Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Ευχάριστα νέα για το Cyclist

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
37 απαντήσεις στο θέμα

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.446 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Αγαπητοί φίλοι,

Εδώ και αρκετό καιρό τα πράγματα στο Cyclist δεν πήγαιναν καλά. Νομίζω ότι όλοι είχατε καταλάβει ότι το Cyclist που βλέπετε σήμερα δεν έμοιαζε και πολύ με το Cyclist που ξέρατε πριν δύο χρόνια και παλαιότερα.

Πιστεύουμε ότι ως Cyclist.gr, ήμασταν γνωστοί για την αξιοπιστία μας, τη διαθεσιμότητα και την ποιότητα των προϊόντων μας, τις λύσεις που προσφέραμε, τις καινοτομίες μας συνολικά στον χώρο του ποδηλάτου και πάνω απ΄ολα για τον "λόγο" μας και το χαμόγελό μας.

Η οικονομική κατάσταση που επικρατεί αρκετό καιρό στη χώρα μας αλλά και ειδικότερα στον χώρο της ποδηλατικής αγοράς τα τελευταία δύο χρόνια οδήγησαν και εμάς, το γνωστό σε όλους, Cyclist.gr να αλλάξει εικόνα προς το χειρότερο.

Ήταν πραγματικά πολύ δυσάρεστο για εμάς να ακούμε διάφορες φήμες και δυστυχώς να μην μπορούμε να τις διαψεύσουμε. Όπως, το ίδιο δυσάρεστο ήταν για όλους μας εδώ να λέμε όλο και πιο συχνά την φράση "δυστυχώς δεν έχουμε" και "δεν ξέρω πότε μπορεί να είναι διαθέσιμο". Ακόμα χειρότερα ήταν δυσάρεστο να μην κρατάμε τον λόγο μας σε ότι έχουμε υποσχεθεί.

Για τα παραπάνω, θα ήθελα να σας ζητήσω και προσωπικά συγνώμη και να απολογηθώ γι΄αυτό.

Σήμερα, είμαστε πλέον στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι η απόφαση για "ολική επαναφορά" του Cyclist.gr πάρθηκε!

Το Cyclist.gr όχι μόνο συνεχίζει δυναμικά αλλά παράλληλα αλλάζει ότι χρειάζεται για να έχει ένα νέο, "φρέσκο πρόσωπο" που να ανταποκρίνεται στις διαφορετικές ανάγκες της εποχής μας.

Στόχος μας είναι, να γίνουμε και πάλι το Cyclist.gr, που όλοι γνωρίζουν αναφορικά με την εξυπηρέτηση, τη διαθεσιμότητα των προϊόντων και τις καινοτομίες μας.

Εμείς εδώ όλοι, είμαστε αποφασισμένοι να κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας για αυτό.

Από την Δευτέρα 19/01/2015 ξεκινάμε μια σειρά από πολύ "δυνατές" εκπτώσεις σε υπάρχον στόκ που θα μας βοηθήσει σε αυτή την αλλαγή και την βελτίωση που σχεδιάζουμε, ενώ παράλληλα το επόμενο διάστημα μια σειρά από νέα προϊόντα θα γεμίσουν σταδιακά και πάλι, το Cyclist.gr!

Από εσάς φίλοι μου, αν έχω το θάρρος, θα ήθελα να σας ζητήσω να μας στηρίξετε όσο και εφόσον μπορείτε για το επόμενο κρίσιμο διάστημα στην προσπάθεια που κάνουμε όλοι εδώ, με τις αγορές σας.

Τελειώνοντας θα ήθλα να σας ευχαριστήσω για τη στήριξή και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλα αυτά τα δέκα χρόνια της ύπαρξής μας αλλά και ιδιαίτερα, το τελευταίο δύσκολο για όλους, διάστημα.

Ελπίζω, σύντομα να είμαστε και πάλι το Cyclist που όλοι θέλουμε και να είμαστε υπερήφανοι γι΄αυτό.

Μετά από πολύ καιρό είμαι χαρούμενος και αισιόδοξος για το μέλλον!

hellequine

hellequine

War Pig

• Validating
  • 5.564 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαSmolikas
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist

Μετά από πολύ καιρό είμαι χαρούμενος και αισιόδοξος για το μέλλον!

