Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Σύσκεψη Αρχηγών και συναίνεση για το νέο Μνημόνιο

- - - - -

• Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα είναι κλειδωμένο
58 απαντήσεις στο θέμα

Zan

Zan

(m)

• Cyclist Friends
  • 6.440 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Δεν συμφωνώ με τίποτα από τα παραπάνω και ούτε πρόκειται να τηρήσω το παραμικρό.

Οι γνωστοί άγνωστοι μετριοπαθείς αφού τον ήπιαν στην ψηφοφορία περί moderation,:director: και κανένας δεν σχολίασε ούτε τα ποσοστά (6-7 φορές πάνω οι "να μείνει ως έχει" και μόνο 4 ή 6% διαφορά με τους "πιο χαλαρή διαχείρηση") πιέζουν μέσω Ταψού για ότι δεν τους κάθεται καλά στον πρωινό τους καφέ και τους χαλάει την "αισθητική" της μονοτονίας τους.

Μάλλον στην παιδεία που έλαβαν δεν τους είπαν ποτέ ότι μερικές αξίες δεν γίνονται απαιτητές αλλά κερδίζονται όπως ο σεβασμός στη διαφορετικότητα, στην έκφραση και στην χαρά.

Έχει γίνει ο φαρισαϊσμός επάγγελμα από μερικούς εδώ μέσα κι αυτό δεν ταιριάζει με την δική μου αισθητική ναούμε!

Υ.Γ Όσο για τα περί μνημονίου, μία Βάρκιζα είναι αρκετή στη ζωή μας, δεν θέλουμε άλλη ντροπή.

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.433 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του λέτε ρε μάγκες. Πραγματικά δηλαδή, έλεος.

Και για να μην υπάρχει καμία παρεξήγηση για τις πιέσεις και τα άλλα που γράφετε να σας πω λοιπόν πως έγιναν τα πράγματα αφού φαίνεται ότι το χιούμορ δεν είναι ικανό να σας αποφορτίσει αλλά πρέπει σώνει και καλά να τσακωθείτε και να γρινιάξετε.

Ήρθε λοιπόν ο εΑ στο C2 χτες για να κάνουμε παρέα. Πάνω στην κουβέντα που ήταν και για άλλα θέματα, γύρισε κάπως το θέμα στο forum. Εκεί λοιπόν, σκέφτηκε ότι θα ήταν όλοι ευχαριστημένοι αν τη γλώσσα τη χρησιμοποιούσαμε μόνο στα thread που ανοίγονται εκεί και όχι στα άλλα. Προσοχή: Όχι οι χλαπατσαίοι να γράφουν ΜΟΝΟ εκεί, όπως ατόπως αναφέρθηκε, αλλά όσοι θέλουμε να γράφουμε χλαπατσαίικα για την πλάκα μας να το κάνουμε μόνο σε αυτά τα thread. Έτσι και τη γλώσσα θα διατηρήσουμε και την πλάκα μας θα κάνουμε και τα θέματα που διαβάζονται απ΄ολους δεν θα έχουν πρόβλημα. Εκτός τώρα αν κάποιος έχει συνδέσει την ύπαρξή του στο forum με τη γραφή αυτή και δεν μπορεί να γράφει αλλιώς.

Αυτή ήταν η πρόταση του εΑ και δεν την βρήκα άσχημη, οπότε είπαμε οκ ας το κάνουμε έτσι.

Τώρα για τις υπόλοιπες τρέλες και κοσμοθεωρίες της μίας πλευράς και της άλλης τι να πω? Τόσο σοβαρά τα βλέπετε τα πράγματα ρε παίχτες?

Α, και τίποτα δεν θα αλλάξει στη πως διαχειρίζεται το forum. Όταν προλαβαίνω να διαβάζω (γιατί δεν τα διαβάζω όλα) και όταν έχω report από κάποιο μέλος για κάποιο Thread θα αποφασίζω αν πρέπει ή όχι να παρέμβω. Δεν κάνω συναλλαγές ή κουβεντούλα περί διαχείρισης. Η ψηφοφορία και το 76% για μένα ήταν αρκετό. Συνεχίζουμε ως έχουμε και αυτή η μικρή αλλαγή έγινε ως μια ιδέα που θα βόλευε όλους. Δυστυχώς όσο και να προσπαθείτε, δεν θα μπορέσω ποτέ να δω διαφορές ανάμεσα σε ανθρώπους ξεκινώντας από μια πλάκα ή δογματισμούς εκατέρωθεν. Μην κάνετε σα μωρά όλοι σας.

