Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Προτιμάτε το Cyclist Friends με φόντο ή χωρίς ;

- - - - -

• Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα είναι κλειδωμένο
150 απαντήσεις στο θέμα

zaxariades

zaxariades

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 10.547 Δημοσιεύσεις
Παιδιά η φωτογραφία από πίσω είναι ενδεικτική πιο πριν είχε βάλει άλλες που έδιναν πιο όμορφα....:o
Η συγκεκριμένη είναι φτιαγμένη έτσι που στην άκρη δείχνει θολή.
Δεν είπε ότι θα είναι πάντα στο ίδιο στιλ απλά για μένα θα είναι πιο χαρούμενο το φόρουμ αν υπάρχει κάθε τόσο και η αλλαγή όψης του τουλάχιστον στο background ;)

Δημοσίευση Εικόνας

DRCorsa

DRCorsa

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.348 Δημοσιεύσεις
Μία σαν κι αυτή θα ήταν ό,τι πρέπει.

Δημοσίευση Εικόνας

Vrass

Vrass

ο Μέγας Κλαδεφτήρ

• Cyclist Friends
  • 4.345 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΟπου έχει μπύρα και φαΐ.
Γενικα ημουν παντοτε υπερμαχος των απλων φοντων, με απαλα χρωματα που δεν κουραζουν το ματι. Θεωρουσα οτι δεν πρεπει να υπαρχει γυρω γυρω η παραμικρη φωτογραφια η σχεδιο, γιατι θα κουραζει, θα αποσπα την προσοχη κλπ. Βλεποντας σημερα ολη μερα την παραπανω (θολη στις ακρες) φωτογραφια, αναθεωρησα αυτην την αποψη. Μια χαρα διαβαζω το φορουμ, ουτε με κουραζει, ουτε μου αποσπα την προσοχη, αλλα δινει ενα πιο ζωντανο χρωμα στο site. Με τη συγκεκριμενη φωτογραφια μου αρεσει. Αν δεν ηταν θολη, ισως να αποσουσε την προσοχη, δεν ξερω, ενα πειραμα ομως θα δειξει...;)

costasf

costasf

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • PipPip
  • 11 Δημοσιεύσεις
Χωρίς, αλλά και αν ακόμα επιλεγεί με φόντο τουλάχιστον να είναι σταθερό και να μην ρολλάρει με το κατέβασμα της οθόνης. Είναι πολύ κουραστικό. Επιπλέον μειώνει την οφέλιμη επιφάνεια της οθόνης.

Christoforos?

Christoforos?

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.252 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠολύκαστρο Κικίς
Το συγκεκριμένο φόντο μου άρεσε πολύ και είμαι κι εγώ υπερ του να έχει φόντο. Υπόψην ότι μπορεί μια φωτογραφία να είναι πολύ ωραία αλλά να μην κάνει για φόντο. Η συγκεκριμένη όμως είναι ότι πρέπει γι αυτή την δουλειά. Μπράβο στο παλικάρι που την διάλεξε...

Tsadler

Tsadler

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 529 Δημοσιεύσεις

Χωρίς, αλλά και αν ακόμα επιλεγεί με φόντο τουλάχιστον να είναι σταθερό και να μην ρολλάρει με το κατέβασμα της οθόνης. Είναι πολύ κουραστικό. Επιπλέον μειώνει την οφέλιμη επιφάνεια της οθόνης.

ισως και η καλυτερη προταση.

χρηστος_metal

χρηστος_metal

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 878 Δημοσιεύσεις

Το συγκεκριμένο φόντο μου άρεσε πολύ και είμαι κι εγώ υπερ του να έχει φόντο. Υπόψην ότι μπορεί μια φωτογραφία να είναι πολύ ωραία αλλά να μην κάνει για φόντο. Η συγκεκριμένη όμως είναι ότι πρέπει γι αυτή την δουλειά. Μπράβο στο παλικάρι που την διάλεξε...