Αυτό και μόνο αρκεί.

Προχώρα Τάκη!

cpanagiotopoulos

cpanagiotopoulos

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 101 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Να θυμάσαι ότι όλα πάνε καλά όταν περιτριγυρίζεσαι από φίλους που θα σου χαμογελάσουν, θα σου πουν την καλημέρα, θα πείτε τα νέα σας και μετά τα περί αγορών. Είμαι σίγουρος ότι θα βαρεθείς να μας βλέπεις!!!!

Πάρης

Πάρης

Senior Cyclist

• Cyclist Friends
  • 3.815 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Πολύ ευχάριστη και ελπιδοφόρα είδηση εν μέσω όλης αυτής της μαυρίλας στα επαγγελματικά. Είμαι σίγουρος πως όλο το Cyclist team θα ανταποκριθεί επάξια στη νέα πορεία. Ένα μεγάλο μπράβο και στους ιδιοκτήτες της επιχείρησης για την απόφασή τους να συνεχίσει το κατάστημα στη δυναμική που του αναλογεί και αξίζει.

Twowheeler

Twowheeler

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 284 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Μπραβο παιδια! Μεγαλο μπραβο!

LAFDSTEVE

LAFDSTEVE

ΣΤΑΥΡΟΣ

• Cyclist Friends
  • 280 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΛαυριο
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Είναι πολύ ευχάριστο να βλέπεις επιχειρήσεις να στέλνουν ελπιδοφόρα μηνύματα τέτοια εποχή και καταστηματάρχες να πιστεύουν σε κάτι καλύτερο και να ανακάμπτουν ψυχολογικά και επαγγελματικά.Καλή πορεία και τα καλύτερα έρχονται με κόπο και επιμονή.Μπράβο σας.

mrkaza

mrkaza

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 430 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Καλή επιτυχία στο "Νεο" Cyclist Μπράβο για την προσπάθεια ακόμα και όταν όλα γύρο σας καταρρέουν .

Steliosef

Steliosef

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 780 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Ωραίοι! Εύχομαι τα καλύτερα!

thermobike

thermobike

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 147 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΘέρμο
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Θα ισχυει και για αγορες απο on-line shop?

greedy

greedy

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 227 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠατρα
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Ευχομαι μονο ανοδο να εχετε πλεον!

Galinho

Galinho

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.192 Δημοσιεύσεις
  • Τοποθεσία.
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Η αλήθεια είναι ότι ήσασταν το πρότυπο για πολλά χρόνια, στη συνέχεια αρκετοί από εμάς απογοητεύτηκαν ακριβώς επειδή σας είχαμε συνηθίσει σαν πρότυπο και είχαμε υψηλότατες απαιτήσεις και πλέον με χαρά περιμένουμε να επανέλθετε εκεί που ανήκετε, στην κορυφή... Καλή (νέα) αρχή!

chrispan63

chrispan63

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 655 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΘρακομακεδόνες
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Μπράβο σας !!! Ο επιμένων νικά.

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.446 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ για αυτά τα λόγια!

Θα ισχυει και για αγορες απο on-line shop?

Ναι θα ισχύουν οι εκπτώσεις για όλους κανονικά. Δεν θα είναι bazaar λίγων ημερών. Όσα προϊόντα είναι σε έκπτωση (όχι κωδικοί του 2015) θα βρίσκονται και στο online shop (γι΄αυτό εργαζόμαστε πυρετωδώς από χτες) και θα μπορούν να αγοράζονται κανονικά, αφού θα φαίνεται τόσο η αρχική τιμή όσο και η τιμή με την έκπτωση. Σε κάθε περίπτωση όμως καλό θα ήταν να επιβεβαιώνετε και τηλεφωνικά την διαθεσιμότητα καθότι μπορεί να αλλάξει μέσα στην ημέρα και αυτό δεν αποτυπώνεται real time αλλά κάθε βράδυ.

Οι εκπτώσεις θα κυμαίνονται από 20-60% σε επιλεγμένα είδη του 2014 και νωρίτερα.