Και ούτε πρόκειται να μπω στη διαδικασία της δασκάλας και να σας τα ξαναγράφω και να σας τα σβήνω και άλλες τέτοιες αηδίες. Αρκετά έχω στο κεφάλι μου κάθε μέρα μάγκες. Αν το κατανοείτε καλώς αν όχι κάντε όπως σας ταιριάζει καλύτερα αλλά να ξέρετε ότι και εγώ όπως και ο εΑ θα το προτιμούσαμε να γίνει έτσι όπως αναφέρουμε.

Zan

Zan

(m)

• Cyclist Friends
  • 6.440 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Προσωπικά Takxu τόσο σοβαρά βλέπω πισω από τα πράγματα.

Τζιμ Άνταμς

Τζιμ Άνταμς

Double Banana

• Cyclist Friends
  • 7.414 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚορφή-Κορφή

Ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του λέτε ρε μάγκες. Πραγματικά δηλαδή, έλεος.

Και για να μην υπάρχει καμία παρεξήγηση για τις πιέσεις και τα άλλα που γράφετε να σας πω λοιπόν πως έγιναν τα πράγματα αφού φαίνεται ότι το χιούμορ δεν είναι ικανό να σας αποφορτίσει αλλά πρέπει σώνει και καλά να τσακωθείτε και να γρινιάξετε.

Ήρθε λοιπόν ο εΑ στο C2 χτες για να κάνουμε παρέα. Πάνω στην κουβέντα που ήταν και για άλλα θέματα, γύρισε κάπως το θέμα στο forum. Εκεί λοιπόν, σκέφτηκε ότι θα ήταν όλοι ευχαριστημένοι αν τη γλώσσα τη χρησιμοποιούσαμε μόνο στα thread που ανοίγονται εκεί και όχι στα άλλα. Προσοχή: Όχι οι χλαπατσαίοι να γράφουν ΜΟΝΟ εκεί, όπως ατόπως αναφέρθηκε, αλλά όσοι θέλουμε να γράφουμε χλαπατσαίικα για την πλάκα μας να το κάνουμε μόνο σε αυτά τα thread. Έτσι και τη γλώσσα θα διατηρήσουμε και την πλάκα μας θα κάνουμε και τα θέματα που διαβάζονται απ΄ολους δεν θα έχουν πρόβλημα. Εκτός τώρα αν κάποιος έχει συνδέσει την ύπαρξή του στο forum με τη γραφή αυτή και δεν μπορεί να γράφει αλλιώς.

Αυτή ήταν η πρόταση του εΑ και δεν την βρήκα άσχημη, οπότε είπαμε οκ ας το κάνουμε έτσι.

Τώρα για τις υπόλοιπες τρέλες και κοσμοθεωρίες της μίας πλευράς και της άλλης τι να πω? Τόσο σοβαρά τα βλέπετε τα πράγματα ρε παίχτες?

Α, και τίποτα δεν θα αλλάξει στη πως διαχειρίζεται το forum. Όταν προλαβαίνω να διαβάζω (γιατί δεν τα διαβάζω όλα) και όταν έχω report από κάποιο μέλος για κάποιο Thread θα αποφασίζω αν πρέπει ή όχι να παρέμβω. Δεν κάνω συναλλαγές ή κουβεντούλα περί διαχείρισης. Η ψηφοφορία και το 76% για μένα ήταν αρκετό. Συνεχίζουμε ως έχουμε και αυτή η μικρή αλλαγή έγινε ως μια ιδέα που θα βόλευε όλους. Δυστυχώς όσο και να προσπαθείτε, δεν θα μπορέσω ποτέ να δω διαφορές ανάμεσα σε ανθρώπους ξεκινώντας από μια πλάκα ή δογματισμούς εκατέρωθεν. Μην κάνετε σα μωρά όλοι σας.

συμφωνώ απολύτως. Το ανέφερα σε προηγούμενο ποστ μου έχοντας στο μυαλό μου ότι το ίδιο εννοούσε και ο Γιώργος αλλά το "έδωσε" με λάθος τρόπο. Ίσως να ήθελα να επιβεβαιωθώ κιόλας. Σαν ιδέα μου αρέσει γενικά πάντως. Πιστεύω θα φέρει μια ισορροπία στο φόρουμ. Έστω και σε ένα μικρό ποσοστό από μια πλευρά νιώθω αδικημένος αλλά το προτιμώ από το να αδικώ κάποιους άλλους της "απέναντι πλευράς". Σαν Δημήτρης, χωρίς ίχνος ειρωνείας και με απόλυτη ειλικρίνεια αφού πάρθηκε αυτή η απόφαση παρακαλώ αν κάποιος δει να γράφω χλαπατσέικα σε άλλο θέμα να μου το επισημάνει. Ήδη κόντεψα να γράψω δυο φορές σήμερα κατά λάθος.

