Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλώς ήρθατε στο Cyclist Friends
Εγγραφείτε τώρα για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του Cyclist-Friends . Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα είστε σε θέση να δείτε όλα τα θέματα, να δημιουργήσετε δικά σας και να απαντήσετε στα υπάρχοντα. Θα μπορείτε να στέλνετε προσωπικά μηνύματα, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά περισσότερα! Αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό, συνδεθείτε εδώ - αλλιώς δημιουργήσετε ένα λογαριασμό σήμερα!
Φωτογραφία

Προσωρινή διακοπή υπηρεσιών Δευτέρα 12/1/09

- - - - -

• Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα είναι κλειδωμένο
235 απαντήσεις στο θέμα

alexandraa

alexandraa

mundus vult decipi

• Cyclist Friends
  • 2.484 Δημοσιεύσεις

Αχ τι ωραία που ήταν η Πάρνηθα! Πρώτη μου φορά την ανέβηκα με ποδήλατο, η τέλεια ανηφόρα!! Θες αργά πας, θες χώσιμο πας. Κάποια στιγμή θα κάνω και την ανάβαση... Αλήθεια την γραμμή του Ερμή δεν την είδα, είναι κοντά στον Ξενία?

ΥΓ. Dobrin έκανε προπόνηση στις κατηφόρες ;)

Sven, δεν μπήκες cyclocross Βασιλικά?????:yo-yo:

Giant-lander

Giant-lander

Dust is More...

• Cyclist Friends
  • 5.744 Δημοσιεύσεις

Θα φέρεις τίποτε κοπέλια με κουμπούρια (Καλασνίκοφ) ???

σωστόοοοοος

doctor_john

doctor_john

custom freak

• Cyclist Friends
  • 8.911 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαAthens
Παίδες σόρι αλλά μόνο εδώ μπορώ να γράψω ακόμα...

Παρακάτω θα βρείτε ένα pdf με την (ας πούμε) ελληνική μετάφραση του
ciclosport 4.2 που έγινε θέμα την Παρασκευή.

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Δεν έχω κάνει αντιπαραβολή με το αγγλικό.
Διόρθωσα κάποια βασικά και άφησα απέιραχτα τα ευκόλως εννοούμενα και
όσα δεν γνωρίζω.

File has been saved and can now be downloaded 10 times.

1. Download Link: Click here to download file
http://rapidshare.co...8/CM42.pdf.html

Θα το ποστάρω και στο θέμα του, άν κάποιος θέλει το ανοικτό αρχείο
για να το διορθώσει ή το κείμενο σκέτο, να μου στείλει ένα pm.

apag73

apag73

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 72 Δημοσιεύσεις
Καλημέρα!!!! Είμαι λίγοοοοοο εκνευρισμένος τώρα και ελπίζω να εξηγήσω καλά το γιατί! Λοιπόν ξεκινάω από το τελευταίο....μετά τις αναβαθμίσεις μόλις είδα ότι δεν έχω δικαίωμα να ξεκινήσω ένα θέμα αλλά μόνο να απαντήσω σε ήδη υπάρχοντα! ( ελπίζω να έχω καταλάβει καλά αλλά αυτό το μύνημα βγαίνει όταν φτάνω στο τέλος μιας σελίδας και δεν υπάρχει όντως πουθενά μία εντολή για να ανοίξω νέο θέμα!!!! Γιατί ήθελα να ανοίξω νέο θέμα....Γιατί την τελευταία ώρα τα νεύρα μου έχουν γίνει .....#@#&$@#&. Το πρωΐ θα πάω σχοινιά να λάβω μέρος στον αγώνα...όλα καλά! Εδώ και 1.5 μήνα πήρα το ώραίο μου καινούργιο ποδηλατάκι για δρόμο και έκανα τις βόλτες μου....και σήμερα ( αμαρτία μου αλλά δεν το πήγα για ενα τσεκ λόγω δουλειάς...) το βράδυ ( ακριβώς πριν 1 ώρα και κάτι..) πάω να φουσκώσω τα λάστιχα να είμαι έτοιμος το πρωΐ!!! και τι βλέπω...το μπροστινό τέζα.....Οκ έχω 2 σαμπρέλες...! Αλλάζω βάζω την πρώτη...φουσκώνω φουσκώνω και ξαφνικά τσαφ!!!! Παέι και αυτή....! Γμτ λέω μ@κ@κι@ έκανα...να βάλω την δευτερη.... Πιο προσεκτικά έλεγχος του εσωτερικού του λάστιχου και της ζάντας....όλα οκ! προσεκτικά φουσκώνω πολύ ελαφρά και τοποθετώ τη σαμπρέλα! Τσεκάρω ξανα..και αφού βάζω και το λάστιχο..πάω να φοθσκώσω καλά! ΚΑι τότε...τσάφ και η δευτερη! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ!!!! Οκ λέω....θα φουσκώσω το πίσω καλά θα πάρω και το βουνού και το δρόμου μήπως κανας χριστιανός έχει σαμπρέλα αλλιώς με του βουνού! Να φουσκώσω τα αλλά λαστιχα και οκ! Φουσκώνω τα λαστιχα του βουνού..πάω να φουσκώσω το πίσω του δρομου..και με το που πλησιάζω τα 100 psi τσαφ και αυτό!!! Ε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!! Ρε παιδιά είναι δυνατόν!!!! έχει κάνει 250 χλμ το πολύ!!!!! Μηπως φταίνε οι ζάντες??? Τι να πώ?? Και το πρωΐ με τι κουράγιο να τρέξω...τη κουρσα για αυτό τον αγώνα την πήρα και τώρα θα μείνει σπίτι με 2 λαστιχα τέζα....ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!

