Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Cyclist.gr Sales

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
272 απαντήσεις στο θέμα

PanosFou

PanosFou

Ροζ Γάτος

• Cyclist Friends
  • 680 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Cyclist 40 Μπράβο και άντε κανονίστε να ανεβείτε και προς Θεσσαλονίκη μεριά...
  • Janimmipse του αρέσει

pahisjon

pahisjon

Cyclist Fred

• Cyclist Friends
  • 1.565 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΜαρκόπουλο
Απάντηση: Cyclist 40 ΚΤΤΓΜ το Cyclist πάντα είχε πολύ καλές τιμές - σε σημείο που να ανταγωνίζεται στα ίσα μαγαζιά του εξωτερικού - και ποιότητα στα προιόντα του. Με τις προσφορές του - παντός είδους - ακόμα περισσότερο. υ.γ. Γειά σου ρε Τάκη Δολοφόνε:lovl:

philip_time

philip_time

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.646 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Cyclist 40 Takxu!! και c-team for ever!!!

shocos

shocos

Θοδωρής

• Cyclist Friends
  • 316 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Cyclist 40

Σήμερα ολοκληρώθηκε ο πρώτος κύκλος με τα προϊόντα που είναι μέλη του C40.

Μιλάμε για 80 διαφορετικά προϊόντα με έκπτωση 40% ! Δεν ξέρω αν αυτό ακούγεται κάπως στην αγορά. Ήδη, λαμβάνουμε μηνύματα "δυσαρέσκειας" από επαγγελματίες του χώρου και ιδιαίτερα, αντιπροσώπους, γιατί λέει, "σκοτώνουμε" τις τιμές.

Το Cyclist λοιπόν, είναι αυτό που φταίει για μία ακόμα φορά για όλα.

Δεν φταίει το γεγονός ότι με κλειστά μάτια κάποιοι εισαγωγείς έδιναν προϊόντα μαζί με φρούδες ελπίδες σε επίδοξους επαγγελματίες για να ανοίξουν τα δικά τους μαγαζιά και να δημιουργήσουν τέτοια διασπορά σε περίοδο κρίσης. Γιατί ξέρετε πίσω από το "μα τι είναι αυτοί ρε παιδί μου που πάνε και ανοίγουν τόσα μαγαζιά" υπάρχει και το "ποιός επιτρέπει στην αγορά να στρεβλωθεί δίνοντας τα προϊόντα του όπου να'ναι και δεν προστατεύει τα προΪόντα, τους καταναλωτές και τους άμοιρους επίδοξους επαγγελματίες".

Το Cyclist θα είναι πάντα εδώ και θα "ακούει" την αγορά. Όπως είμαστε πρωτοπόροι φτιάχνοντας το πρώτο Πραγματικό κατάστημα Λιανικής με ποδηλατικά είδη που παρείχε στον καταναλωτή retail experience πριν από μια πενταετία, όπως παρείχαμε πρώτοι διάφορες υπηρεσίες όπως, group rides, demo bikes, bazaar, events και σεμινάρια, έτσι και τώρα, βλέποντας την κατεύθυνση που έχει πάρει η αγορά κατανοούμε ότι το less is more και το value for money είναι αυτό που μετράει και αυτό που χρειάζεται ο "βομβαρδισμένος" από παντού με προϊόντα που ΔΕΝ μπορεί να αγοράσει, καταναλωτής-ποδηλάτης.

Ναι, θέλουμε να ομαλοποιήσουμε το stock μας. Ναι θέλουμε ο κόσμος να μπορεί να αγοράσει κάποια προϊόντα με ελάχιστο ή και πιθανά καθόλου κέρδος για μας. Ναι, θέλουμε να σταθούμε δίπλα στον καταναλωτή που στάθηκε δίπλα μας όλα αυτά τα χρόνια τώρα που δεν έχει ίδια αγοραστική δύναμη.

Αν αυτό είναι που χαλάει ή σκοτώνει την αγορά, τότε είμαστε δολοφόνοι.

Και κάτι ακόμα.....

Σε πείσμα όλων αυτών....έρχεται κάτι μεγάλο, για το οποίο θα ενημερωθείτε από τις αρχές τις ερχόμενες εβδομάδας.

Άντε γιατί αρκετά με τις φήμες και τις σάχλες.....

Τάκη δεν το αναφέρεις απο ευγένεια αλλά θα το αναφέρω εγώ. Το after sale service το οποίο είναι πρότυπο.

tasos53

tasos53

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 4.029 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΔράμα

Η αγορά και το μέλλον θα δείξει «ποιοι χαλάνε την αγορά»

Αυτο που ειπε ο Βασιλης ειναι το πιο σημαντικο.