Marinalt

Marinalt

Αέρεια

• Cyclist Friends
  • 7.384 Δημοσιεύσεις

θα ήταν όλοι ευχαριστημένοι αν τη γλώσσα τη χρησιμοποιούσαμε μόνο στα thread που ανοίγονται εκεί και όχι στα άλλα.

εγώ αυτό δεν καταλαβαίνω και για αυτό ρωτάω απο την αρχή.
Δηλαδή Τάκη στα θέματα που ανοίγονται στον Οδοντωτό, ας κάνουμε την πλάκα μας. Σωστά ?
Και αυτή η πλάκα μας δεν ενοχλεί ? Γιατί ενοχλεί τώρα και μετά δεν θα ενοχλεί ? Τι στην ευχή έχει ο Οδοντωτός ? Δεν φαίνεται ? Αόρατος είναι ή εμφανίζεται στα μέλη του μόνο ?
Αποτέλεσμα έχει να πείς "κομμένη η πλάκα στο φόρουμ", "κομμένα τα αλαμπουρνέζικα στο φόρουμ". Και να πάρει ο καθένας τα μέτρα του. Αυτό όμως τι διαφορά έχει ?

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.433 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Δηλαδή Τάκη στα θέματα που ανοίγονται στον Οδοντωτό, ας κάνουμε την πλάκα μας. Σωστά ?
Και αυτή η πλάκα μας δεν ενοχλεί ? Γιατί ενοχλεί τώρα και μετά δεν θα ενοχλεί ? Τι στην ευχή έχει ο Οδοντωτός ? Δεν φαίνεται ? Αόρατος είναι ή εμφανίζεται στα μέλη του μόνο ?
Αποτέλεσμα έχει να πείς "κομμένη η πλάκα στο φόρουμ", "κομμένα τα αλαμπουρνέζικα στο φόρουμ". Και να πάρει ο καθένας τα μέτρα του. Αυτό όμως τι διαφορά έχει ?

Να σου εξηγήσω ρε Μιχάλη μήπως γίνω πιο σαφής.

Ανοίγει ένα νέο μέλος ένα θέμα για να αγοράσει καινούργιες αναρτήσεις. Απαντάει ο καθένας όπως θέλει και σε κάποιο σημείο κάποιος γράφει χλαπατσαίικα. Εκεί συνεχίζω εγώ την πλάκα και απαντάω και εγώ έτσι, νασου και ο Μούρης, να και ο Record. Το κακό (καλό) είναι ότι δεν είμαστε όλοι γνωστοί και φίλοι και δεν έχουμε τους ίδιους κώδικες επικοινωνίας. Τότε ο αρχικός ποσταδόρος αρχίζει να μπερδεύεται και τα παρατάει. Επίσης, κάποιος άλλος που δεν είναι πολύ "εκπαιδευμένος" στη γλώσσα χρειάζεται χρόνο να τα διαβάσει και κουράζετε οπότε δεν απαντάει και δεν γράφει την άποψή του.

Αυτό ήταν ένα παράδειγμα, και ο μόνος λόγος που για μένα είναι ΟΚ να μην χρησιμοποιείται γενικότερα. Στα θέματα τώρα του Οδοντωτού, γράφουμε εμείς, για τις βόλτες, για την πλάκα μας και όποιος θέλει να συμμετέχει εκεί έχει ήδη ασπαστεί τη γλώσσα ή δεν έχει και κανένα πρόβλημα.

Αυτό είναι όλο. Σου ξαναλέω όμως, εγώ δεν πρόκειται να μπω στη διαδικασία της λογοκρισίας για χρήση Χλαπατσαίικων σε άλλα thread. Όπως δεν το έκανα τόσο καιρό (εκτός από τα πολύ off topic σε χρήσιμα θέματα) δεν θα το κάνω και τώρα. Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλούν αλλά υπάρχουν άλλα 7500 μέλη εκ των οποίων πολλά δεν γράφουν και πολλές φορές νομίζουμε ότι είμαστε μόνο 10-20 άτομα. Δεν είναι έτσι όμως.

Περίμενε κανείς ότι στην ψηφοφορία για τη διαχείριση θα έπαιρναν μέρος 1060 μέλη? Κι όμως, μόνο σε 3 μέρες τόσοι ψήφισαν.

