Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Σύσκεψη Αρχηγών και συναίνεση για το νέο Μνημόνιο

- - - - -

• Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα είναι κλειδωμένο
58 απαντήσεις στο θέμα

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.446 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Πριν λίγο έληξε με επιτυχία η σύσκεψη στην οποία συμμετείχαν οι αΑ και εΑ και είχε ως θέμα τη χρήση της Χλαπατσαϊκής στην εν λόγω κοινότητα.

Η συζήτηση διεξήχθη σε απόλυτα αδερφικό κλίμα με τη χρήση διερμηνέων ώστε να γίνουν κατανοητές οι απόψεις όλων των εμπλεκομένων. Μάλιστα, οι δύο αρχηγοί μίλησαν ο ένας τη γλώσσα του άλλου σε μια ένδειξη καλής θέλησης και κατανόησης.

Αφού συνέφαγαν για αρκετές ώρες υπέγραψαν το νέο μνημόνιο συνεργασίας το οποίο μεταξύ άλλων περιλαμβάνει την από κοινού απόφαση για τη χρήση της Χλαπατσαϊκής μόνο στην ενότητα θεμάτων του Οδοντωτού.http://www.cyclist-f...

Σε αυτή την ενότητα, η χρήση της Χλαπατσαϊκής θα είναι ως πρώτη γλώσσα αλλά θα επιτρέπεται και η χρήση της Ελληνικής από τους αμαθείς και μη ομιλούντες τη Χλαπατσαϊκή.

Στα υπόλοιπα θέματα και τις υπόλοιπες ενότητες της κοινότητας η Χλαπατσαϊκή ή τα Χλαπατσαίικα δεν θα χρησιμοποιούνται, τουλάχιστον μέχρι το Υπουργείο Παιδείας να τα εισάγει ως μάθημα στο Δημοτικό.

Παρακαλούνται τα μέλη των φυλών, να ασπαστούν το νέο μνημόνιο και να ακολουθήσουν τις γραφές τους.

Με φιλι-κούσ-κουσ χαιρετισμούστ,

Ο αΑ.

banik

banik

BMC Team

• Cyclist Friends
  • 6.638 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσία3goods
Πρωτη φορα παιρνω θεση γι'αυτο το θεμα, πολυ καλη κινηση κ υποχωρηση απ'οτι καταλαβα κ των δυο πλευρων. Η αληθεια ειναι οτι δεν με ενοχλει καθολου κ δινει κ μια ευχαριστη νοτα κ εχω γελασει αρκετα θα πρεπει να πω, αλλα εφοσον καποιους τους ενοχλει ή τους κουραζει ειναι απολυτα δεκτο κ επρεπε να βρεθει μια λυση.....:clap:

kounnas

kounnas

In phase and such

• Cyclist Friends
  • 853 Δημοσιεύσεις
Καλο ρύζι Κω το νέο αρμόνιο. Θα πέσει συν ένεση λοιπόν αφού το αποχασίσατε οι αρχηγοί. Ο δον Τοτός βουρ.

Marinalt

Marinalt

Αέρεια

• Cyclist Friends
  • 7.384 Δημοσιεύσεις
Γιατί που αλλού γράφουμε περίεργα ? Πολύ το ζάλισμα τώρα τελευταία. Και απο τύπους που δεν περνάνε ούτε απ'έξω απο τέτοια θέματα. Παρόλα αυτά "δεν μπορούν να παρακολουθήσουν και κουράζονται". Για πολύ δούλεμα

Vrass

Vrass

ο Μέγας Κλαδεφτήρ

• Cyclist Friends
  • 4.345 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΟπου έχει μπύρα και φαΐ.
Μπορεί να μεταφερθεί το γουρουνοθρέντ, καθώς και τα δύο "Υμηττός Playground" εκεί μέσα τότε? Σε αυτά τα θέματα η χλαπατσαϊκή είναι απαραίτητη προκειμένου να συνεννοηθούμε. Ε καταπληκτικέ αΑ? Και εγώ υπόσχομαι ότι θα προσπαθήσω να είμαι (σχετικά) καλό παιδί στα υπόλοιπα.:sofa: (Παρ'όλο που διαφωνώ με τη συγκεκριμένη απόφαση για το λόγο που αναφέρει και ο Μιχάλης, αλλά από την άλλη συμφωνώ ότι πρέπει να πέσει γενικότερα μαστίγιο και χαλινάρι χοντρό σε πολλά ουσιαστικότερα ζητήματα και θέματα στο φόρουμ, οπότε σε ένα βαθμό θα την πληρώσουμε και οι γράφοντες την χλαπατσαϊκήν. Περιμένω όμως αντίστοιχα μικρή ανοχή σε greeklish, κεφαλάια και χιλιοανοιγμένα "νεα θέματα"... Αυτά είναι τα βασικότερα που κανουν ένα forum δυσανάγνωστο και ακαλαίσθητο.)

