Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Να'μαστε και πάλι, σιγά σιγά

- - - - -

• Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα είναι κλειδωμένο
32 απαντήσεις στο θέμα

Admin

Admin

Ιδρυτής Cyclist.grSwim. Bike. Run. Nutrition

• Cyclist Friends
  • 2.140 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒάρκιζα
Χαιρετώ σας μετά από αρκετό διαδικτυακό καιρό που αφήσαμε πίσω μας.

Πολλά νέα πράγματα τους τελευταίους δύο μήνες αλλά θα τα πούμε σιγά σιγά γιατί θα χρειαστούμε πολλές σελίδες. Δεν θα σας κουράσω αφού πρώτα σας ευχαριστήσω για τα email σας και την αγάπη που μας δείχνετε. Μας δείχνετε ότι δεν "ξεμπερδεύουμε" εύκολα από τους Cyclist Friends :).

Θα έχετε το χρόνο να εξερευνήσετε το νέο περιβάλλον του Cyclist Friends και ελπίζω να το βρείτε μετά από λίγο πολύ φιλικότερο. Έχουμε ακόμη αρκετή ακόμα, αλλά πιστεύω έχουμε φτάσει σε ένα επίπεδο που θα νοιώθετε και πάλι ευχάριστα μέσα στο χώρο αυτό.

Μερικά πραγματάκια για την ενημέρωσή σας και θα σας αφήσω στην ησυχία της περιήγησης σας.

Όπως θα διαπιστώσετε κι εδώ υπάρχουν δύο βασικές ομάδες:
  • Cyclist.gr Team
  • Cyclist Friends Team
Η πρώτη ομάδα αποτελείται από τους ανθρώπους του Cyclist.gr. Η ομάδα αυτή θα παίξει περισσότερο πληροφοριακό και ενημερωτικό ρόλο πάνω σε θέματα του ποδηλάτου. Έχοντας την τύχη να εκπροσωπούμε μερικές από τις μεγαλύτερες εταιρίες του κόσμου στο χώρο του ποδηλάτου, επιφανειακά μπορεί να φαίνεται ότι είναι απλά καλές εταιρίες με καλά προϊόντα. Από πίσω όμως από αυτές τις εταιρίες υπάρχει μια ανεξάντλητη πηγή γνώσεων και τεχνογνωσίας, από online ποδηλατικά "πανεπιστήμια" όπως αυτό της TREK μέχρι σχολές μηχανικών στις οποίες εκπαιδεύονται οι μηχανικοί μας και που στα οποία όλη η ομάδα του Cyclist έχει πρόσβαση λόγω των συνεργασιών αυτών. Αυτό θα το μοιραστούμε μαζί σας, όχι μόνο για τα προϊόντα που εμπορεύεται το Cyclist αλλά και γενικότερα, για το πως λειτουργεί πλέον η σύγχρονη παγκόσμια ποδηλατική σκηνή. Και φυσικά οι διοργανώσεις των βολτών θα υπάρχουν, ακόμα πιο πολλές.

Η άλλη ομάδα είναι το Cyclist Friends Team. Αν και μου είπαν να μην κάνω λόγο (τόση μετριοφροσύνη), θα ήθελα να τους ευχαριστήσω και δημόσια που από μόνοι τους πραγματικά με προσέγγισαν και προσφέρθηκαν να βοηθήσουν σαν εθελοντές ώστε με το δικό τους, κατά κάποιο τρόπο συντονιστικό ρόλο, να βοηθήσουν για τη σωστή λειτουργία του Cyclist Friends. Δεν θα τους έλεγα Συντονιστές γιατί ακούγεται κάπως "αυστηρό" σαν τίτλος, για μένα είναι κάτι περισσότερο από ενθουσιώδεις χομπίστες που αγαπάνε τόσο το ποδήλατο, όσο και αυτή την κοινότητα και θέλουν να τη δούν να μεγαλώνει. Αποφάσισαν να δώσουν από τον προσωπικό τους χρόνο γι'αυτό και αυτό θα πρέπει να εκτιμηθεί.

Θα δείτε ότι μερικές κατηγορίες συγχωνεύθηκαν με κάποιες άλλες ώστε να μην έχουμε εκατό κατηγορίες και μπερδεύουμε τα νέα μέλη.

Αυτή τη στιγμή υπάρχουν μηνύματα από τον τελευταίο ενάμιση χρόνο. Τα υπόλοιπα, κάποια στιγμή, αν θα υπάρξει χρόνος θα ανέβουν και αυτά σαν αρχεία.