Και για να σου είμαι ειλικρινής, τόσο εσύ όσο και ο Zan είστε υποδείγματα ανοικτού μυαλού. Το μυαλό σας είναι ξυράφι και των δύο αλλά και οι δύο είστε ιδιαίτερα κοινωνικά εκπαιδευμένοι για να μπορείτε να δείτε την απέναντι άποψη και να είστε γενναιόδωροι στην αντίληψή σας. Είστε και το ξέρω καλά. Νομίζω λοιπόν ότι μπορείτε να δείτε εύκολα τη χρήση του "μνημονίου", πολύ πιο εύκολα από κάποιον δυσκοίλιο κολλημένο εγκεφαλικά.

zaxariades

zaxariades

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 10.547 Δημοσιεύσεις

Με τον ίδιον τρόπμο και έχω θα αρχίσκω να βγκάζω και εγώ το διγκό μου συνταγκτιγκό και Λένξεις… δεν είναι έτσι…

πόσοι θα το δεχτούν? ;)

ps: καλό απόγευμα

Giant-lander

Giant-lander

Dust is More...

• Cyclist Friends
  • 5.744 Δημοσιεύσεις

Με τον ίδιον τρόπμο και έχω θα αρχίσκω να βγκάζω και εγώ το διγκό μου συνταγκτιγκό και Λένξεις… δεν είναι έτσι…

πόσοι θα το δεχτούν? ;)

Και δεύτερο; Αμάν κάναμε να μάθουμε το πρώτο καλά καλά! ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

zaxariades

zaxariades

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 10.547 Δημοσιεύσεις

Και δεύτερο; Αμάν κάναμε να μάθουμε το πρώτο καλά καλά! ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

εγώ δεν το έμαθα ακόμα έχει ιδιαιτερότητες πολλές Χαχαχαχαχαχαχα

Marinalt

Marinalt

Αέρεια

• Cyclist Friends
  • 7.384 Δημοσιεύσεις

Ανοίγει ένα νέο μέλος ένα θέμα για να αγοράσει καινούργιες αναρτήσεις. Απαντάει ο καθένας όπως θέλει και σε κάποιο σημείο κάποιος γράφει χλαπατσαίικα. Εκεί συνεχίζω εγώ την πλάκα και απαντάω και εγώ έτσι, νασου και ο Μούρης, να και ο Record. Το κακό (καλό) είναι ότι δεν είμαστε όλοι γνωστοί και φίλοι και δεν έχουμε τους ίδιους κώδικες επικοινωνίας. Τότε ο αρχικός ποσταδόρος αρχίζει να μπερδεύεται και τα παρατάει. Επίσης, κάποιος άλλος που δεν είναι πολύ "εκπαιδευμένος" στη γλώσσα χρειάζεται χρόνο να τα διαβάσει και κουράζετε οπότε δεν απαντάει και δεν γράφει την άποψή του.

αυτό Τάκη είναι ένα ατυχές παράδειγμα. Για το λόγο οτι στα τεχνικά θέματα κανείς δεν γράφει περίεργα. Ούτε ακόμα και ο Βραστήρας που πολλές φορές δεν τον διαβάζω. Ο Σπόκ δεν έχει ανοίξει το στόμα του για τεχνικά, ο Ρέκορντ είναι μεν "δυσνόητος" αλλά κρύβει ουσία στις απαντήσεις του και ο Φώτης είναι επεξηγηματικός. Αν καμια φορά γίνονται πλάκες στα τεχνικά, είναι 3-4-5 πόστ και λήγει. Μην ακούω για τεχνικά γιατί τα 3/4 των πόστ μου (όπως και ο Βραστήρας και ο Φώτης και όλοι μας) απο απαντήσεις στα τεχνικά τα έχουμε μαζέψει και είναι μια χαρά.

πόσοι θα το δεχτούν? ;)

Ζαχαριάδη είσαι εκτός θέματος μάλλον. Δεν κατάλαβες την επιμονή μου πάνω σε τι είναι.

mr. spock

mr. spock

Μμμμμππππρρρ

• Cyclist Friends
  • 9.608 Δημοσιεύσεις
Ο Σπόκ δεν ανοίγει στόμα του αν δεν έχει τι να πει. Ο Σπόκ είναι χρήστης, αφήνει μηχανικούς μιλάνε γιά μηχανικά!

Marinalt

Marinalt

Αέρεια

• Cyclist Friends
  • 7.384 Δημοσιεύσεις
γράψε απο κάτω Ο Σπόκ δεν βγάζει φίδι απο τρύπα Ο Σπόκ βγάζει ουρά έξω

Zan

Zan

(m)

• Cyclist Friends
  • 6.440 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Δεν χρειάζονται άλλα περιττά ποστ παιδιά.