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.446 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Μπορεί να μεταφερθεί το γουρουνοθρέντ, καθώς και τα δύο "Υμηττός Playground" εκεί μέσα τότε? Σε αυτά τα θέματα η χλαπατσαϊκή είναι απαραίτητη προκειμένου να συνεννοηθούμε. Ε καταπληκτικέ αΑ?

Και εγώ υπόσχομαι ότι θα προσπαθήσω να είμαι (σχετικά) καλό παιδί στα υπόλοιπα.:sofa:

(Παρ'όλο που διαφωνώ με τη συγκεκριμένη απόφαση για το λόγο που αναφέρει και ο Μιχάλης, αλλά από την άλλη συμφωνώ ότι πρέπει να πέσει γενικότερα μαστίγιο και χαλινάρι χοντρό σε πολλά ουσιαστικότερα ζητήματα και θέματα στο φόρουμ, οπότε σε ένα βαθμό θα την πληρώσουμε και οι γράφοντες την χλαπατσαϊκήν)

Για να δεις ότι οι δύο Α είναι καλοί και αγαπητοί ως αδερφοί αφού μάλιστα ο ένας είναι ετεροθαλής αδερφός του άλλου, το έκανα ήδη για σένα μικρέ vrast.

Marinalt, έσχατη προδοσία από τον εΑ μυρίζομαι αλλά τι να κάνεις.....

trehanero

trehanero

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 4.149 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚαλλιθέα
IΣΤΟΡΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣ...

Να ανακηρυχθεί η ημέρα επίσημη αργία και υποχρεωτική δια ποδηλασίαν.....

Οι παραβάται δε, θα τιμωρούνται παραδειγματικά.

mr. spock

mr. spock

Μμμμμππππρρρ

• Cyclist Friends
  • 9.608 Δημοσιεύσεις

Γιατί που αλλού γράφουμε περίεργα ? Πολύ το ζάλισμα τώρα τελευταία. Και απο τύπους που δεν περνάνε ούτε απ'έξω απο τέτοια θέματα. Παρόλα αυτά "δεν μπορούν να παρακολουθήσουν και κουράζονται". Για πολύ δούλεμα

Συμφωνώ απόλυτα, αλλά επειδή θέλω το κλίμα μεταξύ όλων των μελών να είναι αδερφικό, διαφωνώ!
Είμαστε όλοι αδέρφια! ΧλapaChe, νταουνκοιλιάδες, χωματοκουρσάδες, φιξάκιδες, αστικοί, τρίκυκλοι, θαλάσσιοι, ακόμα και κουρσάροι!!!

feregios

feregios

Ο Βοσκός

• Cyclist Friends
  • 2.708 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΝΙΚΑΙΑ

Πριν λίγο έληξε με επιτυχία η σύσκεψη στην οποία συμμετείχαν οι αΑ και εΑ .....

Ότι και να λέτε εσείς οι Α , εγώ ξέρω ότι οι φυλές ακόμα να φάνε "μπουγάτσα με φλουρί" για το 2012.

Μου έφυγαν και τα πρόβατα , να έσφαζα κανένα

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.446 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Ότι και να λέτε εσείς οι Α , εγώ ξέρω ότι οι φυλές ακόμα να φάνε "μπουγάτσα με φλουρί" για το 2012.

Μου έφυγαν και τα πρόβατα , να έσφαζα κανένα

Πουτ.... κρίση Βοσκέ μου.

Vrass

Vrass

ο Μέγας Κλαδεφτήρ

• Cyclist Friends
  • 4.345 Δημοσιεύσεις

Για να δεις ότι οι δύο Α είναι καλοί και αγαπητοί ως αδερφοί αφού μάλιστα ο ένας είναι ετεροθαλής αδερφός του άλλου, το έκανα ήδη για σένα μικρέ vrast.

Marinalt, έσχατη προδοσία από τον εΑ μυρίζομαι αλλά τι να κάνεις.....

Μερσί!