alexandros

alexandros

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 333 Δημοσιεύσεις
Συγγνώμη ίσως είναι χαζή ερώτηση, φακαρόλα έχεις επάνω στη ζάντα?

Βλοχού Ανάβασις

Βλοχού Ανάβασις

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ

• Cyclist Friends
  • 6.176 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΑΓΡΙΝΙΟ
Μπαλώματα έχεις; Aν ναι, και έχεις όρεξη προσπάθησε να φτειάξεις τα λάστιχα. Αλλιώς τράβα με το ΜΤΒ! Μπας και φουσκώνεις άγαρμπα και φτάνεις σε πολύ υψηλές πιέσεις;;

ann

ann

Αργό πετάλι..το παλευω

• Cyclist Friends
  • 539 Δημοσιεύσεις
Το σύστημα δεν μου δίνει πρόσβαση αλλού για αυτό και εγώ θα ευχηθώ από εδώ! Χρόνια πολλά Μαργαριτακι μου! [ame="http://www.youtube.com/watch?v=ln30CplNvsU"]YouTube - ????????? ???????.wmv[/ame] [ame="http://www.youtube.com/watch?v=duU0kMhwXrk"]YouTube - ????? & ????? ?????????? - "???? ?????? (live)"[/ame]

Guest_miltmaster3_*

Guest_miltmaster3_*
  • Guests

Καλημέρα!!!! Είμαι λίγοοοοοο εκνευρισμένος τώρα και ελπίζω να εξηγήσω καλά το γιατί! Λοιπόν ξεκινάω από το τελευταίο....μετά τις αναβαθμίσεις μόλις είδα ότι δεν έχω δικαίωμα να ξεκινήσω ένα θέμα αλλά μόνο να απαντήσω σε ήδη υπάρχοντα! ( ελπίζω να έχω καταλάβει καλά αλλά αυτό το μύνημα βγαίνει όταν φτάνω στο τέλος μιας σελίδας και δεν υπάρχει όντως πουθενά μία εντολή για να ανοίξω νέο θέμα!!!! Γιατί ήθελα να ανοίξω νέο θέμα....Γιατί την τελευταία ώρα τα νεύρα μου έχουν γίνει .....#@#&$@#&. Το πρωΐ θα πάω σχοινιά να λάβω μέρος στον αγώνα...όλα καλά! Εδώ και 1.5 μήνα πήρα το ώραίο μου καινούργιο ποδηλατάκι για δρόμο και έκανα τις βόλτες μου....και σήμερα ( αμαρτία μου αλλά δεν το πήγα για ενα τσεκ λόγω δουλειάς...) το βράδυ ( ακριβώς πριν 1 ώρα και κάτι..) πάω να φουσκώσω τα λάστιχα να είμαι έτοιμος το πρωΐ!!! και τι βλέπω...το μπροστινό τέζα.....Οκ έχω 2 σαμπρέλες...! Αλλάζω βάζω την πρώτη...φουσκώνω φουσκώνω και ξαφνικά τσαφ!!!! Παέι και αυτή....! Γμτ λέω μ@κ@κι@ έκανα...να βάλω την δευτερη.... Πιο προσεκτικά έλεγχος του εσωτερικού του λάστιχου και της ζάντας....όλα οκ! προσεκτικά φουσκώνω πολύ ελαφρά και τοποθετώ τη σαμπρέλα! Τσεκάρω ξανα..και αφού βάζω και το λάστιχο..πάω να φοθσκώσω καλά! ΚΑι τότε...τσάφ και η δευτερη! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ!!!! Οκ λέω....θα φουσκώσω το πίσω καλά θα πάρω και το βουνού και το δρόμου μήπως κανας χριστιανός έχει σαμπρέλα αλλιώς με του βουνού! Να φουσκώσω τα αλλά λαστιχα και οκ! Φουσκώνω τα λαστιχα του βουνού..πάω να φουσκώσω το πίσω του δρομου..και με το που πλησιάζω τα 100 psi τσαφ και αυτό!!! Ε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!! Ρε παιδιά είναι δυνατόν!!!! έχει κάνει 250 χλμ το πολύ!!!!! Μηπως φταίνε οι ζάντες??? Τι να πώ?? Και το πρωΐ με τι κουράγιο να τρέξω...τη κουρσα για αυτό τον αγώνα την πήρα και τώρα θα μείνει σπίτι με 2 λαστιχα τέζα....ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!