δεν φένεται τίποτα ενα θολό πράμα που κουράζει τα μάτια εγω δεν μπορω να καθήσω πανω απο 5 λεπτα στο φορουμ

υ.γ ολο παράπονα είμαι να πω και ένα ευχαριστώ για την προσπάθεια των παιδιών

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.433 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Πωπω! Χαμός! Πόσες διαφορετικές απόψεις! Σχετικά με το φόντο να σας πω τα εξής: Όσο πιο έντονη είναι η φωτογραφία, τόσο περισσότερο αποσπά την προσοχή. Δοκιμάστηκε και πραγματικά είναι ακόμα πιο κουραστικό εκτός αν πρόκειται για κάτι πολύ απλό. Η ωφέλιμη επιφάνεια που έγραψε ένα φίλος παραπάνω δεν εξαρτάται από το φόντο. Θα είναι τόση όση επιλέξουμε είτε με φόντο είτε χωρίς. Υπάρχουν θαυμάσιες φωτογραφίες αλλά δεν φαίνονται. Πρέπει να επιλέγονται τέτοιες που να ταιριάζουν αφού θα φαίνεται πάντα μόνο το περιθώριό της. Σιγά-σιγά καταλήγω κάπου αλλά δεν σας το λέω ακόμα.

stamatis_k

stamatis_k

Classics Appreciator

• Cyclist Friends
  • 1.398 Δημοσιεύσεις
Σας παρακαλώ αφαιρέστε τις φωτογραφίες από το φόντο. Είναι πολύ κουραστικό για τα μάτια. Δημιουργεί επίσης προβλήματα σε κάποιους browsers. Δεν το κάνουν όλοι οι browsers render με τον ίδιο τρόπο!

annita

annita

ζωγραφος

• Cyclist Friends
  • 8.380 Δημοσιεύσεις
ενα μεγαλο μπραβο στον asmar kai ston yannis για το αποτελεσμα ...προσωπικα γκρινιαξα στην αρχη αλλα το αποτελεσμα σς δικαιωνει....ειναι πολυ πιο οργανωμενο ετσι ,...αντε σιγα σιγα να κανετε και το customise profile

Σωτηρης

Σωτηρης

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.412 Δημοσιεύσεις
θέλω πίσω το παλιόοοο...

zaxariades

zaxariades

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 10.547 Δημοσιεύσεις

θέλω πίσω το παλιόοοο...

Θα γύρναγες στο παλιό ποδήλατο?:P

Όχι....:rolleyes:

Ε τότε μαθέ να κάνει και με το καινούριο...

Η ανανέωση δεν βλάπτει όταν μάλιστα σου δίνονται πολύ περισσότερες δυνατότητες...

Αυτό το φόρουμ είναι πολλά υποσχόμενο έτσι θέλω να πιστεύω. :hammer:

Ο Takxu δεν πας απογοήτευσε ποτέ δεν θα το κάνει ούτε και τώρα, μας έμαθε ποδήλατο και θα μάθουμε ακόμα περισσότερα από δω.

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.433 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

ενα μεγαλο μπραβο στον asmar kai ston yannis για το αποτελεσμα ...προσωπικα γκρινιαξα στην αρχη αλλα το αποτελεσμα σς δικαιωνει....ειναι πολυ πιο οργανωμενο ετσι ,...αντε σιγα σιγα να κανετε και το customise profile

Ευχαριστούμε Annita. Το profile πρέπει να είναι εντάξει τώρα. Μπορείς να το αλλάξεις όπως θες.

pxatzis

pxatzis

Τρύπια σαμπρέλα

• Cyclist Friends
  • 5.635 Δημοσιεύσεις
χωρίς ...less is more

dasimo

dasimo

Λαχανιασμενο Yeti

• Cyclist Friends
  • 356 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθηνα
Σιγουρα χωρις ......αυτο το πραγμα σε μελαγχωλει σαν παλιο αρνητικο. Αισθητικα το αποτελεσμα πλεον για εμενα ειναι αισθητα κατω του μετριου σε σχεση με το προηγουμενο status quo.

dasimo

dasimo

Λαχανιασμενο Yeti

• Cyclist Friends
  • 356 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθηνα
ΝΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.......και ομως εφυγε το background....ΑΝΑΣΤΑΣΗ!

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.433 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Ο κύβος ερρίφθει. Αυτό θα είναι το background και σε εξαιρετικές περιπτώσεις (tour κλπ) μπορεί εννίοτε να αλλάζει για λίγες μέρες, επετειακά. Επίσης άλλαξε και το εσωτερικό background και έτσι διαφέρουν τα post από το περίγραμμα ώστε να διαβάζονται πιο εύκολα. Νομίζω ότι είναι πολύ πιο ξεκούραστα έτσι. Επόμενο project το header με τα userinfo.

HarisLed

HarisLed

Ο νέοπας!

• Cyclist Friends
  • 194 Δημοσιεύσεις

Ο κύβος ερρίφθει. Αυτό θα είναι το background και σε εξαιρετικές περιπτώσεις (tour κλπ) μπορεί εννίοτε να αλλάζει για λίγες μέρες, επετειακά.