Και sorry αν αυτό που συμπλήρωσα στην παραπάνω παρένθεσή μου φαίνεται "κάπως", αλλά όπως κάποιοι "ενοχλούνται" με το να κάνω χαβαλέ σε θέματα και πράματα που δεν τους ενδιαφερουν & αφορούν στην τελική, εμένα με ενοχλεί να μου προσβάλλουν την αισθητική σε πράματα που με ενδιαφέρουν και προσπαθώ να παρακολουθώ. Το ότι έχω επιλέξει να μην γρινιάζω σε κάθε ευκαιρία για αυτό, δε σημαίνει ότι δε με πειράζει. Αλλά σέβομαι τη διαφορετικότητα πολλών και κυρίως το ότι είμαστε όλοι φιλοξενούμενοι σε αυτόν το χώρο, πράγμα που οι περισσότεροι αγνοούν-ξεχνούν, ή χειρότερα κάποιοι θεωρούν και τσιφλίκι τους.

Δεν αφορά τόσο τη στάση της διαχείρησης το παραπάνω (άλλωστε και στο σχετικό δημοψήφισμα τελικώς επέλεξα το "καλά πάμε" από το "μαστίγιο" που σκεφτόμουν στην αρχή). Αφορά κυρίως συμπεριφορές άλλων μελών "παλιών" και "νέων".

Αυτά.:)

mr. spock

mr. spock

Μμμμμππππρρρ

• Cyclist Friends
  • 9.608 Δημοσιεύσεις
Αν και εδώ που τα λέμε, το Καλαβρέζικο Πετάλι (αυτό γιά την προδοσία) δεν εμίλησε!
Και αφού δεν εμίλησε μη βγάζουμε συμπεράσματα και δεσμευόμαστε άστοχα.
Ο Αντ' αυτού μπορεί να είναι "διχαλωτή γλώσσα" και να πάει να μας τουμπάρει.
Πού είναι ο Απεσταγμένος; Μη τόνε κλείσανε στα μπουντρούμια του C2 και τόνε γαργαλάνε;
Ας έχουμε υπομονή! Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά!

Ίχνος χλαπατσέικου δεν υπάρχει!

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.446 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
κανένα πρόβλημα φυσικά μικρέ βρας. Απλά οι δύο αρχηγοί πήραν την παραπάνω απόφαση όχι στη βάση της πλειοψηφίας αλλά στη βάση της συναίνεσης και μόνο. Δηλαδή εφόσον κάποιοι φίλοι ενοχλούνται είναι αρκετό για να βρούμε μια λύση για κάτι που να "εξυπηρετεί' όλους. Είστε άτυχοι που και οι δύο Α είναι πράααα όντα και μετριοπαθείς από την φύσιν τους. Μη μου τσακωθείτε τώρα εδώ και πρέπει να πάω για ύπνο γιατί θα μιλάω χλαπατς στο μπρεβέ αύριο. Πέρα από την πλάκα νομίζω ότι έτσι όλοι θα κάνουν την πλάκα τους χωρίς τάσεις παρεξήγησης ή έστω αφορμές.

Vrass

Vrass

ο Μέγας Κλαδεφτήρ

• Cyclist Friends
  • 4.345 Δημοσιεύσεις

............ γιατί θα μιλάω χλαπατς στο μπρεβέ αύριο.

Επιβάλλεται! Τους αξίζει.:devil:

:lol:

Marinalt

Marinalt

Αέρεια

• Cyclist Friends
  • 7.384 Δημοσιεύσεις
εγώ μιας και ρώτησα κάτι συγκεκριμένο θα ήθελα και μια συγκεκριμένη απάντηση. Με το πάσο σου, όποτε. Αλλά εδω μέσα.

Yiannis99

Yiannis99

Οικονομικός μετανάστης στο UK..

• Cyclist Friends
  • 6.603 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαLondon, UK

Μερσί!

Και sorry αν αυτό που συμπλήρωσα στην παραπάνω παρένθεσή μου φαίνεται "κάπως", αλλά όπως κάποιοι "ενοχλούνται" με το να κάνω χαβαλέ σε θέματα και πράματα που δεν τους ενδιαφερουν & αφορούν στην τελική, εμένα με ενοχλεί να μου προσβάλλουν την αισθητική σε πράματα που με ενδιαφέρουν και προσπαθώ να παρακολουθώ. Το ότι έχω επιλέξει να μην γρινιάζω σε κάθε ευκαιρία για αυτό, δε σημαίνει ότι δε με πειράζει. Αλλά σέβομαι τη διαφορετικότητα πολλών και κυρίως το ότι είμαστε όλοι φιλοξενούμενοι σε αυτόν το χώρο, πράγμα που οι περισσότεροι αγνοούν-ξεχνούν, ή χειρότερα κάποιοι θεωρούν και τσιφλίκι τους.