Επισης Τακη δες το θεμα Θεσ/νικη που ανεφερε και ο φιλος παραπανω με αναλογη/αντιστοιχη ποιοτητα ανθρωπων διοτι θα ειναι κινηση ματ νομιζω και θεωρω οτι η συμπρωτευουσα το εχει αναγκη.
Για την επαρχια δεν το συζητω καν οτι βρεξει κατεβαζει και γενικα οτι ναναι μετρημενοι στα δακτυλα του ενος χεριου οι επαγγελματιες στο συνολο τους.

jasonp66gr

jasonp66gr

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.565 Δημοσιεύσεις

Τάκη δεν το αναφέρεις απο ευγένεια αλλά θα το αναφέρω εγώ. Το after sale service το οποίο είναι πρότυπο.

σωστά το λές απλά η ποιότητα δεν είναι εύκολα μετρήσιμη

R1der

R1der

Perix Parnitha Team

• Cyclist Friends
  • 1.323 Δημοσιεύσεις
Τάκη σε κάτι τέτοιους να απαντάς "Ας το σκεφτόσουν εσύ πρώτος" γιατί μόνο έτσι καταλαβαίνουν και γιατί κατά βάθος δεν τους χαλάει που ρίχνεις τις τιμές αλλά που δεν τις έριξαν εκείνοι πρώτοι και τους τρως την πελατεία. υ.γ. Το τρως σε εισαγωγικά γιατί πρέπει πρώτα να κάνουν κάτι για να κερδίσουν τον κόσμο ώστε να τους "φας" εσύ μετά.

Misko onroad

Misko onroad

Άννυ Φόρα αγάπη μου

• Cyclist Friends
  • 1.122 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Cyclist 40 Δεν είμαι και ο καταληλότερος να μιλήσω εδώ, καθότι δεν είμαι συχνός πελάτης, (όχι δικός σας αλλά γενικά...) αλλά αυτό που έχω να πω είναι ότι δυο τρεις φορές που επισκέφτηκα το κατάστημα (στο Χολαργό) έμεινα πολύ ικανοποιημένος από όλες τις απόψεις. Επίσης θα ήθελα να πω ότι ο τρόπος που αντιμετωπίζετε τους φίλους σας (γιατί οι περισσότεροι πια νομίζω έχουν γίνει φίλοι από πελάτες) με σεβασμό σε όλα τα επίπεδα, είναι κάτι το σπάνιο στις μέρες μας και πρέπει να διατυμπανίζεται και να γίνεται παράδειγμα προς μίμηση.

justapstar7

justapstar7

Main Delegator

• Cyclist Friends
  • 768 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Cyclist 40 Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. Συνεχίστε έτσι και καλύτερα αν γίνεται,αφουγκραζόμενοι το κοινό συναίσθημα. Έχετε αποδεδειγμένα τον κόσμο στο πλευρό σας , μην σας φοβίζει τίποτα.

rallistas

rallistas

All terrain

• Cyclist Friends
  • 1.666 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Cyclist 40 Τακη προχωρα το οπως το πας!Οι εισαγωγεις ας προσεχαν με το που εδιναν τα πραγματα τους.Εχω ακουσει πολλα τον τελευταιο καιρο,αλλα οι σοβαροι επαγγελματιες που ξερω στον χωρο (2-3) εχουν τη δικη σου αποψη.Παμε γερα λοιπον!

gmw789

gmw789

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 334 Δημοσιεύσεις

Τάκη κάποιος-οι φοβούνται ... SHOW NO MERCY :D

zaxariades

zaxariades

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 10.547 Δημοσιεύσεις

Eγώ έχω να πω μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα…
οπότε άπλωσε γέφυρα!

nilaz

nilaz

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 3.464 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Cyclist 40 Περασα και εγω καθυστερημενος απο το C2 για καποια ψωνια. Τσιμπησα σε τιμη βερμουδας no name ενα exteondo darta 3/4 για την εποχη, ενα jersey της exteondo και ενα αντιανεμικο της campagnolo. Τιμες κορυφαιες και εξυπηρετηση αψογη. Ψηνομουν να χτυπησω και τα jetracer αλλα κρατησα χαρακτηρα. Θεωρω οτι ειναι too much για εμενα τετοιο παπουτσι.

dimx-5

dimx-5

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.519 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Cyclist 40 Εϊσαι η ντροπή της πιάτσας Τάκη. Εγώ που ήρθα για ένα παιδικό κάθισμα λες να χρειαζόμουνα άλλο ένα μακρυμάνικο campa?? Ε??? Από την μιά μαθαίνουμε ότι κόβονται τα ρούχα τους, από την άλλη το βρίσκω σε τιμή αστεία, ε, πολύ θέλει ο άνθρωπος να παρασυρθεί?!! Ντουλάπες πότε θα πουλήσετε? Κάνα φθηνό νοίκι να μείνω όταν με χωρίσει η γυναίκα μου? Προτιμώ περιοχή γύρω από τον Χολαργό, να είμαι κοντά να ψωνίζω.....

stumpjumper fsr

stumpjumper fsr

This user is banned

• Banned user Inactive Imported Users
  • 2.848 Δημοσιεύσεις

Περασα και εγω καθυστερημενος απο το C2 για καποια ψωνια. Τσιμπησα σε τιμη βερμουδας no name ενα exteondo darta 3/4 για την εποχη, ενα jersey της exteondo και ενα αντιανεμικο της campagnolo.
Τιμες κορυφαιες και εξυπηρετηση αψογη.
Ψηνομουν να χτυπησω και τα jetracer αλλα κρατησα χαρακτηρα. Θεωρω οτι ειναι too much για εμενα τετοιο παπουτσι.