Πολλά junk μηνύματα αλλά και θεματικές ενότητες σβήστηκαν εντελώς γιατί δεν υπήρχε νόημα να τις κρατήσουμε, δε ήταν επίκαιρες αλλά δεν προσέφεραν πλέον και τίποτα.

Γύρω στα 400 μέλη διαγράφτηκαν. Πολλά από αυτά ήταν ανενεργά, διπλές εγγραφές, αλλά και μέλη που δεν είχαν επισκεφτεί τον τελευταίο σχεδόν χρόνο το Cyclist. Πιστεύουμε ότι δεν είναι σωστό να "δεσμεύονται" nicknames τα οποία δεν χρησιμοιποιούνται.

Προστέθηκε μια νέα κατηγορία, Μετακίνηση στην πόλη, γιατί πιστεύουμε ότι οι φίλοι που μετακινούνται με το ποδήλατο στην πόλη δεν είχαν "σπίτι" σε αντίθεση με τους roadies και τους mtbήδες.

Το λογότυπο με το "κενό" χώρο είναι έκπληξη, κατι σαν "sneak peak" που σας ετοιμάζουμε με το καινούριο Cyclist.

Το Cyclist Friends έχει πλεόν τη δική του διεύθυνση www.cyclist-friends.gr

Αισθανόμαστε ότι έχουμε μπεί σε μια από τις πιο δημιουργικές περιόδους της ζωής του Cyclist, διαδικτυακά αλλά και εκτός διαδικτύου, με το νέο, φυσικό χώρο του Cyclist στη Βάρη.

Ο νέος μας χώρος είναι η συνέχεια της προσπάθειάς μας να καινοτούμε και να δίνουμε νέα πράγματα στην ελληνική ποδηλατική αγορά.

Με εκτίμηση,
Admin

Yeti 4X

Yeti 4X

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • PipPip
  • 23 Δημοσιεύσεις
Άντε και καλή αρχή ρε παιδιά...να είμαστε όλοι καλά!!!

MTBiker

MTBiker

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 89 Δημοσιεύσεις
Καλή αρχή παιδιά...

X-biker

X-biker

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 236 Δημοσιεύσεις
Επιτελους παλι μαζι.

Aristides

Aristides

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 278 Δημοσιεύσεις
Καλορίζικο Εύχομαι Πολλές Και Καλές Συζητήσεις. Οι Αγγελίες Που Είναι;

vtsakiris

vtsakiris

Passione Celeste

• Cyclist Friends
  • 1.010 Δημοσιεύσεις
Καλορζικο...

fox

fox

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 509 Δημοσιεύσεις
Καλη Αρχη Και Απο Μενα !

bianchisti

bianchisti

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.512 Δημοσιεύσεις
Kαλοταξιδο το forum, καιρος ηταν.....ημασταν σαν χαμενοι χωρις...

nikolaos

nikolaos

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 108 Δημοσιεύσεις
Καλή Αρχή Για Ακόμα Μια Φορά Λοιπόν Και Εύχομαι Πραγματικά Το Καλύτερο Για Όλη Την Ποδηλατική Κοινότητα. Εύχομαι Ακόμα Να Ξεπεράσουμε Όλοι Τους Μικρούς Μας Εαυτούς Και Να Μην Επαναληφθούν Ποτέ Πια Κάποια Ασχημα Που Στιγμάτισαν Το Φόρουμ Στο Παρελθόν. Καλές Βόλτες Παιδιά!

gio_lam

gio_lam

Just Lurking Around

• Cyclist Friends
  • 591 Δημοσιεύσεις
Εάν Δεν Μου Άρεζε Τόσο Πολύ Ετυμολογικά Η Λέξη Ερασιτέχνης, Θα Έλεγα Ότι Πρόκειται Για Μία Απολύτως Επαγγελματική Νέα Προσπάθεια. Σας Εύχομαι Κι Εγώ Κάθε Επιτυχία Στην Νέα Αυτή Αρχή!

mike_mountain

mike_mountain

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • PipPipPip
  • 31 Δημοσιεύσεις
Καλή αρχή και απο εμένα!! Μετα από τόσο καιρό ξανά cyclist!!! Να έχουμε και κατι να διαβάζουμε στην ξενητιά. Ελπίζω τα χριστούγενα να τα πούμε και από κοντα!

jkapa

jkapa

Cyclist Friend

• Banned
  • 767 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚως
Αντε Και Καλη Αρχη Και Απο Εμενα...........................

korber

korber

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 128 Δημοσιεύσεις
Καλορίζικο και καλή επιτυχία στο νέο ξεκίνημα. :cheerleader::cheerleader::cheerleader: :culater:

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.438 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Welcome Back! Η Σικλοκρατορία Αντεπιτίθεται !

love boat captain

love boat captain

guerrila

• Cyclist Friends
  • 652 Δημοσιεύσεις
Καλοριζικο Και Απο Μενα! Αν Και Δεν Μου Αρεσουν Τα Θρησκευτικα, Δεχομαι Να Ειμαι Παπαδοπαιδι Στον Αρχιεπισκοπο Δυτικης Αττικης

^BOOMBOOM

^BOOMBOOM

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 65 Δημοσιεύσεις
Καλορίζικο το νέο φόρουμ :) Είναι ωραίο και πολύ εύχρηστο. :D Ενα μικρό παράπονο μόνο, δυστηχώς χάθηκαν κάποια πράγματα (ποστ, τοπικ και χρήστες, δεν ήταν όλα junk μυνήματα) στην χρονοβόρα αυτή μεταφορά. Φαντάζομαι βέβαια θα έχετε τους λόγους σας.

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.438 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Καλοριζικο Και Απο Μενα! Αν Και Δεν Μου Αρεσουν Τα Θρησκευτικα, Δεχομαι Να Ειμαι Παπαδοπαιδι Στον Αρχιεπισκοπο Δυτικης Αττικης

Οι δυό μας κρατάμε την ενορία.....
Το ποίμνιο αργεί....τέκνον μου!

gsp

gsp

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 67 Δημοσιεύσεις
Καλορίζικο το forum. Πιστεύω τώρα να οργανωθούμε για παραλιακές βόλτες. Περιμένουμε και το άνοιγμα στην Βάρη. Γιώργος (gsp)

argiris_k

argiris_k

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 56 Δημοσιεύσεις
Kαλη Αρχη Και Απο Εμενα.σας Ευχομαι Το Καλυτερο.

vangelis

vangelis

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.730 Δημοσιεύσεις
Το "Σιγα Σιγά" στόν τίτλο σημαίνει ότι δεν είναι διαθέσιμες όλες οι ενότητες ακόμα;

Inspector

Inspector

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • PipPip
  • 29 Δημοσιεύσεις
Καλη Αρχη Και Καλη Επιτυχια Σε "ολα" ...

Guest_noxteryn_*

Guest_noxteryn_*
  • Guests

Γύρω στα 400 μέλη διαγράφτηκαν. Πολλά από αυτά ήταν ανενεργά, διπλές εγγραφές, αλλά και μέλη που δεν είχαν επισκεφτεί τον τελευταίο σχεδόν χρόνο το Cyclist. Πιστεύουμε ότι δεν είναι σωστό να "δεσμεύονται" nicknames τα οποία δεν χρησιμοιποιούνται.

Συγχωρέστε την αμφισβήτησή μου, αλλά αυτό μου φαίνεται ανακριβές, αν όχι ψευδές. Θεωρώ μαθηματικά αδύνατο τον ισχυρισμό ότι το 20% των μελών της παρούσας κοινότητας είναι ανενεργό.

Εξάλλου, πολλά από τα μέλη που διαγράφηκαν ήταν όντως ενεργά, με πολύ μεγάλο postcount, των οποίων τα posts διαγράφηκαν επίσης. Δε καταλαβαίνω γιατί να σβηστούν τα posts κάποιων μελών που τυχαίνει να είναι πλέον ανενεργά, τη στιγμή μάλιστα που ήταν πολύ ενδιαφέροντα. Δηλαδή, αν κάποιο μέλος πεθάνει, θα σβηστούν αυτομάτως όλα του τα posts, επειδή το μέλος αυτό θεωρείται "ανενεργό"?

Εγώ είμαι ανενεργό μέλος για πάρα πολύ καιρό, αλλά παρ'όλα αυτά ο λογαριασμός μου συνεχίζει να υφίσταται. Πώς γίνεται να έχετε σβήσει τους λογαριασμούς μελών που δε σας έχουν επισκεφτεί τον τελευταίο χρόνο, αλλά να αφήνεται το δικό μου?

Όσον αφορά στη "δέσμευση" των nicknames, υπάρχει η εξής πασίγνωστη τακτική που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι administrators. Μετονομάζετε το nickname του μέλους που είναι ανενεργό (πχ από JackTheRipper σε JackTheRipper2006), στέλνοντάς του ταυτόχρονα προειδοποιητικό/ενημερωτικό email, "απελευθερώνοντας" το nickname από τη "δέσμευση". Παρ'όλα αυτά, τέτοιες κινήσεις γίνονται εξαιρετικά σπάνια...