Δεν αφορά τόσο τη στάση της διαχείρησης το παραπάνω (άλλωστε και στο σχετικό δημοψήφισμα τελικώς επέλεξα το "καλά πάμε" από το "μαστίγιο" που σκεφτόμουν στην αρχή). Αφορά κυρίως συμπεριφορές άλλων μελών "παλιών" και "νέων".

Αυτά.:)

Φίλε Vrass, είπες μεγάλη κουβέντα! Σεβασμός, Καλοί τρόποι, Ευγένεια και Κοινή λογική χρειάζονται. !

Αλλά, ας μην το πολυβαρύνουμε και ας μείνουμε στο κλίμα της αρχικής δήλωσης του αΑ.

Γ.

jasonp66gr

jasonp66gr

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.562 Δημοσιεύσεις
Να κανονίσουμε ένα .... Σαν εκείνο που έχει η τελευταία σελίδα στο asterix

Marinalt

Marinalt

Αέρεια

• Cyclist Friends
  • 7.384 Δημοσιεύσεις
έχει ξαναβαρύνει Γιάννη (στο ευγενέστατο θέμα με τίτλο "το κακό παράγινε") αλλά δεν είδα κάποια αντίδραση. Και γιατί άλλωστε ? Παρ όλες τις συζητήσεις και ενώ 5-10 άνθρωποι γράφουμε που και που (κάποιοι) ή και συνέχεια (κάποιοι άλλοι) έτσι - μόνο στα δικά μας θέματα (αν θέλει κάποιος λίστα θεμάτων, ευχαρίστως, είναι απο ότι βλέπω τα θέματα του Οδωντοτού) - παρόλα αυτά κάποιοι άλλοι ενοχλούνται. Ενδεχομένως απο ότι καταλαβαίνω σου μυξοκλαίγονται με πμ εσένα και του Τάκη που δεν μπορούν να συνεννοηθούν για βόλτα στον Υμηττό ή στήνουν το γουρούνι τους και μπλοκάρανε οι άνθρωποι. Αλλά επειδή εγώ έχω βαρεθεί να ακούω βερεσέ και ενδεχομένως και άλλοι (δεν μιλάω για τον Σπόκ που γράφει παντού αλλά στις αντιπαραθέσεις αποποιείται τις ευθύνες του και θυμάται το φιλικό της υπόθεσης), εγώ θα ήθελα να ξέρω με ποιους κάνω. Ποιος έχει πρόβλημα με ποιανού γραφή σε ποιό θέμα και για ποιον λόγο. Και γιατί θα πρέπει να είμαστε στο δωμάτιο και οι υπόλοιποι στο σαλόνι ? Στο δωμάτιο δεν θα μπαίνετε ? Η μέχρι τώρα σας ανάγκαζε κανείς σε κάτι ? Τι ουσία έχει αυτή η απόφαση ? Άλλωστε εγώ δεν είμαι cyclist friend επειδή πήραμε όλοι ένα ποδήλατο φίλε Σπόκ, παραισθησιολόγος είμαι και μου αρέσκω

JasonX

JasonX

Bike Terrorist

• Cyclist Friends
  • 931 Δημοσιεύσεις
Παιδιά,επειδή βλέπω κόσμο εδώ, είπα να μπώ να πώ μια καληνύχτα!
Καληνύχτα σας!:rolleyes:

Vrass

Vrass

ο Μέγας Κλαδεφτήρ

• Cyclist Friends
  • 4.345 Δημοσιεύσεις
Ελα ρε Μιχάλη, τι κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια είναι η ιστορία. Απλά κάποιοι ζηλεύουν (με την κακή έννοια) κάποιους άλλους που κάνουν χαβαλέ λίγο διαφορετικό απ'το δικό τους και περνάνε καλα. Ούτε έχασε κανείς βόλτα επειδή δεν κατάλαβε τι γράφαμε, ούτε έβαλε λάθος ντεραγιέ στο γουρούνι, μην κοροϊδευόμαστε. Λες και δεν το έχουμε ξαναδεί το έργο... Βάλε και μια μερίδα XL Jumbo Combo μουρμούρας με πμ και τηλέφωνα στο σπίτι, στη δουλειά, στην εξοχή προς τον Γιάννη και τον Τάκη, τι να κάνουν οι άνθρωποι, σου λέει αφού δε δείχνουν "σεβασμό στη διαφορετικότητα" οι μεν, ίσως δείξουν λίγη υποχωρητικότητα-καλή διάθεση οι δε και ηρεμήσουμε όλοι στο τέλος. Παρ'όλα αυτά και παρ'όλο που διαφωνώ, όπως είπα, εγώ από την πλευρά μου θα τηρήσω τον περιορισμό, αν και είμαι σίγουρος ότι η γρίνια θα συνεχιστεί. Επίσης θα χαρώ αν δω ότι η διαχείρηση εφαρμόσει αντίστοιχα "αυστηρή" τακτική όσον αφορά αυτά που έγραψα στο πρώτο post μου και η όλη κινητοποίησή της δεν είναι μονόπλευρη. Μη φοβάστε, δεν πρόκειται να σας θυμίζω κάθε 3 και λίγο με πμ και τηλέφωνα ότι ο Χ ξανάνοιξε θέμα για σωστό μέγεθος ή ο Ψ γράφει ανορθόγραφους τίτλους με κεφαλαία greeklish και γιατί τους αφήνετε να κάνουν το forum σώβρακο. Θα ήθελα όμως να δω ότι υπάρχει αντίστοιχη μη ελαστικότητα ΚΑΙ σε αυτά τα θέματα (που παραδόξως δε φαίνεται να ενοχλούν τόσο τους απανταχού "Φυλακες της Ελληνικής").;)

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις
Σταματήστε να γκρινιάζετε ρε Χλapache της συμφοράς !! Είπαμε να πάρουμε μια συναινετική απόφαξη για να σταματήσει η γκρίνια και τα θεματα/ποστ τύπου "γιατί δεν σεβεστε τουσ κανονιζμοί" αλλά εσείς το χαβάσας, να θέλετε να γκρινιάζετε και να τσακώνεστε. Ρε βγείτε καμιά βλότα στις λάσπε να ξελαμπικάρετε, σα τσου κουρσάδε μου έχετε καταντήσει που κλείνονται μέσα το χειμώνα για να μη βρέξουν τα κάρβουνα και χαλάνε μωρουμάντηλα για να τα καθαρίξουν και πήζει ο εγκέφαλόστ τους και το ρίχνουν στη γκρίνια για να ξεμπουκώσουν !! Α να χαθείτε, τσουτσέκια, βαζιβαζούκοι, γλούτσοι !! Το λεπόν, αποδώ καιπέρα γράφουμε τσι μακακίεζ μας στην κατηγορία "Οδαγκωτόστ" και κανένας δεν θα γκρινιάζει, η γκρίνια ποινικοποιήθηκε με το νέο μνεμόνιο που υπογράψαμε χθες. Όσα θέματα ανοίγουμε ως Χλapache θα τα ανοίγουμε στην κατηγορία αφτή. Όποιος αισθάνεται κοντά στη φιλοσοφία μας (μάσα, βόλτες, λάσπη, χαβαλές) θα ανοίγει τα θέματά του στην κατηγορία "Οδαγκωτόστ" για να μπαίνουνε μετά οι άλλοι και να τα κάνουμε κ@λος (αν έχουμε ένμπνεφση) με τα Χλapachέικα. Αφτό δεν σημαίνει ότι όλα τα θέματα θα γίνονται λάσπη με το ζόρι, απλά θα μπορούμε ρε πιδίμ να γράφουμε και καμιά μ@λ@κια παραπάνω για να γελάμε (στο κάτω κάτω αφτός ήταν ο σκοπός από την αρχή) και όσοι δεν έχουν χιούμορε δεν θα τα διαβάζουν, πολυ απλά. Αν τώρα ξεφεύγει κάποιο θεματάκι που είναι απέξω και γυρνάει προς το Χλapacheϊκό, ο Αα πιθανόν να το συμμαζέβει και ίσως να μεταφέρει όλο ή μέρος του στην κατηγορία "Οδαγκωτόστ' ώστε τα πρόβατα να μένουν στο μαντρί κλπ κλπ, ησυχία τάξις και ασφάλεια τα μύδια του Καράμπελα και το αρνί της Χάιδως αλλά έτσι είναι η ζωή, δεν μποράμε τα τάχουμε όλα και απαιτείται κάποτες να μπαίνει μια τάξις στην κακούργα κενωνία τι να τα κάνεις τα λεφτά άμα δεν έχεις μία. Περικαλώ το λεπόν όλα τα μέλη τσι φυλήστ να δεχτούν τη νέα συνφωνία - μνεμόνιο με στοργή και προδερμ γιατί θα σας πάρει και θα σας σεκώσει κοπρόσκυλα !