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις

απλά ένα θέμα μιας βόλτας πχ δεν νομίζω ότι είναι σωστό να ανοιχτεί στην κατηγορία του Οδογκωτού διότι εκτός από Χλαπάτσι μπορεί να θέλουν να έρθουν και άλλοι οι οποίοι λόγω αυτής της αλλαγής να μην κοιτάζουν καν την κατηγορία αυτή. Βέβαια θα μου πεις "πρόβλημα τους" αλλά δεν είναι σαν να ακυρώνουμε τις κατηγορίες του φόρουμ λίγο; Πάντως δεν σε παρεξήγησα. Κατάλαβα το σκεπτικό σου απλά απάντησα ώστε να γίνει λίγο πιο ξεκάθαρο το σκηνικό (αν με νοείς). Προσωπικά πρόβλημα δεν έχω που θα ανοίγω θέματα. Μια ζωή δεν μπορούσα να πετύχω την κατηγορία με τίποτα.

Υ.Γ. Συμφωνώ με τον Ιωάννη. Σπάνια γράφω Χλαπατσέικα και αυτά είναι μεμονωμένες λέξεις. Πιο πολύ πετάω βλάχικα (δεν πιστεύω να απαγορεύτηκαν και αυτά, τι θα κάνουμε εμείς τα βλαχάκια;) παρά Χλαπατσέικα.

Η σκατηγορία "Οδαγκωτόστ" βρίσκεται υπό της σκατηγορίας "Βρείτε παρέα για τσι βλότες σας" άρα κανομικά προορίζεται για να βάζουμε ποστ για τσι βόλτε του Οδαγκωτού.

Ίσως να μην το έχεις σκαταλάβει, αλλά ο Οδαγκωτόστ πρόκειται περί παρέας που βγαίνουμε μαζί για πορδήλατο.

Τζιμ Άνταμς

Τζιμ Άνταμς

Double Banana

• Cyclist Friends
  • 7.414 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚορφή-Κορφή
υπό αυτή την έννοια είναι σωστό. Απλά έχουν δρομολογηθεί λίγο διαφορετικά. Τέλος πάντων. Λες να μην το έχω καταλάβει;

mr. spock

mr. spock

Μμμμμππππρρρ

• Cyclist Friends
  • 9.608 Δημοσιεύσεις

γράψε απο κάτω
Ο Σπόκ δεν βγάζει φίδι απο τρύπα
Ο Σπόκ βγάζει ουρά έξω

Ρε Μιχαλιώ γιατί μου τη μπέφτεις; Η θέση μου είναι γνωστή και καθαρή.

Αρχικό μήνυμα απο marinaltΔημοσίευση ΕικόναςΓιατί που αλλού γράφουμε περίεργα ? Πολύ το ζάλισμα τώρα τελευταία. Και απο τύπους που δεν περνάνε ούτε απ'έξω απο τέτοια θέματα. Παρόλα αυτά "δεν μπορούν να παρακολουθήσουν και κουράζονται". Για πολύ δούλεμα

Spock: Συμφωνώ απόλυτα, αλλά επειδή θέλω το κλίμα μεταξύ όλων των μελών να είναι αδερφικό, διαφωνώ!
Είμαστε όλοι αδέρφια! ΧλapaChe, νταουνκοιλιάδες, χωματοκουρσάδες, φιξάκιδες, αστικοί, τρίκυκλοι, θαλάσσιοι, ακόμα και κουρσάροι!!!

Δηλαδή εσύ πιστεύεις πως πρέπει να ανοιχθεί βεντέτα με τους αντιχλapaChιακούς;
Μιά χαρά δεν περνάμε και χωρίς αυτή;

I like your bike

I like your bike

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.499 Δημοσιεύσεις
Προσωπικά πάντως ουδέποτε έχω καταφερθεί εναντίον της χλαπατσεϊκής, καθότι έχω μάθει να σέβομαι τη διαφορετικότητα των άλλων. Τις δε πολιτικο-οικονομικό-κοινωνικό- αναλύσεις θα τις γράφω όσο γουστάρω από τη στιγμή που δεν παραβιάζω κανέναν κανόνα του φόρουμ. Αν όμως παραβιάζω, τότε θα σταματήσω άμεσα κάθε ποστ μη-ποδηλατικού περιεχουμένου καθότι πέρα από τη διαφορετικότητα σέβομαι και τους κανόνες.

