANGERED BY CYCLIST BEHAVIOR WILL JOIN IN WITH THEIR “DRIVERS RIGHTS” TO PULL OVER AND INSPECT THEIR VEHICLES FOR ENGINE TROUBLE, SOUNDS, OR OTHER SAFETY ISSUES. MANY CARS AND SAFE DRIVERS ALL WORKING TOGETHER CAN SEND A MESSAGE TO THE STATEHOUSE TO RESTRICT CYCLING ON OUR ROADS WHICH ARE OUR ONLY ALTERNATIVES DURING FAMILY EMERGENCIES, COMMUTING AND REQUIRED DUTIES.

BLOCK THE ROAD DAY IS JULY 25TH CENTERING AT LEFT HAND CANYON and nelson road. DRIVE SLOWLY FOR SAFETY AND PULL OVER WITH FLASHERS as SAFETY REQUIRES.

αυτό να είχε δεί θα ξεκινούσε τον 4ο παγκόσμιο...

sad

sad

οργισμένος

• Cyclist Friends
  • 133 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Το ΛΑΘΟΣ ήταν καθαρά ΔΙΚΟ ΜΑΣ (εννοώ της παρέας - κοινότητας - φόρουμ).
Ήταν ολοφάνερο τι επιδίωκε ο τύπος. Κάποιοι απάντησαν με επιχειρήματα, ο άνθρωπος αποδείχθηκε ΕΠΑΝΕΙΛΗΜΜΕΝΑ ότι είναι κολλημένος, συνεχίσαμε, του δώσαμε τροφή, τελικά τον αρχίσαμε στις ειρωνείες και στα μπινελίκια.
Σε ερωτήματα που έχουν απαντηθεί εδώ και πολλά χρόνια, που η λογική έχει θριαμβεύσει, που η καθημερινή πρακτική έχει αποδείξει τι είναι "σωστό", που σε άλλες πολιτισμένες κοινωνίες αποτελούν αξίωμα δεν έχει νόημα να προσπαθείς να τις αναλύσεις σε άτομα κολλημένα - πωρωμένα - με μυαλό 5χρονου.

Τη σκέψη μου μεταφέρεις , ακριβώς τη σκέψη μου

Συν κάτι ακόμα :

"μάθετε να διασκεδάζετε βρεεε"
με αυτούς

nikosflht

nikosflht

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 305 Δημοσιεύσεις
ρε παιδια χρειαζονται και αυτοι οι τυποι.τους εχουμε αναγκη να ξεσπαμε και λιγο.ολο με το σεις και με το σας,χρειαζετε και καμια ειρωνια και κανενα ψιλομπινελικακι.ξεσπαμε και δεν εχουμε και τυψεις δηλαδη.

Cheetah

Cheetah

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 461 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαHELLAS
Nα είσαι καλά Admin (Δημήτρη) γενικά γιατί...ούφ! :adminpower: Τα κουβαδιάκια μας λοιπόν και σε άλλη παραλία! (κανά smile που να κάνει ηλιοθέρεπεια ή κάτι καλοκαιρινό τέσπα? δεν....ε? ε, φανταστείτε το...)

pkokkaliaris

pkokkaliaris

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.942 Δημοσιεύσεις

Δεν ήταν troll ήταν προφιτερολ...

Colorado Motorists Call For “Protest” Against Cyclists
από το urbanvelo
CIVIL DISOBEDIENCE
JULY 25TH
BLOCK DANGEROUS CYCLIST DAY BOULDER CO
BLOCK THE ROAD DAY IS JULY 25TH CENTERING AT LEFT HAND CANYON and nelson road. DRIVE SLOWLY FOR SAFETY AND PULL OVER WITH FLASHERS as SAFETY REQUIRES.

Καλό θα είναι το Σάββατο 25 Ιουλίου να μην πάμε βόλτα στο Όρος Κολοράδο. Να μιά ημέρα που το όρος Πατάτα θα είναι πιό βολικό.

cmantas

cmantas

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 528 Δημοσιεύσεις
μου θυμισε τον πιπινο απο το bloka.com, ειδικα το κλεισιμο με το "ευχαριστω" και τον "επιστημονικο" λογο του, το παιδι ειναι παλαβο εντελως.