Τζιμ Άνταμς

Τζιμ Άνταμς

Double Banana

• Cyclist Friends
  • 7.414 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚορφή-Κορφή
συμφωνώ στο να γράφουμε Χλαπατσέικα μόνο στην υποκατηγορία του Οδοντωτού, διαφωνώ στο να γράφουμε ως Χλαπάτσι μόνο στην κατηγορία του Οδοντωτού. Με το σκεπτικό αυτό δημιουργούμε έναν δικό μας ολόκληρο τομέα. Έτσι θα καταντήσουμε να έχουμε όλες τις κατηγορίες του κυρίως φόρουμ στο υποφόρουμ αυτό. Θέλω να ανοίξω εγώ θέμα για Χλαπατσοβόλτα, ή για Χλαπατσοποδήλατο και θα το ανοίγω στον Οδοντωτό; Γιατί δηλαδή; Δεν μπορώ να το καταλάβω. Θα το ανοίξω εκεί που ανήκει και απλά δεν θα γράφουμε Χλαπατσέικα αλλά απλή δημοτική. Χλαπάτσι είσαι είτε γράφεις Χλαπατσέικα είτε όχι.

scidoc

scidoc

riding Frankenstein

• Cyclist Friends
  • 440 Δημοσιεύσεις
Είδες για να'μαστε όλοι παντρεμένοι?.. Αυτοί που δε μπορούν να (αντι)μιλήσουν σπίτια τους το κάνουν εδώ (σε ΚΑΘΕ ευκαιρία), κι εμείς που έχουμε συνηθίσει τη γκρίνια και το "yes dear" το λέμε και εδώ μέσα (με την ίδια ευκολία). Περαστικά μας!!

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις

συμφωνώ στο να γράφουμε Χλαπατσέικα μόνο στην υποκατηγορία του Οδοντωτού, διαφωνώ στο να γράφουμε ως Χλαπάτσι μόνο στην κατηγορία του Οδοντωτού. Με το σκεπτικό αυτό δημιουργούμε έναν δικό μας ολόκληρο τομέα. Έτσι θα καταντήσουμε να έχουμε όλες τις κατηγορίες του κυρίως φόρουμ στο υποφόρουμ αυτό. Θέλω να ανοίξω εγώ θέμα για Χλαπατσοβόλτα, ή για Χλαπατσοποδήλατο και θα το ανοίγω στον Οδοντωτό; Γιατί δηλαδή; Δεν μπορώ να το καταλάβω. Θα το ανοίξω εκεί που ανήκει και απλά δεν θα γράφουμε Χλαπατσέικα αλλά απλή δημοτική. Χλαπάτσι είσαι είτε γράφεις Χλαπατσέικα είτε όχι.

Χλapache γεννιέσαι, δεν γίνεσαι !!

ενθικιστή !!

Δε σούπε κανείς ρε πιτσιρίκο να γράφεις μόνο στην κατηγορία αφτή ούτε να ανοίγεις νέα θέματα μόνο στην κατηγορία αφτη !! Έγραψα (και το παρεξήγηξες) "Όσα θέματα ανοίγουμε ως Χλapache" εννοώντας τα θέματα που αγγίζουν τα της φυλής και τισ βλότες που κανονίζουμε ως φυλή !! Αν θες να ανοίξεις ένα θέμα για κάτι άλλο ("αναγαχτιζμένοι στην Ομόνοια" για παράδειγμα) φυσικά και δεν θα το ανοίξεις στην κατηγορία "Οδαγκωτός", γιατί θα σε δαγκώσω αφτοπροσκόπως. Θα το ανοίξεις εκεί που ανήκει, δεν θα γράφεις όμως σε Χλapachεϊκή γλώθα. Έγραψα επίσης ότι όσοι θέλουν μπορούν να ανοίγουν θέματα στην κατηγορία, δεν είμαστε "κλαμπ πριβέ", είτε κάνουν βλότες μαζί μας είτε δεν μας έχουν γνωρίσει ποτές... γιατί η Χλapachοσύνη είναι παγκόζμια και οικουμενική, δικά μαζ παιδιά υπάρχουν σε όλεζ τιζ ηπείρουζ (για παράδειγμα, οι Χλapache που έγραψαν τις περιγραφέζ των προϊόντων Ζιμάνο πάνω στιζ συσκεβασίεζ που ανακαλύχθηκαν προσφάτωζ από τον Ζαρακουρσα πρώτα και εμού του ιδίου κατόπιν).