κοιτα ζαντες για μικρες εκδορες και λαστιχο για κανα γυαλι

pxatzis

pxatzis

Τρύπια σαμπρέλα

• Cyclist Friends
  • 5.635 Δημοσιεύσεις
με φουλ συναχι στο σπιτι , πηρα τωρα τηλ και Record , E.T , PanagiotisA, Nansoula , PG2 , Hadra ειναι πισω απο την δροσοπηγη με χοντρη βροχη !

George K.

George K.

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.114 Δημοσιεύσεις
Eμείς δηλαδή εγώ και ο Vista ξεκινήσαμε για το γύρο της Πάρνηθας αλλά λόγω ισχυρής βροχής επάνω στην Αγ. Τριάδα αρκεστήκαμε στο μικρό γύρο από άσφαλτο περιφεριακό Μόλας και πίσω. Το αναφέρω κυρίως διότι κάναμε και ένα τεστ σε διάφορα ακριβά αδιάβροχα ρούχα, όπως κολάν, κάλτσες, μπότες και γάντια, όλα μπάσανε εκτός από τους μουσαμάδες μπουφάν που βάλαμε από επάνω.:confused: Μην πιστεύετε τα Reviews. Φιλική συμβουλή.;)

George K.

George K.

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.114 Δημοσιεύσεις

με φουλ συναχι στο σπιτι , πηρα τωρα τηλ και Record , E.T , PanagiotisA, Nansoula , PG2 , Hadra ειναι πισω απο την δροσοπηγη με χοντρη βροχη !

Περαστικά Παναγιώτη.

Costas1970

Costas1970

.......

• Cyclist Friends
  • 3.020 Δημοσιεύσεις

Eμείς δηλαδή εγώ και ο Vista ξεκινήσαμε για το γύρο της Πάρνηθας αλλά λόγω ισχυρής βροχής επάνω στην Αγ. Τριάδα αρκεστήκαμε στο μικρό γύρο από άσφαλτο περιφεριακό Μόλας και πίσω.
Το αναφέρω κυρίως διότι κάναμε και ένα τεστ σε διάφορα ακριβά αδιάβροχα ρούχα, όπως κολάν, κάλτσες, μπότες και γάντια, όλα μπάσανε εκτός από τους μουσαμάδες μπουφάν που βάλαμε από επάνω.:confused:
Μην πιστεύετε τα Reviews.
Φιλική συμβουλή.;)

Ποιά Reviews ?

katsanick

katsanick

...και λίγο cyclist

• Cyclist Friends
  • 77 Δημοσιεύσεις
γιατι; δεν μπορω να απαντησω σε καποια θεματα. γιατι γινεται αυτο εχει σχεση με τις διακοπες εργασιων; ευχαριστω

George K.

George K.

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 3.114 Δημοσιεύσεις

Ποιά Reviews ?

Αυτά που γράφουν πελάτες του Chainreaction αλλά και σε περιοδικά.

katsanick

katsanick

...και λίγο cyclist

• Cyclist Friends
  • 77 Δημοσιεύσεις
ναι εγω!!!

δεν μπορω να απαντησω σε καποια θεματα. γιατι γινεται αυτο εχει σχεση με τις διακοπες εργασιων; ευχαριστω

ναι ρε φιλε αυτο ειναι, δεν το ειδες πιο πανω; γεμισαμε τυφλους εδω μεσα.

kypseli-city

kypseli-city

Αναμμένο Σπίρτο...Μπουμ !