R1der

R1der

Perix Parnitha Team

• Cyclist Friends
  • 1.323 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Μια κοιλιά είναι πάντα αναμενόμενη στην πορεία ενός καταστήματος. Το μόνο που μετράει είναι ότι τώρα αρχίζετε την άνοδο και εύχομαι ολόψυχα να συνεχίσετε μόνο έτσι. Ο κόσμος είναι πάντα δίπλα σας!!

GLOCKY

GLOCKY

Κορινθιακός Π.Ο

• Cyclist Friends
  • 308 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Εγώ Τάκη, ειχα την χαρά να σας γνωρίσω στην δύσκολη εποχή που διανύει η χώρα μας,οι πολίτες και τα καταστήματα. Δεν ειχα κανένα παράπονο απο κανένα μεσα στο κατάστημα και ας εχω πολλάκις κατηγορηθεί οτι σας κανω διαφήμιση,την οποία και την δικαιούστε φυσικά. Όποτε τωρα θα σας δω να απογειώνεστε ,αλλα ποσό βρε παιδάκι μου καλύτεροι μπορείτε ακόμα να γίνετε; Εύχομαι λοιπόν υγεια,δύναμη, και πολλές πολλες πωλήσεις.

zaxariades

zaxariades

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 10.547 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist μια κοιλιά την κάνουμε όλοι [ATTACH]248467[/ATTACH]

Επισυναπτόμενο(α) Αρχείο(α)

Ελλανιος 28

Ελλανιος 28

Roadrunner

• Cyclist Friends
  • 4.878 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαNafplio
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Τάκη ανέκαθεν το κατάστημα ήταν πρότυπο και πάνω απ'όλα σεβόταν τον πελάτη.. Τώρα απλά θα γίνει ακόμα πιο μαμάτο!

kwnba

kwnba

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 138 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Αυτο που με κερδισε στο cyclist ειναι οτι το μαγαζι απαρτιζεται απο ποδηλατες κ οχι απο εμπορους που πουλανε ποδηλατα κ εξοπλισμο και σε κάθε επίσκεψη εχεις την ευχαριστη εντύπωση οτι επισκέπτεσαι κάποιο κλαμπ ποδηλατων που πουλανε κ ποδηλατικα προιοντα . Κάποιοι που σας γνωρίσαμε κ απο κοντα κ πλεον δεν είμαστε Αθηνα ίσως θα θέλαμε λίγο πιο πολύ υποστήριξη on line για να συνεχίσουμε κ εμείς να στηριζουμε ελληνικό μαγαζί που είναι στημένο απο ποδηλάτες για ποδηλατες κ όχι να τα "δίνουμε" στους Γερμανούς,Ιρλανδούς,Αγγλους κάθε φορά που χρειαζόμαστε κάτι. Δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει αυτό αλλά πιστεύω θα υπάρχει κάποιος τροπος. Να είστε καλά συνεχίστε ακόμη πιο δυνατα ,η Ελλάδα χρειαζεται τέτοια καταστήματα.

kiriakos

kiriakos

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 71 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Καλησπέρα, Θα υπάρξουν συνεργασίες και με νεες εταιρείες ? και εαν ναι είναι ανακοινώσιμες ? Χωρίς παρεξήγηση και πάντα καλοπροαίρετα δεν εχω πολυκαταλάβει το τι θα γίνει πέρα απο τις εκπτώσεις σε προιόντα που είναι ασυζητητί κάτι όχι απλά θετικό αλλά κάτι παραπάνω.

mrkaza

mrkaza

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 430 Δημοσιεύσεις

Αγαπητέ Κυριάκο δεν είμαι απο το Cyclist αλλα θα πω το τι φαντάζομαι / βλέπω εγω .