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒυρωνας,ΠΦαληρο
Δεν ξερω αν ειναι σωστη η λαθος η αποφαση των Αρχηγων,αλλωστε εγω ως Χλαπατσαιος σπανια εως καθολου χρησιμοποιουσα την Χλαπατσικην. Τη σεβομαι ομως και θα την ακολουθησω,γιατι γινομαστε δυσαρεστοι και κουραστικοι για τους υπολοιπους φιλους. Θα ηθελα ομως να γινει κατι με ολη αυτη την κουραστικη,ανουσια,εκνευριστικη,ασκοπη και καταθλιπτικη μαστιγα των πολιτικοοικονομικοthread. Δε λεω,γραφονται σε αψογην ελληνικην,αλλα αυτα που γραφονται ειναι χιλιοειπωμενα,γνωστα και τα βλεπεις τα διαβαζεις τα ακους καθημερινα,στις εφημεριδες,καναλια,ραδιοφωνα κ.λ.π. Δεν θα εγραφα τιποτα,αλλα απο τη στιγμη που καποιοι ενοχλουνται απο τον τροπο γραφης μας και τον τροπο επικοινωνιας μας,τοτε να δεχονται και την κριτικη αλλα και να περιορισουν τις επιστημονικες τους και πολιτικοοικονομικες τους αναλυσεις και αναζητησεις,οσο το δυνατον, η ακομη καλυτερα σε αλλα fora. Ευχαριστώ

Τζιμ Άνταμς

Τζιμ Άνταμς

Double Banana

• Cyclist Friends
  • 7.414 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚορφή-Κορφή
απλά ένα θέμα μιας βόλτας πχ δεν νομίζω ότι είναι σωστό να ανοιχτεί στην κατηγορία του Οδογκωτού διότι εκτός από Χλαπάτσι μπορεί να θέλουν να έρθουν και άλλοι οι οποίοι λόγω αυτής της αλλαγής να μην κοιτάζουν καν την κατηγορία αυτή. Βέβαια θα μου πεις "πρόβλημα τους" αλλά δεν είναι σαν να ακυρώνουμε τις κατηγορίες του φόρουμ λίγο; Πάντως δεν σε παρεξήγησα. Κατάλαβα το σκεπτικό σου απλά απάντησα ώστε να γίνει λίγο πιο ξεκάθαρο το σκηνικό (αν με νοείς). Προσωπικά πρόβλημα δεν έχω που θα ανοίγω θέματα. Μια ζωή δεν μπορούσα να πετύχω την κατηγορία με τίποτα. Υ.Γ. Συμφωνώ με τον Ιωάννη. Σπάνια γράφω Χλαπατσέικα και αυτά είναι μεμονωμένες λέξεις. Πιο πολύ πετάω βλάχικα (δεν πιστεύω να απαγορεύτηκαν και αυτά, τι θα κάνουμε εμείς τα βλαχάκια;) παρά Χλαπατσέικα.

χωmad

χωmad

player-slayer

• Cyclist Friends
  • 2.939 Δημοσιεύσεις
εχετε κολλησει ολοι με τις φυλες και τις μαμακιες,καντε ποδηλατο ρε....

vasden

vasden

Όχι.Στόχοι

• Cyclist Friends
  • 441 Δημοσιεύσεις

Πριν λίγο έληξε με επιτυχία η σύσκεψη στην οποία συμμετείχαν οι αΑ και εΑ και είχε ως θέμα τη χρήση της Χλαπατσαϊκής στην εν λόγω κοινότητα.

Η συζήτηση διεξήχθη σε απόλυτα αδερφικό κλίμα με τη χρήση διερμηνέων ώστε να γίνουν κατανοητές οι απόψεις όλων των εμπλεκομένων. Μάλιστα, οι δύο αρχηγοί μίλησαν ο ένας τη γλώσσα του άλλου σε μια ένδειξη καλής θέλησης και κατανόησης.