mr. spock

mr. spock

Μμμμμππππρρρ

• Cyclist Friends
  • 9.608 Δημοσιεύσεις
Λοιπόν, εγώ θα γράφω όπου γουστάρω. Όπως έκανα μέχρι τώρα. Να προσέχει, όμως, όποιος με κατηγορήσει πως γράφω χλapaChέικα, μην κάνει λάθος. Γιατί, φίλοι μου αγαπημένοι, αν και δεν το καταλαβαίνετε, τα χλapache δεν είναι γλώσσα, διάλεκτος ή κάτι τέτοιο. Είναι άποψη και διάθεση! Μέμνησο...

pavelitz

pavelitz

Τύπος "όξω απ' την πόρτα"

• Cyclist Friends
  • 2.574 Δημοσιεύσεις
Να καταθέσω κι εγώ μια γνώμη: προσωπικά, όποτε τα χλαπατσέικα με κούραζαν, απέφευγα να διαβάζω τα συγκεκριμένα ποστ ή τα συγκεκριμένα θρεντ. Παρ'όλα αυτά, δε θεώρησα ποτέ ότι απειλείται η επικοινωνία στο φόρουμ (ή κάτι άλλο) από αυτά. Δε γνωρίζω τα προβλήματα που προέκυψαν και αναφέρθηκαν στη διαχείριση, κάτι θα ξέρει όμως κι αυτή για να προβληματίζεται τόσο. Για μένα ο σεβασμός στον άλλον είναι Η ΑΡΧΗ. Σεβασμός στον άλλον σημαίνει να τον αφήσουμε να εκφραστεί με τον τρόπο του, σημαίνει όμως ότι κι αυτός ο άλλος πρέπει να ρυθμίσει πώς θα εκφραστεί απέναντι στον καθέναν (που δε γνωρίζει πάντα τόσο καλά...), έτσι δεν είναι; Τέλος πάντων, όπως σεβάστηκα την ως τώρα ελευθερία, μπορώ να σεβαστώ και την όποια συμφωνία, είναι που είναι δυσκολότερη από το PSI, δε θα είμαι από αυτούς που θα τη δυσκολέψουν περισσότερο.

kounnas

kounnas

In phase and such

• Cyclist Friends
  • 853 Δημοσιεύσεις

γράψε απο κάτω
Ο Σπόκ δεν βγάζει φίδι απο τρύπα
Ο Σπόκ βγάζει ουρά έξω

Μάηκ κι εγώ πιστεύω πως πρέπει να είμαστε όλοι ενωμένοι. Αρκετά χάλια είμαστε μ' αυτά που βλέπουμε κι ακούμε καθημερινά. Τουλάχιστον εδώ θα πρέπει να είμαστε ΜΙΑ παρέα με κοινό σημείο το ΠΟΔΗΛΑΤΟ ακόμα κι αν αυτό είναι θαλάσσιο. Αυτό είπε ο Σποκ ο Ενωτικός και πιστεύω ότι είναι σίγουρα κι ίδιος ενοχλημένος, από το νέο μνημόνιο της διοίκησης, μιας κι είναι από τους δυνατούς Χλapache. Από την άλλη αν δεν κάνουμε ένα βήμα πίσω που θα οδηγήσει? Σε νέα φασαρία (που είναι και της μόδας)? Ή μήπως σε καινούρια ποστ ενοχλημένων του στυλ "Το κακό παράγινε" λες και είμαστε μόλυνση.
Βάζω και τον εαυτό μου μέσα γιατί έτσι νιώθω.
Παλιά σας διάβαζα και γέλαγα σα βλάκας μόνος μου. Έλεγα είναι παρέα αυτοί, γνωρίζονται καιρό, και δεν έγραφα. Όμως όταν γνωριστήκαμε σε βόλτα και είδα πόσο ανοιχτοί είναι η παρέα σε νέους φίλους, χύμα και άνετοι είναι οι περισσότεροι ξεκόλλησε το χέρι μου και άρχισα να γράφω σε χλαπατσέικα και μη. Όπως κι ο Takxu που το γύρισε σιγά σιγά στο Χλαπάτσικο κι απ' ότι βλέπω το έχει. Μην απορήσετε αν δείτε κι άλλους κουρσάρους να λασπώνονται και να τρώνε παϊδάκια με τα χέρια. Ο μεγάλος ΖΑΧΑ έκανε τα πρώτα δειλά του βήματα μόλις πριν λίγο...
Διαφωνώ με τον "προστατευτικό" κανόνα για αυτούς που ενοχλούνται (καθώς μάλλον δεν είναι αντιπροσωπευτικός) καθώς και με την περιθωριοποίηση των Χλapacheϊκων αλλά εφ' όσον είναι κανόνας του φόρουμ θα τον σεβαστώ.
Μην ακούσω όμως ξανά ειρωνικά σχόλια από ξερόλες και μπορόλες γιατί τότε μπορεί να γίνω ο πιό ενοχλητικός.