Αν είχες προσέξει ειχε πολλά πράγματα Out off stock παραπάνω από το λογικό εγω πχ περιμένω 2 μήνες μη και φέρει το Exteondo gelitu που υποτίθεται θα έρχονταν για τα Xmas, orbea 2015 δεν εχουν έρθει κτλ κτλ . Πήγαινες με χαρά να ψωνίσεις και αρκετες φορές έφευγες απογοητευμένος . (στα ρουχα λόγο νούμερων )

Φαινόταν ότι άδειαζε θα μπορούσα να πω ότι έμοιαζε ότι πάει για κλείσιμο ή στο να κοψει μερικες μάρκες ΚΟΚ .
Έτσι αυτό που λεει και το τι θα γινει είναι ότι τελικά πάρθηκε η απόφαση θα συνεχίσουν οπότε το μαγαζί θα ξαναγεμίσει ζωη και από εμάς ζητάνε υποστήριξη θα βάλουν και εκπτώσεις ώστε να βοηθηθεί λιγο το θέμα ρευστότητα και εμεις να πάρουμε κάποια χρήσιμα πράγματα σε καλή τιμή .

ThouVou

ThouVou

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαLausanne, CH
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Καλή επιτυχία!

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.446 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Παιδιά για άλλη μια φορά να σας ευχαριστήσω! Τα μηνύματα και οι επαφές που έχω αλλά και τα ποστ εδώ πραγματικά με γεμίζουν με αισιοδοξία. Είναι περίπου οπως τα λέει ο mrkaza. Η αλήθεια είναι ότι δεν πάρθηκε ποτέ απόφαση να κλείσει το Cyclist αλλά χωρίς να θέλω και να πρέπει κιόλας να μπω σε λεπτομέρειες, η εταιρία μας χρειαζόταν στήριξη και πλέον αυτή η απόφαση πάρθηκε. Για τα υπόλοιπα ναι, θα σας τα ανακοινώνουμε εν καιρώ. Μάλιστα, σήμερα θα ανοίξω ένα σχετικό θέμα για το τι πιστεύετε εσείς ότι χρειάζεται για να βελτιωθεί το Cyclist και ένα ακόμα για τις προσφορές που ξεκινάμε. Η αλήθεια είναι ότι οι προσφορές θα είναι ποστοστιαία αρκετά μεγάλες, σε ήδη υπάρχοντα προϊόντα που είναι σε προσφορά και σε μερικά ακόμα. Θα σας πω μόνο, όπως καταλαβαίνετε όταν κάποιος αυτές τις 2 μέρες ερχόταν στο Cyclist για να αγοράσει κάποιο προϊόν από αυτά που είναι στις λίστες που θα βγάλουμε αύριο, προφανώς δεν μπορούσαμε να τον αφήσουμ να το αγοράσει στην αρχική τιμή (και σε 2 μέρες να το έβλεπε 50% κάτω) και έτσι το έπερνε στην τιμή προσφοράς, πάντα το αγόραζε. Έτσι μας "έφυγαν" μερικά ποδήλατα που διαφορετικά θα τα ανακοινώναμε αύριο. Αλλά υπάρχει ακόμα πολύ "υλικό". Σας ευχαριστώ και πάλι!

htaalfa

htaalfa

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • PipPip
  • 24 Δημοσιεύσεις

.... προφανώς δεν μπορούσαμε να τον αφήσουμ να το αγοράσει (και σε 2 μέρες να το έβλεπε 50% κάτω) και έτσι το έπερνε στην τιμή προσφοράς. Έτσι μας "έφυγαν" μερικά ποδήλατα που διαφορετικά θα τα ανακοινώναμε αύριο. Αλλά υπάρχει ακόμα πολύ "υλικό".

Σας ευχαριστώ και πάλι!

Δεν είναι προφανές για όλα τα καταστήματα αυτό , για αυτό σας επιλέγουμε και σας εμπιστευόμαστε .
Προσωπικά σας ευχαριστώ πολύ .

Christoforos?

Christoforos?

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.257 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠολύκαστρο Κικίς
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Εύχομαι τα καλύτερα και πιστεύω ότι θα πετύχει γιατί το έχετε από όλες τις απόψεις!

ThouVou

ThouVou

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 1.410 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαLausanne, CH

Δεν είναι προφανές για όλα τα καταστήματα αυτό , για αυτό σας επιλέγουμε και σας εμπιστευόμαστε.