Αφού συνέφαγαν για αρκετές ώρες υπέγραψαν το νέο μνημόνιο συνεργασίας το οποίο μεταξύ άλλων περιλαμβάνει την από κοινού απόφαση για τη χρήση της Χλαπατσαϊκής μόνο στην ενότητα θεμάτων του Οδοντωτού.http://www.cyclist-f...

Σε αυτή την ενότητα, η χρήση της Χλαπατσαϊκής θα είναι ως πρώτη γλώσσα αλλά θα επιτρέπεται και η χρήση της Ελληνικής από τους αμαθείς και μη ομιλούντες τη Χλαπατσαϊκή.

Στα υπόλοιπα θέματα και τις υπόλοιπες ενότητες της κοινότητας η Χλαπατσαϊκή ή τα Χλαπατσαίικα δεν θα χρησιμοποιούνται, τουλάχιστον μέχρι το Υπουργείο Παιδείας να τα εισάγει ως μάθημα στο Δημοτικό.

Παρακαλούνται τα μέλη των φυλών, να ασπαστούν το νέο μνημόνιο και να ακολουθήσουν τις γραφές τους.

Με φιλι-κούσ-κουσ χαιρετισμούστ,

Ο αΑ.

Επιτέλους!!

kounnas

kounnas

In phase and such

• Cyclist Friends
  • 853 Δημοσιεύσεις
Συμφωνώ κι εγώ με το Μήτσο Αδάμου για την αλλαγή της δομής σ' αυτό το βαθμό. Άσε που φαίνεται σαν απομόνωση για τα "άτακτα παιδιά" που τα κλείνουμε τιμωρία στο δωμάτιό τους. Γιατί ρε??? Ποιό είναι το κακό στην τελική??? Επειδή κάποιοι δεν έχουν χιούμορ ή λίγη εξυπνάδα ή έστω χαβαλέ διάθεση??? Και πόσοι είναι αυτοί σε σχέση με τους άλλους? Είμαι σίγουρος ότι για κάθε έναν που ενοχλείται αντιστοιχούν περισσότεροι που γελάνε και γουστάρουνε. Απλά η γκρίνια ενοχλεί περισσότερο κι ακούγεται πρώτη. Γνώμη μου. Μετά θα ασχολούμαστε με τα ορθογραφικά λάθη και μόλις φτιάξουμε και ειδική κατηγορία για τους ανορθόγραφους θα ζητηθεί να γράφουμε και πολυτονικό (το οποίο παρεπιπτόντως το γουστάρω αλλά είναι άλλο θέμα). Στην τελική η Χλαπαστέϊκη είναι ένα έξυπνο λογοπαίγνιο (για μένα, ίσως όχι μόνο).

Marinalt

Marinalt

Αέρεια

• Cyclist Friends
  • 7.384 Δημοσιεύσεις
Record, κανένα το νόημα και το ξέρεις πολύ καλά. Τα "κουραστικά κείμενα" θα συνεχίζουν να εμφανίζονται στο "νέες δημοσιέυσεις". Αν κάποιου το μάτι είναι σαν του κοκάκια μπροστά στην κόκα, θα μπεί και θα διαβάσει. Θα στραβωθεί και θα σαστίσει. Εγώ του φταίω ? Ας πάει σε ένα κέντρο απεξάρτησης (Καλημέρα σας, Καληνύχτα σας, Καλησπέρα σας, Η ζωή της κούρσας, Δυναστεία κτλ). Το ένα και το αυτό με τις οικονομικές αναλύσεις. Αν δεν σου αρέσουν Ιωάννη, ποιος σε ανάγκασε να μπεις να διαβάσεις ? Και εγώ τις βαριέμαι και δεν τις παρακολουθώ. Είναι σε 2-3-5-10 θέματα και απλά δεν ασχολούμαι (δεν γράφουνε παράλληλα και για το 1χ9 ή τα headseat που παίρνει το γουρούνι). Παρασκευά βγαίνουμε και για ποδήλατο μην ανυσηχείς. Κανείς δεν έχει κολλήσει με τις φυλές αν δεν το έχεις καταλάβει. Ένα αστείο είναι που αντιμετωπίζεται σαν τους γκέι. Κάντε ότι θέλετε αλλά μέσα στην ντουλάπα. Εκεί είναι το θέμα. Vasden άλλαξε κάτι στη ζωή σου και τι ? Μας το περιγράφεις αυτό το "επιτέλους" ?