scidoc

scidoc

riding Frankenstein

• Cyclist Friends
  • 440 Δημοσιεύσεις
Θα ήταν λογικό λοιπόν να ανοίξουμε ένα νήμα που θα διαβάζουν οι διαχειριστές και μέσα θα γράφουμε ό,τι μας ενοχλεί, και μετά θα το απαγορεύουμε στους υπόλοιπους. Π.χ. εμένα με ενοχλεί αφάνταστα ο ψευτοπουριτανισμός. Η βλακεία. Η αγραμματοσύνη. Η ημιμάθεια. Η κουτοπονηριά. Η τσάμπα μαγκιά. Και άλλα πολλά. Θα τα απαγορεύσουμε? Πώς? Και αν ναι, από αυτούς που θα μείνουν στο forum,θα ενοχλείται κανείς από τα χλαπατσέικα?

jasonp66gr

jasonp66gr

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.562 Δημοσιεύσεις
Αρχικα την φυλη την γνωρισα κλαιγοντας, στη συνεχεια με τισ πρωτεσ βολτεσ αισθανθηκα οτι τους γνώριζα χρονια, κρίμα που ενοχληθηκαν κάποιοι με την γραφή γιατί χάνουν προπόνηση εγκεφάλου και πολυ γέλιο, πέρα από βοήθειες όπου χρειάζεται

Tzeve

Tzeve

Let's Go Yankees

• Cyclist Friends
  • 5.385 Δημοσιεύσεις
η αλήθεια είναι στη μέση...για καλό έγινε πιστεύω. Ειδικά για νέα μέλη που μπορεί να είναι ενοχλητικό.

scidoc

scidoc

riding Frankenstein

• Cyclist Friends
  • 440 Δημοσιεύσεις
Μα το ότι έγινε δεν το θεωρώ κακό και σαφώς αφου είναι επιθυμία του forum θα τη σεβαστώ. Το θέμα είναι το γιατί φτάσαμε να το κάνουμε τόσο θέμα που να ληφθεί μέτρο σχετικά.. Και για να δευτερολογήσω στο Marinalt, θα ήθελα κι εγώ να μας εξηγήσει ο Vasden προς τι η αναφώνηση "Επιτέλους!!". Πραγματικά, πόσο υπέφερες από τα χλαπατεσέικα? Και πόσο καλύτερη θα είναι η ζωή από σήμερα?

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις

Μα το ότι έγινε δεν το θεωρώ κακό και σαφώς αφου είναι επιθυμία του forum θα τη σεβαστώ. Το θέμα είναι το γιατί φτάσαμε να το κάνουμε τόσο θέμα που να ληφθεί μέτρο σχετικά.. Και για να δευτερολογήσω στο Marinalt, θα ήθελα κι εγώ να μας εξηγήσει ο Vasden προς τι η αναφώνηση "Επιτέλους!!".
Πραγματικά, πόσο υπέφερες από τα χλαπατεσέικα? Και πόσο καλύτερη θα είναι η ζωή από σήμερα?

Δεν χρειάζεται να την πέφτετε σε κάθε μέλος που γκρινιάζει, γιατί και εσείς γκρινιάρηδες είστε (απλά γκρινιάζετε με διαφορετικό τρόπο).

δυστυχώς κάποιοι (όχι ο Βαζδέλ) έχουν την απαίτηση να προσαρμόζεται το σύμπαν γύρω τους με βάση τις δικές τους ανάγκες (και αδυναμίες), ίσως γιατί οι ίδιοι δεν έχουν την ικανότητα να προσαρμοστούν. Προκειμένου λοιπόν να είμαστε όλοι ή μερικοί σε διαρκή κόντρα μαζί τους, προσαρμοζόμαστε εμείς (ναι, τους κάνουμε τη χάρη και δεν συμπεριφερόμαστε σα μικρά παιδιά, γιατί δεν είμαστε αυτού του επιπέδου) και ας τους κάνει αυτό να νιώθουν ότι κάτι "κέρδισαν", δεν πειράζει... δεν παίζουμε ποδόφσαιρο, είμαστε μεγάλα παιδιά.