Σε όλη μου την εμπειρία, ποτέ δεν έχω ακούσει για διαγραφή 400 ανενεργών μελών. Αν και, για να είμαι δίκαιος, το αρχικό μήνυμα δηλώνει ότι η πλειονότητα αυτών ήταν ανενεργά. Ακόμα κι έτσι, θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής. Τα υπόλοιπα τι ήταν? Και για τι ποσοστά μιλάμε?

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Christoforos?

Christoforos?

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.256 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠολύκαστρο Κικίς
Συμφωνώ κι εγώ. Νομίζω ότι αν διαγραφούν μυνήματα μελών θα χαθεί και η συνέχεια απο κάποιες συζητήσεις.

rama

rama

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 7.431 Δημοσιεύσεις
Από όσο έχω καταλάβει, οι λογαριασμοί κρίνονται ανενεργοί εφόσον το μέλος δεν έχει επισκεφτεί το forum σε ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, κι όχι απλά να μην έχει κάνει post σε οποιοδήποτε θέμα κατά το ίδιο διάστημα. Ενα μέλος μπορεί κάλλιστα να μην κάνει post (δηλ να μένει "κουρτίνα"), αλλά να παρακολουθεί τις συζητήσεις μπαίνοντας στο forum και έτσι να κρατά ενεργό το λογαριασμό του. Τώρα αν με την διαγραφή ενός λογαριασμού χάνονται τα παλιά τους post, όταν ακόμη ήσαν ενεργά μέλη, αυτό δεν ξέρω αν το επιτρέπει το σύστημα να γίνει από τεχνολογικής πλευράς. Αγγελος

korber

korber

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 128 Δημοσιεύσεις
Στούς όρους χρήσης πάντως αναφέρεται σαφώς οτι:

Οι Συντονιστές του Cyclist Friends έχουν το δικαίωμα να διαγράψουν, τροποποιήσουν, ή μετακινήσουν δημοσιεύσεις/δημόσιες συζητήσεις χωρίς καμία προειδοποίηση.

... Οι δημοσιεύσεις όλων των μελών, συμπεριλαμβανομένων και αυτών που αποχωρούν, ανήκουν στο Cyclist Friends. Γι' αυτό το λόγο είναι στη δικαιοδοσία του Cyclist, αν θα διαγραφεί κάποιος λογαριασμός ή δημοσιεύσεις. Φυσικά, αν κάποιος δεν θέλει να είναι πλέον αναγνωρίσιμος στην κοινότητα μπορούμε, κατόπιν συννενόησης, να αλλάξουμε το nickname του και να διαγράψουμε οποιεσδήποτε άλλες πληροφορίες του δήμοσιου προφίλ του επιθυμεί.

Η δημιουργία Δημοσίων Συζητήσεων με θέμα την αμφισβήτηση των αποφάσεων των Συντονιστών δεν επιτρέπεται και οι συγκεκριμένες συζητήσεις θα διαγράφονται. Δεν είμαστε τέλειοι και αν νομίζετε ότι έχουμε κάνει κάποιο λάθος παρακαλούμε επικοινωνήστε προσωπικά με κάποιο από τους Συντονιστές του Cyclist Friends ή τον Admin και να είστε σίγουροι ότι θα εξετάσουμε την περίπτωσή σας.

tifonas

tifonas

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 156 Δημοσιεύσεις
Επειδή : 1ον: Είστε καλά παιδιά 2ον: Είστε δουλευταράδες 3ον: Είστε "άρρωστοι" με αυτό που κάνετε 4ον: Είστε καλό παρεάκι πάνω και κάτω από το ποδήλατο Σας εύχομαι τα καλλίτερα. Σας αξίζει !!!

PaP

PaP

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 112 Δημοσιεύσεις

Οι Συντονιστές του Cyclist Friends έχουν το δικαίωμα να διαγράψουν, τροποποιήσουν, ή μετακινήσουν δημοσιεύσεις/δημόσιες συζητήσεις χωρίς καμία προειδοποίηση.

... Οι δημοσιεύσεις όλων των μελών, συμπεριλαμβανομένων και αυτών που αποχωρούν, ανήκουν στο Cyclist Friends. Γι' αυτό το λόγο είναι στη δικαιοδοσία του Cyclist, αν θα διαγραφεί κάποιος λογαριασμός ή δημοσιεύσεις. Φυσικά, αν κάποιος δεν θέλει να είναι πλέον αναγνωρίσιμος στην κοινότητα μπορούμε, κατόπιν συννενόησης, να αλλάξουμε το nickname του και να διαγράψουμε οποιεσδήποτε άλλες πληροφορίες του δήμοσιου προφίλ του επιθυμεί.

