Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
184 απαντήσεις στο θέμα

Guest_Marialena_*

Guest_Marialena_*
  • Guests
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Double post ανεύ αιτιολογίας..

geomax

geomax

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 988 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚΑΠΑΝΔΡΙΤΗ
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Τακη,στις 6/11 ερχόμενος από βολτα με φιλο,στον παραδρομο εθνικης και στο υψος,εσωτερικα με το σηρειο,μας σταματησε περιπολικο,ευγενικα μας παρεπεμψαν για εξακριβωση στοιχειων στο ΑΤ Αυλωνα[οπου τα παιδια υπηρεσειας..ηταν αψογα.] Ο Λογος τωρα που εχει συμασια ηταν ότι 5 ποδηλάτες διαπληκτηστηκαν με ηλικιωμενη οδηγο Ι.Χ και χειροδικησαν[λεγομενα από το τμημα],κοντα στο σημειο που ημασταν εμεις. Σκεφτηκα να το δωσω στο φορουμ όταν ηρθα σπιτι.Αλλαξα αποφαση σκεπτόμενος το Λαικο δηκαστυριο που θα στηθει,χωρις να εχουμε επισημη αποψη και της αλλης πλευρας. Το να με πανε για εξακριβωση με την ιδιοτητα του ποδηλατη με στεναχωρη.Παραταυτα κρατησα εκτος φορουμ κατι που θα πρεπε να γινη γνωστο. Βλεπω και σε αλλα θεματα ένα πεσημο..τρελο καποιες φορες,μπορει να καθαρηση αυτό?Και φυσικα αν θεωρείται σοβαρο,και δεν αφαιρει την δημοκρατια κ.λ.π Φευγοντας μας ειπαν ότι τους ειχαν εντοπιση στο Μερκουρη...!

david105

david105

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 274 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr

:nope:

nkar37

nkar37

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 123 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΥΜΗΤΤΟΣ
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Συγγνώμη ρε παιδιά, κάθε άποψη σεβαστή, αλλα γιατί κλαίγεστε σαν πεντάχρονα που τους πήρανε το γλειφιτζούρι? Και μετά περιμένετε τί ? Απο τον κάθε Τάκη - μπαμπά να λύσει τις διαφορές σας?

emerald

emerald

Snakeman

• Cyclist Friends
  • 6.030 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑνω Γλυφαδα
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Τακη ο τιτλος του θεματος που ανοιξες ειναι λαθος,δε πας για αλλαγη αλλα για περικοπη. Αν ειναι σωστο η οχι το ποσοστο που απαντησε το κρινει ευλογο...δε ξερω ομως με ποιο τροπο θα το κανεις αμμεσα η θα το φερεις σιγα σιγα. Ιστορικα εχω περασει απο αρκετα φορουμ τα τελευταια 17 χρονια με πολλα μελη και παντα χανοταν ο ελεγχος σε θεματα που αφορουσαν και τη ιδιοτητα του φορουμ. Υπηρχαν ομως σοβαροι συντονιστες που ειτε φιλικα προσκειμενοι στον ιδιοκτητη,ειτε λογω γνωσεων προλαβαιναν αμμεσα το κακο η το αφηναν μεχρι ενος σημειου. Πολλες φορες χρειαζεται να ακουστουν και τα ακρα...κανουν καλο! Προσωπικα δε συμμετεχω σε αντιδικιες,ουτε με ενοχλουν να υπαρχουν...η καλη εικονα ενος φορουμ ειναι τα δυνατα θεματα του και οχι εμβολιμα θεματα ασχετου περιεχομενου. Παρε παραδειγμα το καρφιτσωμενο θεμα ''Να μια φωτο του Μπατερ κλπ,κλπ''...πρωτη μουρη ενα ασχετο θεμα οταν πισω απο το φορουμ και στο βαθος του κρυβονται διαμαντια σε διαδρομες,υποδειξεις για ανηφορες και ασκηση γενικως και πολλα αλλα που για να τα βρει καποιος πρεπει να ''σκαψει''. Μερικες αποψεις ειναι απολυτες αλλα τελικα αρκετοι πρεπει να μαθουν να ειναι εγκρατεις και να μην απαντανε τρολλαροντας για να απαντησουν και μονο...ετσι πολυ απλα τα θεματα που ειναι ασχετα και εριστικα για καποιους θα εξαφανιζονται ευκολα την ιδια μερα λογω αδιαφοριας. Και τελος Τακη για μενα μπορεις να αλλαξεις ελαχιστα...εμπιστευσου αν θες 2-3 συντονιστες που δε χρειαζεται να τους ονομασεις στο προφιλ τους και πολλα προβληματα θα λυθουν σε λιγο χρονο...αυτα. ;)

annita

annita

ζωγραφος

• Cyclist Friends
  • 8.380 Δημοσιεύσεις

Σε ποδηλατικο φορουμ τι δουλεια εχει το θεμα μας ψεκαζουν...εχω απορεια.

μαλλον εχει σχεση με τη δημοσια υγεια....και αφορα ολους ....κατα την ιδια εννοια δε θα επρεπε να μας αφορα το αν πονανε τα γεννητικα μας οργανα στο ΩΧ ΠΟΝΑΩ...δε θα επρεπε να συζητιεται παρα μονο στο ιατρειο του ουρολογου γιατι ειναι κατι προσωπικο...αν ομως μπορει να γινει ενας ωραιος διαλογος δε βρισκω που ειναι το κακο

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.433 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απόψεις. Ο τρόπος που γράφετε ορισμένοι μου επιβεβαιώνει αρκετά και θετικά και αρνητικά. Δεν πρόκειται να μπω στη διαδικασία να κάνω moderation σε αυτό το ,,thread. Απλά συνεχίστε μα εκθετετε απόψεις όσο μπορείτε κόσμια και εντός θέματος. Ευχαριστώ

obelix

obelix

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 59 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Θα συμφωνήσω με το φίλο απο πανω Εγώ νομίζω ότι δεν υπάρχουν συντονιστές με κοινή γραμμή γι αυτό γράφετε ότι να'ναι όπου ναναι

trehanero

trehanero

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 4.149 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚαλλιθέα
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr ΛΟΙΠΟΝ. Από τη μεριά μου προσπαθώ ότι μαθαίνω,πειραματίζομαι,σκέφτομαι, και είναι φυσικά ποδηλατικό, να το μεταδίδω... Για το forum τώρα,τα πράγματα είναι απλά αφεντικό. Αφού υπάρχει το "βιβλίο της μάπας"να λέμε τις μαλακίες μας,ας γίνει τούτο αμιγώς ποδηλατικό.... ΚΟΙΝΩΣ .+μία ψήφος... (με το twitter δεν ασχολήθηκα ποτέ,ούτε σε άλλα ποδηλατικά fora είμαι γραμμένος...)

trehanero

trehanero

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 4.149 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚαλλιθέα
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr διπλοποστ...sorry...

Eaglos

Eaglos

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.532 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Να πω ότι είχατε 1-2 ενότητες όλες κι όλες να το καταλάβω το "καπέλωμα" και το "θάψιμο" των "διαμαντιών" αλλά αυτή τη στιγμή οι ενότητες δεν χωράνε στα δάχτυλα των χεριών και των πο- διών, επομένως πως ακριβώς "χάνονται" τα θέματα; Μόνο όσοι παρακολουθούν το φόρουμ μέσω ειδοποιήσεων ή μέσω των στηλών "Νέα μηνύμα- τα" και "Νέα θέματα" έχουν αυτό το πρόβλημα. Διαφορετικά, κάποιος που ανοίγει το φόρουμ είναι αδύνατο να "χάσει" πχ τεχνικό θέμα επειδή κάποιος έγραψε για μπάσκετ στα "Διάφορα". Κατά τα άλλα, δεν πιστεύω ότι η επιλογή συμμετοχής σε όποιo φόρουμ γίνεται με κριτήριο την ύπαρξη η όχι ενότητας για να συζητά κάποιος άσχετα θέματα. Επομένως μικρή σημα-] σία έχει αν θα κόψεις το "Εκτός ποδηλάτου" και "Cyclist Cafe".

Eaglos

Eaglos

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.532 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr double post.

AS32

AS32

Cyclist Friend

• Moderators
  • 7.191 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΝέα Σμύρνη...Ανάβυσσος...

Επιβεβαιώνεις αυτό που λέω. Χωρίς να διαβάσεις το θέμα απαντάς για τον τίτλο του, που είναι ειρωνικός και άσχετος με το θέμα.

Αλλά αφού δεν σε ενδιαφέρει από τον τίτλο του και μόνον το θέμα, γιατί να μπεις να απαντήσεις, χωρίς καν να το διαβάσεις;
Δεν σε ενδιαφέρει,( καλά κάνεις και μπράβο σου), ε άντε να απαντήσεις κάπου αλλού ρε αδελφέ και άσε τους άλλους εκεί να μιλάνε για νερά, ψεκάσματα, ότι του κάνει κέφι του καθενός στην τελική. Τι σε νοιάζει ή σε πειράζει εσένα τι λένε δύο τρεις σε μία πλευρά ενός φόρουμ;

Ακριβος αυτο,επειδη το θεμα αυτο ειναι εντολος αδιαφορο και ασχετο με τη θεματολογια του φορουμ,δεν ασχοληθηκα καν,ουτε εγραψα κατι...αλλα εσυ δεν μου απαντησες τι δουλεια εχει μεσα σε ενα ποδηλατικο φορουμ.

George_M

George_M

...ο Τζουλούκανος. ..

• Cyclist Friends
  • 1.602 Δημοσιεύσεις

μετα απο αρκετα χρονια σε φορουμ ομολογω οτι αποτελουν πλεον χωρο αντι καφενειου...η' καφενειο απο το σπιτι κοινως.
συνεπως ΔΕΝ θα με χαλαγε ενα πιο αυστηρο μοτιβο μιας κ οπως προειπαν χανονται θεματα διαμαντια μεσα στα πολλα κ ασχετα.
ΕΠΙΣΗΣ...ΠΡΕΠΕΙ οι αγγελιες να εμφανιζονται κατ'επιλογην οπως σωστα παρατηρεις Τακη. δεν οφελει να βλεπεις 3 σελιδες θεματα εκ των οποιων οι 2 να ειναι αγγελιες!!

AS32

AS32

Cyclist Friend

• Moderators
  • 7.191 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΝέα Σμύρνη...Ανάβυσσος...

μαλλον εχει σχεση με τη δημοσια υγεια....και αφορα ολους ....κατα την ιδια εννοια δε θα επρεπε να μας αφορα το αν πονανε τα γεννητικα μας οργανα στο ΩΧ ΠΟΝΑΩ...δε θα επρεπε να συζητιεται παρα μονο στο ιατρειο του ουρολογου γιατι ειναι κατι προσωπικο...αν ομως μπορει να γινει ενας ωραιος διαλογος δε βρισκω που ειναι το κακο

Το οτι εχει θεμα με τη δημοσια υγεια η οποιο αλλο θεμα,δεν με απασχολεί εδω μεσα,θα κοιταξω να ενημερωθω απο το Internet...η αλλο φορουμ που εχει σαν θεματολογια για κατι τετοιο...
Και εγω εχω απορία εαν θα βάλω 68αρα η 70αρα σωλήνα στην εξάτμιση μου και εαν θα χάνω απο πιεση,δεν ήρθα εδώ να το ρωτήσω...η να θέσω το προβληματισμο μου..

paris.gr

paris.gr

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 5.239 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαGreece
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Πάντως βρε παιδιά μερικοί πνιγεστε σε μια κουταλιά νερό! Λες και κάποιος σας βάζει να διαβάζετε τα θέματα με το ζόρι! Λες και δεν έχετε κριτική ικανότητα ή πρέπει ο Τάκης να αποφασίζει πριν από εσάς για εσάς. Ας μείνουν πχ οι αγγελίες εκτός της αναζήτησης των νέων θεμάτων και όσο αφορά τα θέματα - διαμάντια αν είναι τόσο διαμάντια τότε μάλλον δεν θα χαθούν μέσα σε άσχετα θέματα. Εκτός κι αν είναι διαμάντια για συγκεκριμένους και όχι για όλους οπότε καλώς και κατρακυλανε σε δημοτικότητα ή εκτός αν απλα κρίνουμε με τα δικά μας κριτήρια όλους τους υπόλοιπους. Δυστυχώς τα περισσότερα forum έχουν καταντήσει forum για κυρίες και το λέω εξαιρωντας το cyclist και όσους γράφουν εδώ. Πχ στο insomnia κάποιος είπε τον άλλο κακογουστο για μια κριτική ταινίας και ο άλλος εσκουζε για 2 σελίδες, έκανε report κτλ. Προσωπικά δεν έχω κάνει report ποτέ ακόμα κι εδώ που κάποια στιγμή μου την είχε πέσει ένα μέλος επειδή απλά είπα την άποψη μου. Αντίθετα πιστεύω ότι ο καθένας μέσα σε πλαίσια ευπρεπειας μπορεί να λέει την άποψη του και να κρίνεται από αυτή ακόμα κι αν είναι από τα άτομα που μιλάνε γιατί τους αρέσει απλά να ακούνε τον ήχο της φωνής τους. Και φυσικά μόλις κάποιος περάσει τα όρια ας αποκλείεται από το φόρουμ. Από εκεί βέβαια μέχρι να αστυνομευουμε το φόρουμ σε επίπεδο θεμάτων έχει πολύ μεγάλη απόσταση. Και επιτρέψτε μου να πω την άποψη καθαρά κι ας μην ξέρω τον Τάκη πάρα ελάχιστα. Αν σκέφτεται ότι σκέφτεται το κάνει απλά επειδή κάποιοι του τα έχουμε κάνει τούμπανα!

panagosr

panagosr

Pro Cyclist

• Cyclist Friends
  • 448 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Η γνωμη μου ειναι.. 1)Να ανοιχτει κατηγορια οπου θα υπαρχουν τα βασικα(ρυθμιση σελας,σαζμαν...τι ποδηλατο να παρω κλπ)αλλα να μην μπορει καποιο μελλος να απαντησει η να ανοιξει νεο θεμα εκει..και αυτο γιατι πολλα θεματα απαντωνται ξανα και ξανα... Οποιος δεν ζηταει τα βασικα..απλα θα μπορουσε να ανοιξει νεο θεμα... 2)Να γινοταν κατηγοριοποιηση των αγγελιων...και να μην υπαχουν στα τελευταια θεματα μιας και γεμιζει η σελιδα ασκοπα... 3)Κατηγοριες οπως θεματα εκτος ποδηλατου δεν νομιζω πως μας προσφερουν κατι...αλλα ΟΧΙ να διαγραφει αυτη η κατηγορια..απλα θα μπορουσε να μην εμφανιζεται στα τελευταια μυνηματα...γενικα αν θελω να δω κατι εκτος ποδηλατου να το επιλεγω μονος μου...γιατι πιστευω πως ελαααχιστα θεματα σε αυτην την κατηγορια λιγο πολυ μας ενδιαφερουν...(μιας και ειμαστε πολλα μελη) 4)Ισως ειναι λιγο δυσκολο αλλα αν μπορουσε να γινει θα ηταν το καλυτερο για τους χρηστες... Να υπαρχει ξεχωριστη κατηγορια για το mtb και road... Να μην μπλεκονται ολα τα θεματα μεταξυ τους...αλλα σχετικα με το βουνο και αλλα με τον δρομο...

giorgosrallyman

giorgosrallyman

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.208 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονικη
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Ειμαι κατα.. Μου αρεσει το φορουμ οπως ειναι, με ολα τα υπερ και κατα του. Αλλωστε, υπαρχει σε αυτον τον κοσμο κατι.. τελειο;;; ;-)

annita

annita

ζωγραφος

• Cyclist Friends
  • 8.380 Δημοσιεύσεις

Το οτι εχει θεμα με τη δημοσια υγεια η οποιο αλλο θεμα,δεν με απασχολεί εδω μεσα,θα κοιταξω να ενημερωθω απο το Internet...η αλλο φορουμ που εχει σαν θεματολογια για κατι τετοιο...
Και εγω εχω απορία εαν θα βάλω 68αρα η 70αρα σωλήνα στην εξάτμιση μου και εαν θα χάνω απο πιεση,δεν ήρθα εδώ να το ρωτήσω...η να θέσω το προβληματισμο μου..

η υγεια ολων μας ειναι πολυ σοβαρο θεμα ..και επαγωγικα αν δεν ειμαστε υγιεις δε μπορουμε να αθλουμαστε..αυτο εννοουσα .επισης αλλη η ενμερωση που μπορω να λαβω απο το ιντερνετ γενικοτερα κι αλλο να γινεται ανταλλαγη αποψεων εδω....και κλεινω την παρενθεση

R1der

R1der

Perix Parnitha Team

• Cyclist Friends
  • 1.323 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Συμφωνώ με τη θεματολογία. Οι αγγελίες, αν γίνεται, θα μπορούσαν να σταματήσουν να εμφανίζονται στα μη αναγνωσμένα και στα πρόσφατα θέματα. Έτσι κι αλλιώς όποιος θέλει να αγοράσει κάτι θα μπει να ψάξει.

yellowbird

yellowbird

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 7.476 Δημοσιεύσεις

Αγαπητοί μου φίλοι,

Το Cyclist Friends είναι για πολλούς από εμάς το δεύτερο "σπίτι" μας. Υπάρχει στην Ελληνική ποδηλαδική σκηνή πάνω από 10 χρόνια πλέον και τόσο οι παλιότεροι όσο και οι νεότεροι έχουν ζήσει καλές και κακές στιγμές εδώ αλλά σίγουρα όλοι κάτι έχουν προσφέρει σε αυτό.

Μετά από όλα αυτές τις αλλαγές στα κοινωνικά δίκτυα η ανάγκη για διάφορες συζητήσεις γενικής θεματολογίας θεωρώ ότι μπορεί να καλυφθεί και εκτός Cyclist Friends.

Ξέρω ότι πολλοί από μας, χρησιμοποιούν το Cyclist Friends ως καφενείο (με την καλή έννοια) και τους αρέσει να συζητούν επί παντός επιστητού (του γράφοντος συμπεριλαμβανομένου). Σε μία μικρή κοινωνία, ναι έτσι πρέπει να γίνεται και καλώς γινόταν.

Μερικές φορές όμως, υπάρχει σημαντική υπερκάλυψη και "καπέλωμα" των ποδηλατικών θεμάτων σε βάρος άσχετων, πολιτικών, θρησκευτικών, κοινωνικών και άλλων θεμάτων που συνήθως καταλήγουν σε παρεξηγήσεις (καλά όχι ότι τα ποδηλατικά θέματα πάνε πίσω) και έτσι χάνεται η ροή της γνώσης σχετικά με το αντικείμενο που αφορά η ύπαρξη αυτής της κοινότητας.

Πιθανά κάποια θέματα, να πρέπει να υπάρχουν. Όπως αυτά με την αναζήτηση ή προσφορά εργασίας ιδιαίτερα αυτές τις δύσκολες μέρες. Αυτά θα τα αφήσουμε ως έχουν.

Επίσης, θα αφήσουμε το Twitter για να καλύπτει ότι θέλουν να πουν τα μέλη επι παντός επιστητού. Εκεί ναι, θα γίνεται η κουβέντα πάντα μέσα στα πλαίσια των κανόνων του Forum αλλά μόνο εκεί και μόνο όσο δεν υπάρχουν προσωπικές προσβολές και επιθέσεις.

Όλα τα υπόλοιπα θέματα, θα αφορούν στο ή θα είναι σχετικά με, το ποδήλατο που είναι αυτό που μας έχει φέρει εδώ σε αυτή την κοινότητα και τα άσχετα με την ποδηλασία και το ποδήλατο θέματα θα διαγράφονται.

Αφήνω το θέμα ανοικτό για να το συζητήσουμε και να ακούσω τις απόψεις σας, πριν καταλήξω οριστικά πάνω στο πως σας φαίνεται αυτή η ιδέα και αν τη θεωρείτε υπέρ ή κατά της ποδηλατικής μας κοινότητας.

Μπορεί να έχεις δίκιο αλλά διάλεξες άσχημη εποχή . Το φόρουμ περνάει κρίση . Το ιδεώδες θα ήταν να συζητούμε μόνο για ποδηλατικά θέματα . Τώρα συζητάμε οι ποδηλάτες για παντός επιστητού και πάλι δεν τραβάει το μαγαζάκι ...

Τζιμ Άνταμς

Τζιμ Άνταμς

Double Banana

• Cyclist Friends
  • 7.414 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚορφή-Κορφή
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Οχτώ σελίδες μάνι μάνι... Να πως παίρνει φωτιά το φόρουμ. Θα πω και εγώ την άποψη μου λοιπόν. Ναι θα προτιμούσα να υπάρχουν γενικά θέματα, ναι θα προτιμούσα να συζητάμε και εκτός ποδηλάτου. (τα τελευταία μου μηνύματα πχ είναι στο τουίτς για το δίπλωμα μηχανής). Αλλά.... κόψτα όλα Τάκη γιατί μερικοί έχουν τρελές εμμονές ρε αδερφέ. Κόψε πολιτικά, κοινωνικά, θρησκευτικά, τα πάντα! Άσε μόνο γενικά θέματα υγείας, γενικά για αθλήματα αλλά με μέτρο (μην βρεθούμε 50 που γουστάρουμε το μπάσκετ και λέμε για ομάδες όλη την ώρα) και που και που αν ανοίγονται συζητήσεις για ξένες χώρες με αφορμή ταξίδια ποδηλατικά άστα για να μαθαίνουμε τίποτα. Γενικά θα το πω έτσι ωμά, δεν έχετε την παιδεία η περισσότεροι να εκτιμήσετε αυτό που σας προσφέρεται. Η μία να την πει στον άλλο όπου σταθεί και όπου βρεθεί, ο παράλλος να κράξει τον τάδε.... ε δεν πάει έτσι αδερφάκια μου. Λέμε "βγείτε για ποδήλατο να ξεσκάσετε" κάθε φορά που ξεκινάει τσακωμός. Αμ δε....

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις

Αν και δεν εχω προβλημα να υπαρχουν και τα εντελως ασχετα θεματα, γιατι αλλοτε τα διαβαζω και γελαω και αν βαριεμαι δεν τα ανοιγω, γενικως θα συμφωνηξω με την αποψη της αποστειρωσης... στο κατω κατω, καλυτερα τα ασχετα να γραφονται στο Τουιτς.

κάτι άσχετο ενδιαφέρον ή σημαντικό "Πχ. Παντρεύτηκε ο Ioannis"

Κοιτα, πιο σημαντικο ειναι να δουμε κατι φωτογραφιες που εχει απο τοτε που χιονισε στον Υμηττο. Δεν τις εχει δει κανεις νομιζω και καλο ειναι να μπουν και εδω, αν ειναι δυνατο, για να γινουν γνωστες. Να τις βαλω ??

Record

Record

Το Καναδέζικο Πετάλι

• Cyclist Friends
  • 13.346 Δημοσιεύσεις

Με την ευκαιρια του νταμπλ τοστ που εγινε (τι εχει παθει ?) βαζω τις φωτογραφιες απο τοτε, που χιονισε στον Υμηττο

http://www.cyclist-f...86&d=1414138766

http://www.cyclist-f...85&d=1414138750

LAFDSTEVE

LAFDSTEVE

ΣΤΑΥΡΟΣ

• Cyclist Friends
  • 280 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΛαυριο
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Δεν με χαλαει ετσι οπως ειναι τωρα αλλα θα πρωτιμουσα ενα φορουμ με περισσοτερο ποδηλατικο υφος.Για το υπολοιπα υπαρχει facebook twitter κτλ.

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.433 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

OK OK!! Xaxaxa!!!

Πολλά και ενδιαφέροντα όσα γράφονται.

Παρακαλώ πριν γράψετε την άποψή σας να διαβάσετε το αρχικό μου ποστ για να ξέρετε σε τι ακριβώς απαντάτε για να μην αναγκάζομαι να τα ξαναγράφω και για να μην ξεφύγει η κουβέντα.

Όπως είπα, τα διάφορα μπορείτε να τα συζητάτε στο tweets, μια χαρά και εντός κανόνων, χωρίς να υπάρχει λόγος να δημιουργείται ΝΕΟ Θέμα.

Δεν είναι πολλά αυτά τα θέματα και σας δίνω μερικά παραδείγματα που βρήκα για να έχετε μια ιδέα ποιά θέματα θα σβήνονται μιας και ο δημιουργός τους θα μπορούσε κάλιστα να αναφερθεί σε αυτά μέσω Cyclist Friends Tweets:

http://www.cyclist-f...ι-σαν-αυθεντικο
http://www.cyclist-f...ι-ας-επικοινωνή
http://www.cyclist-f...737-Κρίση-Αξιών!
http://www.cyclist-f...οί-στην-Πάρνηθα
http://www.cyclist-f...-χρόνια-ακριβως
http://www.cyclist-f...-στειρωση-γάτας
http://www.cyclist-f...ιαφημιση-type-R
http://www.cyclist-f...οαποφυγής-για-τ
http://www.cyclist-f...-της-Malaysia-i
http://www.cyclist-f...ς-παλιά-και-νέα
http://www.cyclist-f...ρασία-στο-σπίτι
http://www.cyclist-f...ε-ο-εισαγγελέας!!!
http://www.cyclist-f...-και-νέα-όνειρα
http://www.cyclist-f...y-S3-i9300-Root
http://www.cyclist-f...αρχεία-MIDI-mp3

Όλα αυτά θα μπορούσαν κάλιστα να συζητηθούν στο tweet και όχι ως νέα θέματα.
Για τέτοια θέματα αναφέρομαι. Οπότε, μην φαντάζεστε τίποτα τρελές αλλαγές και φυσικά πάντα θα υπάρχει λογική στο τι πρέπει και τι δεν πρέπει μείνει.

yellowbird

yellowbird

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 7.476 Δημοσιεύσεις

Οχτώ σελίδες μάνι μάνι... Να πως παίρνει φωτιά το φόρουμ.

Άσε μόνο γενικά θέματα υγείας,

Ειδικά αυτά πρέπει να απαγορευτούν ρητώς . Η υγεία είναι το υπέρτατο αγαθό και δεν είναι θέμα συζήτησης . Η δε ενημέρωση περί των θεμάτων της υγείας πρέπει να γίνεται από επιστήμονες με συγκεκριμένο τρόπο ώστε να μην παραπλανάται ο αναγνώστης .

Alexis

Alexis

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 994 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαPatras
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Εμένα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ με έχει κουράσει λίγο η πληθώρα μη ποδηλατικων θεμάτων, άσε που τα περισσοτερα από αυτά γίνονται "μπουγαδες" με τεράστια σεντόνια. Δεν ξέρω αν έχω δίκιο αλλά Τάκη συμφωνώ μαζί σου, το φόρουμ χρειάζεται μια αλλαγή. Sent from my HTC Desire X using Tapatalk 2

antk

antk

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.289 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚατερίνη

Με την ευκαιρια του νταμπλ τοστ που εγινε (τι εχει παθει ?) βαζω τις φωτογραφιες απο τοτε, που χιονισε στον Υμηττο

http://www.cyclist-f...86&d=1414138766

http://www.cyclist-f...85&d=1414138750

Νομιζω πρεπει να γινουν φειγ βολαν και να σκορπιστουν σε ολη την επικρατεια ... Αν οχι αμεσα, τουλαχιστον με τον επομενο ψεκασμο χαιβανόσκονης !!

Αρις

Αρις

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.225 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠάρνηθα
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Ε, ΟΧΙ Νόμιζα πώς ήταν φήμες, κάτι σαν το Γέτι !! [λέω αφτό που πάει με τα χιόνια κι όχι το άλλο με το δράκο της λίμνης που πάει με άλλα θέματα] Μην είναι προιον φωτομοντάζζζζζ? εσύ το φωτοσλόρπ το ξέρεις..... Πλάκα και παρεϊστική ατμόσφαιρα μπορεί να υπάρξει σε κάθε θέμα. Το να διαβάζουμε αντιγραφές του μακελειού ή και του πιο έγκριτου οικονομικού φόρουμ νομίζω πώς δεν πάει εδώ. Οποιος θέλει να τα αναζητήσει. Το να υπάρχουν νομίζω πώς τρώει πόρους και του συστήματος [όχι αυτού που είναι αντίθετη η Γιάννα] και των νεύρων. Η αυτοδιαχείριση αποδεικνύεται ότι δουλεύει μόνο στην μεταφορική [ή μήπως αυτή είναι η κυριολεκτική της] έννοια. Γιατί είτε εκούσια ήταν ακούσια όλοι έχουμε μπεί σε ατέρμονο διάλογο, καυγά, παρεκτροπή. Θα μου πείτε πώς ακόμη και σε αμειγώς ποδηλατικά θέματα έχει γίνει αυτό, γιατί να φεύγουν τα άλλα που ξεδίνουμε κλπ. Γιατί τα άλλα έχουν από πριν την προδιάθεση για παρεκτροπή. Να λέμε ότι γράφω για τους Νεφελίμ και γιατί ενοχλεί και όποιος δεν θέλει ας πάει παρακάτω, μην μπαίνετε να τρολιάζετε [υποθέτω σημαίνει να εκφέρετε άλλη άποψη] είναι κάπως...... εκτός λογικής και πραγματικότητας. Βάζω ένα θέμα σημαίνει το θέτω στην ανάγνωση και στην κρίση όλων. Και εκεί αποδεικνύεται ότι δεν μπορούμε να κάνουμε διάλογο ούτε για τα πιο στοιχειώδη. Οξω λοιπόν αυτά τα θέματα. Και άργησε! Επίσης κάνε κάτι με τις αγγελίες! Αλλο τμήμα με πολλές ενότητες? Κάνε κάτι. Γιατί η καταστρατήγηση των κανόνων είναι ο κανόνας. Αμα δεν μπορούμε να το (αυτο)διαχειριστούμε, τέλος! ΥΓ α, και δυό προτάσεις: τα παλιά κράτα τα ενθύμιο! υποθέτω ότι το εκκλησάκι θα μείνει κάπου ξεχωριστά μόνο του? δεν έχει αναφερθεί καθόλου και Αννυσυχώ ΥΓ2 καλά, κάτι έχετε πάθει και τα βγάζει διπλά διπλά.