• Cyclist Friends
  • 341 Δημοσιεύσεις

ναι ρε φιλε αυτο ειναι, δεν το ειδες πιο πανω; γεμισαμε τυφλους εδω μεσα.

:offtopic:Χαχα καλό! Πολύ κρατάνε οι εργασίες. Τα έφτυσε ο server εντελώς λέμε!!! Χαρά στο κουράγιο και μερικών που πήγαν βόλτα σήμερα. Δε βαριέστε να πλένετε???

EM2

EM2

soul rider

• Cyclist Friends
  • 3.343 Δημοσιεύσεις

Χαρά στο κουράγιο και μερικών που πήγαν βόλτα σήμερα. Δε βαριέστε να πλένετε???

τσου !!!!

:offtopic:(αφου δεν μπορω να γραψω αλλου ...)

κοιταχτε εδω και απαντηστε μου αν γνωριζετε κατι σχετικα με αυτο το πορτοκαλι αντικημενο (!) που ηταν σκεπασμενο απο τους παγους , οι διαστασεις του ειναι περιπου 86 Χ 20 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ!!!!!!!!!!!!
http://www.bikely.co...s-under-the-ice
ΚΑΝΤΕ ZOOM OUT :looking:

Admin

Admin

Ιδρυτής Cyclist.grSwim. Bike. Run. Nutrition

• Cyclist Friends
  • 2.140 Δημοσιεύσεις
  • ΤοποθεσίαΒάρκιζα
Μια γρήγορη ενημέρωση. Όντως , οι εργασίες για τη μεταφορά στους νέους servers συνεχίζετε. Αν θα δείτε το attachment που δημοσιεύω είναι από τις σελίδες στους νέους μας servers και θα καταλάβετε γιατί δεν μπορούμε να ανοίξουμε το νέο forum ακόμα...θα είχαμε κάποια προβληματάκια "επικοινωνίας"... Έχει να κάνει με την κωδικοποίηση των δεδομένων στις βάσεις και στην ασυμβατότητα των νέων και παλιών συστημάτων μας, με απλά λόγια (αν μπορεί να θεωρηθούν απλά)... Δουλεύουμε συνεχώς - και το Σαββατοκύριακο - προς την επίλυση των προβλημάτων και ευελπιστούμε μέχρι αύριο το πρωί, ίσως και νωρίτερα να είμαστε "up and running" στους ολοκαίνουριους, super δυνατούς και γρήγορους server μας. Καταλαβαίνω την ανυπομονησία σας και σίγουρα αυτό που θέλετε είναι το forum σας πίσω, απλά μερικές φορές η τεχνολογία είναι λίγο απρόβλεπτη και μας ταλαιπωρεί. Ελπίζω να τελειώσουν όλα το συντομότερο και να ξαναγυρίσουμε στους κανονικούς μας ρυθμούς, όπως έγινε και με το Cyclist.gr με την επιτυχημένη "μετακόμιση" στους νέους servers. Σαν προσφορά για όλα αυτά που έχετε στερηθεί όλες αυτές τις ώρες, σας προσφέρω το δικαίωμα να σουπιάσετε αυτό το θέμα μέχρι εκεί που δεν θα αντέχετε και εσείς οι ίδιοι! Ευχαριστώ για την υπομονή σας. Admin

Μπρεβετόσκυλο

Μπρεβετόσκυλο

Geocacher-Μπρεβετάς

• Cyclist Friends
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
Ti εγινε ρε δυαθλητες? εγω τα εφτησα σημερα αλλα αξιζε!

EM2

EM2

soul rider

• Cyclist Friends
  • 3.343 Δημοσιεύσεις

τσου !!!!

κοιταχτε εδω και απαντηστε μου αν γνωριζετε κατι σχετικα με αυτο το πορτοκαλι αντικημενο (!) που ηταν σκεπασμενο απο τους παγους , οι διαστασεις του ειναι περιπου 86 Χ 20 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ!!!!!!!!!!!!