Ακριβώς! Και αυτό διακρίνει τους σωστούς & καλούς επαγγελματίες από τους αεριτζήδες (που είναι πολλοί και διεθνώς).
Εγώ έτσι επιλέγω τα καταστήματα που συναλλάσσομαι και ας είναι και ένα 5-10% πάνω από τον "ανταγωνισμό". Θέλω σωστή συμπεριφορά κατά την πώληση αλλά και υποστήριξη μετά την αγορά χωρίς δικαιολογίες ή παραφωνίες. Και γι'αυτό είμαι διατεθειμένος να "πληρώσω και κάτι παραπάνω".

obelix

obelix

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 59 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Εγω λεω πως ολη αυτη η πτωση τοσο καιρο δεν ηρθε τυχαια, απο τη μια η συμπεριφορα των ανθρωπων εκει και απο την αλλη η μη στηριξη σε προιοντα που οι ιδιοι ειναι αντιπροσωποι απομακρυναν το κοσμο απο το μαγαζι. Δεν με ενδιαφερει αν θα μου τη πεσετε ολοι, αλλα με οσους κανω ποδηλατο καμια 10αρια ατομα, την ιδια αποψη εχουν αλλα δεν εκτιμουν οτι θα αλλαξει κατι για να την εκφρασουν.

uokhoj

uokhoj

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 73 Δημοσιεύσεις
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Αντε ρε παιδιά. Μακάρι να σας πάνε όλα καλά.

macus

macus

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 478 Δημοσιεύσεις

Εγω λεω πως ολη αυτη η πτωση τοσο καιρο δεν ηρθε τυχαια, απο τη μια η συμπεριφορα των ανθρωπων εκει και απο την αλλη η μη στηριξη σε προιοντα που οι ιδιοι ειναι αντιπροσωποι απομακρυναν το κοσμο απο το μαγαζι.
Δεν με ενδιαφερει αν θα μου τη πεσετε ολοι, αλλα με οσους κανω ποδηλατο καμια 10αρια ατομα, την ιδια αποψη εχουν αλλα δεν εκτιμουν οτι θα αλλαξει κατι για να την εκφρασουν.

να σου πω την αλήθεια, κάποιες στιγμές έχεις δίκιο... και νομίζω καλά κάνεις και το γράφεις. μέσα από κριτική, μπορεί να γίνει η βελτίωση.
από την άλλη όμως, είναι από τα πιο ολοκληρωμένα μαγαζιά και νομίζω σημείο αναφοράς.

το καλό είναι ότι τα άτομα μπορούν να βελτιωθούν, σίγουρα όλοι παίρνουμε μαθηματα συνεχώς.

R1der

R1der

Perix Parnitha Team

• Cyclist Friends
  • 1.323 Δημοσιεύσεις

Δεν είναι προφανές για όλα τα καταστήματα αυτό , για αυτό σας επιλέγουμε και σας εμπιστευόμαστε .
Προσωπικά σας ευχαριστώ πολύ .

Ακριβώς αυτό. Πολλοί είναι αυτοί που θα το πουλούσαν κανονικά με τη δικαιολογία ότι δε βγήκαν οι προσφορές ακόμα.

Αρις

Αρις

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.225 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΠάρνηθα
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Δεν είμαι κάνας τακτικός πελάτης, δεν έχω κάνει Τις αγορές από εκεί και ναι, σε κάποια από τις επισκέψεις μου έχει τύχει να δώ και το στραβό (αφορούσε την "εσωτερική" λειτουργία τους). Όμως! Όμως καθένας μας έχει την κακή του μέρα, το θέμα είναι αυτό να μην είναι συχνό. Και προσωπικώς έχω εισπράξει, στις διάφορες επισκέψεις μου, από καλή έως εξαιρετική εξυπηρέτηση, σε μία περίπτωση απλώς άψογη αντιμετώπιση - χωρίς να είμαι επαναλαμβάνω, ούτε κανένας κολλητός, ούτε Ο τακτικός πελάτης. Κατά τα λοιπά, καλή επανεκκίνηση, υποθέτω πώς οι αποφάσεις της ιδιοκτησίας, σε μεγάλο βαθμό, πιστώνονται στο πρόσωπο "των μελών του πληρώματος".