Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Ευχάριστα νέα για το Cyclist

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
37 απαντήσεις στο θέμα

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.446 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Σε ευχαριστώ Στέφανε για τα τόσο καλά σου λόγια!
  • vtsakiris του αρέσει

spyroskat

spyroskat

ex CEO νυν επίτιμος

• Cyclist Friends
  • 1.807 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαPerix Parnitha
Απάντηση: Ευχάριστα νέα για το Cyclist Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός όταν μιλάω για το Cyclist. Χωρίς όμως κάποιον ιδιαίτερο λόγο, δεν έχω ούτε καμμιά σχέση με το "μαγαζί", ούτε με κανέναν απο το προσωπικό του. Το γνώρισα το 2011, στα καλά του τότε, όταν ξεκίνησα να ασχολούμαι με το σπορ. Το έζησα και στα κακά του, τον τελευταίο καιρό... Οταν το γνώρισα, ήταν η επιχείρηση που θα ήθελα σαν καταναλωτής να ψωνίζω. Μεγάλη γκάμα προιόντων, εξυπηρετικοί υπάλληλοι, ανταγωνιστικές τιμές και αξεπέραστο after sales support. Και πάντα με απόδειξη αγοράς, ακόμα και για πράγμα των 3€. Εντιμο, στη χώρα της ατιμίας που ζούμε... Ακόμα και σήμερα τα διατηρεί όλα τα παραπάνω χαρακτηριστικά του, εκτός απο το πρώτο (απόθεμα προιόντων) Αυτό για όσους γνωρίζουν κάποια παραπάνω πράγματα για την "εταιρεία", ήταν αναπόφευκτο. Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να βρείτε την οικονομική ανάσα που χρειάζεστε και να κρατήσετε τη θέση σας στην ελληνική ποδηλατική αγορά αυτές τις δύσκολες μέρες που βιώνουμε όλοι μας. Και να παραμείνουν όλοι οι εργαζόμενοι σας, στη θέση τους.

mastoropolo

mastoropolo

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 70 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΚηφισιά
Εγω παιδια σας γνωρισα πριν ενα χρονο ερχομενος για μια μετρηση. Δεν σας κρυβω οτι και την κουρσα την πηρα απο εσας χαριν της ψυχαρας που ακουει στο ονομα Πορτελανος. Στην πορεια παροτι ειχα ενα θεμα με το ποδηλατο και ενοχληθηκα καπως και παλι ολα καλα ομως. Γνωρισα ολα τα παιδια με τον καιρο και πραγματικα εισαστε ολοι εξαιρετικοι πραγματικα ομως. Πλεον ειμαι fun cyclist. Παντως το μεγαλυτερο ποσοστο πελατων ερχεται για τον κυριο λογο οτι ειστε ολοι ποδηλατες και οχι στυγνοι, πανασχετοι με το αντικειμενο εμποροι που δεν ξερουν να σου δωσουν την παραμικρη συμβουλη. Προσεξτε μονο μην πεσετε στην παγιδα των απολυσεων .Ο καθενας απο εκει μεσα εχει την δικη του "πελατεια" με την καλη εννοια και μοιραια θα φυγουν και αυτοι μαζι του. Με λιγα λογια ΕΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑΜΕ ΕΣΑΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. ΚΑΛΗ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ. Στο workshop ηρθα ειναι πολυ ωραια ιδεα και να την συνεχισετε ετσι δενεστε και με τον κοσμο περισσοτερο.

bokolis

bokolis

Cycling friend

• Cyclist Friends
  • PipPip
  • 20 Δημοσιεύσεις

Το πιό ευχάριστο για μένα είναι ότι έφυγε ένας ... μηχανικός στο service που ήταν αντιπαθητικός με την συμπεριφορά του. Κάλιο αργά παρά ποτέ.

Το άλλαξα να μην είναι προβλητικό.

Επεξεργάσθηκε από bokolis, 10 Μάρτιος 2015 - 01:05 πμ.

• nkar37 του αρέσει

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.446 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Το πιό ευχάριστο για μένα είναι ότι έφυγε ένα καράφλας μηχανικός στο service που ήταν αντιπαθητικός με την συμπεριφορά του.

Φίλε μου καλό θα ήταν να μην εκφραζόμαστε έτσι, ότι συναισθήματα και αν έτρεφες για το συγκεκριμένο άτομο. Νομίζω ότι είναι κατανοητό πως το ποστ σου είναι λίγο άκομψο. Θα μου ήταν ευχάριστο αν το διέγραφες και με έβγαζες από την δύσκολη θέση.

• Snake του αρέσει

Nikolaos30

Nikolaos30

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 157 Δημοσιεύσεις

Να γραψω λοιπον και εγω, μιας και ειμαι φιλος του cyclist από το μακρινό 2005, όταν το κατάστημα μας ήταν σε μια αποθήκη στο Ελληνικό, με τον Μάξιμο να είναι ανάμεσα σε ποδήλατα, πλαίσια και ανταλλακτκά και να εξυπηρετεί με χαμόγελα τον κόσμο.

Τακη.. Πολλά μπορεί να άλλαξαν αυτα τα χρόνια..και εμεις αλλάξαμε άλλωστε, όπως και η χώρα μας.

Αυτο που δεν άλλαξε είναι η αγάπη μας για το ποδήλατο, η οποία καμία φορά μας οδηγεί και σε υπερβολές όπως να κυκλοφορούμε με σμπαραλιασμένα φρένα και σασμάν από τα πολλά χιλιόμετρα.

Αυτο που θέλω να σε διαβεβαιώσω αυτα τα χρόνια, ανέξαρτητα από τις όποιες δυσκολίες είναι ότι καταφέρατε να μείνετε οι "ανθρωποι" μας στην ποδηλασία και να νοιώθουμε περήφανοι που συμβάλλαμε και εμεις μαζί σας, με τον τρόπο μας, στην διαδοση και δημιουργία του ποδηλατικού θαύματος στην Ελλάδα.

Θυμάμαι την εποχή, που η βόλτα στην παραλιακή ήταν συνώνυμο της "Γραφικότητας" καθώς τότε το να καβαλάς ένα ποδηλατο ήταν ενας ανεξήγητος από τους περισσοτέρους "παιδισμός". Μετά ήρθε ο "προαcτιακός"  (το τρένο από ποδηλάτες του cyclist), το κατάστημα της Βάρης που ήταν ενα κόσμημα στην περιοχή και άλλα πολλά..

Να θυμάστε ότι το πραγματικό διατηρήσιμο ανταγωνιστικό πλεονέκτημα του cyclist είναι η αγάπη για την ποδηλατική ιδέα και αυτό δεν εξαργυρώνεται με χρήματα αλλά μόνο με επιτυχία.

• Ο/Η rama, Toolman, CHORiON και 2 άλλοι τους αρέσει αυτό

Takxu

Takxu

Administrator

• Administrators
  • 26.446 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens

Νικόλαε σε ευχαριστούμε τόσο πολύ για τα καλά σου λόγια!

Μας δίνουν δύναμη να συνεχίσουμε!

• Nikolaos30 και mrkaza αρέσει

mangelasakis

mangelasakis

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 137 Δημοσιεύσεις

Πρόσφατα άνοιξα και εγώ λογαριασμό αγοράζοντας κάποια αξεσουαρ (επειδή πρόσφατα αγόρασα και εγώ ποδήλατο όχι όμως από το cyclist μιας και μου έκλεψε την καρδιά Ιταλίδα και όχι Αμερικάνα ή Ισπανίδα) στο cyclist και τα σχόλια μου είναι θετικά όσον αφορά την εξυπηρέτηση και το μαγαζί γενικά. Η μόνη μου παρατήρηση έχει να κάνει με την διαθεσιμότητα και την ποικιλία των προιόντων που αυτή την στιγμή από ότι βλέπω είναι πολύ μικρή. Όχι βέβαια πως άλλα μαγαζιά είναι καλύτερα, αλλά το cyclist σαν αντιπρόσωπος κάποιων εταιριών θα μπορούσε αν όχι να έχει διαθέσιμο stock, τουλάχιστον να μπορεί να διαθέσει τα προιόντα που αντιπροσωπεύει στους πελάτες έστω και κατόπιν παραγγελίας και σε ένα μικρό και εύλογο χρονικό διάστημα. Για παράδειγμα αν ήθελα ένα ποδήλατο το οποίο δεν είναι διαθέσιμο να μπορώ να το παραγγείλω και να το έχω μέσα σε 2 το πολύ βδομάδες (όπως έγινε σε διαφορετικό κατάστημα όπου αγόρασα το ποδήλατο μου). Βέβαια υποθέτω ότι σε αυτό ίσως να μην βοηθάνε και οι εταιρίες τις οποίες αντιπροσωπεύει γιατί διαφορετικό χρόνο θέλει να έρθει ένα Treck ποδήλατο από Αμερική και διαφορετικο χρόνο να έρθει από Ιταλία ή από κάποια άλλη γειτονική χώρα. 

Τελος όσο καλά  και αν είναι τα Orbea και τα Treck, τόσο τεχνολογικά αλλά και σαν όνομα και διακρίσεις και όση εγγύηση και αν δίνουν (που τυπικά είναι lifetime  αλλά πρακτικά δεν νομίζω ότι παίζει και τόσο μεγάλη σημασία), θεωρώ ότι δεν είναι  και τα πιο όμορφα ποδήλατα. Βέβαια γούστο είναι αυτό αλλά όπως και να έχει τους Ιταλούς στην σχεδίαση δεν τους πιάνουν, και όπως και να το κάνουμε το ποδήλατο θέλεις πάνω από όλα να σου αρέσει εμφανισιακά. Εγώ λοιπόν θα πρότεινα να δούμε από το cyclist και άλλες μάρκες ποδηλάτων και γενικά περισσότερη ποικιλία σε μάρκες και σε εταιρίες και ασφαλώς πιο προσεγμένη επιλογή προιόντων...