Η δημιουργία Δημοσίων Συζητήσεων με θέμα την αμφισβήτηση των αποφάσεων των Συντονιστών δεν επιτρέπεται και οι συγκεκριμένες συζητήσεις θα διαγράφονται. Δεν είμαστε τέλειοι και αν νομίζετε ότι έχουμε κάνει κάποιο λάθος παρακαλούμε επικοινωνήστε προσωπικά με κάποιο από τους Συντονιστές του Cyclist Friends ή τον Admin και να είστε σίγουροι ότι θα εξετάσουμε την περίπτωσή σας.

Νομίζω ότι σταδιακά θα πρέπει να αλλάξουμε και τις υπογραφές μας και τα ποδήλατα μας... Οπως στους Ολυμπιακούς που δε μπορούσες να κρατάς Pepsi και Kodak γιατί οι χορηγοί ήταν άλλοι ...

Και επείδη δε θα κάτσω να κάνω τη βιτρίνα του κάθε store και επειδή οι βασικότεροι συμμετέχοντες του φόρουμ έφυγαν ή εκδιώθηκαν και οι κάθε συμβολή τους διαφράφηκε λες και ποτέ δεν έχυσαν ιδρώτα για να φτάσει το cyclist εδώ... Τσάμπα τα μηνυματά τους, τσάμπα οι οργανώσεις εκδρομών, τσάμπα. Η νέα τάξη πραγμάτων δε τους αναγνωρίζει τίποτα... όλα delete

Αααα μόλις ανακοίνωσα αποχώρηση! ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣ του ΝΑΤΟράματος !!

ghost_shox

ghost_shox

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 518 Δημοσιεύσεις
Προσωπικά μυνήματα

... Δεν είμαστε τέλειοι και αν νομίζετε ότι έχουμε κάνει κάποιο λάθος παρακαλούμε επικοινωνήστε προσωπικά με κάποιο από τους Συντονιστές του Cyclist Friends ή τον Admin και να είστε σίγουροι ότι θα εξετάσουμε την περίπτωσή σας...

Από το σύστημα φαίνεται πως δεν μπορούν να λάβουν μυνήματα οι Αdmin, limas_mtb, wardog, flameboy.

"Ο χρήστης $user[username] έχει επιλέξει να μη λαμβάνει προσωπικά μηνύματα ή δεν του επιτρέπεται να λαμβάνει προσωπικά μηνύματα. Για αυτό δε μπορείτε να του/της αποστείλετε μήνυμα."

Admin

Admin

Ιδρυτής Cyclist.grSwim. Bike. Run. Nutrition

• Cyclist Friends
  • 2.140 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒάρκιζα

Από το σύστημα φαίνεται πως δεν μπορούν να λάβουν μυνήματα οι Αdmin, limas_mtb, wardog, flameboy.

"Ο χρήστης $user[username] έχει επιλέξει να μη λαμβάνει προσωπικά μηνύματα ή δεν του επιτρέπεται να λαμβάνει προσωπικά μηνύματα. Για αυτό δε μπορείτε να του/της αποστείλετε μήνυμα."

Γιάννη, δεν έχει παρατηρηθεί κάτι τέτοιο, προσωπικά λαμβάνω και στέλνω κανονικά PM's. Έχεις ξαναστείλει PM σε κάποιο άλλο μέλος; Να δούμε πως μπορούμε να εντοπίσουμε το πρόβλημα.
(κανονικά οι συγκεκριμένες δημοσιεύσεις αυτές θα πρέπει να μεταφερθούν στο Website Feedback γιατί ο τίτλος θα μπερδέψει τον κόσμο)

EDIT: Δοκίμασε να στείλεις PM σε Admin μόνο. Έχεις το ίδιο πρόβλημα; Μήπως κάποιο από τα Inbox των υπολοιπων ήταν γεμάτα και γι'αυτό δεν σ'άφηνε να στείλεις μαζικό.

Εξ'άλλου, όπως αναφέρεται και στους όρους χρήσης, το admin@cyclist.gr είναι πάντα διαθέσιμο μέσω email, και για τα καλά και για τα κακά.

Θα επιμείνω στις ευχές για ευχάριστη διαμονή σε όλους και θέλω να ευχαριστήσω την καταπληκτική ανταπόκριση της πλειοψηφίας, μέσα κι έξω από το forum. Τώρα αν δεν υπήρχαν και οι εξαιρέσεις, άντε μετά να επιβεβαιώναμε τον κανόνα :).

Ευχαριστώ,
Admin

cmantas

cmantas

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 528 Δημοσιεύσεις
με γειαααααααααααα..