κανεις ? τιποτα ?

pxatzis

pxatzis

Τρύπια σαμπρέλα

• Cyclist Friends
  • 5.635 Δημοσιεύσεις
οτι και να ειναι ...δεν ειναι για ποδήλατο :) :)

spiros fan

spiros fan

ποδηλάτης κάγκουρας

• Cyclist Friends
  • 2.176 Δημοσιεύσεις
να πω και τα δικα μου ανεβηκα αιγαλεω καναμε κανα 2 μονοπατια με τον αλεξη και ο ananias-γιωργος αργησε γιατι ειχε προβλημα αλλα επιασε βροχη.αυτα για τα ποικιλοπαιδα.

apag73

apag73

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 72 Δημοσιεύσεις
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ! σούπερ εμπειρία αλλά έχω αδειάσει εντελώς! Και τα 40 χλμ με mtb ήταν κερασάκι στην τούρτα! Φοβερή η ιαδρομή στο δάσος αλλά και η άμμος είναι επίσης ένας βαθμός δυσκολίας! Είχα στόχο να κάνω λιγότερο από 3 ώρες, όπως και τα κατάφερα, και με 4 ώρες ύπνο και με mtb θεωρώ το αποτέλεσμα ΠΟΛΥ ικανοποιητικό! Πολύ καλή οργάνωση ( αν και δεν έχω πολλές εμπειρίες αλλού ) και πολύς κόσμος! Για το σχοινίαθλον βέβαια....

pxatzis

pxatzis

Τρύπια σαμπρέλα

• Cyclist Friends
  • 5.635 Δημοσιεύσεις

όλα μπάσανε εκτός από τους μουσαμάδες μπουφάν που βάλαμε από επάνω.:confused:

πριν λιγο στην γνωστή ταβέρνα στο κρυονερι ειχαμε την ιδια κουβεντα με ....τους βρεγμένους

Vigor

Vigor

Δεν_Ξέρω_Τι_Εί μαι

• Cyclist Friends
  • 917 Δημοσιεύσεις
Θα ήθελα να γράψω για την φανταστική σημερινή εμπειρία που ζήσαμε στο Σχίνιαθλο και τους καταπληκτικούς cyclist-friends που ήταν παρόντες για support, αλλά μάλλον θα περιμένω να επανέλθει το forum στα συγκαλά του για να το κάνω στο κατάλληλο thread. :)

EM2

EM2

soul rider

• Cyclist Friends
  • 3.343 Δημοσιεύσεις
ελατε κερναωωωωωωωωωωωωωωωω πως ειναι δυνατον να λοιπει ο ioannis ???

enduras1

enduras1

MacGyver's best friend

• Cyclist Friends
  • 826 Δημοσιεύσεις

τσου !!!!

για πες για πες

Σωτηρης

Σωτηρης

Cyclist Friend

• Cyclist Friends
  • 2.412 Δημοσιεύσεις
Σήμερα γίναμε παπιά κυριολεκτικά!!απο σούνιο μέχρι και vive ποδηλατήσαμε όλη τη διαδρομή με καρεκλοπόδαρα.τέτοια βροχή δεν έχω ξανααντιμετωπίσει όσο καιρό ποδηλατώ.να μαστε καλά να το ξανακάνουμε και να ξαναβραχούμε απο πάνω-κάτω-μέσα τα πάντα όλα λέμε!!

kypseli-city

kypseli-city

Αναμμένο Σπίρτο...Μπουμ !

• Cyclist Friends
  • 341 Δημοσιεύσεις

Μαμούθ???:tomato:

max

max

Cyclist.gr

• Cyclist Friends
  • 6.596 Δημοσιεύσεις

Μας τσάκισε το Σαββατοκύριακο.Στον αέρα είναι το σύνολο των εκδηλώσεων.

Να ενημερώσω τους συμμετέχοντες στην αυριανή προπόνηση Ελευσίνα-Σοφικό-Ελευσίνα ότι θα διεξαχθεί κανονικά και με καλό καιρό.

ειδικά σε αυτό το τελεταίο έπεσες μέσα
μπράβο αγόρι μου, 70 χιλιόμετρα μέσα στην βροχή, ε σορι στον καλό καιρό εννοούσα
κ εμείς βέβαια με τον Πάρη δεν πήγαμε πίσω
μετά το Σχινίαθλο ανεβήκαμε με ελαφριά βροχή προς λίμνη, μετά την λίμνη όμως η ελαφριά έγινε χοντρή
όσο ήταν ελαφριά δεν είχα κάνένα πρόβλημα, όταν χόντρυνε όμως.... βέβαια πάλι το διασκεδάσαμε με τον Πάρη αφού ήμασταν κοντά, ευτυχώς το πρωι είχα έμπνευση κ πηγα στου Πάρη με το κάρο
πολύ νερό, σήμερα κατάλαβα ότι δεν έχει κάνενα νόημα για εμένα να κάνω ποδήλατο υπό βροχή