scidoc

scidoc

riding Frankenstein

• Cyclist Friends
  • 440 Δημοσιεύσεις
Συμφωνούμε. Δες την προηγούμενη ακριβώς δημοεσίευσή μου πριν από αυτήν που παραθέτεις. Αλλά βλέπεις μερικές φορές δεν αρκείται κανείς στο ότι υποχωρείς και θέλει να πει κι άλλο κι άλλο.. Σαν τύπος που περνάει κόκκινο, τον αποφεύγεις, του προσφέρεις βοήθεια αν έχει ταραχτεί ή τρομάξει πολύ, και όταν δει ότι γυρνάς την πλάτη να φύγεις χωρίς να του "την πεις", αρχίζει τα "Και πού'σαι παληκάρι, προσέχουμε στο δρόμο, καλά δε με είδες ρε τι έκανες κοιμόσουνα?"

zaxariades

zaxariades

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 10.547 Δημοσιεύσεις

Ζαχαριάδη είσαι εκτός θέματος μάλλον. Δεν κατάλαβες την επιμονή μου πάνω σε τι είναι.

Ζητώ συγγνώμη κύριε

aris87

aris87

ΥμητοΚαναδος

• Cyclist Friends
  • 2.754 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσίαwinnipeg,canada

Σταματήστε να γκρινιάζετε ρε Χλapache της συμφοράς !!

Είπαμε να πάρουμε μια συναινετική απόφαξη για να σταματήσει η γκρίνια και τα θεματα/ποστ τύπου "γιατί δεν σεβεστε τουσ κανονιζμοί" αλλά εσείς το χαβάσας, να θέλετε να γκρινιάζετε και να τσακώνεστε. Ρε βγείτε καμιά βλότα στις λάσπε να ξελαμπικάρετε, σα τσου κουρσάδε μου έχετε καταντήσει που κλείνονται μέσα το χειμώνα για να μη βρέξουν τα κάρβουνα και χαλάνε μωρουμάντηλα για να τα καθαρίξουν και πήζει ο εγκέφαλόστ τους και το ρίχνουν στη γκρίνια για να ξεμπουκώσουν !! Α να χαθείτε, τσουτσέκια, βαζιβαζούκοι, γλούτσοι !!

Το λεπόν, αποδώ καιπέρα γράφουμε τσι μακακίεζ μας στην κατηγορία "Οδαγκωτόστ" και κανένας δεν θα γκρινιάζει, η γκρίνια ποινικοποιήθηκε με το νέο μνεμόνιο που υπογράψαμε χθες.

Όσα θέματα ανοίγουμε ως Χλapache θα τα ανοίγουμε στην κατηγορία αφτή. Όποιος αισθάνεται κοντά στη φιλοσοφία μας (μάσα, βόλτες, λάσπη, χαβαλές) θα ανοίγει τα θέματά του στην κατηγορία "Οδαγκωτόστ" για να μπαίνουνε μετά οι άλλοι και να τα κάνουμε κ@λος (αν έχουμε ένμπνεφση) με τα Χλapachέικα. Αφτό δεν σημαίνει ότι όλα τα θέματα θα γίνονται λάσπη με το ζόρι, απλά θα μπορούμε ρε πιδίμ να γράφουμε και καμιά μ@λ@κια παραπάνω για να γελάμε (στο κάτω κάτω αφτός ήταν ο σκοπός από την αρχή) και όσοι δεν έχουν χιούμορε δεν θα τα διαβάζουν, πολυ απλά.

Αν τώρα ξεφεύγει κάποιο θεματάκι που είναι απέξω και γυρνάει προς το Χλapacheϊκό, ο Αα πιθανόν να το συμμαζέβει και ίσως να μεταφέρει όλο ή μέρος του στην κατηγορία "Οδαγκωτόστ' ώστε τα πρόβατα να μένουν στο μαντρί κλπ κλπ, ησυχία τάξις και ασφάλεια τα μύδια του Καράμπελα και το αρνί της Χάιδως αλλά έτσι είναι η ζωή, δεν μποράμε τα τάχουμε όλα και απαιτείται κάποτες να μπαίνει μια τάξις στην κακούργα κενωνία τι να τα κάνεις τα λεφτά άμα δεν έχεις μία.

Περικαλώ το λεπόν όλα τα μέλη τσι φυλήστ να δεχτούν τη νέα συνφωνία - μνεμόνιο με στοργή και προδερμ γιατί θα σας πάρει και θα σας σεκώσει κοπρόσκυλα !

ζυμφωνο απολυτα ΑρΖηγε μου

jasonp66gr

jasonp66gr

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.562 Δημοσιεύσεις

ζυμφωνο απολυτα ΑρΖηγε μου

με τοο, λετσ γκο να φτειάξουμε, να ρυθμίσουμε να πάμε καμια βόλτα, η παραλία μεγάλη και χωρά πολλά κουβαδάκια !!!