χανεις.ειναι επιλογη που θα σε ξαφνιασει.(πηρα τα proracer και εμαθα τι παει να πει να φορας ποιοτητα-οκ πηρα και τα fizik r3,αλλα εκεινα ειναι αλλη ιστορια)

nilaz

nilaz

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 3.464 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Cyclist 40 Δεν εχεις αδικο αλλα τα proracer εχουν πολυ χαμηλοτερη τιμη απο τα jetracer. 200 ευρω στο c40 για παπουτσια ειναι ιερουλια για τα δικα μου δεδομενα και ποδηλατικες δυνατοτητες. Εχω τα speedracer και λεω να βολευτω με αυτα προς το παρον.

stumpjumper fsr

stumpjumper fsr

This user is banned

• 2.848 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Cyclist 40 τα vortex γιατι δεν τα εχουν φερει?nilaz,ιεροσυλια δεν ειναι,πολλοι υποτιμουν τον συνδυασμο παπουτσι-καλο πεταλι.μεταξυ αυτων ημουν κ εγω.φυσικα,εσυ ξερεις τι θελεις και τι σε παιρνει.....:)(οσονουπω μου ερχονται και καρμπον πεταλια που βρηκα σε καλη τιμη να δεσει η ιστορια)

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.450 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Cyclist 40 Με τη σειρά μου να σας ευχαριστήσω για τα καλά σας λόγια και την υποστήριξη. Ελπίζω αυτό που θα δείτε στις οθόνες σας την ερχόμενη εβδομάδα να σας αρέσει.

nikoss

nikoss

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 267 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΧαλάνδρι
Απάντηση: Cyclist 40 Είμαστε μαζί σας και περιμένουμε με αγωνία!!!

cpanagiotopoulos

cpanagiotopoulos

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 101 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Cyclist 40 ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ :D

Diabolic

Diabolic

Ghost

• Cyclist Friends
  • 1.171 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Cyclist 40 Δώσε ένα Hint Τάκη!!!

Antwnis

Antwnis

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.028 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Cyclist 40 campagnolo μακελειό μυρίζομαι...:naughty:

Streetdog

Streetdog

house broken

• Cyclist Friends
  • 534 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Cyclist 40 Campagnolo επετειακό σε τιμές Sora.. !! :clap:

spyroskat

spyroskat

ex CEO νυν επίτιμος

• Cyclist Friends
  • 1.807 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαPerix Parnitha
Απάντηση: Cyclist 40 Εγώ ξέρω τι θα γίνει. Αλλά δεν το λέω, με όρκισε ο μπαγάσας να μην πώ κουβέντα !!! :locked: Αλλά πάλι να μην γράψω δεν ορκίστηκα.... :biting nails: Το μυστικό θα το ανακοινώσω στην αυριανή βόλτα των "Πέριξ" . :harhar:

Misko onroad

Misko onroad

Άννυ Φόρα αγάπη μου

• Cyclist Friends
  • 1.122 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Cyclist 40 Βλέπω να έχετε "τρένο" αύριο στα πέριξ επιπέδου Giro τουλάχιστον χαχαχα :loughing1:

cpanagiotopoulos

cpanagiotopoulos

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 101 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Cyclist 40 Προλαβαινω να ανακαλυψω τη διακτινηση απο τη δουλεια μου στο cyclist? Το βλεπω . Update στα email μας ανα δευτερολεπτο και μολις γινουν οι ανακοινωσεις θα σκαμε απο παντου στο Χολαργο.

zer0

zer0

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 221 Δημοσιεύσεις
.....ακόμα σιωπή.....

stumpjumper fsr

stumpjumper fsr

This user is banned

• 2.848 Δημοσιεύσεις

.....ακόμα σιωπή.....

δεν ενδεικνυται η μερα,νομιζω.αμα βαλει δηλαδη ανακοινωση,50% εκπτωση σε ολα,θα το πιστεψεις?:lol:

zer0

zer0

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 221 Δημοσιεύσεις
Σωστός.... zer0

chameleon

chameleon

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 111 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Cyclist 40 Ρε παλικάρια κανένα νέο...; Η Πρωταπριλιά πέρασε :naughty: Για δώστε μας το...επόμενο χτύπημα για να υπολογίσουμε τα έξοδα που θα κάνουμε τώρα που είναι αρχή του μήνα !!! :kaloe: