Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
184 απαντήσεις στο θέμα

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.449 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Αγαπητοί μου φίλοι,

Το Cyclist Friends είναι για πολλούς από εμάς το δεύτερο "σπίτι" μας. Υπάρχει στην Ελληνική ποδηλαδική σκηνή πάνω από 10 χρόνια πλέον και τόσο οι παλιότεροι όσο και οι νεότεροι έχουν ζήσει καλές και κακές στιγμές εδώ αλλά σίγουρα όλοι κάτι έχουν προσφέρει σε αυτό.

Μετά από όλα αυτές τις αλλαγές στα κοινωνικά δίκτυα η ανάγκη για διάφορες συζητήσεις γενικής θεματολογίας θεωρώ ότι μπορεί να καλυφθεί και εκτός Cyclist Friends.

Ξέρω ότι πολλοί από μας, χρησιμοποιούν το Cyclist Friends ως καφενείο (με την καλή έννοια) και τους αρέσει να συζητούν επί παντός επιστητού (του γράφοντος συμπεριλαμβανομένου). Σε μία μικρή κοινωνία, ναι έτσι πρέπει να γίνεται και καλώς γινόταν.

Μερικές φορές όμως, υπάρχει σημαντική υπερκάλυψη και "καπέλωμα" των ποδηλατικών θεμάτων σε βάρος άσχετων, πολιτικών, θρησκευτικών, κοινωνικών και άλλων θεμάτων που συνήθως καταλήγουν σε παρεξηγήσεις (καλά όχι ότι τα ποδηλατικά θέματα πάνε πίσω) και έτσι χάνεται η ροή της γνώσης σχετικά με το αντικείμενο που αφορά η ύπαρξη αυτής της κοινότητας.

Πιθανά κάποια θέματα, να πρέπει να υπάρχουν. Όπως αυτά με την αναζήτηση ή προσφορά εργασίας ιδιαίτερα αυτές τις δύσκολες μέρες. Αυτά θα τα αφήσουμε ως έχουν.

Επίσης, θα αφήσουμε το Twitter για να καλύπτει ότι θέλουν να πουν τα μέλη επι παντός επιστητού. Εκεί ναι, θα γίνεται η κουβέντα πάντα μέσα στα πλαίσια των κανόνων του Forum αλλά μόνο εκεί και μόνο όσο δεν υπάρχουν προσωπικές προσβολές και επιθέσεις.

Όλα τα υπόλοιπα θέματα, θα αφορούν στο ή θα είναι σχετικά με, το ποδήλατο που είναι αυτό που μας έχει φέρει εδώ σε αυτή την κοινότητα και τα άσχετα με την ποδηλασία και το ποδήλατο θέματα θα διαγράφονται.

Αφήνω το θέμα ανοικτό για να το συζητήσουμε και να ακούσω τις απόψεις σας, πριν καταλήξω οριστικά πάνω στο πως σας φαίνεται αυτή η ιδέα και αν τη θεωρείτε υπέρ ή κατά της ποδηλατικής μας κοινότητας.
  • Janimmipse του αρέσει

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒυρωνας,ΠΦαληρο
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr ........

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,καιρος ειναι να καταργηθει το ''Θεματα εκτος ποδηλατου'' και να παει στον αγυριστο. Αρκετα με τις πολιτοοικονομικοsomething συζητησεις και ''αναπαραγωγες'' θεματων απο αλλα fora,ειδικα τωρα που χειμωνιαζει και αρκετοι απο μας δεν θα βγαινουν για ποδηλατο,θα αρχισει παλι το forum να γινεται facebook. Ειμαι μαζι σου Τακη.

AndreasT

AndreasT

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 5.280 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΡαφήνα
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Υπέρ.....

Tzeve

Tzeve

Let's Go Yankees

• Cyclist Friends
  • 5.385 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Συμφωνάω. Έχω χάσει το ενδιαφέρον μου Τάκη για το forum κυρίως γιατί επικρατούν τα άσχετα θέματα και οι αγγελίες. Εγώ προσωπικά θα σκεφτόμουν να έτρωγα και αυτές ή να είχα ένα δεύτερο forum αποκλειστικά για αγγελίες.

kupepe

kupepe

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.794 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Υπέρ .... αυτό το πράγμα της φυλής μας να "την μετράει" σε κάθε θέμα .... ειδικα πολιτικοοικονομικοκοινωνικα ... σιχαμαρα. Ακόμα περιμένω να δω ένα review απο κάποιον Spyro πως πηγαίνει το ατσαλάκι Okto που είδα στην Χαλκίδα ... Κανα τέτοιο θεματάκι θα δούμε ;

kupepe

kupepe

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.794 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Νταμπλ ποστ

mycolnago

mycolnago

mycolnago

• Cyclist Friends
  • 408 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑΘΗΝΑ
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr δεν καταλαβα....μπορείτε να πειτε τι ακριβώς σκέπτεστε να κάνετε? πιο κλειστο φόρουμ?δεν θα λέγετε φορουμ... μονο μέλη? περιορισμός των γραφομένων?πως θα γινει αυτό?

mzfr

mzfr

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 399 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑθήνα-Καισαριανή
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Εύγε!Αν και θα έπρεπε να το είχες κάνει απο καιρό...κάλιο αργά-παρά ποτέ,όμως.

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.449 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr

δεν καταλαβα....μπορείτε να πειτε τι ακριβώς σκέπτεστε να κάνετε?
πιο κλειστο φόρουμ?δεν θα λέγετε φορουμ...
μονο μέλη?
περιορισμός των γραφομένων?πως θα γινει αυτό?

τίποτα ιδιαίτερο. Απλά τα θέματα που θα ανοίγονται και δεν θα έχουν σχέση με το λόγο ύπαρξης του forum θα διαγράφονται.

Όσο για τις αγγελίες θα δω αν μπορούν να εμφανίζονται μόνο σε όσους κάνουν εγγραφή στο κομμάτι αυτό του φόρουμ.

paris.gr

paris.gr

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 5.239 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαGreece
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Λαθος αποφαση κατα την αποψη μου. Ναι ειναι ενα ποδηλατικο φορουμ αλλα μεσω αυτου γνωριστηκαμε με αρκετα παιδια και γιναμε ειτε κανονικοι ειτε ιντερνετικοι φιλοι και εδω συναντιομαστε και συζηταμε πολλες περισσοτερες φορες απο οτι κανουμε απο κοντα (δυστυχως). Και φυσικα ολη μας η ζωη δεν περιστρεφεται γυρω απο το ποδηλατο ακομα και σε ενα ποδηλατικο φορουμ. Αρα το να αφαιρεσουμε τα οποια γενικου θεματος θεματα και να αστυνομευσουμε την υποβολη τους κατα την ταπεινη μου γνωμη μου φαινεται λαθος. Αν τωρα ειναι απλα θεμα moderation κτλ αυτο ειναι αλλο θεμα. ΥΓ. Το οτι οι περισσοτεροι παντως προτιμουν την καταστολη απο το απλο φιλτραρισμα οσων θεωρουν χρησιμα ειναι λιγο "καπως" για να το θεσω ευγενικα.

2456

2456

cicloviajeros

• Cyclist Friends
  • 1.566 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαHeraklion
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Δαγκωτό υπέρ, μπας και να βρούμε την ηρεμία μας και να επιστρέψουμε σ' αυτά που μας έκαναν πολλούς

mycolnago

mycolnago

mycolnago

• Cyclist Friends
  • 408 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑΘΗΝΑ
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr δεν ξερω τακη δικο σας ειναι οτι θετε το κανετε.... αν κανεις τις αγγελίες αλλού καλή ιδέα....(πχ ομως με τους ίδιους κωδικούς χρηστη που εχει καποιος ή θα ξαναγράφεται με άλλα στοιχεία?)

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.449 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Λαθος αποφαση κατα την αποψη μου.

Ναι ειναι ενα ποδηλατικο φορουμ αλλα μεσω αυτου γνωριστηκαμε με αρκετα παιδια και γιναμε ειτε κανονικοι ειτε ιντερνετικοι φιλοι και εδω συναντιομαστε και συζηταμε πολλες περισσοτερες φορες απο οτι κανουμε απο κοντα (δυστυχως). Και φυσικα ολη μας η ζωη δεν περιστρεφεται γυρω απο το ποδηλατο ακομα και σε ενα ποδηλατικο φορουμ.

Αρα το να αφαιρεσουμε τα οποια γενικου θεματος θεματα και να αστυνομευσουμε την υποβολη τους κατα την ταπεινη μου γνωμη μου φαινεται λαθος. Αν τωρα ειναι απλα θεμα moderation κτλ αυτο ειναι αλλο θεμα.

ΥΓ. Το οτι οι περισσοτεροι παντως προτιμουν την καταστολη απο το απλο φιλτραρισμα οσων θεωρουν χρησιμα ειναι λιγο "καπως" για να το θεσω ευγενικα.

Σεβαστή και αυτή η άποψη και γι΄αυτό δεν γινόταν τόσο καιρό.

antk

antk

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.290 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚατερίνη
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Στις βολτες σας το ποδηλατο ειναι αυτο που σας φερνει κοντα ... αλλα μιλατε μονο για αυτο ?? Τι γινεται με το 'Αλλα Αθλήματα' ?? Μιλαμε για αλλα αθληματα η οχι. Η μιλαμε μονο για αυτα που εχουν σχεση με το ποδήλατο ?? Ελπιζω να μην καουν και τα χλωρα κοντα στα ξερα... Ειναι ωραιο να μιλας για μαραθωνιους και τοξοβολια και free-diving .. Ειναι ασχημο ενας τερματισμος σε μαραθωνιο να μετατρεπεται σε συζητηση για τις χαμενες πατριδες...

michalis58

michalis58

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 316 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Συμφωνώ κι εγώ και θεωρώ ότι είναι γενναία απόφαση των διαχειριστών , διότι αφενός τα άσχετα είναι αυτά που δίνουν views σε πολλά φόρα (σε κάποια , οι διαχειριστές ενδιαφέρονται ιδιαίτερα γι αυτό) , αφετέρου είναι κάποιες φορές δύσκολος ο διαχωρισμός σχετικών και άσχετων και ίσως προκληθούν εντάσεις. Οι αγγελίες είναι πάρα πολλές και πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα να αποτελέσουν ιδιαίτερο χώρο στην ιστοσελίδα του cyclist.gr

Πάρης

Πάρης

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 3.816 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Συμφωνώ με την απόφαση. Έτσι όπως είχε γίνει η κατάσταση "κρύβονταν" θέματα διαμάντια επειδή γινόταν φασαρία με τα πυροτεχνήματα.

poseidonsr

poseidonsr

anabolbike

• Cyclist Friends
  • 288 Δημοσιεύσεις

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,καιρος ειναι να καταργηθει το ''Θεματα εκτος ποδηλατου'' και να παει στον αγυριστο.
Αρκετα με τις πολιτοοικονομικοsomething συζητησεις και ''αναπαραγωγες'' θεματων απο αλλα fora,ειδικα τωρα που χειμωνιαζει και αρκετοι απο μας δεν θα βγαινουν για ποδηλατο,θα αρχισει παλι το forum να γινεται facebook.

Ειμαι μαζι σου Τακη.

τίποτα ιδιαίτερο. Απλά τα θέματα που θα ανοίγονται και δεν θα έχουν σχέση με το λόγο ύπαρξης του forum θα διαγράφονται.

Όσο για τις αγγελίες θα δω αν μπορούν να εμφανίζονται μόνο σε όσους κάνουν εγγραφή στο κομμάτι αυτό του φόρουμ.(ή με κάποια επιλογή)

Pantelis Ts

Pantelis Ts

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.087 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Μαζί σου Τάκη..τα είπαμε και από κοντά και συμφωνώ με τις σκέψεις σου.

nkar37

nkar37

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 123 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΥΜΗΤΤΟΣ
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Το ότι κάποιος μπορεί να ξεφύγει απο ένα θέμα ούτε εμένα μου αρέσει αλλα υπάρχει παντού. Δίπλα μας σε κάθε παρέα. Η ιδέα αυτή μου ακούγεται ότι θα γίνει ένα forum πολύ αποστειρωμένο. Γενικότερα σε μια εποχή που οι απαγορεύσεις, τα μην, τα δεν, βρίσκονται παντού δεν μου ακούγεται καλά οποιοσδήποτε περιορισμός Συμφωνώ με τον paris ότι ένα φιλτράρισμα των όσο βλέπουμε είναι προτιμότερο απο την απαγόρευση.

paris.gr

paris.gr

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 5.239 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαGreece

Σεβαστή και αυτή η άποψη και γι΄αυτό δεν γινόταν τόσο καιρό.

Τακη αν θελεις την αποψη μου μην το κανεις. Ή αν το κανεις να εισαι ειλικρινης για τους λογους. Τελικα το προβλημα ειναι τα γενικου ενδιεφεροντος θεματα ή καποιοι που γραφουν σε αυτα; Αν ειναι το δευτερο τοτε απλα μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα. Αν παλι θελεις να φτιαξεις ενα καθαρα ποδηλατικο φορουμ ειναι σεβαστο αλλα η προοπτικη να μιλαμε μονο για watt, gelακια κτλ μου φαινεται απελπιστικα αδιαφορη. Οσο αδιαφορη τελικα μου φαινεται και η ποδηλασια χωρις παρεα και χαβαλε με μονο αυτοσκοπο τα νουμερα.

Τελοσπαντων δικο σου ειναι και το μαχαιρι και το καρπουζι.

Marevit

Marevit

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 26.426 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Συμφωνώ και επαυξάνω. Γιατί οι ιντερνετικοί τσακωμοί για θέματα άσχετα του ποδηλάτου, οδηγούν σε χοντράδες. Γιατί τα θέματα που με απασχολούν εκτός ποδηλάτου, προτιμώ να τα συζητώ δια ζώσης με ανθρώπους που γνωρίζω λίγο παραπάνω, μιας και συνήθως είναι πιο σημαντικά και επηρεάζουν αλλιώς τη ζωή μας. Γιατί τελευταία το φόρουμ έγινε πεδίο δράσης λαμπρό για ''ποδηλάτες'' πολιτικάντηδες.Δεν λέω να μην υπάρχουν.Αλλά αλλού.

AlexVag

AlexVag

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.209 Δημοσιεύσεις

Όσο για τις αγγελίες θα δω αν μπορούν να εμφανίζονται μόνο σε όσους κάνουν εγγραφή στο κομμάτι αυτό του φόρουμ.

Ισως θα μπορουσαν οι αγγελιες να μην εμφανιζονται καν στα τελευταια θεματα-μηνυματα... Ωστοσο εαν γινει κατι τετοιο πιστευω οτι θα πρεπει να γινει μια πολυ καλη κατηγοριοποιηση, δηλαδη να υπαρχουν υποκατηγοριες φρενα, μεταδοση, πιρουνια κτλ ωστε οταν καποιος θελει να βρει κατι να μην χρειαζεται να ψαχνει αναμεσα σε ανταλλακτικα που δεν τον ενδιαφερουν.

Κατι αλλο που θα βοηθουσε στο να μην χανονται τα ποδηλατικα θεματα λογω υπαρξης ενεργων "μη ποδηλατικων" θεματων θα ηταν το πεδιο "τελευταια μηνυματα" να αλλαξει με ενα πεδιο στο οποιο θα εμφανιζονται τα τελευταια θεματα στα οποια υπαρχουν σχολια και οχι τα τελευταια σχολια... Ετσι εαν γινεται σφαγη σε ενα πχ πολιτικο η ποδηλατικο θεμα αυτο θα καταλαμβανει μια θεση στο πεδιο και οχι ολες τις θεσεις οπως γινεται τωρα με συνεπεια να εξαφανιζονται ολα τα αλλα θεματα.

paris.gr

paris.gr

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 5.239 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαGreece

...
Γιατί οι ιντερνετικοί τσακωμοί για θέματα άσχετα του ποδηλάτου, οδηγούν σε χοντράδες.
...
Γιατί τελευταία το φόρουμ έγινε πεδίο δράσης λαμπρό για ''ποδηλάτες'' πολιτικάντηδες.Δεν λέω να μην υπάρχουν.Αλλά αλλού.

Ως απλο μελος αυτο που κανω ειναι πολυ απλα να προσπερναω αυτα τα θεματα. Λες και δεν μπορει κανεις απλα και μονο βλεποντας τον topic starter να καταλαβει τι θα διαβασει.

Απο εκει και περα οσοι δεν συμμορφωνονται απλα αποκλειονται και τελος.

Και τα παραπανω τα γραφω χωρις ποτε να εχω ανοιξει καποιο θεμα εκτος ποδηλατου. Απλα η ποδηλατικη "λογοκρισια" καπου με ενοχλει. Απο την αλλη βεβαια το φορουμ δεν ειναι δικο μας οποτε μετα τις αλλαγες ας πραξει ο καθενας οπως νομιζει.

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.449 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Το ότι κάποιος μπορεί να ξεφύγει απο ένα θέμα ούτε εμένα μου αρέσει αλλα υπάρχει παντού. Δίπλα μας σε κάθε παρέα. Η ιδέα αυτή μου ακούγεται ότι θα γίνει ένα forum πολύ αποστειρωμένο. Γενικότερα σε μια εποχή που οι απαγορεύσεις, τα μην, τα δεν, βρίσκονται παντού δεν μου ακούγεται καλά οποιοσδήποτε περιορισμός
Συμφωνώ με τον paris ότι ένα φιλτράρισμα των όσο βλέπουμε είναι προτιμότερο απο την απαγόρευση.

Ναι, δεν διαφωνώ στο θεωρητικό κομμάτι. Αυτός είναι και ο λόγος που ήταν έτσι τόσο καιρό. Αυτό θα μπορούσε να διαχειριστεί όταν είμασταν 500-1000 μέλη στο φόρουμ παλιότερα και οι περισσότεροι γνωριζόμαστε και προσωπικά. Αυτή τη στιγμή το φόρουμ μας έχει πάνω από 13000 μέλη και πάνω από 3000 ενεργά (δηλαδή με δραστηριότητα τον τελευταίο μήνα).

Επίσης, αυτό το φιλτράρισμα με έχει οδηγήσει πολλές φορές σε παρεξηγήσεις που δεν θέλω γιατί ο καθένας αναμένει να φιλτράρω το τι γράφεται ή δεν γράφεται με τα δικά του φίλτρα και αυτό δεν μπορώ να το κάνω. Πάντα κακός είμαι στο τέλος. "Γιατί έσβησες εκείνο", "γιατί δεν έσβησες το άλλο", "γιατί δεν τα αφήνεις όλα", "γιατί δεν τα σβήνεις όλα". κλπ κλπ κλπ.

Οπότε, μένουμε στα θέματα που ενδιαφέρουν και αφορούν στο ποδήλατο και ότι θέλετε άσχετο γράφτε το στο twitter. Αλλά και στα ποδηλατικά που πολλές φορές "ξεφεύγουν" θα πρέπει λογικά να υπάρχει ένας περιορισμός όταν αυτό γίνεται αλλά δεν είναι εύκολος γιατί τα όρια είναι πάντα ασαφή και διαφορετικά για τον καθένα.

Αναφορικά, με τα άλλα αθλήματα, δε νομίζω ότι αποτελούν πρόβλημα με την ύπαρξή τους.

Μιλάω για θέματα όπως "νέος φόρος στα ακίνητα", "διώκεται ο καρατζαφέρης", "ο γειτονάς μου βάζει δυνατά τη μουσική", "το σκυλί του γείτονα τα κάνει στην αυλή μου", "οι αλβανοί με έκλεψαν", "Ο Ρανιέρι έφυγε από την Εθνική", "Νέες φωτογραφίες της Αllesandra Ambrosio" (Αυτό το τελευταίο θα το άφηνα)

ioannis

ioannis

Πάτερ

• Cyclist Friends
  • 29.119 Δημοσιεύσεις

Λαθος αποφαση κατα την αποψη μου.

Ναι ειναι ενα ποδηλατικο φορουμ αλλα μεσω αυτου γνωριστηκαμε με αρκετα παιδια και γιναμε ειτε κανονικοι ειτε ιντερνετικοι φιλοι και εδω συναντιομαστε και συζηταμε πολλες περισσοτερες φορες απο οτι κανουμε απο κοντα (δυστυχως). Και φυσικα ολη μας η ζωη δεν περιστρεφεται γυρω απο το ποδηλατο ακομα και σε ενα ποδηλατικο φορουμ.

Αρα το να αφαιρεσουμε τα οποια γενικου θεματος θεματα και να αστυνομευσουμε την υποβολη τους κατα την ταπεινη μου γνωμη μου φαινεται λαθος. Αν τωρα ειναι απλα θεμα moderation κτλ αυτο ειναι αλλο θεμα.

ΥΓ. Το οτι οι περισσοτεροι παντως προτιμουν την καταστολη απο το απλο φιλτραρισμα οσων θεωρουν χρησιμα ειναι λιγο "καπως" για να το θεσω ευγενικα.

Παρη δεν ξερω αν το εχεις παρατηρησει,ισως να ηταν παλιοτερα πριν γραφτεις,αλλα υπαρχει μονιμα μια ομαδα ατομων ασχετων με το ποδηλατο γενικοτερα που εγραφε σχεδον αποκλειστικα σε θεματα εκτος ποδηλατου.
Οτι εχει σχεση με πολιτικη,με οικονομικα,με ''κοινωνικα'' θεματα,με ''ευστοχες'' και περιεργες παρεμβασεις που τρολαραν συνεχως και δημιουργουσαν εντυπωσεις και αναταραχη.
Τσακωμοι επι τσακωμων και ενα forum που οποιος ανοιγε το live feeds εβλεπε 10004489568685 τροπους να απαλαγουμε απ΄το μνημονιο,για το αν ο Μεταξας που ειπε το ΟΧΙ στους Ιταλους ηταν φασιστας,για το αν οι αεροψεκασμοι ειναι με Teza,Baygon η κουραμπιεδοσκονη και αλλα τετοια ομορφα κια πολιτισμενα που ουδε μια σχεση εχουν με το forum.
Αν ειμασταν πολιτισμενοι ανθρωποι και ξεραμε να συζητουσαμε και οχι να μετραμε τους ποντους η τα χιλιοστα του πεους μας κυριολετικα και μεταφορικα τοτε δεν θα υπηρχε προβλημα.
Αυτα!!

rama

rama

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 7.431 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Συμφωνώ με την απόφασή σου Τάκη, γιατί δυστυχώς έγινε κατάχρηση της εξω-ποδηλατικής θεματολογίας, καταστρατηγώντας τους κανόνες χρήσης. Απλά ζητάω από τώρα μία εξαίρεση για το 2018, να μπορούμε να συζητήσουμε πάλι για το παγκόσμιο κύπελλο ποδοσφαίρου!

gregXXX

gregXXX

body english

• Cyclist Friends
  • 1.331 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΆθενς
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Τάκη βάλε moderators, όπως δουλεύουν όλα τα σοβαρά φόρουμ. τα υπόλοιπα έρχονται.

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.449 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Τάκη βάλε moderators, όπως δουλεύουν όλα τα σοβαρά φόρουμ.
τα υπόλοιπα έρχονται.

Όποτε έγινε δημιούργησε ακόμα πιο πολλά προβλήματα παρά έλυσε. Trust me είναι συνταγή ο administrator να τσακωθεί και με τα μέλη και με τους moderators γιατί ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια.

Tzeve

Tzeve

Let's Go Yankees

• Cyclist Friends
  • 5.385 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Αλλαγή Θεματολογίας Cyclist-Friends.gr Τι γενναία απόφαση ρε παιδιά? Είναι μία απόφαση επί της αρχής. Το forum είναι ποδηλατικό. Μερικές φορές πρέπει να βλέπουμε τα πράγματα με γωνίες γιατί η πολύ καμπύλη ήρθε και ξεχείλωσε. Το άλλα αθλήματα είμαι σίγουρος πώς θα έχουν forum στο άλλα αθλήματα. Προσωπικά θεωρώ πώς το aspect ποδήλατο και ποδηλασία, χομπίστικα, τεχνικά, εξοπλιστικά, προπονητικά θα πρέπει να αποτελούν το 100% ενός ποδηλατικού forum. Όλα τα άλλα στα αντίστοιχα forum που υπάρχουν στο internet. Δεν είναι θέμα καταστολής αλλά στο να ορίζουμε σωστές βάσεις.