Επίσης άλλαξε και το εσωτερικό background και έτσι διαφέρουν τα post από το περίγραμμα ώστε να διαβάζονται πιο εύκολα. Νομίζω ότι είναι πολύ πιο ξεκούραστα έτσι. Επόμενο project το header με τα userinfo.

Πολύ ωραία δουλειά έχετε κάνει!! :D
Αν θέλετε κάποια βοήθεια εδώ είμαστε!!
Καλή Ανάσταση!

JohnStefy

JohnStefy

Ο Αισιόδοξος

• Cyclist Friends
  • 3.244 Δημοσιεύσεις
Καλά το είπε ο DRCorsa. Η νέα πλατφόρμα δεν μπορεί να δώσει, "per user account" επιλογή για εμφάνιση η μη του φόντου;

HarisLed

HarisLed

Ο νέοπας!

• Cyclist Friends
  • 194 Δημοσιεύσεις

Καλά το είπε ο DRCorsa. Η νέα πλατφόρμα δεν μπορεί να δώσει, "per user account" επιλογή για εμφάνιση η μη του φόντου;

Ναι, το vbulletin υποστηρίζει πολλαπλά θέματα/skins των forum και ο χρήστης διαλέγει αυτό που θέλει. Το θέμα είναι ότι άμα είναι να γίνει μια αλλαγή στον κώδικα των σελίδων ή προσθήκη addons, πρέπει οι αλλαγές να γίνονται για κάθε θέμα/skin!
Το μειονέκτημα είναι ότι όταν γίνονται τέτοιες αλλαγές πρέπει να γίνεται πολλαπλός κόπος ανάλογα με τον αριθμό των skin!

giannis k.

giannis k.

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 935 Δημοσιεύσεις
ωραιο ειναι τωρα χωρις φοντο!
να ρωτησω ομως κατι, το φοντο ειναι γκρι ή δεν εμφανιζεται σωστα στον FF4?
το γαλαζιο που ειναι γυρω απο το header και το footer μηπως θα του ταιριαζε καλυτερα?
καπως ετσι δηλαδη...οπως ειναι τωρα:
Δημοσίευση Εικόνας

μετα:
Δημοσίευση Εικόνας

γεμιζει πιο ωραια τα κενα και δεν θελουν και πειραγμα τα header-footer ;)

myronas

myronas

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.200 Δημοσιεύσεις

ωραιο ειναι τωρα χωρις φοντο!
να ρωτησω ομως κατι, το φοντο ειναι γκρι ή δεν εμφανιζεται σωστα στον FF4?
το γαλαζιο που ειναι γυρω απο το header και το footer μηπως θα του ταιριαζε καλυτερα?

Σωστος ο κυριος.

vaggos

vaggos

..και τα πετάλια μέσα!!!

• Cyclist Friends
  • 1.952 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσία-
Χάλια είναι τώρα.

psych

psych

Monopatistas Friend

• Cyclist Friends
  • 244 Δημοσιεύσεις
έλα παιδιά... με λίγη ακόμα προσπάθεια... θα το τρελάνουμε το αφεντικό :D:D:D

Γιώργος-Κόρινθος

Γιώργος-Κόρινθος

Π.Ο Κορινθιακός

• Cyclist Friends
  • 1.903 Δημοσιεύσεις
Πάρα πολύ καλή επιλογή η αλλαγή του χρώματος σε ρόζ.:P

Έτσι για να είμαστε συνέχεια στο κλίμα του Giro!;)

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.433 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Giro D' Italia.

Επετειακό φόντο.

Juggler

Juggler

Samuel Sanchez Gonzalez

• Cyclist Friends
  • 1.147 Δημοσιεύσεις
Τακη ωραιο ειναι!και ας ειναι και ροζ! Ρε μπας και ειναι στυλιστικη επιλογη του "11" ????

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒυρωνας,ΠΦαληρο
Σα να γράφω σε forum τής.....Barbie:D θα το κρατήσετε συνέχεια ή θα τελειώσει αυτό το ρόζ μαρτύριο σύντομα

Rami

Rami

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 380 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
Ξέρετε ότι το ροζάκι είναι χρώμα που προκαλεί νεύρα... ε; :)

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.433 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Σα να γράφω σε forum τής.....Barbie:D

θα το κρατήσετε συνέχεια ή θα τελειώσει αυτό το ρόζ μαρτύριο σύντομα

Δεν είναι μαρτύριο ρε απολίτιστε. Όλα τα σοβαρά ποδηλατικά site γιορτάζουν.
http://www.cyclingne...om/giro-ditalia
http://www.gazzetta....italia/2011/it/
http://www.steephill...italia/#updates